Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 19 mar 2024, o 04:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2432 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122  Następna strona
Układy wydechowe, tłumiki, przeloty i inne cuda... 
Autor Wiadomość
motorowerzysta

Dołączył(a): 11 sie 2018, o 23:10
Posty: 64
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv650S 2003
Post Re: Układy wydechowe, tłumiki, przeloty i inne cuda...
Witam, czas zabrać się za wydech w mojej SV. Mam oryginał, bardzo cichy, ale poprzedni właściciel coś kombinował i jest ucięty ten wydech. Złożony tylko na opasce (!!) przez co są przedmuchy. Postanowiłem, że nie chce dominatorów i chyba wyślę puszkę do Edzia, ale ciekawi mnie jedna rzecz. Czy ktoś ma zdjęcia jak wygląda taki wydech po przeróbce ? W sensie czy widać jakieś nieładne spawy etc. Czytałem, że Edzio właśnie bardzo fajnie je przerabia, ale nigdzie nie znalazłem zdjęć po skróceniu jak to się prezentuje. No i jeszcze sprawa tych przedmuchów. Lepiej szukać kawałka rury która będzie nachodzić na kolektor i zamontować ją na cemencie do wydechów czy jaką blaszką cienką owijać i na dwóch opaskach ?


13 lis 2018, o 12:09
Zobacz profil
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2018, o 12:55
Posty: 23
Lokalizacja: Racibórz
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000 S
Post Re: Układy wydechowe, tłumiki, przeloty i inne cuda...
Mordkaaa napisał(a):
Witam, czas zabrać się za wydech w mojej SV. Mam oryginał, bardzo cichy, ale poprzedni właściciel coś kombinował i jest ucięty ten wydech. Złożony tylko na opasce (!!) przez co są przedmuchy. Postanowiłem, że nie chce dominatorów i chyba wyślę puszkę do Edzia, ale ciekawi mnie jedna rzecz. Czy ktoś ma zdjęcia jak wygląda taki wydech po przeróbce ? W sensie czy widać jakieś nieładne spawy etc. Czytałem, że Edzio właśnie bardzo fajnie je przerabia, ale nigdzie nie znalazłem zdjęć po skróceniu jak to się prezentuje. No i jeszcze sprawa tych przedmuchów. Lepiej szukać kawałka rury która będzie nachodzić na kolektor i zamontować ją na cemencie do wydechów czy jaką blaszką cienką owijać i na dwóch opaskach ?
Najlepiej napisz mu na priv lub zobacz w profilu nr do niego i się dogadaj z nim. Ja wczoraj z Edziem pisałem. Bo sam chce w swoim sv 1000 zmienić wydechy ale koszt u Edzia wynosi 270 zł za sztukę + kurier czyli jakieś 600 zł by mnie to wyszło. Jeszce polerowanie do tego czyli z 800 zl. Dlatego stwierdzam, że bardziej opłaca mi się dołożyć troszkę i kupić nowe Dominatory za 1000 zł.
Mam rację czy się mylę?

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka


15 lis 2018, o 07:35
Zobacz profil WWW
motorowerzysta

Dołączył(a): 11 sie 2018, o 23:10
Posty: 64
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv650S 2003
Post Re: Układy wydechowe, tłumiki, przeloty i inne cuda...
Oczywiście napisałem też do niego, ale nic o polerowaniu nie wspomniał. Ja osobiście mam dosyć ładny wydech. Z bdkillerem i przesyłką wychodzi 400. Ja o dominatorach słyszałem że są mało trwałe, a jak dojdzie przelot, marchewy itd to raz dwa może ten wydech szlag trafić, ale opieram się tylko na opiniach.


15 lis 2018, o 10:31
Zobacz profil
Mister Apollo
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 07:16
Posty: 5365
Lokalizacja: WGM
Płeć: mężczyzna
Moto: Z1000
Post Re: Układy wydechowe, tłumiki, przeloty i inne cuda...
JuZioo, niestety dominator to straszna tandeta. Nie słyszałem o chociaż jednej wtopie Edzia, a te pseudo-tłumiki po sezonie-dwóch trzeba wybebeszać i uzupełniać wypełnienie.

_________________
SV 650S - Błękitny Ogórek -> Z1000 - Ognista pomarańcza


15 lis 2018, o 11:47
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 mar 2016, o 20:52
Posty: 296
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650s k3
Post Re: Układy wydechowe, tłumiki, przeloty i inne cuda...
kacperski napisał(a):
JuZioo, niestety dominator to straszna tandeta. Nie słyszałem o chociaż jednej wtopie Edzia, a te pseudo-tłumiki po sezonie-dwóch trzeba wybebeszać i uzupełniać wypełnienie.


a to nie jest tak, ze masz na nie 5 lat gwarancji? Chyba wymienią/naprawią, nie?

_________________
ZAPRASZAM ===> https://svforum.pl/viewtopic.php?t=18512


15 lis 2018, o 17:08
Zobacz profil WWW
Mister Apollo
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 07:16
Posty: 5365
Lokalizacja: WGM
Płeć: mężczyzna
Moto: Z1000
Post Re: Układy wydechowe, tłumiki, przeloty i inne cuda...
I co roku będziesz się szarpał? Wygląda to marnie, brzmi jak "wincyj decybeluff"....chociaż jakby się zastanowić to nawet produkt dopasowany pod klientelę.

_________________
SV 650S - Błękitny Ogórek -> Z1000 - Ognista pomarańcza


15 lis 2018, o 17:23
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 16 mar 2015, o 23:16
Posty: 752
Lokalizacja: EPJ
Płeć: mężczyzna
Moto: Yamaha R1 RN19 2008r
Post Re: Układy wydechowe, tłumiki, przeloty i inne cuda...
Nie każdy może kupić tytanowego akrapa ;)
Te chińskie a(t)krapy to jeszcze większy gównolit jak wieśminator :)
Gdybym nie trafił fajnego wydechu w dobrej cenie, to posłałbym fabryczny do Edhaust ;)

_________________
SV650N K8->SV1000S K6->Yamaha R1 RN19
http://svforum.pl/viewtopic.php?f=9&t=16083&p=261516


15 lis 2018, o 17:50
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 mar 2016, o 20:52
Posty: 296
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650s k3
Post Re: Układy wydechowe, tłumiki, przeloty i inne cuda...
Mi znowu nie podoba się fabryczny wydech. I nawet jakby go skrócić będzie on po prostu... brzydki. Mimo wszystko wybrałbym dominatora. No chyba, ze w jego cenie trafiłbym na coś klasę wyżej.

_________________
ZAPRASZAM ===> https://svforum.pl/viewtopic.php?t=18512


16 lis 2018, o 17:51
Zobacz profil WWW
motocyklista

Dołączył(a): 1 mar 2018, o 10:39
Posty: 248
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv 650S 2004r.
Post Re: Układy wydechowe, tłumiki, przeloty i inne cuda...
To może ja się wypowiem jako iż posiadam dominatora HP 1 i pojeździłem z nim półtorej miesiąca. A więc tak montaż i instalacja owego wydechu jest banalnie prosta, zajmie ci to może 30-40min roboty wystarczy brzeszczot i kluczyk bodajże 12. Przy montażu polecam uzyc masy uszczelniającej do układów wydechowych bo w przeciwnym razie mogą występować irytujące przedmuchy przy stałej prędkości obrotowej które będą pogarszać walory dźwiękowe, co do samego dźwięku, myślałem że będzie gorzej ale po założeniu i odpaleniu maszyny ten przyjemny i głęboki basik zrobił na mnie ogromne wrażenie, w porównaniu do mojego kumpla który też ma svke i wydech ixila dominator bije go swoją "precyzją?" Dźwięku na głowę, jego ixil po prostu brzmi jak traktor. HP 1 nie wydaje z siebie takiego typowego metalicznego darcia mordy lecz naprawdę przyjemny dla ucha bass. Jeżeli chodzi o wykonanie samego wydechu to też nie jest źle, stal z jakiej jest wykonany tłumik nie grzeje się podczas pracy i ogólnie sprawia wrażenie solidnego. Co do trwałości, to się nie wypowiem bo posiadam go nie długo a wydech faktycznie posiada gwarancję na 5lat.


16 lis 2018, o 18:46
Zobacz profil
Mister Apollo
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 07:16
Posty: 5365
Lokalizacja: WGM
Płeć: mężczyzna
Moto: Z1000
Post Re: Układy wydechowe, tłumiki, przeloty i inne cuda...
Sprawdź ile tej pasty ci się zostało, samochodowa może dałaby radę w r4, ale ciśnienie v2 plus wibracje momentalnie ją wydmuchają.

_________________
SV 650S - Błękitny Ogórek -> Z1000 - Ognista pomarańcza


16 lis 2018, o 21:40
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 gru 2013, o 00:50
Posty: 1975
Lokalizacja: SM
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S'99
Post Re: Układy wydechowe, tłumiki, przeloty i inne cuda...
Ja też w poprzedniej SV miałem dominatora, zrobiłem na nim przynajmniej 10 tyś km zanim sprzedałem moto i nie kojarzę żeby coś się z nim działo.

_________________
CBR 125R '07-->SV650S '06-->DR350S '91-->RM125 '95-->SV650S '99


16 lis 2018, o 22:23
Zobacz profil WWW
motocyklista

Dołączył(a): 1 mar 2018, o 10:39
Posty: 248
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv 650S 2004r.
Post Re: Układy wydechowe, tłumiki, przeloty i inne cuda...
kacperski napisał(a):
Sprawdź ile tej pasty ci się zostało, samochodowa może dałaby radę w r4, ale ciśnienie v2 plus wibracje momentalnie ją wydmuchają.

Nakładająć tą paste wcale jej nie żałowałem więc myslę że jest i bedze nadal na swoim miejscu poza tym nie ma szans żeby cisnienie spalin wydmuchało warstwe pasty miedzy rurami o grubosci 0.1mm o twardosci porównywalnej do skały. Ale przy kolejnej przejażdżce sprawdzę czy nie ma przedmuchów.


17 lis 2018, o 00:04
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 lut 2014, o 17:41
Posty: 263
Lokalizacja: UK - Hemel Hempstead
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650s K5
Post Re: Układy wydechowe, tłumiki, przeloty i inne cuda...
Może popatrz za jakimś używanym.
Cztery lata temu udalo mi się kupić remusa revolution za 50 funtow. Był strasznie porysowany, ale bez głębokich rys i wgniotek. Nowy emblemat za dyche, nowe nity, Parę godzin z papierem ściernym i pasta polerska, i tłumik wyglądał jak nowy.
Jeśli chodzi o brzmienie to jest wystatajaco głośny żeby było cię słychać z daleka, ale nie tak głośny żeby męczył w długich trasach. [img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181117/0ed72a991e0245536d088cda4e2d7fd4.jpg[/img]


17 lis 2018, o 13:10
Zobacz profil
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2018, o 12:55
Posty: 23
Lokalizacja: Racibórz
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000 S
Post Re: Układy wydechowe, tłumiki, przeloty i inne cuda...
Yoro napisał(a):
To może ja się wypowiem jako iż posiadam dominatora HP 1 i pojeździłem z nim półtorej miesiąca. A więc tak montaż i instalacja owego wydechu jest banalnie prosta, zajmie ci to może 30-40min roboty wystarczy brzeszczot i kluczyk bodajże 12. Przy montażu polecam uzyc masy uszczelniającej do układów wydechowych bo w przeciwnym razie mogą występować irytujące przedmuchy przy stałej prędkości obrotowej które będą pogarszać walory dźwiękowe, co do samego dźwięku, myślałem że będzie gorzej ale po założeniu i odpaleniu maszyny ten przyjemny i głęboki basik zrobił na mnie ogromne wrażenie, w porównaniu do mojego kumpla który też ma svke i wydech ixila dominator bije go swoją "precyzją?" Dźwięku na głowę, jego ixil po prostu brzmi jak traktor. HP 1 nie wydaje z siebie takiego typowego metalicznego darcia mordy lecz naprawdę przyjemny dla ucha bass. Jeżeli chodzi o wykonanie samego wydechu to też nie jest źle, stal z jakiej jest wykonany tłumik nie grzeje się podczas pracy i ogólnie sprawia wrażenie solidnego. Co do trwałości, to się nie wypowiem bo posiadam go nie długo a wydech faktycznie posiada gwarancję na 5lat.
A powiedz mi jak to jest z tą gwarancją? Jeśli cokolwiek wewnątrz wydechu by się wypaliło itp. To muszą Ci to naprawić, wymienić w okresie do 5 lat od kupna tak? Masz też do nich db killery? Ile DB mają na pełnym przelocie?

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka


17 lis 2018, o 18:42
Zobacz profil WWW
motocyklista

Dołączył(a): 1 mar 2018, o 10:39
Posty: 248
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv 650S 2004r.
Post Re: Układy wydechowe, tłumiki, przeloty i inne cuda...
Myślę że gwarancja działa tak jak każda inna jeżeli defekt powstał nie z twojej winy to producent powinien naprawić Ci ten produkt. Polecam zadzwonić i zapytać jak to u nich z tym jest. Db killer jest do kupienia osobno ale dobrze że go nie wrzuciłem do koszyka razem z wydechem bo było by to tylko stratą pieniędzy. Poziom natężenia dźwięku mierzyłem telefonem (tak wiem, ale chciałem przynajmniej poglądowo wiedzieć ile on db dmucha) i na skali ukazało mi się 86db przy 5.5k RPM. Dźwięk podczas jazdy zastępuje mi radio, czasem przy schodzenia z obrotów potrafi rzucić miechem aż miło słuchać :) dźwięk jest porównywalny do tego https://www.youtube.com/watch?v=_yeqIf4 ... ture=share


17 lis 2018, o 19:38
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 mar 2016, o 20:52
Posty: 296
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650s k3
Post Re: Układy wydechowe, tłumiki, przeloty i inne cuda...
Yoro, a może nagrałbyś coś, hm? :D

_________________
ZAPRASZAM ===> https://svforum.pl/viewtopic.php?t=18512


18 lis 2018, o 04:35
Zobacz profil WWW
Mister Apollo
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 07:16
Posty: 5365
Lokalizacja: WGM
Płeć: mężczyzna
Moto: Z1000
Post Re: Układy wydechowe, tłumiki, przeloty i inne cuda...
Yoro napisał(a):
kacperski napisał(a):
Sprawdź ile tej pasty ci się zostało, samochodowa może dałaby radę w r4, ale ciśnienie v2 plus wibracje momentalnie ją wydmuchają.

Nakładająć tą paste wcale jej nie żałowałem więc myslę że jest i bedze nadal na swoim miejscu poza tym nie ma szans żeby cisnienie spalin wydmuchało warstwe pasty miedzy rurami o grubosci 0.1mm o twardosci porównywalnej do skały. Ale przy kolejnej przejażdżce sprawdzę czy nie ma przedmuchów.

Na moich błędach wyszło, że takiej zwykłej każdą ilość wydmucha :obity:

_________________
SV 650S - Błękitny Ogórek -> Z1000 - Ognista pomarańcza


18 lis 2018, o 10:46
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 1 mar 2018, o 10:39
Posty: 248
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv 650S 2004r.
Post Re: Układy wydechowe, tłumiki, przeloty i inne cuda...
kacperski napisał(a):
Yoro napisał(a):
kacperski napisał(a):
Sprawdź ile tej pasty ci się zostało, samochodowa może dałaby radę w r4, ale ciśnienie v2 plus wibracje momentalnie ją wydmuchają.

Nakładająć tą paste wcale jej nie żałowałem więc myslę że jest i bedze nadal na swoim miejscu poza tym nie ma szans żeby cisnienie spalin wydmuchało warstwe pasty miedzy rurami o grubosci 0.1mm o twardosci porównywalnej do skały. Ale przy kolejnej przejażdżce sprawdzę czy nie ma przedmuchów.

Na moich błędach wyszło, że takiej zwykłej każdą ilość wydmucha :obity:

Na chwilę obecną zrobiłem na nim może 600km i go nie wydmuchalo, ale jak wydmucha to będę pisał do Ciebie B)

Co do nagrania to mógłbym to zrobić ale na ile mój telefon odda realność dźwięku z tego wydechu to nie wiem :/ Poza tym trochę jest zimno na jazdę a szkoda mi palić Moto tylko po to żeby dać mu na zimnym do odciny xd


18 lis 2018, o 15:07
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 mar 2016, o 20:52
Posty: 296
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650s k3
Post Re: Układy wydechowe, tłumiki, przeloty i inne cuda...
dej mu na zimnym, niech rzigo olejem :D
Nie no poczekajmy jak bedzie ciepło/ do wiosny xD

_________________
ZAPRASZAM ===> https://svforum.pl/viewtopic.php?t=18512


18 lis 2018, o 15:24
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2013, o 13:58
Posty: 3738
Lokalizacja: Petrisvilla
Płeć: mężczyzna
Moto: X11
Post Re: Układy wydechowe, tłumiki, przeloty i inne cuda...
Filon napisał(a):
dej mu na zimnym, niech rzigo olejem :D
:hahaha: :hahaha: :hahaha: :spoko:

_________________
SV650 => X11 :kerm:


22 lis 2018, o 10:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2432 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL