Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 mar 2024, o 16:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Rometem do Dakaru 
Autor Wiadomość
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 wrz 2010, o 09:57
Posty: 1957
Płeć: mężczyzna
Moto: 2x 650s K9 ..... 675
Post Rometem do Dakaru
Hej,
Nie SV, ale myślę, że wyprawa warta prześledzenia. Otóż kuzyn mojej partnerki wraz z kolegą postanowili wybrać się do Dakaru na Rometach 150. Dla chętnych wstawiam kilka linków oraz profil facebookowy do śledzenia poczynań ;) Własnie dzisiaj tj. 12.02.2016r. wystartowali.
https://www.facebook.com/Romet-Dakar-AD ... 292830818/
http://www.grupalokalna.pl/wiadomosci/n ... ed-dakarem
http://www.scigacz.pl/Rometem,do,Dakaru,28075.html
http://infobrzeg.pl/newsy/89964-3-kotwicami-dakaru/

Zapraszam do śledzenia, polubienia strony FB, wspierajmy chłopaków ;)

_________________
675


12 lut 2016, o 09:26
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: Rometem do Dakaru
Lubię ich i będę śledzić :obity:
Myślę również że dadzą radę


12 lut 2016, o 16:53
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2012, o 18:46
Posty: 1729
Lokalizacja: 3-miasto
Płeć: mężczyzna
Moto: Versys; SV650N
Post Re: Rometem do Dakaru
To może wyśledzę gdzieś chłopaków, bo zapowiada mi się na ten czas delegacja do Dakaru :)

_________________
Gdzie zaczyna się pasja, tam kończy się ekonomia.


13 lut 2016, o 09:33
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 wrz 2010, o 09:57
Posty: 1957
Płeć: mężczyzna
Moto: 2x 650s K9 ..... 675
Post Re: Rometem do Dakaru
O widzisz :) ..Świat jest mały więc czemu nie ;)

_________________
675


13 lut 2016, o 09:55
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 1 sie 2013, o 10:52
Posty: 375
Lokalizacja: KMY
Płeć: mężczyzna
Moto: Obecnie rower.
Post Re: Rometem do Dakaru
Super sprawa , popieram i powodzenia.

_________________
SR 125/ XS 400/ GS 500/ FZ6 Fazer/ XJ 900/ SV 1000 N.


13 lut 2016, o 10:13
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2012, o 18:46
Posty: 1729
Lokalizacja: 3-miasto
Płeć: mężczyzna
Moto: Versys; SV650N
Post Re: Rometem do Dakaru
Termin mojej delegacji się zmienił i od kilku dni jestem w Dakar. I jeżeli mam być szczery, to nie wiem czym się kierowali chłopaki od Rometów wybierając swój cel podróży. Możecie zapomnieć o tym wszystkim co piszą przewodniki i komercyjne strony www. Po pierwsze, Dakar to stosunkowo młode miasto, więc na próżno szukać tutaj zabytków itp. Po drugie, miasto wyraźnie podzielone jest na dzielnice bogate i biedne, jednak tych drugich jest zdecydowanie więcej. Po trzecie, najważniejsze, wychodząc poza mury hotelu strzeżonego przez wojsko, miałem nieustanny dreszczyk emocji (tych negatywnych niestety). Obcokrajowcy, a zwłaszcza biali turyści, są tutaj bardzo niemile widziani. Jeżeli przypominacie zagubionego turystę, możecie być pewni, że nie odpędzicie się od ulicznych naciągaczy i kieszonkowców. Podstawa to szybki i zdecydowany krok, co i tak nie zawsze pomaga. Jest tutaj po prostu niebezpiecznie... cały czar pryska. Musiałbym się nieźle walnąć w łeb, by zaplanować tutaj urlop. Do Dakar warto przyjechać w celu poznania zupełnie obcej kultury, zwyczajów i klimatu. Ale takie rzeczy znajdziemy też na prowincjach, gdzie jest zdecydowanie bardziej bezpiecznie.

Dla smaku jedno zdjęcie z Dakar (najbardziej wysunięty punkt półwyspu zielonego przylądka) ;):
Obrazek

Życzę chłopakom powodzenia w wyprawie. Mam nadzieję, że ich wspomnienia z Dakar będą lepsze niż moje :) Mimo wszystko, fajnie było tutaj zawitać. W końcu nie każdy ma okazję zobaczyć i poczuć Afrykę ;)

_________________
Gdzie zaczyna się pasja, tam kończy się ekonomia.


18 lut 2016, o 14:47
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 wrz 2010, o 09:57
Posty: 1957
Płeć: mężczyzna
Moto: 2x 650s K9 ..... 675
Post Re: Rometem do Dakaru
Jeden z nich był już kilkukrotnie w Afryce, zna tamtejszy język, kulturę. Mieszkał kilka miesięcy z miejscowymi w ich chatkach. Żył jak oni więc myślę, że spokojnie dadzą radę ;)

_________________
675


18 lut 2016, o 15:28
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 12 lut 2016, o 22:05
Posty: 1242
Lokalizacja: Roma
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv 650 K8 Traveller
Post Re: Rometem do Dakaru
Zle to widze.

_________________
Nec temere, nec timide.


18 lut 2016, o 21:03
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: Rometem do Dakaru
Miles musiałby się nieźle walnąć w łeb... itd.
-
No w sumie to ma bardzo dużo racji i nie tylko on tak twierdzi. W koncu nawet słynny rajd przeniesiono w inne miejsce :obity: Głównym jednak celem romeciarzy jest zapewne przygoda i wspomniana chęć poznania innej kultury. No a że lubią całkiem inną planetę to co zrobisz?
Trzymam kciuki dalej i wierzę że za bardzo nie będą wkręcać się w tamtejsze klimaty i zobaczymy ich w domu w całości.

Pomyśleć że gdy ja ciotce powiedziałem że do ruskich jadę to zbladła i odczyniać uroki zaczęła :hahaha:
No ale jak by nie patrzeć to nie jest całkiem obca planeta. I chociaż polacy w życiu się nie przyznają to prawda jest taka że przy odrobinie dobrej woli znakomicie załapują rosyjski stan ducha
:obity:
Na planetę islamu to ja tak sobie patrzę, zapewne niektórzy wyczytali już tu na forum że zwyczajnie jej nie lubię. No cóż, tak mam i złożyło się na to wiele czynników. Napiszę nawet że ta kutura nie ma niczego do zaofiarowania. Może poza kilkoma drobiazgami które i tak są przeszłością o której nawet oni zapominają. Miałem okazję poznać smak innej przy której islamska wypada niezwykle wręcz blado - delikatnie pisząc, a i nasza też nie pokaże kolorów.
Ale to mały świat, prawie zniszczony przez tych po których chcemy mieć historyczną spuściznę.
Boję się że zginie całkiem.


20 lut 2016, o 09:19
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 wrz 2010, o 09:57
Posty: 1957
Płeć: mężczyzna
Moto: 2x 650s K9 ..... 675
Post Re: Rometem do Dakaru
Już chłopaki- teraz z pasażerkami, które do nich doleciały są gdzieś na północy Maroko. Wczoraj zastała ich taka ulewa, że nie dało się jechać i trzeba było szukać schronienia. No i udało się wynająć bar! Na krzesełkach suszyli ciuchy, a drinki robili sobie za barem ;) Chyba jednak okazują się, za drobna opłatą, dość gościnnym narodem ;)

_________________
675


20 lut 2016, o 09:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL