Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 9 maja 2024, o 10:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 455 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 23  Następna strona
Wyswietlacz biegów by Soldyy 
Autor Wiadomość
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 mar 2011, o 14:48
Posty: 77
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2003
Post Re: Wyswietlacz biegów by Soldyy
Jeszcze jedno pytanko :wstyd:
Podpięcie się pod pozycyjne zamiast do kostki ze stacyjki nie wpłynie na światła negatywnie? nie będzie jakiegoś widocznego spadku napięcia w stylu mrugania?

Czytałem instrukcję i zwrot "Ewentualnie można pobrać napięcie ze świateł pozycyjnych, ale to nie najlepsza opcja" mnie zaintrygował...

edit: wyświetlacz podłączony do pozycyjnych... gra i ładnie wszystko wyświetla


6 maja 2011, o 19:51
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 maja 2010, o 10:35
Posty: 84
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N K4
Post Re: Wyswietlacz biegów by Soldyy
Soldyy - ile czasu zajelo by ci zmontowanie jeszcze 1 szt.
wialbym chyba najczesciej zamawiany: TRE, foto, zolty
odebral bym osobiscie.


8 maja 2011, o 12:22
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 sie 2010, o 01:17
Posty: 381
Lokalizacja: Elżbietów
Płeć: mężczyzna
Moto: Ruda SV1000S K3
Post Re: Wyswietlacz biegów by Soldyy
Soldyy, ja jeśli możesz oczywiście podać, prosiłbym schemat i spis elementów na PW to w wolnym czasie sam spróbuję się pobawić. Jeśli masz rysunek płytki do wytrawienia to byłbym wdzięczny ale jak coś, to porysuję sobie :)

Interesuję mnie wersja z TRE i fotorezystorem :)

_________________
Ruda SV1000 S K3

Obrazek


8 maja 2011, o 13:32
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lip 2010, o 21:18
Posty: 865
Płeć: mężczyzna
Post Re: Wyswietlacz biegów by Soldyy
Zamontowali mi wyświetlacz kumple i mam pytanie. Jak się go programuje... pokazuje się 5 na wyświetlaczu wrzucam 5 bieg następnie wciskam przycisk pokazuje się 6 wrzucam 6 bieg i co dalej? Już nic nie wciskamy?
Jeżeli tak to widocznie mam problem tak jak jest to napisane w typowych przyczynach niedomagania wyśw. biegów.

Bo jak już pokaże się 6-ka i wrzucę 6 bieg (podczas programowania) to po redukowaniu biegi się nie zmieniają na niższe a jak wyłączę motor i włączę jeszcze raz to pokazuje się 0 i po wrzuceniu biegu mam zawsze 1.

Czyli wg instrukcji pewnie to ten kabel GPS nie ma połączenia we wtyczce albo te zamienione kable.

Dobrze mówię?


9 maja 2011, o 17:25
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 mar 2011, o 14:48
Posty: 77
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2003
Post Re: Wyswietlacz biegów by Soldyy
Może użyj szybkozłączek:
Obrazek
ja tak złączyłem kable. Masz pewność, że się nie rozłączą...


9 maja 2011, o 19:45
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lip 2010, o 21:18
Posty: 865
Płeć: mężczyzna
Post Re: Wyswietlacz biegów by Soldyy
Sprawdziłem wszystkie kable i są dobrze podłączone oraz dobrze zlutowane wg schematu który podał mi soldyy więc już nie wiem o co chodzi. Soldyy odezwij się jak będziesz. Możesz podać kom na PW to ja się odezwę jutro.


9 maja 2011, o 20:47
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lip 2010, o 13:06
Posty: 171
Lokalizacja: Lębork
Płeć: mężczyzna
Post Re: Wyswietlacz biegów by Soldyy
Jak pokaże ci 6 na wyświetlaczu to ok 4000 obr i jeszcze raz trzeba nacisnąć przycisk.

Nie pisałeś że po 6 wciskałeś.

_________________
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
naprawdę...
aż ciężko ich czasem wyprzedzić...


:forum: SV 1000S BlueBitch by HanysX my Ex :forum:


10 maja 2011, o 16:33
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lip 2010, o 21:18
Posty: 865
Płeć: mężczyzna
Post Re: Wyswietlacz biegów by Soldyy
Przepraszam zapomniałem o tym napisać...

zyli jeszcze raz:

Jak się go programuje... pokazuje się 5 na wyświetlaczu wrzucam 5 bieg jadę około sekundy następnie wciskam przycisk pokazuje się 6 wrzucam 6 bieg jadę około sekundy wciskam znowu przycisk i pokazuje mi się 1 na wyświetlaczu, co dalej?

Próbowałem go programować na różne sposoby i 4x na ten sposób bo pisało w instrukcji i nic. Kable są dobrze podpięte i dobrze zlutowane bo sprawdzaliśmy to z kolegami wczoraj.

Proszę o pomoc.


10 maja 2011, o 17:14
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 mar 2011, o 14:48
Posty: 77
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2003
Post Re: Wyswietlacz biegów by Soldyy
111290PL napisał(a):
Przepraszam zapomniałem o tym napisać...
czyli jeszcze raz:
Jak się go programuje... pokazuje się 5 na wyświetlaczu wrzucam 5 bieg jadę około sekundy następnie wciskam przycisk pokazuje się 6 wrzucam 6 bieg jadę około sekundy wciskam znowu przycisk i pokazuje mi się 1 na wyświetlaczu, co dalej?

Próbowałem go programować na różne sposoby i 4x na ten sposób bo pisało w instrukcji i nic. Kable są dobrze podpięte i dobrze zlutowane bo sprawdzaliśmy to z kolegami wczoraj.

Proszę o pomoc.


a czemu Ty przed jechaniem tej sek nie wciśniesz guzika? :hmm:
wciskasz guzik --->> jedziesz sek i koniec! nie wciskasz później nic! nie ma tylko żadnej informacji o zakończeniu programowania, a że jesteś na 6 to tak będzie wyświetlacz pokazywał...
ja myślę, że Ty po przejechaniu sek wciskasz guzik bo nic się nie dzieje więc go trzymasz i wyświetlacz wchodzi w tryb programowania znowu

Edit: po głębszym wczytaniu się w Twój post zakładam, że kompletnie źle programujesz ten wyświetlacz...

Z nowej instrukcji:


Cytuj:
Opis programowania poszczególnych biegów:
W obudowanie elektroniki znajduje się przycisk.
1. Wciskamy przycisk i trzymamy przez 2s.
2. Na ekranie miga "P" - wyświetlacz przechodzi w tryb programowania.
3. Na ekranie wyświetla się "1" - wrzucamy jedynkę, zaczynamy jechać. Programowanie przynosi najlepsze efekty jadąc przy obrotach 4-5tys. Teoretycznie to nie powinno mieć znaczenia, ale widocznie skrzynia przy tych obrotach pracuje płynnie, nie ma przeciążeń, a co za tym idzie żadnych błędów w odczytach z czujnika. W czasie jazdy wciskamy przycisk i jedziemy około sekundy. Pierwszy bieg zaprogramowany
4. Na wyświetlaczu pokazuje się "2", przełączamy bieg na drugi, wciskamy przycisk, jedziemy około sekundy. Czynność powtarzamy dla pozostałych biegów. Po skończeniu programowania wyświetlacz sam przechodzi w stan domyślny - możemy go od teraz normalnie używać.


10 maja 2011, o 17:36
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lip 2010, o 21:18
Posty: 865
Płeć: mężczyzna
Post Re: Wyswietlacz biegów by Soldyy
Wszystko robię tak jak mówisz PB_2006, programowałem go wg tej instrukcji co podajesz 4 razy bez przyciskania przycisku po wrzuceniu 6 biegu ponieważ jak przycisnę przycisk pojawi się na wyświetlaczu jedynka i nic.

Powiem dokładnie jak zrobiłem krok po kroku...
Odpalam motocykl - na wyświetlaczu pokazuje się 0
Wciskam przycisk na obudowie elektroniki i przytrzymuję przez ok. 2 sekundy aż pojawi się migające P, przycisk puszczam pojawia się 1
Wrzucam pierwszy bieg rozpędzam się do ok. 4,5 obr trzymam manetkę w bezruchu (utrzymuję stałą prędkość) jadę około sekundy i wciskam raz przycisk, pojawia się 2 na wyświetlaczu
Wrzucam drugi bieg znowu rozpędzam się do ok. 4,5 obr utrzymuję tą prędkość i wciskam przycisk, wtedy pojawia się 3 na wyświetlaczu
Wrzucam trzeci bieg i wszystko powtarzam jak wyżej
dochodzę już do 6 biegu czyli pojawia mi się 6 na wyświetlaczu wrzucam 6 bieg i tu mam rozumieć że programowanie zakończone, żadnego przyciskania niczego ani nic... czyli jak jadąc na tym 6 biegu już chwilę mogę zredukować i wyświetlacz ma mi pokazać od razu 5, dobrze rozumiem? Bo jeżeli wszystko dobrze robię tzn że coś jest nie tak z wyświetlaczem.

Myślę że albo kable zostały źle podpisane albo coś w nim nie działa jak powinno bo jaka może być tego inna przyczyna?

Jestem pewny że wszystko zostało dobrze polutowane i wpięte tam gdzie trzeba jak podała mi instrukcja załączona do wyświetlacza. Jak również że programuję go wg załączonej instrukcji która jest identyczna do tej co podałeś wyżej.

Jeżeli coś źle robię to mnie pier**nijcie w głowę i wytłumaczcie łopatologicznie bo ja już nic nie rozumiem.


10 maja 2011, o 20:04
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 mar 2011, o 14:48
Posty: 77
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2003
Post Re: Wyswietlacz biegów by Soldyy
Czytanie ze zrozumieniem chyba nie tylko u mnie jest problemem :)
111290PL napisał(a):
Wszystko robię tak jak mówisz PB_2006, programowałem go wg tej instrukcji co podajesz 4 razy bez przyciskania przycisku po wrzuceniu 6 biegu ponieważ jak
Wrzucam pierwszy bieg rozpędzam się do ok. 4,5 obr trzymam manetkę w bezruchu (utrzymuję stałą prędkość) jadę około sekundy i wciskam raz przycisk, pojawia się 2 na wyświetlaczu

no i ja tu widzę błąd!
napiszę dużymi literami bo 3 raz nie chce mi się pisać
RUSZASZ---->>WKRĘCASZ NA 4TYŚ---->>WCISKASZ GUZIK---->>JEDZIESZ OKOŁO SEK*---->>WYŚWIETLACZ SAM PRZEJDZIE NA NASTĘPNY BIEG

*nawet mniej niż sek

Najpierw wciskasz guzik PÓŹNIEJ jedziesz sek, a Ty już 3 post piszesz o tym, że wciskasz guzik PO PRZEJECHANIU TEJ SEK NA 4,5tyś!!
guzik nie służy do przełączenia biegu podczas programowania tylko do dania sygnału, że ma spisać dane dla tego biegu!!


10 maja 2011, o 20:23
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lip 2010, o 21:18
Posty: 865
Płeć: mężczyzna
Post Re: Wyswietlacz biegów by Soldyy
Już sam się pogubiłem w tym co piszę, wydaje mi się teraz że dobrze robię a źle mówię, chodzi mi o to że robię tak jak mówisz a pisałem inaczej.
Ale dzisiaj spróbuje jeszcze raz dla pewności.


11 maja 2011, o 08:43
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 kwi 2010, o 20:18
Posty: 289
Płeć: mężczyzna
Post Re: Wyswietlacz biegów by Soldyy
Nie było mnie kilka dni i już widzę, że jakaś checa :>

Jeśli po programowaniu masz cały czas 1, to na 99% zamieniłeś kable biały GPS z białym TRE. Wtedy masz odczytywane napięcie odniesienia z ECU, takie samo dla każdego biegu. Sprawdź czy na pewno GPS idzie do czujnika skrzyni, a TRE do ECU. Jeśli nie pomoże, odezwij się, powiem jak przetestować "na sucho" wyświetlacz.

_________________
SV1000S K3
Za motórem panny sznurem :->


11 maja 2011, o 16:20
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lip 2010, o 21:18
Posty: 865
Płeć: mężczyzna
Post Re: Wyswietlacz biegów by Soldyy
Nareszcie odpowiedź od specjalisty-producenta :)

Sprawdzę to jeszcze raz.

Po programowaniu mam cały czas 6 a potem jak zgaszę motor i odpalę od nowa to mam 0 na luzie a na każdym biegu 1. Sprawdzam kable odezwę się później :)


11 maja 2011, o 17:43
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 kwi 2010, o 20:18
Posty: 289
Płeć: mężczyzna
Post Re: Wyswietlacz biegów by Soldyy
Perkins napisał(a):
Soldyy - ile czasu zajelo by ci zmontowanie jeszcze 1 szt.
wialbym chyba najczesciej zamawiany: TRE, foto, zolty
odebral bym osobiscie.


Zostały mi jeszcze dwa z ostatniej partii, a koledzy się nie odzywają, więc możemy się umówić na już ;) Daj znać na PW/GG. Następna partia za dośc dlugo, ponieważ na forum DL straszne opóźnienia.

_________________
SV1000S K3
Za motórem panny sznurem :->


12 maja 2011, o 13:24
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lip 2010, o 21:18
Posty: 865
Płeć: mężczyzna
Post Re: Wyswietlacz biegów by Soldyy
Wszystko działa dzięki soldyy za pomoc i za wyświetlacz :D

PS. kable był źle podpisane :P właśnie na odwrót ale człowiek to nie maszyna ;)

PS2. Moim zdaniem lutowanie jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż złączki na pewno pewniejsze.


13 maja 2011, o 09:37
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 kwi 2010, o 20:18
Posty: 289
Płeć: mężczyzna
Post Re: Wyswietlacz biegów by Soldyy
111290PL napisał(a):
PS. kable był źle podpisane :P właśnie na odwrót ale człowiek to nie maszyna ;)


Raczej ktoś źle polutował w motórze ;)

_________________
SV1000S K3
Za motórem panny sznurem :->


24 maja 2011, o 15:19
Zobacz profil
motorowerzysta

Dołączył(a): 26 mar 2011, o 16:05
Posty: 73
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N K8
Post Re: Wyswietlacz biegów by Soldyy
Ma ktoś zamontowany wyświetlacz biegów w N-ce. Chciałbym zobaczyć jak to wygląda.


24 maja 2011, o 15:58
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lip 2010, o 21:18
Posty: 865
Płeć: mężczyzna
Post Re: Wyswietlacz biegów by Soldyy
Jeszcze tylko jedna dziwna rzecz mnie ciekawi ponieważ gdy te kable były podpiete na odwrót to Eliminator Opóźnienia zapłonu TRE działał bo było czuć dość sporą różnicę dodatkowo wtedy zaczęło fajnie strzelać z tłumików jak zamieniłem kable stan "mocy" wrócił do poprzedniego stanu i przestało strzelać z tłumików więc Elim op zapł TRE nie działa jak powinien. Czy coś mówię nie tak? Z czym to może być związane bo kable dobrze polutowane i zamienione tak jak kazałeś soldyy.


24 maja 2011, o 16:59
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lip 2010, o 21:18
Posty: 865
Płeć: mężczyzna
Post Re: Wyswietlacz biegów by Soldyy
Pomocy? :P


30 maja 2011, o 14:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 455 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 23  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL