Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 29 mar 2024, o 14:39

Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj lub przejrzyj dział FAQ, może już padła odpowiedz na Twoje pytanie.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów, temat ma jasno określać z czym masz problem i w jakim modelu SV.



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Idealny rocznik SV650 
Autor Wiadomość
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sty 2016, o 14:20
Posty: 78
Lokalizacja: Łódź
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S K9
Post Idealny rocznik SV650
Witajcie
Jak przeczytać można w powitalni, poszukuję właśnię SV650S - interesują mnie roczniki od 2003 (2 gen). Przeczytałem kilka zestawień różnic między rocznikami, ale brakuje mi w nich jednego - jak te różnice przekładają się na praktyczne użytkowanie motocykla. , czyli:
- K3 - wyższy zadupek w porównaniu do nowszych modeli - jak to przekłada się na komfort kierowcy i pasażera? Czy trudniej/łatwiej dostać akcesoryjne wydechy do K3 czy do nowszych?
- K5 - według opisu z http://www.wdwbis.pl/shadow/forumek/sv650s.pdf (najbardziej szczegółowy jaki znalazłem), poza czarną ramą było też kilka zmian technicznych w silniku - przekłada się to w jakikolwiek sposób na awaryjność/koszty/cokolwiek?
- K7 - rok największych zmian - druga świeca, sonda lambda, pewnie inna elektronika itp. - czy ma to jakiś wpływ na charakterystykę silnika? Jak z akcesoryjnymi wydechami? Podobno też wydłużony został wahacz - jaki wpływ ma to na prowadzenie moto?

Pomijam tutaj kwestie wizualne, bo to dla każdego kwestia gustu.
Wiem że to dyskusja czysto akademicka a w realnym użytkowaniu różnice są niezauważalne i cokolwiek kupię to będę zadowolony, niewiele też osób pewnie było użytkownikiem więcej niż jednej SV, ale pytam z czystej ciekawości - które roczniki SV są wg was najlepsze?


9 lut 2016, o 14:43
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2015, o 23:48
Posty: 455
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650n 2004
Post Re: Idealny rocznik SV650
GTwice napisał(a):
Witajcie
Jak przeczytać można w powitalni, poszukuję właśnię SV650S - interesują mnie roczniki od 2003 (2 gen). Przeczytałem kilka zestawień różnic między rocznikami, ale brakuje mi w nich jednego - jak te różnice przekładają się na praktyczne użytkowanie motocykla. , czyli:
- K3 - wyższy zadupek w porównaniu do nowszych modeli - jak to przekłada się na komfort kierowcy i pasażera? Czy trudniej/łatwiej dostać akcesoryjne wydechy do K3 czy do nowszych?
- K5 - według opisu z http://www.wdwbis.pl/shadow/forumek/sv650s.pdf (najbardziej szczegółowy jaki znalazłem), poza czarną ramą było też kilka zmian technicznych w silniku - przekłada się to w jakikolwiek sposób na awaryjność/koszty/cokolwiek?
- K7 - rok największych zmian - druga świeca, sonda lambda, pewnie inna elektronika itp. - czy ma to jakiś wpływ na charakterystykę silnika? Jak z akcesoryjnymi wydechami? Podobno też wydłużony został wahacz - jaki wpływ ma to na prowadzenie moto?

Pomijam tutaj kwestie wizualne, bo to dla każdego kwestia gustu.
Wiem że to dyskusja czysto akademicka a w realnym użytkowaniu różnice są niezauważalne i cokolwiek kupię to będę zadowolony, niewiele też osób pewnie było użytkownikiem więcej niż jednej SV, ale pytam z czystej ciekawości - które roczniki SV są wg was najlepsze?


Moim zdaniem bierz sprzęt który będzie możliwie najmłodszy i będzie dobry stan techniczny. Unikaj jak ognia kombinowanych sprzętów (przemalowania lag, inne sety, podnóżki czy lusterka) bo może to być - chociaż nie zawsze - efekt gleby na motorze.

Jakoś szczególnie nie przejmował bym się stanem licznika bo podejrzewam że znalazłoby sie dużo sprzętów ze stanem 50k+ które są w o niebo lepszym stanie niż 25k+. I nie żałuj sobie pytaj sprzedającego o wszystko co ci przyjdzie do głowy i wszystko co zauważysz - jak na wszystkie odpowie i nie będzie kombinował znaczy że nie masz się o co martwić.

Skoro szukasz S-ki to sprawdź dobrze plastiki czy nie klejone.


9 lut 2016, o 16:47
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 gru 2013, o 00:50
Posty: 1975
Lokalizacja: SM
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S'99
Post Re: Idealny rocznik SV650
Nie ma żadnej różnicy wg. mnie. Jeśli chodzi potem o modzenie silnika to 2007+ jest nieco lepsza ze względu na możliwość przeprogramowania fabrycznego ECU.

_________________
CBR 125R '07-->SV650S '06-->DR350S '91-->RM125 '95-->SV650S '99


9 lut 2016, o 17:08
Zobacz profil WWW
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 maja 2015, o 17:41
Posty: 157
Płeć: mężczyzna
Moto: sv 1000s
Post Re: Idealny rocznik SV650
Też zastanawiałem się nad tym który rocznik 650 byłby dla mnie odpowiedni, nawet brałem pod uwagę gaźniki. Wyszło na to że kupiłem litra bo akurat egzemplarz był taki jak chciałem. Szukaj to co Ci się podoba. Od k5 czarna rama. Każdy moto jest inne i każdy właściciel inaczej dbał o moto. Większe przygody, mniejsze. Do wyboru do koloru.


9 lut 2016, o 19:18
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sty 2016, o 14:20
Posty: 78
Lokalizacja: Łódź
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S K9
Post Re: Idealny rocznik SV650
Dzięki, tak jak pisałem - nie spodziewam się że odpowiedzi wpłyną na moją decyzję, po prostu byłem ciekawy jak wielkie są to różnice. Znam przypadki (chociaż raczej ze świata 4oo) że modyfikacje techniczne w ramach jednego modelu były spore więc nigdy nic nie wiadomo.


9 lut 2016, o 23:39
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 6 gru 2015, o 10:48
Posty: 185
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650n k5
Post Re: Idealny rocznik SV650
Jak ja szukałem sprzęta to uparłem się na 2005 i wyżej, bo chciałem czarną ramę- głupi powód.
Plus, jak już idziemy po estetyce, niebieski z 2005 i wcześniej bardzo mi się podoba, o wiele bardziej niż ten jaśniejszy co był później (chyba w 2006 ? ).
Z technicznych rzeczy, wiem że od 2005 roku jest inny napinacz łańcuszka rozrządu (olejowy?). Ktoś się wypowie w czym on jest lepszy/ gorszy i na jakiej zasadzie działa?
A, i właśnie doczytałem że od tego roku (k5) tarcze sprzęgła są bliżej siebie o 0,3 mm niż w poprzednich modelach :jupi:


10 lut 2016, o 08:51
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 maja 2013, o 23:26
Posty: 1272
Płeć: mężczyzna
Moto: CBR 1000 RR
Post Re: Idealny rocznik SV650
hehe jak dla Mnie bardzo smieszny temat ....

- jak widać z używanymi moto miałeś bardzo mało do czynienia
jakbyś miał wszystkie moto z 0 przebiegiem to,, można tak se '' wydziwiać

przypominam że moto z 2003 roku wg kalendarza ma 13 lat
a Ty opowiadasz o wysokości zadupka splotach w lince i grubości węży.
Najważniejsze by moto było sprawne - albo jak najbardziej sprawne przy zakupie
by silnik byl nie ,,wypstrykany '' rama i a podzespoły eksploatacyjne w dobrym stanie
w zeszłym roku ogladnąłem ok 30 moto do zakupu i nigdy nie mierzyłem suwmiarką długości kluczyka ....
U nas można wydłubać jeszcze sporo moto nawet sprzed 2000 w zadowalającym a nawet bardzo dobrym
stanie technicznym ale trzeba narypać sporo kilometrów - bywały przypadki że wyjazd z domu o 9:00
a wracaliśmy po 23 bez motóra....
dla tego moja rada
najpierw ocena stanu techniczno wizualnego , prowadzenie - zurzeycie napędu opon tarcz , lagi itd
dopiero na koniec duperele i dodatki jak kolorowe wentle ;)

_________________
Hard Work Beats Talent.


16 lut 2016, o 12:41
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 mar 2012, o 12:58
Posty: 362
Lokalizacja: WOS :)
Płeć: mężczyzna
Moto: Tymczasowo brak
Post Re: Idealny rocznik SV650
Marpol
Dobrze napisane. Ja dodam tylko od siebie że w dzisiejszych czasach zaczyna kwitnąć handel licznikami albo przeprogramowanie układu EPROM odpowiedzialnego za przebieg. Wiec wystrzegaj się sprzętu z 2007r. Z przebiegiem 10 tys km.
Może to głupie ale ja jak kupowałem kiedyś swoją sv-Ke szukałem tylko k9 w lakierze YFZ...bo po prostu...zachorowałem na niego i tyle.


16 lut 2016, o 22:12
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sty 2016, o 14:20
Posty: 78
Lokalizacja: Łódź
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S K9
Post Re: Idealny rocznik SV650
Oj Panowie, czytajcie ze zrozumieniem - pytałem z ciekawości czy różnice między rocznikami są na tyle istotne aby być warte brania pod uwagę przy poszukiwaniach i zakupie, np. mając 2 sprzęty w podobnym stanie, różnych rocznikach i cenie adekwatnej do tego rocznika - to wszystko. Z odpowiedzi już dawno wywnioskowałem że nie.


16 lut 2016, o 22:17
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lip 2015, o 06:23
Posty: 637
Lokalizacja: mapenzi
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650s K7 we wiśni
Post Re: Idealny rocznik SV650
Chyba, że dla malowania, jak wspomniał Drobny :)


16 lut 2016, o 23:10
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2010, o 17:51
Posty: 2766
Lokalizacja: SJ
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv 650N k3/mts1200
Post Re: Idealny rocznik SV650
Jeśli jak słoniu byś chciał supersporta sobie zrobić, k7 będzie miała mniejsze osiągi niż starsze roczniki. Pozatym to chbyba większe znaczenie ma stan techniczny dla bezpieczeństwa,prowadzenia, spalania, osiągów


17 lut 2016, o 00:09
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 maja 2013, o 23:26
Posty: 1272
Płeć: mężczyzna
Moto: CBR 1000 RR
Post Re: Idealny rocznik SV650
Ok
- dotykajac juz bezpośrednio zapytania o różnice w zadupkach kierownicahc i linkach
nie odczujesz tego nijak a nawet przy bardzo sportowm trybie i stylu jazdy
jak tylko będzie sprawne moto i dobre gumy możesz śmiało ładować zakręty
w głębokim złożeniu i ostro dzidować
co do komfortów - ja lubie pozycje embrionalną inny wyluzowanego criusera
na moim gaźnikowym Sv żadna pasażerka nie narzekała na siedzenie
najwyżej mówiły : ,, o ku*** przestań " albo ,,zaraz zginiemy '' :P
najważniejsze by motorniczemu sprzęt dobrze leżał miedzy nogami :)
jakbyś chciał kilka rad na co patrzeć przy zakupie możesz napisać pw jesli chcesz moto kupić kompletnie sam
( co odradzam ) to coś może doradzę

_________________
Hard Work Beats Talent.


17 lut 2016, o 13:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL