Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 mar 2024, o 22:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Jaka farba na zardzewiałą blachę na dach? 
Autor Wiadomość
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sie 2012, o 18:51
Posty: 1279
Lokalizacja: Wysokie Mazowieckie (okolice)
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S K3
Post Jaka farba na zardzewiałą blachę na dach?
Witam! Mam drewniany domek na wsi, który jest pokryty blachą. Blacha ma ok. 40 lat. To nie ocynk a zwykłe grube arkusze blachy grubości ok. 2mm. Porady typu "wymień blachę na nową" proszę sobie darować gdyż ta przeżyje jeszcze nie jedną (gwoździem jej nie idzie przebić a ciąć można tylko kątówką, a nowe blachy są jak bibuła-nożyczkami potniesz). Wracając do tematu blacha jest stara pokryta rdzą. Wiadomo, że czeka mnie szczota druciana, papier ścierny, myjka etc. Ale nie łudzę się, że wszystko co do joty uda mi się zedrzeć do gołej blachy. Więc moje pytanie do was jakie środki można by w tym przypadku zastosować? Jaką farbą można byłoby to pomalować żeby trzymała się tej blachy?

Znalazłem w internecie informacje i rozważam:
1. farbę Rafil Radach ale niestety w jej specyfikacji pisze , że podłoże powinno być bez śladów korozji. Miał ktoś z nią do czynienia jak to jest w praktyce? Zastanawiam się czy u mnie będzie się trzymać?

2. Farbę Noxan Elastometal jest profesjonalna farba antykorozyjna specyfikacja pozwala malować na rdzę. Ale wydajność tej farby jest mała a cena bardzo wysoka. Poza tym brak opinii, które potwierdzałyby jej skuteczność.

Proszę również o jakieś wasze porady, propozycje i opnie na temat poszczególnych farb.

Z góry dzięki

_________________
http://www.cwaniacy.com.pl/<=Wejdź i dowiedz się jak możesz regularnie zarabiać na promocjach bankowych


24 maja 2016, o 07:46
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2012, o 11:15
Posty: 805
Lokalizacja: BIA
Płeć: mężczyzna
Moto: <SV650N>
Post Re: Jaka farba na zardzewiałą blachę na dach?
jest jeszcze Noxyde... taka jakby gumowa powłoka... i też za bardzo nie wymaga przygotowania podłoża...osobiście polecam MAKOR-TIX TIKKURILA gruntoemalia dobrze się trzyma na zardzewiałych balustradach to i na dachu wytrzyma :)

ale tak czy siak dobrze oczyścić dach z rdzy na pewno nie zaszkodzi

_________________
...najlepsze co można robić w ubraniach? szybko zaraża i wciąga ? ...


24 maja 2016, o 09:10
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sie 2012, o 18:51
Posty: 1279
Lokalizacja: Wysokie Mazowieckie (okolice)
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S K3
Post Re: Jaka farba na zardzewiałą blachę na dach?
Dzięki Tobie kristofch zainteresowałem się tymi farbami i wyszło mi że Noxyde ma w swojej ofercie farbę Peganox która mi by pasowała ze względu na zabezpieczenie oraz to że będę malował pędzlem i wałkiem. Też nie tania ale skoro producent daje gwarancje więc może nie jest to szajs. Jeszcze zobaczę bo chcę brąz najlepiej czekoladowy a u nich jest tylko brąz a66 ale poważnie nad nią pomyśle
MAKOR-TIX TIKKURILA wydajniejsza ale jednocześnie producent nie daje żadnej gwarancji nawet jeśli profesjonaliści kładliby tę farbę więc chyba o czymś to świadczy :P

_________________
http://www.cwaniacy.com.pl/<=Wejdź i dowiedz się jak możesz regularnie zarabiać na promocjach bankowych


24 maja 2016, o 10:33
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL