Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 27 kwi 2024, o 16:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 204 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna strona
Aparat cyfrowy - co wybrać? 
Autor Wiadomość
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: fotografia- analogowa- cyfrowa...
Ja akurat nie miałem na myśli ludzkiej skóry, tylko ogólnie słabe odzwierciedlenie kolorów. Robiąc parę razy zdjęcia nikonem, nie ważne czy na świeżym powietrzu, w zamkniętym pomieszczeniu czy jak jeszcze inaczej, zawsze miałem wrażenie, że mam źle nastawiony balans bieli. A poprawiać każde zdjęcie w PS to trochę nie tędy droga...
Myślę, że jest jeszcze jedno bardzo ważne kryterium - który właścicielowi lepiej pasuje w łapie. Zwyczajnie bierze się aparat do łapy i jeden wydaje się skrojony na miarę, dobrze leży, ma optymalnie skrojone menu itd, a aparat innej firmy jest jakiś dziwny :obity:

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


20 sty 2012, o 11:31
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 10:23
Posty: 717
Lokalizacja: Radomsko/Katowice
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2007
Post Re: fotografia- analogowa- cyfrowa...
Jak na razie miałem okazję "przymierzyć się" do Canona i pasował zajebiście. Nikona postaram dorwać się w innych sklepach i wtedy porównam :)


20 sty 2012, o 11:43
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lip 2010, o 09:24
Posty: 2373
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: CBR600RR PC40
Post Re: fotografia- analogowa- cyfrowa...
lasooch napisał(a):
Ja akurat nie miałem na myśli ludzkiej skóry, tylko ogólnie słabe odzwierciedlenie kolorów. Robiąc parę razy zdjęcia nikonem, nie ważne czy na świeżym powietrzu, w zamkniętym pomieszczeniu czy jak jeszcze inaczej, zawsze miałem wrażenie, że mam źle nastawiony balans bieli. A poprawiać każde zdjęcie w PS to trochę nie tędy droga...
Myślę, że jest jeszcze jedno bardzo ważne kryterium - który właścicielowi lepiej pasuje w łapie. Zwyczajnie bierze się aparat do łapy i jeden wydaje się skrojony na miarę, dobrze leży, ma optymalnie skrojone menu itd, a aparat innej firmy jest jakiś dziwny :obity:


I tak wszystkie foty walę z balansem bieli na auto i potem ustawiam na kompie przy wywoływaniu RAWów więc dla mnie osobiście żadna wada :-)

_________________
Obrazek
Motocykl w przeciwieństwie do auta w zakręcie pochyla się we właściwą stronę.


20 sty 2012, o 11:49
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 10:23
Posty: 717
Lokalizacja: Radomsko/Katowice
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2007
Post Re: fotografia- analogowa- cyfrowa...
Kolejne pytanie. Oglądałem wczoraj Canona 1100D i był za 1700 zł. Czy lepiej kupić tego Canona i po jakimś niedługim okresie dokupić do niego lepszy obiektyw czy lepiej od razu kupić coś za około 2,5 tyś zł i nie kupować obiektywu chyba, że w jakimś tam odległym czasie?


21 sty 2012, o 18:01
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2011, o 21:55
Posty: 424
Lokalizacja: lubelskie
Płeć: mężczyzna
Moto: TL 1000R
Post Re: fotografia- analogowa- cyfrowa...
paras104 napisał(a):
Kolejne pytanie. Oglądałem wczoraj Canona 1100D i był za 1700 zł. Czy lepiej kupić tego Canona i po jakimś niedługim okresie dokupić do niego lepszy obiektyw czy lepiej od razu kupić coś za około 2,5 tyś zł i nie kupować obiektywu chyba, że w jakimś tam odległym czasie?



:hmm: Ja bym sie zastanawiał nad zakupem najtańszej w tej chwili lustrzanki Canona . ja używałem do robienia zdjec mojego moto (zob.galeria) poprzednika czyli canon 1000 D. jak to w najtańszym sprzęcie nie mozna spodziewac sie rewelacji. Model ten ma mało punktów pomiarowych autofokusa,ponadto wolno ostrzy. "Szybkie" ujęcia np motocykla w czasie jazdy to jakas rozpacz ;( . Dla porównania kolega uzyczył mi Sony Alpha A450 o podobnych parametrach i cenie ale róznica w jakosci zdjęc (tych szybkich na których nie sprawdzil sie canon) była o niebo (!!!) :omg: lepsza .Ostrzenie bylo duzo szybsze. Jesli juz miałbym teraz wybierac to raczej ten model wyższy czyli 550 D :mrgreen:
aha i ważna rzecz ,szukaj aparatu ze stabilizacja obrazu ,bo te tanie modele canona go nie maja niestety :smutas:

_________________
--------------------------------------
https://www.facebook.com/SOUNDOFEXHAUST ... page_panel



http://www.youtube.com/watch?v=UhE3OQb0kQ0


Ostatnio edytowano 21 sty 2012, o 21:13 przez maxio, łącznie edytowano 1 raz



21 sty 2012, o 20:54
Zobacz profil WWW
SV Rider

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 10:23
Posty: 717
Lokalizacja: Radomsko/Katowice
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2007
Post Re: fotografia- analogowa- cyfrowa...
mhm, rozumiem :) W takim razie kupię Canona lub Nikona za 2500-3000 zł, a za jakiś czas może jakiś obiektyw do tego ;)


21 sty 2012, o 21:13
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 10:44
Posty: 236
Lokalizacja: Sztabin/Białystok
Płeć: mężczyzna
Post Re: fotografia- analogowa- cyfrowa...
maxio, co Ty wygadujesz o stabilizacji?! Nawet modele za 20000zl Canona czy Nikona nie mają stabilizacji, jedynie obiektywy... Sony ma wudowaną stabilizację, ale czy potrzebna jest tak naprawdę? Ja po kilku latach pstrykania zapomniałem, że istnieje... I żaden z moich obiektywów nie ma stabilizacji ;)

_________________
SV650N 2000r

Obrazek


22 sty 2012, o 11:26
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: fotografia- analogowa- cyfrowa...
Dokładnie zgadzam się z DaNem :P

Co do szybkiego ostrzenia, to pamiętaj, że to nie tylko kwestia body, ale również (a może przede wszystkim?) konkretnego obiektywu ;)

Moim zdaniem lepiej kupić tańsze body i dołożyć jakiś ciekawy obiektyw, niż wykosztować się na aparat z pierdylionem niepotrzebnych pixeli, pierdylionem punktów pomiarowych (i tak zazwyczaj wybieram 1 punkt, a nie pomiar z całego pola) i jedynie kitowym obiektywem 18-55...

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


22 sty 2012, o 11:32
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2011, o 21:55
Posty: 424
Lokalizacja: lubelskie
Płeć: mężczyzna
Moto: TL 1000R
Post Re: fotografia- analogowa- cyfrowa...
DaN napisał(a):
maxio, co Ty wygadujesz o stabilizacji?! Nawet modele za 20000zl Canona czy Nikona nie mają stabilizacji, jedynie obiektywy... Sony ma wudowaną stabilizację, ale czy potrzebna jest tak naprawdę? Ja po kilku latach pstrykania zapomniałem, że istnieje... I żaden z moich obiektywów nie ma stabilizacji ;)


No własnie mam na mysli to samo co powiedziałes DaN. Firmy Nikon i Canon stosuja ten manewr żeby wyciagnac kase od klienta na obiektyw ze stabilizacja własnie za konkretna kase. Firma Sona była wstanie (czyt.zmuszona) do wstawienia tego systemu w body ,czyli jest to mozliwe (!) i nie wymaga wyciagania kasy od klientów na specjlne "stabilizowane"obiektywy . Czyli chodzi tu kase po prostu.
A w moim poscie porównałem dwa aparaty w wyposazniu "fabrycznym" gdzie canon przepadl wlasnie z powodu braku stabilizacji .

_________________
--------------------------------------
https://www.facebook.com/SOUNDOFEXHAUST ... page_panel



http://www.youtube.com/watch?v=UhE3OQb0kQ0


22 sty 2012, o 12:14
Zobacz profil WWW
SV Rider

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 10:23
Posty: 717
Lokalizacja: Radomsko/Katowice
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2007
Post Re: Aparat cyfrowy - co wybrać?
No to już się zgubiłem :D Co lepiej w końcu kupić? 1100D i za jakiś czas obiektyw czy np. 550D z 18-55 i po jakimś dłuższym czasie ewentualnie jakiś obiektyw?


22 sty 2012, o 15:19
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2011, o 21:55
Posty: 424
Lokalizacja: lubelskie
Płeć: mężczyzna
Moto: TL 1000R
Post Re: Aparat cyfrowy - co wybrać?
paras104 napisał(a):
No to już się zgubiłem :D Co lepiej w końcu kupić? 1100D i za jakiś czas obiektyw czy np. 550D z 18-55 i po jakimś dłuższym czasie ewentualnie jakiś obiektyw?


Wszystko zalezy do jakich celow chcesz używac aparatu ? Jesli do fotografii nazwijmy "artystycznej" :obity: to lepiej kupić lustrzanke ,ale od razu przygotuj sie na nastepne wydatki typu obiektywy na przykład z wiekszym zakresem ogniskowej ( lepszy-dalszy zoom,głębia ostrosci i takie tam) ,gdyz podstawowy obiektyw znudzi Ci sie bardzo szybko. Konkluzja jest jedna : jesli chcesz korzystac z ze wszystkich funkcji lustrzanki to czekaja Cie spore wydatki ,gdyz według mnie Canon i Nikon sa to aparaty dla profesjonalitów a jak wspomniałem wczesniej amatorska lustrzanka Canon 1000 D jest po prostu gorsza od dobrego kompakta,który nie potrzebuje całej masy dodatków. A wybór juz należy do Ciebie.. :mrgreen:

_________________
--------------------------------------
https://www.facebook.com/SOUNDOFEXHAUST ... page_panel



http://www.youtube.com/watch?v=UhE3OQb0kQ0


22 sty 2012, o 20:57
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: Aparat cyfrowy - co wybrać?
Jakość zdjęć dowolnej lustrzanki i super hiper aparatu kompaktowego ciężko w ogóle moim zdaniem porównywać. To tak jakby ktoś mówił, że zamiast używanej SV można by przecież kupić nowy chiński motocykl 250ccm i też się będzie dobrze jeździć, a i mniej pali ;)

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


22 sty 2012, o 22:49
Zobacz profil
Mister SVforum 2014
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2010, o 20:17
Posty: 2100
Lokalizacja: Chodzież
Płeć: mężczyzna
Moto: VFR 800X Crossrunner
Post Re: Aparat cyfrowy - co wybrać?
No to porównanie nie jest zbyt trafne, bo przecież mogą być produkty tej samej firmy. Cannon czy Nikon robią takie i takie aparaty :) A, że w Chinach to inna bajka ;)

_________________
Byle dalej, byle w przód, absolutnie, absolutnie. Fa fa fa fa fa fa fa fa fa ra fa fa. Fa fa fa fa fa fa fa fa fa ra fa fa....


22 sty 2012, o 22:55
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: Aparat cyfrowy - co wybrać?
Dobra, może i porównanie słabe, ale wiesz o co mi chodziło ;) Tak czy inaczej, uważam że poprostu awykonalne jest osiągnięcie tego samego kompaktem, co daje jakakolwiek lustrzanka. Sztucznie powiększana liczba pikseli na malutkiej matrycy, obiektyw wielkości łebka od szpilki z wielkim zoomem i wielkimi luzami, no niestety nie idzie to w parze z jakością... Jedyny plus kompakta to oczywiście rozmiar aparatu, tu jest bezkonkurencyjny.

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


22 sty 2012, o 23:00
Zobacz profil
Mister SVforum 2014
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2010, o 20:17
Posty: 2100
Lokalizacja: Chodzież
Płeć: mężczyzna
Moto: VFR 800X Crossrunner
Post Re: Aparat cyfrowy - co wybrać?
Z tymi argumentami to nie będę dyskutował - oczywiście! Aleeee jak pewnie wiesz w kompakty ładują coraz lepszą optykę i nie mam tutaj na myśli miliony pikseli, a optykę - szkiełka, jasność itp. Zauważyłem, że firmy już idą w tym kierunku, ale to tylko moje spostrzeżenie, a dodam, że obserwuje to raczej pobieżnie.
Ja uważam, że jeśli jesteś zawodowcem, lub ogarniasz to - kup lustrzankę, a jeśli chcesz robić świetne zdjęcia, a nie masz czasu na zastanawianie się jaki teraz obiektyw założyć - kup kompakta z porządną optyką :)

_________________
Byle dalej, byle w przód, absolutnie, absolutnie. Fa fa fa fa fa fa fa fa fa ra fa fa. Fa fa fa fa fa fa fa fa fa ra fa fa....


22 sty 2012, o 23:20
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 kwi 2011, o 10:37
Posty: 1796
Lokalizacja: Dęblin/Piaseczno
Płeć: kobieta
Moto: suzuki sv650s
Post Re: Aparat cyfrowy - co wybrać?
A ja mam takiego kompakta (bo wbrew pozorom i temu, co lasooch napisał kompakty nie muszą być małych rozmiarów).
http://www.fotal.pl/fuji-finepix-s9500/
Kupiłam go 5 lat temu, wtedy zapłaciłam 2500żł, teraz kosztuje ok. 1400zł. W porównaniu do dzisiejszych aparatów to już dziadek. Niemniej jednak na moje potrzeby jest jak najbardziej ok., choć dla mnie i tak najlepszą zabawą w całej fotografii są godziny spędzone w ciemni, do czego służył mi (gdy jeszcze na to czas pozwalał) Nikon f55 na kliszę.
Jak ktoś nie musi koniecznie mieć zbajerzonej lustrzanki, to polecam ten aparat. Możliwości ma naprawdę dużo.

_________________
marta26-->>SV650S

www.logo-ratio.pl


22 sty 2012, o 23:39
Zobacz profil WWW
SV Rider

Dołączył(a): 14 paź 2010, o 22:38
Posty: 330
Lokalizacja: Brzesko
Płeć: mężczyzna
Moto: BMW f800s
Post Re: Aparat cyfrowy - co wybrać?
marta26 napisał(a):
A ja mam takiego kompakta (bo wbrew pozorom i temu, co lasooch napisał kompakty nie muszą być małych rozmiarów).
http://www.fotal.pl/fuji-finepix-s9500/
Kupiłam go 5 lat temu, wtedy zapłaciłam 2500żł, teraz kosztuje ok. 1400zł. W porównaniu do dzisiejszych aparatów to już dziadek. Niemniej jednak na moje potrzeby jest jak najbardziej ok., choć dla mnie i tak najlepszą zabawą w całej fotografii są godziny spędzone w ciemni, do czego służył mi (gdy jeszcze na to czas pozwalał) Nikon f55 na kliszę.
Jak ktoś nie musi koniecznie mieć zbajerzonej lustrzanki, to polecam ten aparat. Możliwości ma naprawdę dużo.


Nawet nie wiesz jakie cudo kupiłaś, w tych latach fuji wiodło prym w matrycach s2,3,5 struktura plastra miodu 8miokątny piksel dla każdego piksela drugi do rejestrowania świateł, takich aparatów już nie robią ale zaczną..

Dla wszystkich zadaj sobie zajebiście ważne pytanie, co chcesz w życiu robić, a potem zakup aparat.

_________________
wydruki 60x40 cm 19,99zł papier i tusze HP, maszyna hp 130r, wydruki do 61x180cm
Fotografia ślubna http://www.poniewierski.com


22 sty 2012, o 23:57
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 kwi 2011, o 10:37
Posty: 1796
Lokalizacja: Dęblin/Piaseczno
Płeć: kobieta
Moto: suzuki sv650s
Post Re: Aparat cyfrowy - co wybrać?
Wiem...robię zdjęcia od ponad 12 lat, zaczynałam Smieną ;> ,Fedem, był też Zenit...potem na 18-tkę dostałam Nikona f55. Wcześniej wspomniane zabawy w ciemni to było to...w międzyczasie koło fotograficzne, własne wystawy...ehhh, ale miło powspominać. Potem wybór kolejnego, cyfrowego aparatu - właśnie Fuji. Dzięki wcześniejszym przygodom z fotografią wiedziałam, czym się kierować przy wyborze aparatu, czego od niego oczekuję itd. Wybór był trafny, lustrzanki na razie nie potrzebuję.

_________________
marta26-->>SV650S

www.logo-ratio.pl


23 sty 2012, o 00:11
Zobacz profil WWW
Mister SVforum 2014
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2010, o 20:17
Posty: 2100
Lokalizacja: Chodzież
Płeć: mężczyzna
Moto: VFR 800X Crossrunner
Post Re: Aparat cyfrowy - co wybrać?
Ja też wiele, wiele... godzin spędziłem w ciemni, niestety już czasu brak, sprzęt się w piwnicy kurzy i nawet nie dotrzymałem obietnicy (danej sobie) i dzieciom nie pokazałem jak to dawniej bywało.
Też mam takiego większego kompakta, ale panasonica :)

_________________
Byle dalej, byle w przód, absolutnie, absolutnie. Fa fa fa fa fa fa fa fa fa ra fa fa. Fa fa fa fa fa fa fa fa fa ra fa fa....


23 sty 2012, o 00:23
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2011, o 14:52
Posty: 5631
Lokalizacja: Dęblin-Piaseczno
Płeć: mężczyzna
Moto: suzuki sv 650S 99r.
Post Re: Aparat cyfrowy - co wybrać?
wojte napisał(a):
marta26 napisał(a):
A ja mam takiego kompakta (bo wbrew pozorom i temu, co lasooch napisał kompakty nie muszą być małych rozmiarów).
http://www.fotal.pl/fuji-finepix-s9500/
Kupiłam go 5 lat temu, wtedy zapłaciłam 2500żł, teraz kosztuje ok. 1400zł. W porównaniu do dzisiejszych aparatów to już dziadek. Niemniej jednak na moje potrzeby jest jak najbardziej ok., choć dla mnie i tak najlepszą zabawą w całej fotografii są godziny spędzone w ciemni, do czego służył mi (gdy jeszcze na to czas pozwalał) Nikon f55 na kliszę.
Jak ktoś nie musi koniecznie mieć zbajerzonej lustrzanki, to polecam ten aparat. Możliwości ma naprawdę dużo.


nawet nie wiesz jakie cudo kupiłaś, w tych latach fuji wiodło prym w matrycach s2,3,5 struktura plastra miodu 8miokątny piksel dla każdego piksela drugi do rejestrowania świateł, takich aparatów już nie robią ale zaczną..

dla wszystkich zadaj sobie zajebiście ważne pytanie, co chcesz w życiu robić, a potem zakup aparat.


Posiadam ten aparat (S9600) i wtedy gdy wychodził ten model to firma Fuji robiła w miarę dobre aparaty. Bawiłem się jakiś czas temu jakimś najnowszym wynalazkiem tej firmy i na pierwszy rzut oka było ok ale po pewnym czasie okazało się, że aparat jest tak naszpikowany różnymi bayrami z którymi procek sobie nie radzi i aparat porostu nie wyostrza zdjęć i filmów.

_________________
SV 650 S '99/GSX-R 750 K1

www.logo-ratio.pl


23 sty 2012, o 15:25
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 204 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL