Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 29 mar 2024, o 12:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Jest na sali jakiś informatyk? 
Autor Wiadomość
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2014, o 20:52
Posty: 292
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000s
Post Jest na sali jakiś informatyk?
Sprawa wygląda w ten sposób, ze wczoraj sciagnąłem "driver booster 3" tym programem uaktualniłem sobie sterownii i od tego czasu filmiki na yt (opera/chrome) po jakiś 10-20sekundach przestają chodzić płynnie, ale wystarczy, ze delikatnie rusze myszką i znowu na chwile chodzą płynnie. próbowałem wrócić do wczoraj przez odzysiwanie systemu ale nic mi to nie dało, przeinstalowałem flasha i kodeki ale nic mi to nie pomogło


12 lis 2015, o 23:58
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2010, o 14:28
Posty: 1963
Lokalizacja: Piła / Szczecin
Płeć: mężczyzna
Moto: B*R*A*K
Post Re: Jest na sali jakiś informatyk?
Pobierz combofix niech przeskanuje kompa i wrzuć log na forum

_________________
Obrazek

SV650S k3
bikepics.com


13 lis 2015, o 22:16
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2014, o 20:52
Posty: 292
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000s
Post Re: Jest na sali jakiś informatyk?
spoko już sobie poradziłem. przywróciłem system i jest już git


13 lis 2015, o 22:34
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: Jest na sali jakiś informatyk?
Odgrzeję odrobinkę temat i dam szansę wypowiedzieć się kumatym :obity:
Spece od wingrozy mogą sobie darować bo sprawa dotyczy nawet nie unixa a linuxa.

Znaczy tak, uwaga:
Jest se komp doma z prockiem AMD a6 który pieszczotliwie nazwaliśmy Deep Blue :hahaha: ( z powodu taniej obudowy w której są niebieskie lampeczki. Wygląda przez to strasznie poważnie i na całkiem gramotny komputr. W sumie całkiem nieźle bryka :hmm: ) i na nim walnięta Fedora która świeci po oczach nowym Gnome.
Jaki to numer to ja pamięci nie mam, ale ta co tak zalatuje trochę na jabłkowy system.
Wygląda to ładnie i mało wiele działa, po drobnych upierdliwościach wstępnych.

Natomiast ta sama Fedora z tym samym nowym Gnome zapuszczona na łaptopa z prockiem i5
No normalnie nie chu-chu. Znaczy odpali, fajnie wygląda ale gdy tylko coś np. z przeglądarką obrazów zrobić to :dupa: jeżeli chce się wyjść z aplikacji. Plus dochodzą jakieś zawiechy dziwne i trudno sprecyzować od czego.
Na próbę zapuściłem Ubuntu również z tym samym Gnome. Też się uruchamia ale wszystkie negatywne objawy nasilone do stopnia powodującego :cenzura: Które można skończyć jedynie resetem. Tak się wszystko skrzaczy.

Ten sam laptop z Ubuntu ale zamiast gnome wsadzi się unity to zupełnie inny sprzęt.
Chodzi absolutnie wszystko, nic się nie wiesza, nie krzaczy, wykrywa i uruchamia bez pomocy wszystko od pierwszego kontaktu itd... Łacznie z pieprzonymi palcami na neta z 3-ki. Jednym słowem do rany przykładać bo nie ma co poprawiać.
Jeden jedyny błąd jaki znalazłem w Unity to sytuacja następująca> Przeglądarka obrazów wali pełny obraz od klawisza F11 (niezależnie czy goła laska czy motocykl :obity: ) i jeżeli w tej sytuacji zechce nam się wyłączyć komputer idąc na łatwiznę i naciskając power. To okno wyłączania, restartu itd..... nie przebija się ponad obraz wyświetlany przez przeglądarkę. Komputer chwilę wisi ale po jakich 10 sek. ogarnia że coś nie trybi i przepraszać zaczyna za błąd systemowy.
No ale Unity z tym bocznym paskiem nie do ruszenia jakoś mi nie leży po prostu.

Czy nowe Gnome działa sensownie na jakiejkolwiek innej dystrybucji? I na prockach innych niż AMD czy dać sobie z tym spokój?
(w sumie musze przyznać że z unity to zdaje się dobrą robotę zrobili :obity: Tylko ten cholerny pasek :baseball: Jeżeli przestawią go na dół albo dorobią taka opcję no to zajebioza normalnie)


15 lut 2016, o 20:59
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2010, o 00:12
Posty: 938
Lokalizacja: Baniocha
Płeć: mężczyzna
Moto: XT600E 03r
Post Re: Jest na sali jakiś informatyk?
Masz jakąś dodatkową grafikę w tym lapku czy tylko zintegrowana?
Ponoć w Gnome są problemy ze sterownikami do kart nVidii oraz zintegrowanymi intel HD.
Na początek pobierz najnowszą dystrybucję bo może coś poprawili. A jak nie to zostaje zabawa ze sterownikami.
A spróbuj walnąć na próbę openSUSE najnowszego z GNOME. Legendy głoszą, że u niektórych nie było problemów ;P

_________________
Polerowanie reflektorów
fb.com/polerowanko


6 mar 2016, o 14:10
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: Jest na sali jakiś informatyk?
Tylko zintegrowana grafa w lapku jest.
Ale w zasadzie nie ma co srać ogniem bo unity dobrą robotę robi i najmniejszych ale to najmniejszych problemów nie nie ma nawet z tym podglądem i wyłączeniem kompa z klawisza na obudowie. Ktos musiał zakapowac i zrobili :obity: coś w nowej poprawce. Nawet nie wiem kiedy się naprawiło :hahaha:
Plota za to idzie że nowy Ubuntu będzie z Gnomem , ten co za miesiąc ma sie pokazać.
Zobaczy się. Ja tam uważam że Ubuntu to mocną ekipę ma za plecami i ogarną temat.
No kurcze lubię ta dystrybucję, jak babcie kocham. Niby to np. Fedora szybsza i takie tam, ale ja tam nie zauważam różnicy a problemów zero już chyba od 9.04. Zajebista wersja była i do dzisiaj na jakims starym lapku z celeronem 1.6 buja aż miło. To będzie w sumie z dobrych PARĘ lat bez jakiegokolwiek przeinstalowania. A wsparcie to chyba skończyło się cztery lata temu. Raz zdradziłem Ubuntu dla jakiegoś Minta i to była porażka, a miało być pięknie.
No i było tak pięknie aż faja mięknie. Nigdy więcej
Zauważyłem tylko że Ubuntu trzeba instalować z głównego źródła. Nasze spolszczone wersje to zbyt gorące głowy i na siłę poprawiają. No ale to nasza taka narodowa cecha jest.


11 mar 2016, o 02:57
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2010, o 16:50
Posty: 1170
Lokalizacja: Łowicz
Płeć: kobieta
Moto: GS500f'04, SV650 SK5
Post Re: Jest na sali jakiś informatyk?
Hej, też potrzebuję pomocy z zacinającymi się filmikami, i na YT i na cda.pl, ostatnio zauważyłam, że nawet filmiki z telefonu, które sobie przerzucę na kompa mi się przycinają :(
Nie instalowałam nic, nie pamiętam od kiedy dokładnie mam taki problem, ale strasznie mnie to już denerwuje. Na pewno wiem, że nie jest to wina internetu, bo jak oglądam film na tablecie, albo na kompie brata to działa normalnie.
Mój laptop to Acer Aspire jakiś tam [wybaczcie, nie pamiętam modelu, uzupełnię, jak będę w domu], mam go już dość długo, chyba od 2009r., albo i jeszcze wcześniej.
Z góry dziękuję za ewentualną pomoc.

_________________
Non quo sed quo modo :mylove:


24 mar 2016, o 17:21
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 wrz 2015, o 17:17
Posty: 867
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: Kawasaki ZX-6R
Post Re: Jest na sali jakiś informatyk?
Format zawsze działa B)

_________________
Motocyklista to stan umysłu.

Moja [s]SV'ka[/s] Ninja

Obrazek


24 mar 2016, o 18:04
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 mar 2012, o 00:41
Posty: 2924
Lokalizacja: Bezrzecze/Szczecin
Płeć: mężczyzna
Moto: Bawaria...
Post Re: Jest na sali jakiś informatyk?
Agi napisał(a):
Hej, też potrzebuję pomocy z zacinającymi się filmikami, i na YT i na cda.pl, ostatnio zauważyłam, że nawet filmiki z telefonu, które sobie przerzucę na kompa mi się przycinają :(
Nie instalowałam nic, nie pamiętam od kiedy dokładnie mam taki problem, ale strasznie mnie to już denerwuje. Na pewno wiem, że nie jest to wina internetu, bo jak oglądam film na tablecie, albo na kompie brata to działa normalnie.
Mój laptop to Acer Aspire jakiś tam [wybaczcie, nie pamiętam modelu, uzupełnię, jak będę w domu], mam go już dość długo, chyba od 2009r., albo i jeszcze wcześniej.
Z góry dziękuję za ewentualną pomoc.

Odinstaluj kodeki do odtwarzaczy wideo. Przeczyść komputer CCleaner'em (w tym rejestr). Zainstaluj nowe kodeki. Ewentualnie zainstaluj jakiś program do optymalizacji pracy komputera, który zamyka niepotrzebne procesy w tle.

_________________
www.poomoc.pl


24 mar 2016, o 19:05
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2010, o 17:51
Posty: 2766
Lokalizacja: SJ
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv 650N k3/mts1200
Post Re: Jest na sali jakiś informatyk?
Na dobry początek polecam combofix
Może robić się kilka godz, ale często pomaga z wszelkiego typu niechcianymi aplikacjami na kompie.


24 mar 2016, o 19:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL