Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 29 mar 2024, o 03:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 
Zabezpieczenie moto, blokada tarczy hamulcowej z alarmem 
Autor Wiadomość
rowerzysta

Dołączył(a): 27 lut 2017, o 22:15
Posty: 48
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2001
Post Zabezpieczenie moto, blokada tarczy hamulcowej z alarmem
Siemanko,
Czy ktoś z was używa lub ma jakąś opinię na temat blokady tarczy hamulcowej z alarmem? To w ogóle ma sens? Ktoś poleci jakiś niedrogi model? Myślalem nad oxford screamer. Potrzebuję blokady żeby odstraszyć amatorów cudzej własności, wiadomo że profesjonalisty nie zniechęcę.


10 maja 2017, o 00:12
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2010, o 14:28
Posty: 1963
Lokalizacja: Piła / Szczecin
Płeć: mężczyzna
Moto: B*R*A*K
Post Re: Zabezpieczenie moto, blokada tarczy hamulcowej z alarmem
Posiadam blokadę xena xx6 spełnia moje oczekiwania. Blokada z alarmem lekki wstrząs kierownicy i po chwili alarm się załącza. Syrenka jak dla mnie głośna.
Obrazek

Dodatkowo mam do niej ori linkę + ucho ale szczerze powiedziawszy wożę to w schowku i nigdy z linki nie korzystałem.
Obrazek


Jest tego trochę na rynku więc warto poczytać o jakiś testach np:
http://www.motocykl-online.pl/artykuly/ ... ych,3240,2
http://www.motocykl-online.pl/testy/Tes ... ny,10437,4

_________________
Obrazek

SV650S k3
bikepics.com


10 maja 2017, o 08:35
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 12 lut 2016, o 22:05
Posty: 1242
Lokalizacja: Roma
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv 650 K8 Traveller
Post Re: Zabezpieczenie moto, blokada tarczy hamulcowej z alarmem
Nie radze blokady na tarcze. Lepiej na zebatke. :spoko:

_________________
Nec temere, nec timide.


10 maja 2017, o 09:09
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 13 gru 2015, o 17:26
Posty: 394
Lokalizacja: Marki/Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2000r
Post Re: Zabezpieczenie moto, blokada tarczy hamulcowej z alarmem
Passionesuzuki napisał(a):
Nie radze blokady na tarcze. Lepiej na zebatke. :spoko:


A polecisz cos?

Moja propozycja U-Lock

_________________
Niebieska mała gaznikowa eSka '00


10 maja 2017, o 09:50
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 12 lut 2016, o 22:05
Posty: 1242
Lokalizacja: Roma
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv 650 K8 Traveller
Post Re: Zabezpieczenie moto, blokada tarczy hamulcowej z alarmem
:spoko: Abus Granit :spoko: to jest Top.

https://www.google.it/search?sclient=ta ... _HXeTs-iGM:

_________________
Nec temere, nec timide.


10 maja 2017, o 10:24
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 27 lut 2017, o 22:15
Posty: 48
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2001
Post Re: Zabezpieczenie moto, blokada tarczy hamulcowej z alarmem
czytałem o tych blokadach trochę w internecie ,testy też oglądałem, ale wole zapytać jak to się ma od użytkownika takiej blokady. Akurat nie mogłem znaleźć testu oxforda screamer'a ,a chodzi mi koniecznie o blokadę z alarmem. Niestety xena xx6 jest dla mnie trochę za droga, bo kosztuje 230zł najtaniej :/ Czekam na wasze odpowiedzi, dzięki za udział w dyskusji ;) Nie wiem własnie jakie zabezpieczenie wybrać, czy blokada tarczy z alarmem czy szukać czegoś innego? Powiedzmy że budżet jest do 150zł


10 maja 2017, o 10:26
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 12 lut 2016, o 22:05
Posty: 1242
Lokalizacja: Roma
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv 650 K8 Traveller
Post Re: Zabezpieczenie moto, blokada tarczy hamulcowej z alarmem
http://www.ebay.it/itm/ALTA-SICUREZZA-L ... xydlFS-l3z

_________________
Nec temere, nec timide.


10 maja 2017, o 17:06
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 25 lut 2017, o 00:34
Posty: 13
Płeć: mężczyzna
Moto: sv1000s 2004
Post Re: Zabezpieczenie moto, blokada tarczy hamulcowej z alarmem
ja uzywam XENA xx6. fajna, stosunkowo glosna. i czula siadam na moto czy rusze kiera lekko i juz sie zalacza. bardziej traktuje to jednak jak straszak na dzieciaki, zlodziej bedzie chcial to i taka blokada go nie przestraszy..

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


10 maja 2017, o 21:42
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 lut 2014, o 17:41
Posty: 263
Lokalizacja: UK - Hemel Hempstead
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650s K5
Post Re: Zabezpieczenie moto, blokada tarczy hamulcowej z alarmem
Mieszkam zaraz obok Londynu(a w nim kradną moto na potęgę). W praktyce, nie ma zabezpieczenia, ktorego nie idzie złamać. Na niektóre trzeba poświęcić trochę wiecej czasu. Jeśli chodzi o łańcuchy to najlepiej kupić almaxa, ma tak grube oczka, że się nie mieszcza w nozyce. Ale można go przeciac palnikiem/gumowka.
Jeśli chodzi o discklocki. Najlepsze są xeny ciężko je przeciac i polamac po zamrozeniu ciekłym azotem, łatwiej można wyciąć kawałek tarczy z disclockiem(tak też robią). Jeśli chcesz disclocka bez wyjca to MUSISZ zakładać linkę przypominająca, inaczej prędzej czy później ruszysz z disclockiem na tarczy.
Ogólnie nie ma zabezpieczenia, które uchronić w 100% motocykl przed kradzieżą. Łańcuchy, ulocki i disclocki można bez problemu przeciac. A na alarmy nikt nie zwraca uwagi (przynajmniej w UK).


11 maja 2017, o 00:26
Zobacz profil
motorowerzysta

Dołączył(a): 9 gru 2015, o 18:12
Posty: 83
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650s 2006
Post Re: Zabezpieczenie moto, blokada tarczy hamulcowej z alarmem
Mam oxford screamer i dla mnoe jest ok. Spełnia swoje założrnia i alarm ma dość głośny.

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka


11 maja 2017, o 08:29
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 cze 2016, o 00:56
Posty: 151
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: mężczyzna
Moto: Suzuki SV650 1999
Post Re: Zabezpieczenie moto, blokada tarczy hamulcowej z alarmem
Tak śledzę ten temat i zastanawiam się czy są np wskaźniki GPS które podłączasz pod akumulator i ukrywasz wewnątrz moto. Do tego powiedzmy działa to z aplikacją na telefon.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

_________________
paciek -->> Suzuki SV 650


12 maja 2017, o 21:31
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 06:10
Posty: 269
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S & XRX125
Post Re: Zabezpieczenie moto, blokada tarczy hamulcowej z alarmem
LukaszSV650S napisał(a):
...Niestety xena xx6 jest dla mnie trochę za droga, bo kosztuje 230zł najtaniej...


Pomyśl nad blokadą francuskiej firmy AUVRAY. Od kilku lat są już dostępne w Polsce. Najtańsza blokada z alarmem AUVRAYA, model DK06 kosztuje około 180-190zł. Blokady tego producenta mają tę przewagę nad większością produktów konkurencji, że można w nich wyłączyć funkcję alarmu. W ofercie AUVRAYA są też blokady bez alarmów oraz inne zabezpieczenia antykradzieżowe do motocykli.

---> http://www.4ride.pl/blokada-na-tarcze-h ... ellow.html
---> http://www.4ride.pl/catalogsearch/advan ... cturer=357

Obrazek

_________________
http://grupa-poludnie.info
http://picasaweb.google.com/leon.1981.krk


12 maja 2017, o 21:58
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2010, o 14:28
Posty: 1963
Lokalizacja: Piła / Szczecin
Płeć: mężczyzna
Moto: B*R*A*K
Post Re: Zabezpieczenie moto, blokada tarczy hamulcowej z alarmem
paciek
są takie urządzenia i sam taki lokalizator posiadam w swoim audi.
Sprowadzałem przez aliexpress lokalizator xexun tk103 i polecam tylko tej firmy lokalizatory nie żadne klony typu coban itp bo mogą wystąpić problemy z ich konfiguracją.
Jest wielkości może trochę większej od paczki papierosów (xexun ma różne modele) tk103 posiada funkcje:
- odcięcia zapłonu po wysłaniu smsa do lokalizatora
- mam go podłączonego do alarmu i jak wyje syrenka 10sek mam smsa, że ktoś się włamuje do auta
- mam go ustawiony na darmowym serwerze orange trace gps gdzie mam na smarphonie od nich aplikację i podgląd na żywo, można prześwietlić przebytą całą trasę łącznie z podglądem parametrów trasy (szybkość poruszania się poazdu itp)
- w aplikacji można ustawić promień np 3km i jeśli auto przekroczy ten promień dostaniemy smsa o tym fakcie
- można ustawić prędkość np 100km/h np i jeśli auto przekroczy tą prędkość również dostajemy smsa o tym fakcie
- tk103 posiada również miniaturowy mikrofon gdy zadzwonię na nr tel w lokalizatorze to słyszę co się dzieje w wnętrzu samochodu (jest to funkcja podsłuchu)
- po odcięciu akumulatora również dostajemy smsa o tym fakcie a lokalizator działa wtedy na swoim zasilaniu przez około 2 dni

W środku mam kartę play z taryfą rok ważności konta, mam włączony pakiet 300mb/miesiac za 5zł
Lokalizator średnio zużywa 60mb danych na miesiąc przy ustawionym odświeżaniu pozycji co 30sek.

To tak pokrótce możliwości tk103.

W moto może i by się sprawdził ale kwestia jego ukrycia? Byłby szybko wykryty przez potencjalnego złodzieja, który wyrzuca z niego kartę sim i masz po śledzeniu

_________________
Obrazek

SV650S k3
bikepics.com


13 maja 2017, o 09:02
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 cze 2016, o 00:56
Posty: 151
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: mężczyzna
Moto: Suzuki SV650 1999
Post Re: Zabezpieczenie moto, blokada tarczy hamulcowej z alarmem
acinr_PL napisał(a):
paciek
są takie urządzenia i sam taki lokalizator posiadam w swoim audi.
Sprowadzałem przez aliexpress lokalizator xexun tk103 i polecam tylko tej firmy lokalizatory nie żadne klony typu coban itp bo mogą wystąpić problemy z ich konfiguracją.
Jest wielkości może trochę większej od paczki papierosów (xexun ma różne modele) tk103 posiada funkcje:
- odcięcia zapłonu po wysłaniu smsa do lokalizatora
- mam go podłączonego do alarmu i jak wyje syrenka 10sek mam smsa, że ktoś się włamuje do auta
- mam go ustawiony na darmowym serwerze orange trace gps gdzie mam na smarphonie od nich aplikację i podgląd na żywo, można prześwietlić przebytą całą trasę łącznie z podglądem parametrów trasy (szybkość poruszania się poazdu itp)
- w aplikacji można ustawić promień np 3km i jeśli auto przekroczy ten promień dostaniemy smsa o tym fakcie
- można ustawić prędkość np 100km/h np i jeśli auto przekroczy tą prędkość również dostajemy smsa o tym fakcie
- tk103 posiada również miniaturowy mikrofon gdy zadzwonię na nr tel w lokalizatorze to słyszę co się dzieje w wnętrzu samochodu (jest to funkcja podsłuchu)
- po odcięciu akumulatora również dostajemy smsa o tym fakcie a lokalizator działa wtedy na swoim zasilaniu przez około 2 dni

W środku mam kartę play z taryfą rok ważności konta, mam włączony pakiet 300mb/miesiac za 5zł
Lokalizator średnio zużywa 60mb danych na miesiąc przy ustawionym odświeżaniu pozycji co 30sek.

To tak pokrótce możliwości tk103.

W moto może i by się sprawdził ale kwestia jego ukrycia? Byłby szybko wykryty przez potencjalnego złodzieja, który wyrzuca z niego kartę sim i masz po śledzeniu

Dzięki za odpowiedź. Muszę pomyśleć nad tak opcja bo w Warszawie niestety nie mam garażu. Co do ukrycia zawsze można gdzieś w plastik ogona wrzucić etc. Myślę że się zmieści a i mało kto pomyśli że może coś tam być.

Na moto jeżdżę tylko ja więc też jeśli automatycznie przychodzi Ci sms to złodziej nie będzie miał wiele czasu na wyciągnięcie karty zakładając że na starcie się nie zorientuje.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

_________________
paciek -->> Suzuki SV 650


14 maja 2017, o 10:13
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 maja 2013, o 23:26
Posty: 1272
Płeć: mężczyzna
Moto: CBR 1000 RR
Post Re: Zabezpieczenie moto, blokada tarczy hamulcowej z alarmem
co do mojego skromengo zdania
to żadna blokada na koło nie zastąpi przmocowania moto do słupka , słupa elementu ogrodzenia
nikt o tym na co dzień nie mysli jednak w 3/4 os można moto najzwyczajniej wynieść
i na nic blokada kiery czy zapinka na kole
koledze tak zginęło w niewyjaśnionych okoliczościach nawet niedawno

_________________
Hard Work Beats Talent.


30 maja 2017, o 14:38
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 27 lut 2017, o 22:15
Posty: 48
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2001
Post Re: Zabezpieczenie moto, blokada tarczy hamulcowej z alarmem
Raczej kupię łańcuch i blokade na tarcze z alarmem OXFORD screamer, wydaje mi się że takie rozwiązanie będzie dosyć rozsądne


10 cze 2017, o 20:26
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 13 gru 2015, o 17:26
Posty: 394
Lokalizacja: Marki/Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2000r
Post Re: Zabezpieczenie moto, blokada tarczy hamulcowej z alarmem
LukaszSV650S napisał(a):
Raczej kupię łańcuch i blokade na tarcze z alarmem OXFORD screamer, wydaje mi się że takie rozwiązanie będzie dosyć rozsądne


Mysle nad podobnym zestaw tylko zamiast blokady na tarcze wezme KOVIX U-LOCK Z ALARMEM KTL 16-210 + wspomniany lancuch

_________________
Niebieska mała gaznikowa eSka '00


23 cze 2017, o 17:14
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 mar 2017, o 18:17
Posty: 189
Lokalizacja: Zielonka Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV1000s 2004
Post Re: Zabezpieczenie moto, blokada tarczy hamulcowej z alarmem
Marpol napisał(a):
co do mojego skromengo zdania
to żadna blokada na koło nie zastąpi przmocowania moto do słupka , słupa elementu ogrodzenia
nikt o tym na co dzień nie mysli jednak w 3/4 os można moto najzwyczajniej wynieść
i na nic blokada kiery czy zapinka na kole
koledze tak zginęło w niewyjaśnionych okoliczościach nawet niedawno

Zgadzam sie w 100%, co prawda będzie chciał ukraść to i tak ukradnie, trzeba porządnie zniechęcić nawet do samej próby :kerm:

_________________
SV650n `99 -> SV1000S `04
Zapraszam do mojego tematu!
:D


9 lip 2017, o 08:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 18 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL