Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 mar 2024, o 12:06

Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj lub przejrzyj dział FAQ, może już padła odpowiedz na Twoje pytanie.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów, temat ma jasno określać z czym masz problem i w jakim modelu SV.



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Uszczelka pod głowicą? 
Autor Wiadomość
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lut 2017, o 12:04
Posty: 37
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2000.
Post Uszczelka pod głowicą?
Siema mam problem z moją Suzi 650 2000r (gaźnik) a mianowicie chodzi o to, że przez ostatnią trasę ( około 2000km) znacznie spadł mi poziom oleju, z maksa do minimum w okienku oraz na oleju zaraz po zgaszeniu motocykla widać delikatną pianę, (jakvt ktoś napluł w olej) :D Nie sprawdziłem jeszcze czy ubywa płynu chłodniczego bo obecnie jestem na wakacjach i nie pomyślałem o tym przed wyjazdem. Moje pytanie brzmi czy to ewidentnie uszczelka czy może normalka? Nie wiem ile sv powinna spalać oleju na 1000km. oraz ile to może być w ml od min do max. Od razu powiem, że moto pali normalnie i nie stracił mocy jedyne co to po odpaleniu pokopci chwile na biało i przestanie. Przed trasą wymieniłem olej na motul 10w40 i po tym przebiegu zdążył zczernieć. Moto nie katowane, kręcę max do 7-8tys.
Czas szykować jakąś grubszą kwotę? Jakie mogą wyjść kwoty z ew wymianą uszczelek. Moto mam od tego sezonu a jestem zupełnie zielony. :hmm:


5 lip 2017, o 18:49
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 gru 2013, o 00:50
Posty: 1975
Lokalizacja: SM
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S'99
Post Re: Uszczelka pod głowicą?
Miedzy min a max jest chyba 100 albo 150 ml, ale nie dam sie za to rozstrzelać

Wg. mnie takie zużycie na 2tyś km to norma. Dolej tyle żeby było max znowu i jeździj ;)
Nie wiem jakie są opinie innych użytkowników, ale jak miałem SV to w trasie właśnie mi piła najwięcej oleju

_________________
CBR 125R '07-->SV650S '06-->DR350S '91-->RM125 '95-->SV650S '99


6 lip 2017, o 21:09
Zobacz profil WWW
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 mar 2016, o 15:53
Posty: 195
Lokalizacja: Lubliniec/ Wrocław
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650N 2007
Post Re: Uszczelka pod głowicą?
Dziaku napisał(a):
Miedzy min a max jest chyba 100 albo 150 ml, ale nie dam sie za to rozstrzelać

Wg. mnie takie zużycie na 2tyś km to norma. Dolej tyle żeby było max znowu i jeździj ;)
Nie wiem jakie są opinie innych użytkowników, ale jak miałem SV to w trasie właśnie mi piła najwięcej oleju

Generalnie to lubi trochę łyknąć oleju. Potwierdzam- ale też nie dam się rozstrzelać. ;)

_________________
Na kolanach po kamieniach póki tylko jest sens :)


6 lip 2017, o 22:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL