Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 mar 2024, o 20:17

Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj lub przejrzyj dział FAQ, może już padła odpowiedz na Twoje pytanie.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów, temat ma jasno określać z czym masz problem i w jakim modelu SV.



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Problem z reflektorem SV650S '00 
Autor Wiadomość
rowerzysta

Dołączył(a): 7 lut 2020, o 13:16
Posty: 20
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2000
Post Problem z reflektorem SV650S '00
Siemka
Jakieś dwa lata temu kupiłem moto i jeździłem głównie w dzień więc nie widziałem problemu, teraz po zmierzchu zupełnie nie widzę drogi. Rozkręcam przód i niespodzianka niesamowita liczba kombinatorstwa. Prośba powiedźcie czy u was tak jak na zdjęciu po zapaleniu świateł mijanie strumień przebija się na klosz światła drogowego (czy jest tam widoczny) i czy te długie złote śruby służą do regulacji wysokości strumienia światła?
Cos czuję, że wkopałem się w niezłe koszty :(

1 zdjęcie
https://photos.app.goo.gl/Y8bcZde829vvWqsp7

2 zdjęcie śrub
https://photos.app.goo.gl/tpTRc2Buo5SuGuSS6

Z góry dzięki za pomoc.


17 wrz 2021, o 20:14
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 7 lut 2020, o 13:16
Posty: 20
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2000
Post Re: Problem z reflektorem SV650S '00
Widzę, że ciężkie pytanie zadałem :)
To inne pytanie, która lampa jest odpowiada za światło mijania a która za drogowe (długie)? Mam wrażenie, że poprzedni właściciel miał je podłączone na odwrót.


21 wrz 2021, o 23:19
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2010, o 11:47
Posty: 2533
Lokalizacja: Częstochowa/Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N AD2000
Post Re: Problem z reflektorem SV650S '00
Haynes tak to opisuje: "Where asymmetrical lighting is used, the righthand headlight will come on in the HI position and the left-hand headlight in the LO position."
Pamiętaj, że są trzy opcje:
a) na rynek amerykański ma lampy symetryczne, tzn. obie żarówki świecą cały czas (i krótkie i długie),
b) na rynek europejski światło mijania oświetla prawy pas,
c) na rynek brytyjski światło mijania oświetla lewy pas.
Najłatwiej Twoje lampy chyba sprawdzić tak: jeśli masz światła asymetryczne (nieamerykańskie), to klosze lamp będą się różniły. Trzeba sprawdzić wtedy, po której stronie masz okrągłą "soczewkę" w kloszu - tam powinno być światło drogowe ("długie").
Jeśli dobrze interpretuję Twoje zdjęcie, to masz wersję europejską, tj. lewa lampa to światła drogowe, a prawa - mijania ("krótkie").

Ale sam powożę n-ką, więc lepiej niech to potwierdzi ktoś mający s-kę :)


22 wrz 2021, o 11:12
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 7 lut 2020, o 13:16
Posty: 20
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2000
Post Re: Problem z reflektorem SV650S '00
Dzięki wielkie za podpowiedź. Jest dokładnie jak piszesz, soczewkę mam w lewym kloszu ale poprzedni właściciel miał kostki podłączone na odwrót. Ktoś miał mega fantazję przy podłączaniu kostek, ciężko to nawet opisać.
Muszę przywrócić wszystko do stanu pierwotnego

Jeszcze raz dzięki.

Inkling napisał(a):
Haynes tak to opisuje: "Where asymmetrical lighting is used, the righthand headlight will come on in the HI position and the left-hand headlight in the LO position."
Pamiętaj, że są trzy opcje:
a) na rynek amerykański ma lampy symetryczne, tzn. obie żarówki świecą cały czas (i krótkie i długie),
b) na rynek europejski światło mijania oświetla prawy pas,
c) na rynek brytyjski światło mijania oświetla lewy pas.
Najłatwiej Twoje lampy chyba sprawdzić tak: jeśli masz światła asymetryczne (nieamerykańskie), to klosze lamp będą się różniły. Trzeba sprawdzić wtedy, po której stronie masz okrągłą "soczewkę" w kloszu - tam powinno być światło drogowe ("długie").
Jeśli dobrze interpretuję Twoje zdjęcie, to masz wersję europejską, tj. lewa lampa to światła drogowe, a prawa - mijania ("krótkie").

Ale sam powożę n-ką, więc lepiej niech to potwierdzi ktoś mający s-kę :)


22 wrz 2021, o 19:52
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2010, o 11:47
Posty: 2533
Lokalizacja: Częstochowa/Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N AD2000
Post Re: Problem z reflektorem SV650S '00
Bardzo się cieszę.
A z kostkami to czasami naprawdę ciężko znaleźć logikę :) A jeśli jeszcze masz moto od handlarza, to nic mnie nie zdziwi :)


23 wrz 2021, o 11:38
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 7 lut 2020, o 13:16
Posty: 20
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2000
Post Re: Problem z reflektorem SV650S '00
Dobra małe sprostowanie, po podłączeniu wszystkiego sprawdzone na własnej skórze i tak:
Lewa lampa z soczewką w środku to światło mijania (żarówka H!)
Prawa lampa to światło drogowe (długie, też żarówka H! w dodatkowej oprawce)

Może komuś się przyda w przyszłości.


29 wrz 2021, o 18:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL