Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 mar 2024, o 10:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Akcesoryjny licznik KOSO DB-01R 
Autor Wiadomość
rowerzysta

Dołączył(a): 13 lut 2015, o 16:32
Posty: 16
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2003
Post Akcesoryjny licznik KOSO DB-01R
Jako że ostatnio borykałem się z problemem podłączenia tego licznika pod sv'ke i nie mogłem nic znaleźć na ten temat w internecie pomyślałem że wstawię tutaj informacje na ten temat jak by ktoś kiedyś potrzebował.

To jest sam licznik:
http://shop.mieloch.pl/licznik-koso-digital-cockpit-db-01r-e,pZ043638.bhtml
To jest schemat elektryczny do sv'ki z kolorami, które są identyczne jak w mojej sv.
https://rhoder2.files.wordpress.com/201 ... wiring.jpg
Tu podaje dokładne połączenie kabli:

Licznik--------------SV
Żółty (+)------------Zółty (światła drogowe)
Biały (-)-------------Niebiesko-czarny (Luz)
Zielony (-)-----------Tutaj trzeba poczekać do wiosny dlatego że jest to paliwo a bak mam pełny więc nie mam możliwości sprawdzenia.
Pomarańczowy (+)----Czarny (Lewy kierunek)
Niebieski (+)----------Jasny zielony (Prawy kierunek)
Szary (-)-------------Zielono-żółty (Kontrolka oleju)
Czarny (-)------------Główny minus podłączamy albo do ramy albo wykorzystujemy minus z starego licznika czyli czarno-biały kabel.
Czerwony (+)---------Pomarańczowo-zielony (plus, który pojawia się po przekręceniu kluczyka)

W sv niektóry rzeczy są na (+), kontrolka oleju i luz jest na (-) ale licznik koso przyjmuje w tym wypadku i to i to.

Czujnik prędkości montujemy według instrukcji.
Kabel z obrotów podłączamy do cewki z pierwszego gara, która jest schowana za ramą mniej więcej w miejscu gdzie znajduje się lewe kolano ridera podczas jazdy. Kabel wpinamy w szary kabel, który idzie do cewki (niestety trzeba poprzerabiać trochę wtyczki bo nie pasują). Wpięty kabel podłączamy do brązowego kabla w liczniku. W liczniku musimy ustawić 4t i dwa gary oraz rodzaj sygnału na possitive.

Oczywiście najlepiej przemierzyć miernikiem wszystkie kable bo podobno licznik można spalić :D

Mam nadzieję że komuś się to przyda.


15 lut 2015, o 18:20
Zobacz profil
motorowerzysta

Dołączył(a): 19 maja 2014, o 16:27
Posty: 51
Płeć: mężczyzna
Moto: sv 650s K7
Post Re: Akcesoryjny licznik KOSO DB-01R
Ja dodam od siebie, że można wykorzystać oryginalny sensor prędkości, który jest już w sv. Należy odciąć kostkę od czujnika prędkości w liczniku koso i podpiąć kable w następujący sposób:

koso - sv

brązowy - różowobiały (sygnałowy sensora prędkości)
zielony - czarnobiały (masa)
czerwony - pomarańczowoczerwony (plus sensora prędkości)

Mam natomiast pytanie do kumatych. Koso wyświetla poziom paliwa elektronicznie w postaci skali na LCD co uniemożliwia podpięcie kabla z svkowego czujnika rezerwy. Są jakieś adaptery do tego czujnika? Ewentualnie czy da radę wymienić na odpowiedni i jeśli już to jaki? Wiem, że w koso wybiera się opcję 100 Ohm lub 510 Ohm i do podłączenia służy jeden kabel.


19 mar 2016, o 01:19
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 cze 2016, o 00:56
Posty: 151
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: mężczyzna
Moto: Suzuki SV650 1999
Post Re: Akcesoryjny licznik KOSO DB-01R
pavel89 napisał(a):
Mam natomiast pytanie do kumatych. Koso wyświetla poziom paliwa elektronicznie w postaci skali na LCD co uniemożliwia podpięcie kabla z svkowego czujnika rezerwy. Są jakieś adaptery do tego czujnika? Ewentualnie czy da radę wymienić na odpowiedni i jeśli już to jaki? Wiem, że w koso wybiera się opcję 100 Ohm lub 510 Ohm i do podłączenia służy jeden kabel.


Podłączam się pod pytaniem może ktoś wie jak z rezerwą?

_________________
paciek -->> Suzuki SV 650


16 mar 2017, o 16:37
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2011, o 23:24
Posty: 116
Lokalizacja: Werchrata
Płeć: mężczyzna
Moto: Suzuki GS 500 SF
Post Re: Akcesoryjny licznik KOSO DB-01R
to aj dodam coś od siebie do tego licznika
obrotomierz - można bez większych komplikacji podpiąć również do modułu zapłonowego
Mój znajomy jakoś zaczarował i wskaźnik paliwa pokazywał mu temperaturę. Jak moto było zimne to pokazywało niski stan paliwa. Ja się nagrzało to rosło na kilka kresek. Dobre nie :D

P.S. Jeśli licznik pokazuje pusty bak to warto kabel podpiąć na masę i wtedy wyświetlać będzie pełny bak - u mnie w SS-182 to działa

_________________
Suzuki GS 500 SF


16 mar 2017, o 19:24
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 cze 2016, o 00:56
Posty: 151
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: mężczyzna
Moto: Suzuki SV650 1999
Post Re: Akcesoryjny licznik KOSO DB-01R
Bardziej by mi zależało jeżeli była by opcja pusty to rezerwa a pełny to nie. Jeszcze rozważam pomiędzy licznikiem ze starej SV a jakimś Koso. Dlatego szukam informacji odnośnie takich pierdółek bo potem nie chce stanąć w polu :D.

_________________
paciek -->> Suzuki SV 650


16 mar 2017, o 19:53
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 cze 2016, o 00:56
Posty: 151
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: mężczyzna
Moto: Suzuki SV650 1999
Post Re: Akcesoryjny licznik KOSO DB-01R
Siemka, odświeżam trochę. Mam ten licznik, wszystko pięknie ładnie tylko mam problem z kontrolką rezerwy i wskaźnikiem baku. Po podłączeniu kabli cały czas świeci mi rezerwa. Czy zastosowaliście do tego jakieś konkretne rozwiązanie?

_________________
paciek -->> Suzuki SV 650


14 lip 2017, o 11:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL