Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 mar 2024, o 19:59

Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj lub przejrzyj dział FAQ, może już padła odpowiedz na Twoje pytanie.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów, temat ma jasno określać z czym masz problem i w jakim modelu SV.



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Serwis zakupionej SV 1000 
Autor Wiadomość
rowerzysta

Dołączył(a): 16 maja 2016, o 13:33
Posty: 22
Lokalizacja: W-wa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV1000N 2004
Post Serwis zakupionej SV 1000
Po zakupie SVki przyszedł czas na dokładniejszy przegląd i serwis, bo zawsze lepiej sprawdzić niż zaufać poprzedniemu właścicielowi na słowo ;) I wyszło kilka niby małych rzeczy, ale do zrobienia. To co zrobiłem to wymieniłem płyn z chłodnicy, filtr oleju+olej, wyczyściłem filtr powietrza, wymieniłem płyn hamulcowy, w sprzęgle, wymiana opon. Przy wymianie okazało się, że niestety przednia felga jest skrzywiona. Nie dało się tego sprawdzić/zobaczyć przy zakupie czy przy tych kilkuset przejechanych metrach. Ciężarki 75g wrzucone, jeździ równo, nie rzuca na boki. Przy zdejmowaniu koła okazało się, że zbieraki z napędu także zużyte i w najbliższym czasie do wymiany. Czyli to co mnie czeka to wymiana napędu, klocków (niedługo) i przedniej felgi.

I tu trzy pytania
1. Czy lepiej kupować używaną czy nie bawić się i szukać nowej? (Wiem, że w prostowanie nie ma się co bawić i nie zamierzam)
2. Co jeszcze przejrzeć w SVce, w momencie gdy żadnych problemów nie sprawia?
3. Obudowę wydechów mam oryginalną ale przerobioną na przeloty. Raz na jakiś czas (szczególnie jak przeciągnie się go na niskich biegach i potem odpuści) strzela z wydechu. To normalne, czy trzeba się tym jakoś dogłębniej zainteresować?


Dzięki za każdą pomoc!


6 cze 2016, o 12:25
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 mar 2012, o 13:14
Posty: 1101
Lokalizacja: Rawicz WLKP
Płeć: mężczyzna
Moto: DM620dark
Post Re: Serwis zakupionej SV 1000
1. Nowa felga to podejrzewam koszt w okolicach 1000 PLN więc gra nie warta świeczki.
2. Jeśli nie sprawia problemów to polecam jeździć :P
3. Za to pytanie wiele osób się pogniewa :P To chyba top pięć uroków suzuki SV na przelocie. Polecam się napawać tym dźwiękiem!

_________________
www.zielonapracownia.eu


6 cze 2016, o 12:33
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2013, o 13:58
Posty: 3738
Lokalizacja: Petrisvilla
Płeć: mężczyzna
Moto: X11
Post Re: Serwis zakupionej SV 1000
1. Dla starej gaźnikowej nowa przednia felga cena detal brutto : 2619,14zł :hahaha:
Ja bym dał do prostowania jeśli to niewielkie wgniecenie na rancie. Dobrze prostowana felga spisuje się równie dobrze co używka. Tylko to zależy jakie masz uszkodzenie.

_________________
SV650 => X11 :kerm:


6 cze 2016, o 12:46
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 16 maja 2016, o 13:33
Posty: 22
Lokalizacja: W-wa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV1000N 2004
Post Re: Serwis zakupionej SV 1000
jacaaaa napisał(a):
1. Nowa felga to podejrzewam koszt w okolicach 1000 PLN więc gra nie warta świeczki.
2. Jeśli nie sprawia problemów to polecam jeździć :P
3. Za to pytanie wiele osób się pogniewa :P To chyba top pięć uroków suzuki SV na przelocie. Polecam się napawać tym dźwiękiem!


Wiem, czytałem o tym, aczkolwiek chciałem się upewnić :D Mi się też podoba, kobita tylko marudzi ;) W SVkach jestem świeżak, więc wolę dopytać :) Co do 2. chodziło mi o to czy są jakieś elementy, na które należy zwracać szczególną uwagę, szybciej zużywające się, bądź awaryjne. Z czasem będę się wczytywał w temat, ale pomoc nigdy nie zaszkodzi.

Janek87 napisał(a):
1. Dla starej gaźnikowej nowa przednia felga cena detal brutto : 2619,14zł :hahaha:


Mam już wtryskową z 2004, ale cena pewnie niewiele się różni. Więc podziękuje :D


7 cze 2016, o 08:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL