Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 23 maja 2024, o 08:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Miejsca, które warto odwiedzić 
Autor Wiadomość
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 wrz 2013, o 20:06
Posty: 336
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: 900RR '99
Post Miejsca, które warto odwiedzić
Tak sobie siedziałem i pomyślałem, że taki temat mógłby mieć sens. Mówimy o miejscach, które warto odwiedzić, nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Wklejamy zdjęcia, opisujemy miejsca etc.
Z mojej strony powiem, że jeżeli ktoś odwiedzi Lipsk (Niemcy), nie może ominąć ZOO, które jest drugie pod względem wielkości w Europie, możemy tam odwiedzić kopułę, gdzie odczujemy przeróżne klimaty, temperatura, wilgotność powietrza, roślinność i zwierzęta. Pomnik bitwy narodów także jest atrakcyjnym miejscem, sam widok robi wrażenie, wchodzimy z buta na wysokość przeszło 100m. Z Niemiec, gdzie byłem, polecam również Muzeum figur woskowych w Berlinie, gdzie mamy kilkadziesiąt figur woskowych kultowych osobistości, wyglądających jak prawdziwi ludzie, można ich dotknąć, zrobić sobie zdjęcie etc. W Berlinie można odwiedzić i to bezpłatnie Muzeum Techniki.
Aktualnie zdjęć nie dodam, mam problem ze sterownikami sieciówki, może jutro się uda.

_________________
Obrazek


18 cze 2014, o 01:08
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 8 mar 2012, o 16:41
Posty: 172
Lokalizacja: Łódź
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S->N 2000
Post Re: Miejsca, które warto odwiedzić
Cześć,
w kwestii wizyty w Niemczech: warto zobaczyć muzeum techniki w Speyer (http://speyer.technik-museum.de/) i niedaleko od Speyer czyli w Sinsheim warto odwiedzić muzeum technik i motoryzacji (http://sinsheim.technik-museum.de/). Na każde z nich trzeba poświęcić cały dzień. Koszt pakietu kombi (oba muzea + dwa seansy w IMax-ie) to około 65-70 euro. Jest dużo motocykli zarówno zabytkowych, jak i współczesnych, bolidy F1, można zwiedzać Concorde, JumboJet, Tu-144, Buran-a, u-boot i wiele, wiele innych ciekawych maszyn. Warto wyposażyć się w sporą liczbę monet 1 euro. Jest sporo ciekawych makiet i maszyn, które można obserwować podczas pracy po wrzuceniu monety. Dla mnie rewelacja. Z dzieciakami spędziliśmy w muzeach dwa pełne dni i nawet nie narzekały :-)


19 cze 2014, o 01:40
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 sty 2014, o 16:34
Posty: 474
Lokalizacja: Krakuff
Płeć: mężczyzna
Moto: GSX-R750 K5
Post Re: Miejsca, które warto odwiedzić
To ja napiszę o miejscu/miejscach w których byłem ostatnio. Jeśli ktoś odwiedzi kiedyś Gruzję, to jeśli będzie miał taką możliwość niech zahaczy na parę dni o Armenię. Nie ma tam może wieeele do zobaczenia także nie warto poświęcać na ten kraj jakoś za wiele czasu (ja tam byłem tydzień i to było za dużo), ale widoki i położenie ichniejszych monastyrów zwalają z nóg i zabijają łopatą... A tu parę przykładów, we wszystkich miejscach na zdjęciach byłem, nawet zrobiłem podobne i nie są ani troszkę przerysowane :) :
Obrazek
tutaj w tle góra/wulkan Ararat (5137mnpm) na której osiadła wg. Biblii Arka Noego:
Obrazek
i tutaj też:
Obrazek

(uwaga dla ludzi o słabych nerwach, prawie wszedzie gdzie są ludzie jest bród, smród i bieda jak cholera (poza tym że może Ci się chata walić, możesz nie mieć co jeść ale Merol S600, albo Lexus pod domem to podstawa), oraz ichniejsze drogi to przy naszych hardkorowy offroad)

PS: Thewujekkkk masz baaardzo ładną panią w podpisie i ma baaardzo ładny uśmiech :serduszka: ale stopy to by umyła :D

_________________
Była SV - taka ładna, chabrowa, gaźnikowa...


19 cze 2014, o 13:15
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 sie 2010, o 16:48
Posty: 1679
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650s k3
Post Re: Miejsca, które warto odwiedzić
Jeśli ktoś by się wybierał w Niemcy (szczerze, to nic w tym kraju ciekawego nie widzę), ale jedno miejsce przykuwa mą uwagę znacząco:
A jest to:
Phantasialand
Byłem, polecam!

_________________
Obrazek


19 cze 2014, o 14:17
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 8 sty 2012, o 14:34
Posty: 161
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650 SK7 BLACK
Post Re: Miejsca, które warto odwiedzić
Witam wszystkich,
Ja polecam gorąco Węgry a dokładnie Balaton. Razem z bratem postanowiliśmy objechać to jeziorko (obwód drogami lokalnymi 201km). Całość traski wyszła 2180km (razem z pokręceniem się po naszych górach).
Trzeba popróbować lokalnych win, kiełbas i serów... Mam namiary na fajne noclegi u Węgra co troszkę po Polsku gada ( 6tyś forintów za noc ze śniadaniem od łba) miejscowość Balatonfured oraz super miejscówkę we wsi Piekielnik pod granicą słowacką koło Chyżnego.
Pisze jeszcze pod wrażeniem bo dzisiaj wróciliśmy:)


19 cze 2014, o 20:57
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2013, o 15:05
Posty: 387
Lokalizacja: Krakuf
Płeć: mężczyzna
Moto: DR-Z400S
Post Re: Miejsca, które warto odwiedzić
I'm not a hero napisał(a):
Jeśli ktoś by się wybierał w Niemcy (szczerze, to nic w tym kraju ciekawego nie widzę), ale jedno miejsce przykuwa mą uwagę znacząco:
A jest to:
Phantasialand
Byłem, polecam!
Oooo! Byłem tam jakieś 13 lat temu. Fajnie, że jeszcze istnieje :). Może uda się odwiedzić kolejny raz :->


19 cze 2014, o 21:05
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 20 kwi 2013, o 11:22
Posty: 1573
Lokalizacja: Wrocław<->Głuszyca
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S '2003
Post Re: Miejsca, które warto odwiedzić
Polecam wybranie się do jakiejś dobrej księgarni po taką książkę:
http://www.e-map.pl/index.php?map=195&EMAPCLI=d7brptf6ojq8bso5h6oaps8kl7
Nie sugerujcie się tym, co jest napisane o wyczerpaniu nakładu, w księgarniach są (lub chociaż bywają, jeśli nie, to allegro).

Oczywiście dużo lepiej dostać ten atlas np. na urodziny (sprawdzone, polecam), jeśli nie, pozostaje samodzielność.

Do tankbaga się raczej nie zmieści (330x230x35), waży pewnie ze 2,5kg, ale na planowanie wycieczek + ew. ksero interesujących fragmentów czy też punkt wyjściowy do szukania szczegółowej mapy danego terenu się nadaje wyśmienicie. Podziałka 1:30 000-1:75 000 (miejscami 1:15 000 przy planach poszczególnych miejscowości).

To tak, jakby chciał ktoś sobie ponarzekać, że "wynkly mało" :P

_________________
"Cholernie chciało mi się śmiać" Kurt Vonnegut jr


20 cze 2014, o 09:43
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 cze 2014, o 19:31
Posty: 677
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
Moto: SV1000S K6
Post Re: Miejsca, które warto odwiedzić
Wszyscy tylko zagranica i zagranica, a o naszej pięknej Polsce zapominacie :P
Ja ostatnio z moją Panią wybrałem się na Hel. Hel sam w sobie szału nie robi, ale droga prowadząca na Hel powala z nóg.
Droga otoczona z obu stron wodą, piękna sprawa. Polecam wszystkim, którzy nie mieli jeszcze przyjemności tam być.

_________________
Obrazek


27 cze 2014, o 05:07
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 20 kwi 2013, o 11:22
Posty: 1573
Lokalizacja: Wrocław<->Głuszyca
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S '2003
Post Re: Miejsca, które warto odwiedzić
Toż to nawet AC/DC śpiewało o tej drodze. "Highway to Hel" czy jakoś tak :->

_________________
"Cholernie chciało mi się śmiać" Kurt Vonnegut jr


28 cze 2014, o 16:38
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 cze 2014, o 19:31
Posty: 677
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
Moto: SV1000S K6
Post Re: Miejsca, które warto odwiedzić
komi napisał(a):
Toż to nawet AC/DC śpiewało o tej drodze. "Highway to Hel" czy jakoś tak :->


a no zgadza się:)

_________________
Obrazek


28 cze 2014, o 16:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL