Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 27 kwi 2024, o 19:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
lata ktoś? paralotnia, motolotnia, skacze ze spadochronem? 
Autor Wiadomość
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sie 2010, o 17:34
Posty: 1327
Lokalizacja: Kielce
Płeć: mężczyzna
Moto: litr s k5---->
Post lata ktoś? paralotnia, motolotnia, skacze ze spadochronem?
W związku z tym, że dziś miałem pierwszy w życiu kontakt z tym tematem z bliska, pomyślałem, że zapytam.

Mnie się bardzo spodobało chociaż tylko powalczyłem z ze skrzydłem głównie na ziemi i kilka centymetrów nad nią :) .
Już jestem umówiony na następne próby i mam nadzieję kiedyś polcieć :boogie:

Obrazek

Obrazek

_________________
SV 1000s - Galeryja
operacja upside down
Cyklop
Obrazek

---==Facebook==---


29 mar 2014, o 23:12
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 wrz 2013, o 20:06
Posty: 336
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: 900RR '99
Post Re: lata ktoś? paralotnia, motolotnia, skacze ze spadochrone
Ja zawsze chciałem skoczyć ze spadochronem, niestety jakoś nie mogłem się nigdy zebrać... A to brak kasy, a to czasu, ale planuje, planuje, kiedyś może się uda. Podoba mi się to, powodzenia w lataniu Spyra :)

_________________
Obrazek


30 mar 2014, o 00:23
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2010, o 17:51
Posty: 2772
Lokalizacja: SJ
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv 650N k3/mts1200
Post Re: lata ktoś? paralotnia, motolotnia, skacze ze spadochrone
Chciałbym również spróbować skoków na spadochronie, oczywiście sam nie w tandemie.
W powietrzu to jedynie z kumplem moge polatać cessną(też świetna sprawa, choć pierońsko droga)


30 mar 2014, o 00:35
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: lata ktoś? paralotnia, motolotnia, skacze ze spadochrone
Wysiadałem w locie z samolotu kilka razy w woju i żadna atrakcja. Potem po woju też i było troche lepiej :hahaha:
Tak jakby owiewkę urwało w Suzie przy max na budziku, trochę szarpie paszczą :obity: No ale samo latanie spoko, najlepiej szybowcem. Fajna sprawa :mrgreen: Byc może kiedys kopnę się na licencję

ps. kiedys czytałem o pierwszej jednostce spadochronowej w rosji, jak jeszcze te wielkie Rusłany mieli. Na 100 skoków 94 otwarte spadochrony. Wtedy to musieli miec chłopaki adrenalinę :obity:


30 mar 2014, o 01:49
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lip 2010, o 09:24
Posty: 2373
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: CBR600RR PC40
Post Re: lata ktoś? paralotnia, motolotnia, skacze ze spadochrone
Mi się zdarzyło że wyrzucili mnie z samolotu na 4000 metrów. Kretów nie widziałem żeby uciekały, trawa też nie wchodziła w zęby, znaczy się lądowanie całkiem udane. Ale niestety nie powtórzyłem tematu bo kurs trochę drogi jest niestety...

_________________
Obrazek
Motocykl w przeciwieństwie do auta w zakręcie pochyla się we właściwą stronę.


30 mar 2014, o 02:26
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013, o 08:11
Posty: 109
Lokalizacja: KCH
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S k3
Post Re: lata ktoś? paralotnia, motolotnia, skacze ze spadochrone
Wysiadałem w locie z samolotu kilka razy w woju i żadna atrakcja. Potem po woju też i było troche lepiej :hahaha:
Tak jakby owiewkę urwało w Suzie przy max na budziku, trochę szarpie paszczą :obity:

lepszego porównania nie słyszałem :hahaha: ale zgadzam się z tym :spoko: dodałbym że przy skokach w woju przyziemienie jest nie zbyt przyjemne, poratuj porównaniem rozkosmany ;)
A wygląda to tak:

https://www.youtube.com/watch?v=zZtUc9tDtnk


30 mar 2014, o 09:38
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 21:45
Posty: 771
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650s k6
Post Re: lata ktoś? paralotnia, motolotnia, skacze ze spadochrone
hahha, "ło, jak przypi***le" :D


30 mar 2014, o 12:19
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sie 2012, o 18:51
Posty: 1279
Lokalizacja: Wysokie Mazowieckie (okolice)
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S K3
Post Re: lata ktoś? paralotnia, motolotnia, skacze ze spadochrone
Rozkosmany napisał(a):
kiedys czytałem o pierwszej jednostce spadochronowej w rosji, jak jeszcze te wielkie Rusłany mieli. Na 100 skoków 94 otwarte spadochrony. Wtedy to musieli miec chłopaki adrenalinę :obity:


1 jednostka spadochronowa kiedy to było... Śmiejemy się z Ruskich to fakt. Mam koleżankę Rosjankę, która opowiadała jak w dzieciństwie (w sumie to już taka młodzież raczej) skakała ze spadochronem (jej ojciec był wojskowym związanym właśnie z siłami powietrznymi, a sama mieszkała obok lotniska). Tam u nich organizowano zajęcia dla młodzieży (kto chciał mógł się zapisywać) takie obozy na których uczono m. in. skoków ze spadochronem. Prawda jest taka, że kto na ziemi nie umiał odpowiedzieć na pytanie co by zrobił w sytuacji gdy... i nie zademonstrował tego w kilku szybkich ruchach nie wsiadał do samolotu.Jak mówiła obudzona w nocy o północy wiedziała co ma robić. A latali i skakali po kilka razy dziennie. Jak ona to opowiadała aż jej zazdrościłem :omg:
Mówiła też, że jak ktoś faktycznie 1 raz leciał i się bał skoczyć to opiekun mu "pomógł" :D

_________________
http://www.cwaniacy.com.pl/<=Wejdź i dowiedz się jak możesz regularnie zarabiać na promocjach bankowych


30 mar 2014, o 13:30
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 kwi 2011, o 10:37
Posty: 1796
Lokalizacja: Dęblin/Piaseczno
Płeć: kobieta
Moto: suzuki sv650s
Post Re: lata ktoś? paralotnia, motolotnia, skacze ze spadochrone
Ooo to...w Dęblinie, gdzie mieszkałam przez pierwsze 23 lata mojego życia to była tradycja, że chętne, albo nieco przymuszone dzieci ( w sumie młodzież) wojskowych chodziły na kurs spadochronowy. Ja nie chciałam...mnie się kręci w głowie już na 4 szczeblu drabiny, ale po lekcjach w liceum, wracając przez garnizon, tacie kilka razy udało się zapakować mnie do Antka, więc mam tam "nalatane" jakieś 6h :obity: Paralotnią bym się przefrunęła...tak myślę, ale w życiu pięknym nie sama - ewentualnie w tym "śpiworku" z jakimś podczepionym kimś doświadczonym :D

_________________
marta26-->>SV650S

www.logo-ratio.pl


Ostatnio edytowano 30 mar 2014, o 20:48 przez marta26, łącznie edytowano 1 raz



30 mar 2014, o 18:54
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: lata ktoś? paralotnia, motolotnia, skacze ze spadochrone
maniek85 napisał(a):
lepszego porównania nie słyszałem :hahaha: ale zgadzam się z tym :spoko: dodałbym że przy skokach w woju przyziemienie jest nie zbyt przyjemne, poratuj porównaniem rozkosmany ;)
A wygląda to tak:

https://www.youtube.com/watch?v=zZtUc9tDtnk


:obity:
Nooo, normalka. Moje hasło to : Zaraaa zaaaaj.....eeeee-eee. Ku.... akurat badyle :/ (raz tak zajebiście przycelowałem :obity: )

Bo to postronnym sie wydaje że to fajne. Noooo, całe to chomąto na sobie. Topek którego do bańki nie idzie dopasować że o teście Sharp nie wspomnę. Buty ślizgają się po trapie i czasami w niebo nie trafisz z rozpędu tylko w kant samolota :obity: To już masz dosyć.
A przyziemienie, do czego by tu porównać :hmm:
Juz wiem :obity:
Kiedys hebel mi się zblokował i najpirw wyskok a potem na paszcze poleciałem. Ciekawe uczucie bo wydaje ci się że składasz się jak harmonijka a gleba ni chu-chu się ugnie :obity:

To nie cos takiego jak fajny szlif albo przyziemienie na nowoczesnym skrzydle gdzie można opadanie przekształcić w lot koszący nad ew. badylami i całą energię rozproszyć. Że o jakichś wygodnych ciuchach nie wspomnę.

No ale tak przefrunąc się jak Marta napisała to fajna sprawa :spoko:

Tutaj 14-to latka ma swój pierwszy lot :mrgreen:



30 mar 2014, o 20:02
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 mar 2012, o 18:38
Posty: 595
Lokalizacja: Choszczno / Szczecin
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650s `03
Post Re: lata ktoś? paralotnia, motolotnia, skacze ze spadochrone
zapisuję się na szkolenie szybowcowe 3 rok... trzeba będzie badania odnowić

_________________
szoruję asfalt


31 mar 2014, o 18:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 11 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL