Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 mar 2024, o 15:41

Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj lub przejrzyj dział FAQ, może już padła odpowiedz na Twoje pytanie.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów, temat ma jasno określać z czym masz problem i w jakim modelu SV.



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Ustawienie tylnego koła 
Autor Wiadomość
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2018, o 18:10
Posty: 28
Lokalizacja: Lipnica Murowana
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 1999
Post Re: Ustawienie tylnego koła
Zdaję sobie sprawę z agresywności benzyny. Polecił mi ją szwagier* - mechanik (szwagier - instytucja która lepiej wie i na którą się często powołujemy, jeśli nie chcemy się przyznać, że to nasz pomysł ;-) ), bo stwierdził, że dobrze wyczyści i szybko wyschnie. A ja chciałem gruntownie wyczyścić i rozruszać zapieczone ogniwa...

Po czyszczeniu zapodałem więcej smaru niż zwykle i zostawiłem tak w garażu, żeby tenże smar wszedł tam, gdzie tylko da radę. Myślałem nawet, żeby przed smarowaniem przelać łańcuch jakimś gęstym olejem. Ale tak wszystko umyłem, że olej zabryzgałby mi to szybko w czasie jazdy, pewnie szybciej niż biały Valvoline.
A czyścik do łańcucha gdzieś miałem, ale w moim garażu helikoptera bym dwa dni szukał...

Jeśli ktoś ma dobry i sprawdzony sposób na gruntowne wyczyszczenie łańcucha bez zdejmowania, to chętnie na przyszłość lekcje odrobię.


30 wrz 2018, o 22:29
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 mar 2016, o 20:52
Posty: 296
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650s k3
Post Re: Ustawienie tylnego koła
No to masz:
Bierzesz sobie naftę lub preparat do czyszczenia łańcucha
Pryskasz po łańcuchu (ja zawsze felge po takim czyszczeniu ogarniam)
Bierzesz szczotkę do łańcucha i czyścisz z wyczuciem
W razie potrzeby spryskujesz mocniej
Wycierasz do sucha jakąś szmatką, najlepiej nie strzępiącą się
smarujesz łańcuch (od wewnątrz)
Polecam!

_________________
ZAPRASZAM ===> https://svforum.pl/viewtopic.php?t=18512


1 paź 2018, o 15:44
Zobacz profil WWW
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2018, o 18:10
Posty: 28
Lokalizacja: Lipnica Murowana
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 1999
Post Re: Ustawienie tylnego koła
Dzięki.
W zasadzie zrobiłem tak samo, z tą tylko różnicą, że zamiast nafty była benzyna. No i wysychała tak szybko, że nie musiałem wycierać. Przetarłem tylko by zebrać to, co nie skapało po odparowaniu.

Po nasmarowaniu zostawiłem, a po dwóch dniach pośmigałem. Smar tak ładnie stężał, że na feldze miałem po 100 km zaledwie minimalne ślady odwirowanego smaru. Podoba mi się ten biały Valvoline.


3 paź 2018, o 01:51
Zobacz profil
pieszy

Dołączył(a): 4 sty 2017, o 23:58
Posty: 9
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 1999
Post Re: Ustawienie tylnego koła
Po swoich doświadczeniach skupiłbym się na przednim zawiasie, nie nadąża za nierównościami. W momencie kiedy sprężyny są za miękkie i lekko odkręcasz w złożeniu, zawias nie nadąża dociskać przedniej gumy. U mnie najpierw wjechał olej 20W... :mur: tak szybko jak wjechał tak wyjechał... Efekt, nadal miękki zawias tylko ospały, hamowanie na tarce przed światłami tragedia. W końcu założyłem sprężyny liniowe dobrane pod wagę 9N/mm do tego olej 10W. Po tej operacji okazało się że tylne zawieszenie robi się za miękkie ale ustawienie napięcia wstępnego solo na 5 ratuje sytuację. Prowadzenie w zakrętach jest o wiele stabilniejsze, motocyk stał się o wiele bardziej przewidywalny.

Pozdrawiam


6 paź 2018, o 23:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL