Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 29 mar 2024, o 09:31

Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj lub przejrzyj dział FAQ, może już padła odpowiedz na Twoje pytanie.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów, temat ma jasno określać z czym masz problem i w jakim modelu SV.



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Kilka pytań laika 
Autor Wiadomość
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2016, o 15:56
Posty: 269
Lokalizacja: Giebułtów / Tychy
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S k3
Post Re: Kilka pytań laika
A wyczysciles gazniki i zrobiles synchronizacje? :)

Ja mam wtrysk, ale odpala normalnie. Jak musialem dodawac gazu, to zrobilem synchro przepustnic i potem bylo ok (ale ja mam wtryska).


6 kwi 2017, o 08:24
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 cze 2013, o 20:10
Posty: 815
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Płeć: mężczyzna
Moto: SV'01 Raptor650'09
Post Re: Kilka pytań laika
Plus ręczne ssanie :)


6 kwi 2017, o 08:57
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2016, o 15:32
Posty: 65
Lokalizacja: RJS
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650 S K2
Post Re: Kilka pytań laika
ligurup Tak to normalne :)


6 kwi 2017, o 19:35
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 13:01
Posty: 1660
Płeć: mężczyzna
Moto: MT01
Post Re: Kilka pytań laika
Tak czytam ten temat i mam wrażenie, że to jakiś zdolny troll na forum :D i dajecie się wkręcać w takie durne pytania i odpowiedzi.
Ten temat to jakis ciągnący się primaaprilisowy żarcik :D
Po czym wnoszę powyższe ? kurna nie wiesz co to są wolne obroty, a chcesz regulować gaźniki i pytasz czy dasz radę :D masakraaaa:D
Ja wiem, że można nauczyć się wszystkiego...
Poza tym najpierw poszukaj poczytaj, a potem pytaj jak czegoś nie ma co cię interesuje...

_________________
Obrazek


6 kwi 2017, o 23:12
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 20 mar 2017, o 20:19
Posty: 42
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650s k1 2000r
Post Re: Kilka pytań laika
DANEK napisał(a):
Tak czytam ten temat i mam wrażenie, że to jakiś zdolny troll na forum :D i dajecie się wkręcać w takie durne pytania i odpowiedzi.
Ten temat to jakis ciągnący się primaaprilisowy żarcik :D
Po czym wnoszę powyższe ? kurna nie wiesz co to są wolne obroty, a chcesz regulować gaźniki i pytasz czy dasz radę :D masakraaaa:D
Ja wiem, że można nauczyć się wszystkiego...
Poza tym najpierw poszukaj poczytaj, a potem pytaj jak czegoś nie ma co cię interesuje...


Możesz różnie odbierać słowo "laik", więc ci wytłumaczę, auta nie mam z motoryzacją nigdy nie miałem styczności, większość pytań które tutaj zadaje to dlatego, że mam różne opinie (z yt, z forum,ze świata) i chcę by odpowiedział mi ktoś kto ma taki sam motocykl. a nie koniecznie mam ochotę eksperymentować na moim moto, dla was jest to 20s pisania. Co do pytań, "czy dam radę" to oczekuję "jeżeli masz lutownice i podstawowe narzędzia do odkręcenia owiewek - tak dasz radę", "jeżeli masz pojęcie co jest jaką rzeczą, narzędzia, czyściki, urządzenie do synchronizowania gaźników - to tak dasz rade...". Wiesz jest trochę różnica jak coś wygląda tu http://www.mrcycles.com/oemparts/l/suz/ ... 650s-parts, https://www.instrukcjaobslugipdf.pl/suz ... instrukcja a w rzeczywistości także jak mówicie mi o części danej rzeczy i to jeszcze slangiem to się nie dziw że nie wiem co to bo widziałem to tylko w instrukcji. Tak jak ja bym ci zaczął opowiadać który avog jest lepszy do bloody 6 czy 600 czy 900 albo jaki procek najlepiej bedzie pasował do danej karty po podkręceniu tak by ci nic nie stanęło w ogniu. Tak samo spróbuj znaleźć na gdziekolwiek odpowiedź na pytanie odnośnie dodawania gazu do właśnie tego konkretnego modelu maszyny, motocykle są różne a ja nie wiem czy to jest normalne, że trzeba delikatnie odkręcić gaz, powie mi to jedynie producent albo zajmie to dosłownie 5 sekund osobie która taki motocykl ma


7 kwi 2017, o 03:54
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 cze 2013, o 20:10
Posty: 815
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Płeć: mężczyzna
Moto: SV'01 Raptor650'09
Post Re: Kilka pytań laika
Z dobrym przykładem wyszedłeś tylko zmien skalę. My nie widząc sprzętu sypiemy Ci poradami, wartościami i sposobami naprawy moto. Miej tylko na uwadze że ty się możesz zabić na tym sprzęcie ptzez nie dopatrzenie. Sprawdzaleś choćby łożyska Główka ramy i 'kiwaczki' tyłu)? Potrafisz ocenic stan przewodów hamulcowych? Daj to moto do serwisu, serio.


7 kwi 2017, o 07:41
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 20 mar 2017, o 20:19
Posty: 42
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650s k1 2000r
Post Re: Kilka pytań laika
Jestem umówiony u mechanika narazie mam nadzieje, że gdy użyje swojego "ło panie, kto tu panu tak spierdolił" to mi powie więcej co i jak. Na cały dokładny przegląd nie mam kasy, mam świadomość tego , że nie jest on pierwszej nowości, nie mam jeszcze umiejętności, nie jeżdżę w kombinezonie, mam takie opony czy hamulce a nie inne to jeżdżę bardzo ostrożnie.


7 kwi 2017, o 13:23
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 20 mar 2017, o 20:19
Posty: 42
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650s k1 2000r
Post Re: Kilka pytań laika
Dzisiaj czyściłem cały motocykl, łańcuch, zębatki jak i śruba sprzęgła i okolice, nie wiedziałem że już tam wytworzyło się nowe życie ba i nawet własną religie mają, dlatego musiałem użyć całej puszki tego czyścika (ile wam tak mniej więcej schodzi jak robicie generalne czyszczenie ??). Tutaj pytanie czy trzeba spowrotem te okolice smarować jak tak to jakim smarem ??(mówię o np śrubie do regulacji sprzęgła). Niestety jak to ze mną bywa coś musiało się popsuć i gdy odpalałem motocykl (oczywiście na początku się tak 5 s dławił jakby miał zalaną świecę) to miał strasznie słabe obroty, cały się dymił, chłodnica cała się dymiła i czuć było mocno spaleniznę (może to dlatego że był po kąpieli ale jak już kiedyś go myłem to nic takiego nie było). Gdy chodził bez ssania to gasł i ogólnie musiałem przez całą drogę trzymać mu na manetce te 2k obrotów, podczas jazdy w ogóle nie miał mocy, żadnego przyspieszenia. Dopiero po powrocie mógł chodzić na luźnych i miał z 500 obrotów... Regulacji wolnych nie zminiałem


9 kwi 2017, o 23:55
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 20 mar 2017, o 20:19
Posty: 42
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650s k1 2000r
Post Re: Kilka pytań laika
A i co polecacie mi żebym jeszcze sprawdził, czy coś jest ewentualnie do wymiany bym nie musiał męczyć mechanika rzeczami które mogę sam zrobić, jutro na pewno sprawdzę stan klocków hamulcowych i zacisków.


10 kwi 2017, o 00:13
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lip 2016, o 00:59
Posty: 269
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N K3
Post Re: Kilka pytań laika
Ja Ci proponuje postawić moto do mechanika. Jeśli nie masz kasy, żeby zrobił całe moto, to chociaż niech wystawi diagnozę. Można omijać lekarza jeśli chodzi o przeziębienie i wtedy szukać porad w necie, ale jak serducho, czy głowa boli, to lepiej iść do specjalisty. Mam nadzieję, że załapałeś aluzję ;)


10 kwi 2017, o 00:36
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 20 mar 2017, o 20:19
Posty: 42
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650s k1 2000r
Post Re: Kilka pytań laika
nosz przecież już pisałem, że jestem z nim umówiony... chyba nie zlece mu wyczyszczenia moto ?!... a takie rzeczy jak klocki hamulcowe to też mogę sam sprawdzić porobić zdjecia was się poradzić żeby mnie nie naciągnął.


10 kwi 2017, o 01:08
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 13 gru 2015, o 17:26
Posty: 394
Lokalizacja: Marki/Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2000r
Post Re: Kilka pytań laika
Co z moto? co z mechanikiem?

_________________
Niebieska mała gaznikowa eSka '00


14 kwi 2017, o 16:13
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 20 mar 2017, o 20:19
Posty: 42
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650s k1 2000r
Post Re: Kilka pytań laika
aktualnie nie odpala, ewidentnie za dużo dostaje benzyny bo i świeca (nowa) się zalewa i pali 16l. Mechanik po świętach miał zadzwonić i tera czekam na telefon, postanowiłem że na tyle ile będę miał hajs to tyle zrobię czyli opony, hamulce itd.


19 kwi 2017, o 16:50
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 20 mar 2017, o 20:19
Posty: 42
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650s k1 2000r
Post Re: Kilka pytań laika
Kolejne zmagania tym razem z akumulatorem (bo przecież wszystko u mnie musi być złe). Jakieś 3 dni temu musiałem ponownie podładować akumulator (Varta YTX9-BS tylko to nie jest taka http://allegro.pl/varta-ytx9-bs-ytx9-4- ... 52760.html bo u mnie nie ma tego "AGM") bo stał z 2 tygodnie nie ruszany po naładowaniu odpalił odrazu. Postał 3 dni i dzisiaj chciałem wymienić olej, próbuję odpalić i już nawet się nie krztusi, przekręcam kluczyk (kontrolki się świecą) po czym wyłącza się wszystko nawet gdy próbuje włączyć światła). Teraz pytanie czy jest jeszcze sens ładować i bawić się z tym czy kupić nowy, i jak kupić to jaki rodzaj ??. Na tej stronie http://www.yuasabatteries.com/vehicle_s ... howListing najlepszych z tego co tu czytałem akumulatorów doradzili mi że do mojego moto wejdzie YT12A-BS aczkolwiek ten który teraz mam to YTX9-BS w tych przypadkach wymiary są takie same, najwygodniej byłoby kupić u mnie pod domem gdzie są takie https://strefagp.pl/453-Akumulatory
tylko tam już są inne wymiary. Także powiedzcie mi czy one róźnią się tylko marką, czy każdy akumulator mogę do siebie kupić byleby pasował wymiarami i może się coś stać ??


4 maja 2017, o 17:35
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 gru 2012, o 13:56
Posty: 900
Lokalizacja: Wa-wa
Płeć: mężczyzna
Moto: KLE-kot
Post Re: Kilka pytań laika
Jak po 3 dniach się rozładował to już nic z niego nie będzie (chyba że np. zostawiłeś na włączonych światłach).
Kup Yuasę, tylko z dobrego sklepu żeby zminimalizować ryzyko natrafienia na podróbkę.

_________________
GSF600 N || SV650 S K4 || ZXR400 || CBR600RR || GSF1250 GT || Street Triple || SV650 S '99 || Versys 650


18 maja 2017, o 09:33
Zobacz profil
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2017, o 15:12
Posty: 40
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2003
Post Re: Kilka pytań laika
Nie tak szybko. Rozladowany akumulator to najprawdopodobniej skutek, a nie przyczyna. Na wskutek licznych kombinacji gdzieś może się robić zwarcie, może alternator się zepsuł. Kupno nowego aku może nie rozwiązać problemu, a hajs pójdzie w błoto.
Spytam inaczej - ligurup, co z tym mechanikiem? Miał motocykl iść na przegląd. Nie masz doświadczenia ani wiedzy, a grzebiesz przy maszynie która może zabić albo trwale okaleczyć Ciebie i osoby postronne. Odżałuj tych kilka stówek oraz nawet miesiąc bez jazdy i bezwzględnie daj moto w ręce osoby doświadczonej, bo jest duże prawdopodobieństwo, że kupiłeś w ciemno minę na której zrobisz sobie krzywdę. Dowiesz się co i dlaczego trzeba wymienić. Jeżeli będziesz czuł się na siłach, to zrobisz to potem sam, w swoim tempie. Jak nie, to zapłacisz trochę, ale będziesz miał problem z głowy i nie będziemy się musieli tu martwić, że zrobisz sobie kuku. Argument, że jeździsz ostrożnie jest bzdurą - rozumiem, że to Twoje pierwsza maszyna, więc prawdopodobnie nie masz umiejętności i wszystkie awarie, które tu opisujesz sprawiają, że igrasz z losem i jesteś o krok od tragedii.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka


22 maja 2017, o 00:39
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 13 gru 2015, o 17:26
Posty: 394
Lokalizacja: Marki/Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2000r
Post Re: Kilka pytań laika
U mnie przygody z aku tez byly ciekawe raz mial sile zakrecic raz nie. Ale jak kupowalem aku to w sklepie dodatkowo sprawdzili co jest z moja stara bateria przy uruchamianiu moto. moze jest zwarcie w aku ale to wszystko moze... oddaj do dobrego mechanika i dowiesz sie wszystkiego.

_________________
Niebieska mała gaznikowa eSka '00


22 maja 2017, o 09:58
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 20 mar 2017, o 20:19
Posty: 42
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650s k1 2000r
Post Re: Kilka pytań laika
Akumulator to już dawno kupiłem tamten to nawet iskry nie dawał przy ładowaniu. Odpala teraz bez zarzutu. Spokojnie raczej się nie zabije ani tym bardziej innych gdy moto stoi nie odpalone :D. Do mechanika go oddałem na czyszczenie i synchronizacje gaźników także z zaworami co trochę mnie kosztowało, mechanik spoko bo zrobił mi jeszcze za darmo instalacje. Koniec końców i tak jestem w dupie bo jest dalej co było. Olej i filtr oleju jak i powietrza wymieniony, płyn hamulcowy wymieniony, gazniki z zaworami zrobione a dalej pali 16l dalej słychać szmery przy przyspieszaniu, dalej mam zepsuty prędkościomierz (obrotomierz działa ale już wiem że muszę kupić poprostu nowe zegary bo mechanik przekładał i bylo ok). Teraz znów będę się umawiał z mechanikiem.
-Szmery przy przyspieszaniu (szczególnie na 1 jak już jest rozgrzany silnik): https://1drv.ms/f/s!AqarkLSH_yTujbRZIB6XM8KtsptjbA
-To się stało zaraz po wyciągnięciu jej od mechanika ale taraz już tak nie ma, wystarczyło przeczyścić, świeczke : https://1drv.ms/f/s!AqarkLSH_yTujbRaQOcaGWy3tyvvfA
Pytanie : czy to normalne, że tak wiatrak powinien się kręcić czy powinien śmigać tak jak w kompie ?? https://1drv.ms/v/s!AqarkLSH_yTuja9LuCMLtIHJEsvUWA


22 maja 2017, o 15:21
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 20 mar 2017, o 20:19
Posty: 42
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650s k1 2000r
Post Re: Kilka pytań laika
halo halo ;]


29 maja 2017, o 16:26
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 12 lut 2016, o 22:05
Posty: 1242
Lokalizacja: Roma
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv 650 K8 Traveller
Post Re: Kilka pytań laika
Ela? Jestem w domu, przychodź!

_________________
Nec temere, nec timide.


29 maja 2017, o 16:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL