Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 23 kwi 2024, o 09:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 455 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Następna strona
Wyswietlacz biegów by Soldyy 
Autor Wiadomość
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 kwi 2010, o 20:18
Posty: 289
Płeć: mężczyzna
Post Re: Wyswietlacz biegów by Soldyy
Spokojnie z tymi diagnozami co do niedziałania wyświetlacza. Po pierwsze odwrotnie podpisane kable są niemożliwe - każdy wyświetlacz jest testowany przed wysyłką i wszystko by wyszło. Co do TRE - nie mam pojęcia jak to podłączyłeś, nie każdy czuje różnicę, z resztą nie jest ona aż tak straszna. Nie wiem jakim cudem czułeś różnicę ze źle polutowanymi kablami - wtedy ecu dostaje mapę luzu :obity: Najpierw proponuję szukać błędów w montażu, zamiast pisać na forum poematy o tym, jak wszystko w wyświetlaczu nie działa.

_________________
SV1000S K3
Za motórem panny sznurem :->


2 cze 2011, o 21:31
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lip 2011, o 20:21
Posty: 126
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV1000S '03
Post Re: Wyswietlacz biegów by Soldyy
wyświetlacz działa w jak najlepszym porządku, podziękowania i polecam ;)

_________________
SV1000S '03

Obrazek


23 sie 2011, o 17:42
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: Wyswietlacz biegów by Soldyy
Mam pytanie do osób, które z wyświetlaczem Soldiego zrobiły już nieco większe przebiegi. Czy wszystko śmiga Wam bez żadnych problemów?
Po montażu zaprogramowałem wyświetlacz wg załączonej instrukcji. Działał poprawnie przez powiedzmy 1tys km, później coraz częściej się mylił, wyświetlał zły bieg. Po przebiegu ok. 5tys km wyświetlacz pokazywał już właściwie przypadkowe cyfry, nijak nie miało się to do zapiętego biegu. Zaprogramowałem wyświetlacz od nowa i historia się powtórzyła - na początku wszystko jest dobrze, wraz z rosnącym przebiegiem wyświetlacz coraz mocniej świruje. Myślałem, że coś jest nie tak z moim czujnikiem biegów, ale ostatnio przypadkiem zgadałem się z Sad'em i okazuje się, że ma ten sam problem.

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


23 sie 2011, o 20:35
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 22 mar 2011, o 19:50
Posty: 135
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: zajebane
Post Re: Wyswietlacz biegów by Soldyy
Mi suzuki piaseczno krzyknelo 520 pln za Puig lub 380 pln za Acumen + 330 pln za montaz. Wiec jakbym potrafil sobie sam to zamontowac, to bym wybral wyswietlacz soldyyego i nie przejmowal sie ze go trzeba co tysiac km poprawic.


23 sie 2011, o 21:08
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: Wyswietlacz biegów by Soldyy
Gdyby programowanie wyświetlacza było możliwe bez rozbierania motocykla, to też by mi to nie przeszkadzało. Ale "czarna skrzynka" z całą elektroniką i guziczkiem do programowania jest ukryta pod zegarami. Więc żeby się do niej dostać, muszę rozebrać cały przód, zaprogramować i złożyć z powrotem. A taka rozbiórka co 1tys km już mi się w ogóle nie uśmiecha, szczególnie na wyjeździe, gdzie w 2 tygodnie robię 5tys km i musiałbym rozbierać pół motocykla co 3 dni :mur:

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


23 sie 2011, o 23:49
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lip 2010, o 21:18
Posty: 865
Płeć: mężczyzna
Post Re: Wyswietlacz biegów by Soldyy
lasooch napisał(a):
Mam pytanie do osób, które z wyświetlaczem Soldiego zrobiły już nieco większe przebiegi. Czy wszystko śmiga Wam bez żadnych problemów?
Po montażu zaprogramowałem wyświetlacz wg załączonej instrukcji. Działał poprawnie przez powiedzmy 1tys km, później coraz częściej się mylił, wyświetlał zły bieg. Po przebiegu ok. 5tys km wyświetlacz pokazywał już właściwie przypadkowe cyfry, nijak nie miało się to do zapiętego biegu. Zaprogramowałem wyświetlacz od nowa i historia się powtórzyła - na początku wszystko jest dobrze, wraz z rosnącym przebiegiem wyświetlacz coraz mocniej świruje. Myślałem, że coś jest nie tak z moim czujnikiem biegów, ale ostatnio przypadkiem zgadałem się z Sad'em i okazuje się, że ma ten sam problem.


Mam identycznie i tak ma chyba każdy egzemplarz ale że mam S'kę to mi to nie przeszkadza bo mam dostęp do "czarnej skrzynki" za każdym razem bez problemów.


24 sie 2011, o 22:12
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 kwi 2010, o 20:18
Posty: 289
Płeć: mężczyzna
Post Re: Wyswietlacz biegów by Soldyy
A mi tajemniczo działa przez x tysięcy. Pewnie to dlatego, że instrukcja mówi lutować przewody, a nie wsadzić byle jak, ale kto by tego przestrzegał ;)

_________________
SV1000S K3
Za motórem panny sznurem :->


27 sie 2011, o 21:30
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: Wyswietlacz biegów by Soldyy
No popatrz, po pierwszej awarii polutowałem przewody, zaprogramowałem od nowa i dalej się sypie co kilka tysięcy, tak samo jak ze zwykłymi wsuwkami :]

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


28 sie 2011, o 12:17
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 kwi 2010, o 20:18
Posty: 289
Płeć: mężczyzna
Post Re: Wyswietlacz biegów by Soldyy
Niektórzy z forum DL'a pisali, że to zależy nawet od włączonych/wyłączonych świateł. Pewnie napięcie odniesienia z ECU jest mało dokładne. To rozstrajanie tyczy się też wyświetlaczy z podłaczonym TRE? Jak ktoś ma taki problem, niech się odezwie. Modele z TRE mają wbudowany stabilizator napięcia odniesienia, stąd pytanie do uzytkowników wyświetlaczy z TRE.

_________________
SV1000S K3
Za motórem panny sznurem :->


28 sie 2011, o 13:04
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lip 2010, o 21:18
Posty: 865
Płeć: mężczyzna
Post Re: Wyswietlacz biegów by Soldyy
soldyy napisał(a):
A mi tajemniczo działa przez x tysięcy. Pewnie to dlatego, że instrukcja mówi lutować przewody, a nie wsadzić byle jak, ale kto by tego przestrzegał ;)


Przewody mam lutowane, zakładał mi to elektryk (bo samemu coś mi na początku nie szło :P) więc ja jestem z tych co przestrzega instrukcji.

soldyy napisał(a):
Niektórzy z forum DL'a pisali, że to zależy nawet od włączonych/wyłączonych świateł. Pewnie napięcie odniesienia z ECU jest mało dokładne. To rozstrajanie tyczy się też wyświetlaczy z podłaczonym TRE? Jak ktoś ma taki problem, niech się odezwie. Modele z TRE mają wbudowany stabilizator napięcia odniesienia, stąd pytanie do uzytkowników wyświetlaczy z TRE.


Ja mam wersję z TRE i mam identycznie jak koledzy wyżej co ok 500-1000km trzeba go programować na nowo ale mi to nie przeszkadza.

Tak dodam, że mimo tego jestem z wyświetlacza w pełni zadowolony. :spoko:


29 sie 2011, o 10:00
Zobacz profil
mundrek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 12:50
Posty: 1758
Lokalizacja: Rybnik
Płeć: mężczyzna
Moto: sv1k/ 748SP
Post Re: Wyswietlacz biegów by Soldyy
Też tak mam - najczęściej 1 z 2 myli. Ale nie zamontowałem jeszcze skrzynki w głębi stelaża i mi sie tam pałence pod czachą więc programowanie to 30 sekund więc nie boli.

_________________
I wy, o których zapomniałem,
Lub pominąłem was przez litość,
Albo dlatego, że się bałem,
Albo, że taka was obfitość...


29 sie 2011, o 17:02
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 kwi 2010, o 15:36
Posty: 198
Lokalizacja: Lublin
Płeć: kobieta
Post Re: Wyswietlacz biegów by Soldyy
No właśnie - ja zgłaszam, że z podpiętym TRE i polutowanymi przewodami (aczkolwiek napięcie jest podciągnięte z postojówek, których nie ma notabene, przez wsuwki) wyświetlacz się zupełnie rozprogramował już trzeci raz. Po ostatnim programowaniu przez jakieś 1tys km było ok po czym zaczął mi migać P,1,2,3,4,5,6,P,1,2,3,4,5,6 itd... a potem przeszedł w tryb stałego wyświetlania 1 na przemian z 4 (jak mu się spodoba). Problem jest dla mnieo tyle mało bolesny, że jak jadę z nawigacją to telefon wpięty w stojak mi go zupełnie zasłania, więc i tak bym z niego nie korzystała, ale fajnie by było jakby jednak działał przyzwoicie. Soldyy jak gdzieś będziesz w okolicy to możesz popatrzeć co z tym zrobić ewentualnie.

_________________
Życie jest za krótkie żeby je marnować


30 sie 2011, o 15:04
Zobacz profil
amelinum!
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2011, o 21:39
Posty: 730
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S K3+Ducati 848
Post Re: Wyswietlacz biegów by Soldyy
Hmm zmartwiły mnie te ostatnie posty bo miałem zamiar zanabyć cudo od Soldy'ego i na jesieni albo zimą sobie ładnie to gdzieś zabudować. Soldy pokombinuj coś w temacie aby grało jak należy.

_________________
SV 650 S+Ducati 848
Gregor aka TigerA1


30 sie 2011, o 16:57
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: Wyswietlacz biegów by Soldyy
Pierwsze problemy z wyświetlaczem zgłaszałem już rok temu (9 strona tego tematu). Wtedy odpisałeś mi:
soldyy napisał(a):
(...)nie ma szans, żeby "wysiadał" po danym przebiegu.(...)

soldyy napisał(a):
Konektor czy lut to obojętne, dopóki jest dobre połaczenie.(...)

Teraz piszesz:
soldyy napisał(a):
A mi tajemniczo działa przez x tysięcy. Pewnie to dlatego, że instrukcja mówi lutować przewody, a nie wsadzić byle jak, ale kto by tego przestrzegał ;)

Sądząc po postach kolejnych osób, to chyba nie mój motocykl jest felerny, nie montaż był zrobiony "byle jak", tylko chyba jednak wyświetlacz sam z siebie "wysiada" po danym przebiegu. Ale ja jestem tylko mechanikiem, nie elektronikiem, więc czekam jak Ty się do tego ustosunkujesz.

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


30 sie 2011, o 18:14
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 kwi 2010, o 20:18
Posty: 289
Płeć: mężczyzna
Post Re: Wyswietlacz biegów by Soldyy
Trudno mi się do tego odnieść, bo sam nigdy takiej przypadłości nie miałem, a mój wyświetlacz niczym nie różni sie od tych, które sprzedawałem. Zasadniczo nie ma możliwości "rozstrajania" - napięcia są zapisane na stałe w eepromie. Na pewno nie jest to kwestią 500 czy 1000km. Mój po jakichś 10-12tys zachowuje się tak samo jak na początku. Nie wykluczam jednak takiej możliwości, może stabilizator z przebiegiem zmienia swoje właściwości, albo elektrolity w jego otoczeniu (po uformowaniu zmieniają nieco pojemność). Nawet samo napięcie akumulatora ma wpływ na odczyt (chociaż pośrednio).

Fredro - możemy się kiedyś umówić na diagnozę - zobacze co w wyświetlaczu piszczy :>

_________________
SV1000S K3
Za motórem panny sznurem :->


4 wrz 2011, o 20:17
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: Wyswietlacz biegów by Soldyy
soldyy napisał(a):
(...) może stabilizator z przebiegiem zmienia swoje właściwości, albo elektrolity w jego otoczeniu (po uformowaniu zmieniają nieco pojemność). Nawet samo napięcie akumulatora ma wpływ na odczyt(...)

W moim przypadku akumulator można spokojnie wykluczyć. Mam na stałe zamontowany wskaźnik ładowania (wpięty nawet w tym samym miejscu, co zasilanie wyświetlacza) i napięcie podczas jazdy, niezależnie od obrotów utrzymuje się w zakresie 13,9-14,1V. Jeśli chodzi o pozostałe przyczyny, to już jak rozumiem elementy Twojego wyświetlacza, a na tym się niestety nie znam.

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


5 wrz 2011, o 00:32
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 kwi 2010, o 15:36
Posty: 198
Lokalizacja: Lublin
Płeć: kobieta
Post Re: Wyswietlacz biegów by Soldyy
Soldyy - jak będziesz w okolicy miał być - daj znaka to się gdzieś spotkamy to sobie popatrzysz i może coś wypatrzysz.

_________________
Życie jest za krótkie żeby je marnować


12 wrz 2011, o 09:56
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2010, o 19:01
Posty: 287
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: mężczyzna
Post Re: Wyswietlacz biegów by Soldyy
ja mam podobnie, dwa razy programowalem go od nowa. Mam z TRE. Czasem na 1 biegu pokazuje 2 czasem 0 czasem 1. Nie raz nie mialem 6 na wyswietlaczu tylko 5 a mialem 6 zapiętą... Myslalem ze to tylko moj ma taki problem

_________________
SV1000N K4


14 wrz 2011, o 21:35
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 kwi 2010, o 15:36
Posty: 198
Lokalizacja: Lublin
Płeć: kobieta
Post Re: Wyswietlacz biegów by Soldyy
Nie, mój miał tak samo. Też problemy z poprawnym wyświetleniem 1 i 6 były

_________________
Życie jest za krótkie żeby je marnować


30 wrz 2011, o 09:41
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 15 paź 2011, o 09:32
Posty: 182
Lokalizacja: SZCZECIN
Płeć: mężczyzna
Moto: KAWASAKI ZZR 1200
Post Re: Wyswietlacz biegów by Soldyy
Jest już jakaś wiadomość odnośnie wyświetlaczy? Bo też chciałbym sobie zainstalować :) czy zostały poprawione? i jakie koszta?


23 paź 2011, o 15:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 455 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL