Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 29 mar 2024, o 01:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Tuning kufra - dodatkowe oświetlenie 
Autor Wiadomość
pieszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 sie 2017, o 20:57
Posty: 5
Lokalizacja: Tychy
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2002
Post Tuning kufra - dodatkowe oświetlenie
Jako iż w przerwie świątecznej od pracy, troszkę mi się nudziło ;-) to postanowiłem zrobić mały tuning mojego kufra SHAD SH33. Wiem, iż jest to niezgodne z przepisami :D , dlatego też nie będzie użytkowane na drogach publicznych :mrgreen: - gdyby się ktoś pytał i nie dawało mu to spać...

Stan pierwotny:
Obrazek

Kufer ze zdemontowana przeźroczystą blendą pod którą będą umieszczone ledy:
Obrazek

Łączenie ledów w odpowiednie grupy, podłączona jest pozycja, podwójnie stop oraz kierunki:
Obrazek

Pierwsze testy:
Obrazek

Obrazek

Efekt końcowy:
pozycja:
Obrazek

Obrazek

pozycja + kierunek:
Obrazek

pozycja + stop:
Obrazek

Blenda wymagała przyciemnienia ponieważ zbyt mocno było widać paski ledów, przyciemnione folią, efekt z pewnej odległości jest ok, ale z bliska jednak nadal widać ledy... Może by pomogło przyciemnienie sprayem...

Obrazek

Obrazek

Podpięcie zostało wykonane na wtyczce umieszczonej pod sidłem pasażera, w przypadku demontażu kufra na wierzchu moto nie zostaje żadne gniazdo czy wtyk, jedynie z kufrem mamy kawałek kabla...

Obrazek

Obrazek

Widok wnętrza kufra z kabelkami:
Obrazek

Wiem, że zaraz ktoś stwierdzi ze wiocha i to nie HD żeby dawać milion lampek, ale powiedzmy, że podnosi w pewnym stopniu bezpieczeństwo...

_________________
Obrazek


20 sty 2019, o 13:50
Zobacz profil WWW
motorowerzysta

Dołączył(a): 6 lis 2014, o 17:56
Posty: 89
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2008
Post Re: Tuning kufra - dodatkowe oświetlenie
Spoko pomysł z tymi ledami w kufrze, ja właśnie robię dodatkowe światła stop i kierunki w setach pasażera, ale nie mogę dojść ładu z tym na jakiej zasadzie działają kierunkowskazy i awaryjne. Jaką średnicę przewodu zastosowałeś do podpięcia ledów? Przewód z drutem czy linką w środku?


22 sty 2019, o 20:51
Zobacz profil
pieszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 sie 2017, o 20:57
Posty: 5
Lokalizacja: Tychy
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2002
Post Re: Tuning kufra - dodatkowe oświetlenie
mati337 napisał(a):
Spoko pomysł z tymi ledami w kufrze, ja właśnie robię dodatkowe światła stop i kierunki w setach pasażera, ale nie mogę dojść ładu z tym na jakiej zasadzie działają kierunkowskazy i awaryjne. Jaką średnicę przewodu zastosowałeś do podpięcia ledów? Przewód z drutem czy linką w środku?


Ledy podpinałem 6x0,5mm2 (drut) bo innego nie znalazłem, który by miał pięć żył... A w kufrze potrzebowałem cienkie kabelki żeby mi się zmieściły pod blendą.

Awaryjnych nie mam a pozostałe podpiąłem pod instalacje przy wtyczce. :D

_________________
Obrazek


24 sty 2019, o 22:14
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL