Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 29 mar 2024, o 14:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 204 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Aparat cyfrowy - co wybrać? 
Autor Wiadomość
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: Aparat cyfrowy - co wybrać?
No więc jeżeli możesz trochę bardziej odchudzić portfel to kombinuj tak żeby kupic jak najlepszy obiektyw. I nie płać raczej za krotność zooma tylko za % szkła w szkle. Tutaj ci nic nie pomoge bo nikon nie moja działka i posiłkuj się testami. Niemniej im będzie jaśniejszy to generalnie będzie droższy :obity:
Działać też będzie podobnie.
Kiedyś dawno-dawno temu kupiłem sobie super zooma 28-200 zdaje się mu było. Tamron który miał dobrą opinię nawet i posiadał jakies asferyczne soczewki.
No i :hmm: zdjęcia takie se były, na dobrych przysłonach co dla niego oznaczało 5.6-11 w zalezności od ogniskowej nawet całkiem niezłe fotki były. Obiektyw nadrabiał rozpiętością ogniskowej.
Aż pewnego razu zakupiłem okazyjnie prawdziwego Augenix-a (zanim kupła go Sigma) 28-70 o stałej jasności 2.8 w całym zakresie ogniskowych. Mizernej jak by nie było w porównaniu z tamronem.
No i co?
:omg:
szok panie, normalnie szok. Zdjęcia tak ostre że trzeba było uważać żeby palców nie pochlastać gdy brało je się do ręki ogladać. Jaka nie byłaby przysłona, ogniskowa to zdjęcia nieodróżnialne były od stałek Canona.
I na dobrą sprawę lepiej było robić Augenix-em na ogniskowej 70 i odpowiednio kadrować niż użyć 200 w Tamronie i nie kadrować.
Dług czas ten obiektyw jak przyspawany do aparatu miałem.
Teraz jego rolę tak samo odgrywa u mnie Zuiko 14-54. Wolę nim zrobić pełna klatkę na 54 i potem kadrować niż użyć nieco budżetowego 40-150.
(zresztą tutaj większość zdjęć moich. Pomijam mizerna ich próbę. Są z tego obiektywu i w zasadzie zawsze mocno kadrowane. A nie zapominac nalezy że ja w swoim e510 mam tylko 10 mpx. Tak więc każde urąbanie zdjęcia teoretycznie powinno byc bardzo bolesne )


29 maja 2014, o 22:15
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lut 2013, o 12:48
Posty: 500
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Płeć: mężczyzna
Moto: CBR 600 F4I 2005
Post Re: Aparat cyfrowy - co wybrać?
Dobry wieczór

Szukam obecnie aparatu do około 1000zł

Zastosowanie uniwersalne.

Już kilka osób namawia mnie na Canona SX710HS

Obrazek

a Wy co zaproponujecie ?

_________________
wzium wzium


30 lis 2015, o 22:53
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lip 2012, o 00:17
Posty: 2361
Lokalizacja: Dolnośląskie
Płeć: mężczyzna
Moto: Volvo T5
Post Re: Aparat cyfrowy - co wybrać?
Ja polecam Sony DSC-RX100 :) świetny kompakt. Poczytaj o nim trochę. Tak się składa że swojego sprzedaje. Jest w dziale giełda. A sprzedaje bo był mi potrzebny na chwile. Mam lustrzanke więc ten jest mi już zbędny.


4 gru 2015, o 21:55
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: Aparat cyfrowy - co wybrać?
Kochani, ma kto jakiegoś bezlusterkowca Panasonica serii G ?
Chciałbym zasięgnąć opinii o nim nie z testów ale z reala jak to z nim jest.
Chcę po prostu dokupić jakiś korpus do szklarni olympusa. Aktualnie dalej siedzę w formacie 4/3 przede wszystkim dla tych obiektywów. Oglądałem nówkę Olka OM-d 1, zakochałem się w nim. No ale cena tego korpusu mnie wygina.
Chodzi mi też o tą elektroniczną matówkę :obity: Bo w moim E-510 to szału ni ma i często widok przez wizjer zniechęca do wykonania zdjęcia które może okazać się niezłe. A podgląd na ekranie głównym to też lekka niedoróbka bo najpierw podnosi lustro, wtedy wszystko fajnie widać ale gdy się naciśnie spust to najpierw je opuszcza  żeby zrobić zdjęcie. Trwa to wieki i co najwyżej do ślimaków nadaje się.
Dawna wyobraźnia zaś jakoś minęła.

Obrazek


28 gru 2015, o 23:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 204 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL