Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 29 mar 2024, o 00:51

Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj lub przejrzyj dział FAQ, może już padła odpowiedz na Twoje pytanie.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów, temat ma jasno określać z czym masz problem i w jakim modelu SV.



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Zapach paliwa po daniu w palnik, czy po przygazówce 
Autor Wiadomość
rowerzysta

Dołączył(a): 25 kwi 2021, o 21:57
Posty: 26
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650 2000r
Post Zapach paliwa po daniu w palnik, czy po przygazówce
Witam. Niedawno borykałem się z cieknącym paliwem po pokrywach komór pływakowych gaźników w mojej SV-ce 650 z 2000r, tak że widać było wiszące krople paliwa i ślady po jego kapaniu na karterach.
Wymieniłem w obu zaworki iglicowe z gniazdami i uszczelki komór pływakowych. Wyczyściłem dysze i ogólnie gaźniki preparatem Motul-a do gaźników i z tym tematem jest OK
Jednakże czuję zapach paliwa po daniu w palnik i zatrzymaniu się, lub jak na postoju mocniej przygazuje czuję paliwa i nie jest to paliwo nieprzepalony z wydechy, tylko zapach czystej benzyny jak na stacji. Dzisiaj się kawałek przejechałem po 2 tygodniowej przerwie, gdzie teraz jest dużo chłodniej i sprawa wygląda tak samo.
Nigdzie nie widać śladu po paliwie, nie wiem skąd ten zapach i nie daje mi to spokoju.


22 lip 2021, o 20:30
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2010, o 11:47
Posty: 2533
Lokalizacja: Częstochowa/Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N AD2000
Post Re: Zapach paliwa po daniu w palnik, czy po przygazówce
Zacząłbym od setupu. Wygląda na zbyt bogatą mieszankę. Jakie dysze? Poziom paliwa? Wysokość iglic?


23 lip 2021, o 12:35
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 25 kwi 2021, o 21:57
Posty: 26
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650 2000r
Post Re: Zapach paliwa po daniu w palnik, czy po przygazówce
Moto raczej w oryginale. Przeszło 3 miesiące temu kupione. Jakieś 4000km było bez problemów i pojawiły się wycieki paliwa jak wyżej pisałem. Wymieniłem zaworki iglicowe z gniazdami, przeczyściłem gaźniki i wycieków brak, tylko zapach paliwa po przygazówce na postoju, lub po szybkim sprincie od świateł do świateł i na światłach po zatrzymaniu zaraz czuć paliwo. Motocykl pali wydaje mi się, że OK. Śladów po jakimś kapiącym, cieknącym paliwie brak. Odpala OK i chodzi bardzo żwawo, nie szarpie, nie muli, pracuje równo.
Wcześniej było OK i nic nie zostało zmienione, czy to dysze, czy położenie iglic itp. itd.

Widzę, że kolega z moich okolic/miasta. Ja jestem z Częstochowy


23 lip 2021, o 22:45
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2010, o 11:47
Posty: 2533
Lokalizacja: Częstochowa/Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N AD2000
Post Re: Zapach paliwa po daniu w palnik, czy po przygazówce
Z Częstochowy? No to możemy się kiedyś umówić. - chętnie rzucę okiem.


25 lip 2021, o 20:58
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 25 kwi 2021, o 21:57
Posty: 26
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650 2000r
Post Re: Zapach paliwa po daniu w palnik, czy po przygazówce
Rzadko tu zaglądam. Jak najbardziej możemy się kiedyś umówić na wspólne latanie, czy to na piwo, bo sezon ku końcowi.


17 paź 2021, o 19:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL