Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 29 mar 2024, o 14:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Odszkodowanie z oc sprawcy 
Autor Wiadomość
pieszy

Dołączył(a): 10 sie 2016, o 15:37
Posty: 2
Płeć: kobieta
Moto: bbbbbbb
Post Odszkodowanie z oc sprawcy
Witam,
niestety dwa tygodnie temu uległam wypadkowi, samochód nadaje się tylko do kasacji, na szczęście ja nie mam uszczerbku na zdrowiu. Auto jest mi niezbędne, dlatego chciałabym uzyskać możliwie jak najwcześniej odszkodowanie z oc sprawcy . Czy wiecie jak to przyspieszyć, czy warto zwrócić się do specjalnej firmy o pomoc w załatwieniu.


Ostatnio edytowano 17 wrz 2016, o 10:36 przez bianka349, łącznie edytowano 1 raz



24 sie 2016, o 23:47
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 12 lis 2014, o 16:16
Posty: 28
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv
Post Re: Odszkodowanie z oc sprawcy
Jeżeli potrzebujesz samochodu wystąp o przydzielenie samochodu zastępczego, za który zapłaci ubezpieczyciel sprawcy. W kwestii samego odszkodowania warto zasięgnąć opinii mechanika lub nawet ASO żeby wycenili szkodę. Wtedy masz porównanie do tego co wyliczy ubezpieczyciel sprawcy. Jeżeli będzie zaniżone warto się odwoływać, a nawet zlecić to prawnikowi. Wszystko zależy jakie autko i czy gra jest warta świeczki (mam na myśli wartość samochodu 3k czy 30k).
Przyspieszyć będzie trudno, chyba, ze pójdziesz z nimi na ugodę, co w 99% przypadków oznacza zaniżoną kwotę odszkodowania.

Pozdrawiam


24 sie 2016, o 23:58
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 23 lut 2012, o 20:50
Posty: 184
Lokalizacja: Opolskie
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650s2007
Post Re: Odszkodowanie z oc sprawcy
Odstaw auto do warsztatu ktory ma podpisaną umowę z ubezpieczycielem sprawcy zarzadaj od ubezpieczyciela auta zastepczego, tak zrobiłem w tym roku jak mi autobus zachaczyl moje auto ktorym kierował syn (policja nawet dowodu nie zabrała) naprawa była błacha trawała trzy dni a warsztat z ubezpieczycielem przepychał sie miesiac a ja miałem autko zastepcze z wypozyczalni


25 sie 2016, o 21:46
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2016, o 15:56
Posty: 269
Lokalizacja: Giebułtów / Tychy
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S k3
Post Re: Odszkodowanie z oc sprawcy
Pytanie dlaczego auto jest do kasacji? Twoje zdanie, czy bylo juz obejrzane przez rzeczoznawce?

Jezeli rzeczoznawca okreslil, ze bedzie szkoda calkowita, to z zastepczym pojazdem byly jakies ograniczenia (ze na tydzien czy cos). Troche malo informacji jak dla mnie. Ja mialem podobnie do @tygrysek0706 - wjechali mi w d*pe, auto stalo w warsztacie prawie 2 miesiace, podczas gdy ogledziny byly wykonywane kilkukrotnie (to dosc zabawne, bo najpierw byly 1 ogledziny, potem jak zdjeli klape bagaznika to musieli wzywac na 2 ogledziny i potem jeszcze cos sie znalazlo i na 3. Przepisowosc PZU... :/
Acz mialem zastepcze auto przez caly okres naprawy (no, moze bez pierwszych 3 dni, bo warsztat nie mial samochodu na stanie, a mi i tak przez chwile nie byl potrzebny, wiec nie kombinowalem nic). :)


26 sie 2016, o 08:58
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lip 2015, o 18:08
Posty: 461
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S K4
Post Re: Odszkodowanie z oc sprawcy

_________________
Dawniej Pierwsze kilometry.


26 sie 2016, o 09:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL