Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 25 kwi 2024, o 15:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Stelaż pod kufer centralny i torby boczne 
Autor Wiadomość
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sty 2014, o 21:12
Posty: 147
Lokalizacja: Złotoryja
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S 2007
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
uchwyt którym przykręcasz całość do ramy motocykla masz jakoś wzmocniony, np podkladką oblepioną matami i żywicą??? drukuje Twoje wskazówki, chowam w garażu i w zimie będę miał co robić:D i pomyśleć ze za glupi kawałek płyty od sw-motech ok 700 zł do wtryskowej :mur: Twoje musiałoby w takim razie grubo ponad tysiąc kosztować :spoko: miałem okazje niedawno sklejać beczkę na wodę 10000 l iiiii oprócz beczki sam prawie zesztywniałem:D Pozdro.


3 cze 2014, o 19:39
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
Frytek87 napisał(a):
uchwyt którym przykręcasz całość do ramy motocykla masz jakoś wzmocniony, np podkladką oblepioną matami i żywicą???

Uchwyt jest ze spłaszonej aluminiowej rurki tak na oko z 1/2 a może 3/4 cala. Nie mierzyłem tylko akurat to mi wpadło w łapy (wyciąłem kawałek z aluminiowej ramy górala :hahaha: ) Spłaszona tak że w środku zostało jakie 6-7 mm luzu, całkiem spłaszona tylko w miejscu na śrubę. W same kości najpierw wkleiłem stalowe pręty pod odpowiednim kątem, po dwa na stronę. Na to nałożona rurka na której odgiąłem uszka żeby płasko przylegały. Rurka wypchana włóknem i zywicą.
Potem na to w trakcie nawijałem też warstwy tkaniny.


3 cze 2014, o 21:35
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 5 sty 2014, o 23:19
Posty: 319
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2001
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
Rozkosmany napisał(a):


Ze względu na zainteresowanie powstanie wersja komercyjna :obity:


Jak będzie wersja komercyjna to ja się piszę, choćbym miał nigdy nie mieć kufra :->


5 cze 2014, o 20:18
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 gru 2013, o 00:50
Posty: 1975
Lokalizacja: SM
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S'99
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
ciastek329 napisał(a):
Rozkosmany napisał(a):


Ze względu na zainteresowanie powstanie wersja komercyjna :obity:


Jak będzie wersja komercyjna to ja się piszę, choćbym miał nigdy nie mieć kufra :->

To samo tutaj :D

_________________
CBR 125R '07-->SV650S '06-->DR350S '91-->RM125 '95-->SV650S '99


5 cze 2014, o 21:42
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
:>
To po co wam mocowanie skoro kufra nie będzie ?

Co do wersji komercyjnej. Musze najpierw zrobić jeszcze jeden prototyp i przetestować, ponieważ zauważyłem pewne niedociągniecia które zamierzam poprawić. Ponadto zamierzam minimalnie zmienić kształt i jako akcesorium dodatkowe dorobić podkowę dla pasażera. Kufer odrobinke (ze 2-3 cm) pójdzie do tyłu i nieco wyżej, ponieważ aktualna wersja jest zbyt niska i kierowca tira (znajomy) zasygnalizował zbyt slabą widoczność stopu gdy dzielący nas dystans nie był duży. Ew. zamiast podnosić do góry szarpnę się i w obrys płyty dorobię dodatkowe światło stopu (plus jakiś dodatkowy bajer typu> mocowanie kamery :mrgreen: ).
Żeby cena nie byla zbyt szokująca to sama umowa z jakąś firma kredytową :obity: nie wchodzi w grę. Jedynym więc rozwiązaniem będzie zrobienie form i zmechanizowanie procesu. Bo za taką ręczną robotę to nawet boję sie pomyslec ile musialbym skasować :hahaha:


6 cze 2014, o 00:00
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 5 sty 2014, o 23:19
Posty: 319
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2001
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
Kiedyś do kufra pewnie dorosnę :)
A plecaczek na pewno będzie się cieszył... Ja na 2, 3 dni to bym spakował rzeczy pewnie i po kieszeniach ale są na tym świecie istoty mniej zaradne :)

EDIT:

Jeżeli mogę poprosić to wytłumacz, czy ten stelaż zrobiony jest pod jakąś konkretną płytę, do wszystkich typu monokey, czy jak to w ogóle działa :)

Jeżeli było gdzieś wcześnie napisane to z góry przepraszam za marudzenie :)


6 cze 2014, o 15:02
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
Nie, nie było napisane. Akurat prototyp dobrałem do kształtu płyty kufra za grosze, w sumie nie wiem po co tak zrobiłem? Niemniej płyta (uchwytu, stelaża) jest taka że mozna przykręcić dowolny zaczep kufra. W sensie że mozna w niej wiercić dziury jak komu pasuje. Komercyjną wersję zapewne przeanalizuję dokładnie żeby jaki zonk nie wyszedł.


6 cze 2014, o 22:07
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 5 sty 2014, o 23:19
Posty: 319
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2001
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
W temacie kufrów jestem zielony, więc do mnie trzeba tak ze specjalną troską :)

Orientuję się, że w sklepie musiałbym zakupić stelaż, płytę, oraz kufer. Stelaż dobiera się do motocykla, to nawet wiem ja. Problem z parą numer dwa. Czy płytę dobiera się do kufra, czy jak to działa?

I pytanie numer dwa. Do Pańskiego stelaża będę potrzebował poza kufrem także płyty, dobrze zrozumiałem?

Tak, wiem, że trochę się rozpędzam i zachowuję jakby ten stelaż już do mnie płynął ale od wczoraj żyje wizją wycieczek o podwyższonym standardzie wygody :>


6 cze 2014, o 22:18
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 gru 2013, o 00:50
Posty: 1975
Lokalizacja: SM
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S'99
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
ciastek329 napisał(a):
W temacie kufrów jestem zielony, więc do mnie trzeba tak ze specjalną troską :)

Orientuję się, że w sklepie musiałbym zakupić stelaż, płytę, oraz kufer. Stelaż dobiera się do motocykla, to nawet wiem ja. Problem z parą numer dwa. Czy płytę dobiera się do kufra, czy jak to działa?

I pytanie numer dwa. Do Pańskiego stelaża będę potrzebował poza kufrem także płyty, dobrze zrozumiałem?

Tak, wiem, że trochę się rozpędzam i zachowuję jakby ten stelaż już do mnie płynął ale od wczoraj żyje wizją wycieczek o podwyższonym standardzie wygody :>


Ad.1 Mniej więcej tak jak napisałeś
Ad. 2 Tak będziesz potrzebował płyty ;)

_________________
CBR 125R '07-->SV650S '06-->DR350S '91-->RM125 '95-->SV650S '99


6 cze 2014, o 22:50
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
:hmm:
Tak sobie myślę że komplikacja projektu i tak jest duża to może zrobić >płytę stelaża< kompatybilną z np. kurfami Givi i żeby już nc więcej nie potrzebować. Bo to chyba najbardziej rozpowszechnione a i chinlandzkie kufry też najczęściej zapinają się na płytę od Givi, jak mi się zdaje :hmm: . A drugą gładką do wyboru i niech tam se użytkownik zaczepia co chce.
Tylko czy Givi nie ma jakiego patentu np. i się nie przysapie gdyby coś pojawiło się na ebayu dajmy na to.
A może Givi wcale nie jest najpopularniejsze. Jeżeli ktoś może się wypowiedzieć to prosiłbym żeby mnie oświecił :obity:
Bo ja normalnie nie wiem :smutas:


6 cze 2014, o 23:14
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 5 sty 2014, o 23:19
Posty: 319
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2001
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
Najrozsądniej wydaje się zrobić stelaż pod dowolną płytę. Każdy będzie sobie mógł powybrzydzać.
Co do patentu nie mam zielonego pojęcia ale może się okazać, że płyty Givi mają jakąś kosmiczną technologię absorpcji wstrząsów, której nie będzie się dało powtórzyć. To przemyślenie mnie naszło jak zobaczyłem zdjęcia kufra przymocowanymi do stelaża śrubami. Za długo się ktoś nim nie nacieszył.


9 cze 2014, o 09:53
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2012, o 10:56
Posty: 538
Lokalizacja: Bezdomny
Płeć: mężczyzna
Moto: K3N
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
Tak się zastanawiałem jaki stelaż kupić i padło na givi :D przyszedł ja ucieszony aż nie zacząłem go montować...
okazało się że nic nie pasuje :( mieliście taką sytuacje??

Obrazek
Obrazek


4 lip 2014, o 11:34
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 mar 2012, o 12:58
Posty: 362
Lokalizacja: WOS :)
Płeć: mężczyzna
Moto: Tymczasowo brak
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
Akurat mam na sprzedaż taki sam ale w moim przypadku wszystko było wyśmienicie. Może spróbuj sprawdzić liczy mocowanie na rączce jest w równych odstępach od siebie.


6 lip 2014, o 19:44
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2012, o 10:56
Posty: 538
Lokalizacja: Bezdomny
Płeć: mężczyzna
Moto: K3N
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
próbowałem nawet bez nich i też nie dało rady spasować z płyta :(


6 lip 2014, o 22:52
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2012, o 10:56
Posty: 538
Lokalizacja: Bezdomny
Płeć: mężczyzna
Moto: K3N
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
doradcze co robić dalej bo pierwszy raz się z tym spotkałem.
Skontaktowałem się s sprzedawca i wysłałem zdjęcia ze stelaż nie pasuje i dziś dostałem takiego maila:

witam
zgodnie z naszym regulaminem patrz punkt 8:
8. Zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 roku "O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny" - konsument ma prawo do zwrotu towaru w ciągu 10 dni od dnia zakupu bez podania przyczyny jeśli towar nie był używany.
można zwrócić towar do 10 dni jeżeli nie był używany, w tym przypadku widząc zdjęcia takiej opcji nie będzie (Slady montażu stelaża)


7 lip 2014, o 16:27
Zobacz profil WWW
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 mar 2014, o 22:04
Posty: 16
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2005
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
Ze zdjęc wynika jakby od strony tłumika przednie mocowanie było złe. Na pewno w dobre miejsce przykręciłeś? Pokaż zdjęcia z lewej i prawej strony.


7 lip 2014, o 16:56
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2012, o 10:56
Posty: 538
Lokalizacja: Bezdomny
Płeć: mężczyzna
Moto: K3N
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
przykręciłem do lewej śruby z jednej i drugiej strony i próbowałem z bocznymi uchwytami i bez nich i tak nie pasowało

fot więcej nie posiadam


7 lip 2014, o 18:44
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
aro9713 napisał(a):
doradcze co robić dalej bo pierwszy raz się z tym spotkałem.
Skontaktowałem się s sprzedawca i wysłałem zdjęcia ze stelaż nie pasuje i dziś dostałem takiego maila:

witam
zgodnie z naszym regulaminem patrz punkt 8:
8. Zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 roku "O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny" - konsument ma prawo do zwrotu towaru w ciągu 10 dni od dnia zakupu bez podania przyczyny jeśli towar nie był używany.
można zwrócić towar do 10 dni jeżeli nie był używany, w tym przypadku widząc zdjęcia takiej opcji nie będzie (Slady montażu stelaża)


Po pierwsze wku..... sie na twoim miejscu. Ale to już pewnie zrobiłeś.
Po drugie, to nie jest produkt niebezpieczny (bomby do cholery nie kupowaleś) tylko niezgodny z tym za który zapłaciłes i masz prawo otrzymać. Inaczej mówiąc: wzieli kasę za to co obiecywali i nie ma że boli. Muszą to ci wysłac, dostarczyć itd...
Tak wiec ten przepis to se mogą w dupe wsadzić. Ponadto sprawdź czy to nie wymysł a jeżeli nie to czy to wogóle jest ważne. A nie jakiś historyczny zapis.
I z grubej rury i nie pier... się ze szmaciarzem.

Ponieważ jednak prawo potrafi zaskakiwać to popatrz na to po amerykańsku i powiedz sobie.
O ja pie..... ale mam farta. Za kilka groszy dowiedziałem się jak robić pewny biznes :obity:

Po czym wyginasz jakieś gówno. Piszesz że to na przykład wydłużacz penisa i dajesz reklamę. Łosiu kupuje, przymierza a ty masz to gdzieś. Ważne żeby przysłał fote że ni chu-chu nie pasi ani wydłuża i już możesz go olać.


8 lip 2014, o 00:03
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 20 sie 2011, o 09:09
Posty: 194
Płeć: mężczyzna
Moto: sv 650
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
A napewno uchwyt tylniego seta masz prosty bo jakos wydaje mi sie jakby dostal w swojej historii. Z tym stelażem zawsze były małe problemy i sam takie miałem ale u mnie była wina seta i coś czuję że u Ciebie jest podobnie. Sam stelaż lewa z prawą możesz porownac albo zrobić pomiar nawet metrówką i pewnie wyjdzie, ze wina leży w stelażu motocykla, albo masz niezłego pecha ;)


8 lip 2014, o 12:27
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2012, o 10:56
Posty: 538
Lokalizacja: Bezdomny
Płeć: mężczyzna
Moto: K3N
Post Re: Stelaż pod kufer centralny i torby boczne
Właśnie też się nad tym zastanawiałem że jednak wina może być moto. I tak chodzi mi po głowie czy może ktoś by użyczył mi swoje svki do przymiarki stelaza z wawy lub okolic


8 lip 2014, o 15:33
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: flooSV i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL