Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 19 kwi 2024, o 22:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Jak jest na wydziale SIMR PW? 
Autor Wiadomość
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 17:30
Posty: 5353
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: mężczyzna
Moto: H2 / RSV4 Factory
Post Jak jest na wydziale SIMR PW?
Szukam opinii o wydziale, konkretnie kierunek Mechanika i Budowa Maszyn, specjalność silniki spalinowe.
Z rok kończę magistra z nauk społecznych, ale chciałbym się rozwijać również innych kierunkach. Studia na polibudzie oczywiście będą w trybie dziennym.

Chciałbym poznać Wasze opinie oraz możliwe perspektywy pracy... chociaż bardziej idę tam z zainteresowań niż z chęci ratowania się przed bezrobociem strukturalnym :obity:


13 maja 2015, o 17:25
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 wrz 2010, o 09:57
Posty: 1957
Płeć: mężczyzna
Moto: 2x 650s K9 ..... 675
Post Re: Jak jest na wydziale SIMR PW?
Ja kończyłem Mechanikę i Budowę Maszyn na Polibudzie Wrocławskiej i powiem Ci, że patrząc na to co wyrabiasz w garażu to raczej zanudzisz się na śmierć przy książkach i wielu niepotrzebnych przedmiotach. Jak z czystego zainteresowania to według mnie bez sensu....ale....prace dostałem po 4 godzinach od złożenia 1 CV ;)

_________________
675


13 maja 2015, o 21:20
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: Jak jest na wydziale SIMR PW?
Z pracą po SiMRze jest dobrze, ale ogólnie wydział tragiczny. Zapomnij, że podczas studiów faktycznie będziesz miał styczność z aktualną "techniką" czy motoryzacją w jakiejkolwiek postaci. A akurat zakład silników spalinowych to chyba jedno z największych muzeów z całego wydziału :obity:

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


13 maja 2015, o 23:07
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2013, o 20:47
Posty: 251
Płeć: mężczyzna
Moto: RSV1000 Factory
Post Re: Jak jest na wydziale SIMR PW?
Dread- męczę teraz dokładnie to samo i cieszy mnie niezmiernie to co napisałeś o CV :) Który wydział? Mnie osobiście dobija bagatelizowanie rzeczy ważnych, tłuczenie rzeczy mało ważnych i teksty typu "napisali państwo w ankiecie, że chcecie więcej praktyki, więc dobrze... dzisiaj porozmawiamy sobie o praktyce!"

_________________
Moja (R)SV -> http://www.svforum.pl/viewtopic.php?f=9&t=15673&view=unread#unread


14 maja 2015, o 00:01
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 gru 2013, o 00:50
Posty: 1975
Lokalizacja: SM
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S'99
Post Re: Jak jest na wydziale SIMR PW?
O ciekawy temat bo właśnie też stoję przed wyborem studiów (i uczelni), zastanawiam się głownie nad Mechaniką i Budową maszyn na Polibudzie Śląskiej.

_________________
CBR 125R '07-->SV650S '06-->DR350S '91-->RM125 '95-->SV650S '99


14 maja 2015, o 14:07
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 17:30
Posty: 5353
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: mężczyzna
Moto: H2 / RSV4 Factory
Post Re: Jak jest na wydziale SIMR PW?
Cholera, przygnębiło mnie zderzenie moich wyobrażeń z rzeczywistością :( Przeglądałem tematy przedmiotów tej specjalizacji i mi się naprawdę podobały.

Nie ukrywam faktu, że najpierw to muszę napisać maturę z fizyki, bo jej mi brakuje, żeby się dostać na polibudę. Byłem gotowy przez najbliższy rok zakuwać do rozszerzonej, ale po przeczytaniu waszych odpowiedzi entuzjazm opadł. Kurna, te typowo polskie realia...


14 maja 2015, o 15:05
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2013, o 13:58
Posty: 3738
Lokalizacja: Petrisvilla
Płeć: mężczyzna
Moto: X11
Post Re: Jak jest na wydziale SIMR PW?
Polibuda Śląska ... byłem na AEI - EiT. Podobnie jak poprzednicy opowiadali. Nowe rzeczy schowane po szafach i pokazywane jak komisja akredytacyjna przychodzi. Na co dzień archaizmy. Ogarniętych ludzi to na palcach można liczyć. No ale robota jest :taak: Choć w zasadzie przydał się tylko papierek bo wiedza wyniesiona to :hahaha: Ale żeby nie było to coś wyniosłem ze studiów - oscyloskop. Ładna pamiątka na strychu jest :D
W każdym razie nie ma co liczyć, że na polibudzie rozwinie się swoje zainteresowania. Studia studiami dla papierka a ciekawe rzeczy to swoją drogą. Przykre ale tak to wyglądało, chyba, że jakieś cudowne zmiany nastąpily :hmm:

_________________
SV650 => X11 :kerm:


14 maja 2015, o 16:09
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 gru 2013, o 00:50
Posty: 1975
Lokalizacja: SM
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S'99
Post Re: Jak jest na wydziale SIMR PW?
Janek87 napisał(a):
Polibuda Śląska ... byłem na AEI - EiT. Podobnie jak poprzednicy opowiadali. Nowe rzeczy schowane po szafach i pokazywane jak komisja akredytacyjna przychodzi. Na co dzień archaizmy. Ogarniętych ludzi to na palcach można liczyć. No ale robota jest :taak: Choć w zasadzie przydał się tylko papierek bo wiedza wyniesiona to :hahaha: Ale żeby nie było to coś wyniosłem ze studiów - oscyloskop. Ładna pamiątka na strychu jest :D
W każdym razie nie ma co liczyć, że na polibudzie rozwinie się swoje zainteresowania. Studia studiami dla papierka a ciekawe rzeczy to swoją drogą. Przykre ale tak to wyglądało, chyba, że jakieś cudowne zmiany nastąpily :hmm:


Uee to trochę lipa, ale w sumie to głownie na papierku mi zależy.

_________________
CBR 125R '07-->SV650S '06-->DR350S '91-->RM125 '95-->SV650S '99


14 maja 2015, o 19:02
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 21:45
Posty: 771
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650s k6
Post Re: Jak jest na wydziale SIMR PW?
Ja jestem teraz na drugim roku mechaniki i budowy maszyn (od pazdziernika zaczynam specjalnosc silniki spalinowe) na PK i musze przyznac, ze faktycznie wiekszosc przedmiotow do niczego sie nie przyda pozniej... Nawet wykladowcy z tych przedmiotow zdaja sobie z tego sprawe i otwarcie o tym mowia.

Swoja droga: ogarnia ktos z was wytrzymalosc materialow? Mam do zrobienia zadanie ze zginania skosnego i nie wiem jak sie za nie zabrac.


14 maja 2015, o 21:23
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: Jak jest na wydziale SIMR PW?
Z trzeciej strony... No podłe te studia, archaiczne, masę niepotrzebnych rzeczy trzeba wkuwać... Ale z perspektywy czasu - nie ma chyba na PW kierunku, który lepiej i bardziej "wszechstronnie" przygotuje inżyniera mechanika / konstruktora / projektanta. W zasadzie do wyboru jest tylko simr i mel, oba wydziały trudne, podłe i niewdzięczne. Z resztą - na pierwszym roku było nas prawie 300, a co roku broni się może 30 osób. Na prawdę trzeba być orłem z matmy i fizyki, żeby w ogóle był sens się tam pchać. Jeśli ktoś widzi swoją przyszłość tylko w tym fachu, to trzeba zagryźć zęby, przygotować się na kilka ciężkich lat i może się uda. Ale jako studia dodatkowe, drugi kierunek, to moim zdaniem chybiony pomysł. To nie są studia dla kogoś, kto chce tylko "zdobyć papier", tu trzeba naprawdę ostro tyrać. Są inne kierunki, łatwiejsze, przyjemniejsze, a papier też wygląda podobnie ;)

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


14 maja 2015, o 23:24
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2013, o 20:47
Posty: 251
Płeć: mężczyzna
Moto: RSV1000 Factory
Post Re: Jak jest na wydziale SIMR PW?
Genem, bij na PW, może podołam ;)

_________________
Moja (R)SV -> http://www.svforum.pl/viewtopic.php?f=9&t=15673&view=unread#unread


14 maja 2015, o 23:53
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2013, o 13:58
Posty: 3738
Lokalizacja: Petrisvilla
Płeć: mężczyzna
Moto: X11
Post Re: Jak jest na wydziale SIMR PW?
lasooch napisał(a):
Są inne kierunki, łatwiejsze, przyjemniejsze, a papier też wygląda podobnie ;)
Zgadza się lasooch, tyle, że czasem papierkiem z tych innych kierunków to się można co najwyżej podetrzeć ;P

_________________
SV650 => X11 :kerm:


15 maja 2015, o 09:19
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 gru 2013, o 00:50
Posty: 1975
Lokalizacja: SM
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S'99
Post Re: Jak jest na wydziale SIMR PW?
Janek87 napisał(a):
lasooch napisał(a):
Są inne kierunki, łatwiejsze, przyjemniejsze, a papier też wygląda podobnie ;)
Zgadza się lasooch, tyle, że czasem papierkiem z tych innych kierunków to się można co najwyżej podetrzeć ;P

:spoko: :spoko: :spoko:

_________________
CBR 125R '07-->SV650S '06-->DR350S '91-->RM125 '95-->SV650S '99


15 maja 2015, o 12:09
Zobacz profil WWW
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 wrz 2014, o 14:54
Posty: 89
Lokalizacja: Łukowo/Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2000
Post Re: Jak jest na wydziale SIMR PW?
Słoniu, matura z fizyki nie jest konieczna. Jestem na mechatronice na SiMRze i parę osób z grupy wcale nie pisało fizyki. Ogólnie często słychać opinie że jest to wydział, na który łatwo się dostać, lecz utrzymać się jest problem.
I potwierdzam słowa kolegów, że o wiele więcej jest teorii niż praktyki, chociaż doświadczenie w mechanice czasem pomaga.


18 maja 2015, o 21:12
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 17:30
Posty: 5353
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: mężczyzna
Moto: H2 / RSV4 Factory
Post Re: Jak jest na wydziale SIMR PW?
Ale ja mam tylko angielski rozszerzony + matma rozszerzony z przedmiotów które się liczą w rekrutacji. Żeby było śmieszniej to z matmy podstawy mam więcej punktów przy przeliczniku rekrutacyjnym niż z rozszerzenia.


20 maja 2015, o 00:29
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: Jak jest na wydziale SIMR PW?
Jak ja zdawałem na simr, to próg przyjęć był chyba 30pkt na 200 możliwych, tylu było chętnych ;) Ale nawet wtedy nie uzbierali kompletu grup i chyba najsłabszy przyjęty miał 23pkt :P Nie mam pojęcia jakie oblężenie jest teraz...

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


20 maja 2015, o 15:56
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 17:30
Posty: 5353
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: mężczyzna
Moto: H2 / RSV4 Factory
Post Re: Jak jest na wydziale SIMR PW?
Patrzyłem na stronie wydziału to progi punktowe z zeszłego roku i dwa lata temu były 70 i 75 pkt.


20 maja 2015, o 23:26
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 wrz 2010, o 16:59
Posty: 167
Lokalizacja: Wawa
Płeć: mężczyzna
Moto: VFR 800F
Post Re: Jak jest na wydziale SIMR PW?
Może pomogę. Sam jestem po inżynierce na Simrze (dzienne) i na drugim semestrze zaocznych mgr. Podpiszę się pod tym co napisał łasuch i dodam jeszcze od siebie, że na tym wydziale może nie do końca zrobią z Ciebie super inżyniera ale dostaniesz szkołę życia jak chyba nigdzie indziej. Z perspektywy czasu stwierdzam, że wcale nie było tak ciężko - tylko człowiek był za głupi życiowo do tego ;) Studia zaczynają się robić ciekawe dopiero jak wchodzą specjalizacje. Wtedy w końcu zaczynają się fajne i (dosyć) ciekawe przedmioty. Niestety zanim się do tego dojdzie trzeba przejść 5 semestrów mechanik, automatyk, matematyk... które są mega kobyłami. Świętą prawdą jest, że wybierając się na Simr trzeba sobie dodać ten rok więcej czasu na skończenie tego wydziału. Prawdę mówiąc nie wiem co mi odbiło, że po inżynierce poszedłem tutaj na mgr i im jeszcze za to płacę :P Cały ból rekompensuje fakt, że udało mi się załapać do pracy w branży automotive i projektuję układy wydechowe/ich elementy.

//dla studiujących na simrze -> niebieska SV w czarnej ramie (blachy RMI) pod wydziałem w weekendy to moja ;)

_________________
Obrazek
http://www.bikepics.com/members/dagonet/


22 maja 2015, o 22:36
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2011, o 14:52
Posty: 5631
Lokalizacja: Dęblin-Piaseczno
Płeć: mężczyzna
Moto: suzuki sv 650S 99r.
Post Re: Jak jest na wydziale SIMR PW?
Dread napisał(a):
Ja kończyłem Mechanikę i Budowę Maszyn na Polibudzie Wrocławskiej i powiem Ci, że patrząc na to co wyrabiasz w garażu to raczej zanudzisz się na śmierć przy książkach i wielu niepotrzebnych przedmiotach. Jak z czystego zainteresowania to według mnie bez sensu....ale....prace dostałem po 4 godzinach od złożenia 1 CV ;)


z tym się zgodzę :P tylko szkoda, że są takie studia o tym kierunku a technikum pokasowali bo rąk do pracy zaczyna brakować widząc kogo u mnie w firmie przyjmują

lasooch napisał(a):
Z pracą po SiMRze jest dobrze, ale ogólnie wydział tragiczny. Zapomnij, że podczas studiów faktycznie będziesz miał styczność z aktualną "techniką" czy motoryzacją w jakiejkolwiek postaci. A akurat zakład silników spalinowych to chyba jedno z największych muzeów z całego wydziału :obity:


na studiach nie byłem jeśli chodzi o budowę maszyn ale w technikum na tym kierunku mieliśmy silniki chyba jeszcze przed wojenne :D

_________________
SV 650 S '99/GSX-R 750 K1

www.logo-ratio.pl


26 maja 2015, o 10:51
Zobacz profil WWW
motorowerzysta

Dołączył(a): 9 kwi 2012, o 08:38
Posty: 70
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: Jak jest na wydziale SIMR PW?
Dagonet napisał(a):
Może pomogę. Sam jestem po inżynierce na Simrze (dzienne) i na drugim semestrze zaocznych mgr. Podpiszę się pod tym co napisał łasuch i dodam jeszcze od siebie, że na tym wydziale może nie do końca zrobią z Ciebie super inżyniera ale dostaniesz szkołę życia jak chyba nigdzie indziej. Z perspektywy czasu stwierdzam, że wcale nie było tak ciężko - tylko człowiek był za głupi życiowo do tego ;) Studia zaczynają się robić ciekawe dopiero jak wchodzą specjalizacje. Wtedy w końcu zaczynają się fajne i (dosyć) ciekawe przedmioty. Niestety zanim się do tego dojdzie trzeba przejść 5 semestrów mechanik, automatyk, matematyk... które są mega kobyłami. Świętą prawdą jest, że wybierając się na Simr trzeba sobie dodać ten rok więcej czasu na skończenie tego wydziału. Prawdę mówiąc nie wiem co mi odbiło, że po inżynierce poszedłem tutaj na mgr i im jeszcze za to płacę :P Cały ból rekompensuje fakt, że udało mi się załapać do pracy w branży automotive i projektuję układy wydechowe/ich elementy.

//dla studiujących na simrze -> niebieska SV w czarnej ramie (blachy RMI) pod wydziałem w weekendy to moja ;)


Dokładnie tak samo było 15 lat temu (jaki ja stary jestem). Pierwsze 3 lata trzeba przebrnąć, matematyka z Zizim, automatyka ze Skupem pozostawiają rysę na psychice.


13 cze 2015, o 09:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL