Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 18 kwi 2024, o 12:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 335 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
fotografia- analogowa- cyfrowa... 
Autor Wiadomość
przewrotowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 07:43
Posty: 832
Lokalizacja: Świdnik
Płeć: mężczyzna
Moto: 1100xx
Post Re: fotografia- analogowa- cyfrowa...
luxuser napisał(a):
zwierzak, mam d3100 i niewiem co ty wogole gadasz, pewnie ze jest czas "B" czyli bulb. D3000 ma pilota (3100 juz nie ale mozna wezykiem). Ja wgralem update i seria leci az milo a i karta tez jest wazna.

dobrze masz bulb ale jak on działa ? Musisz trzymać spust, to mi teraz powiedz jak chcesz zrobić zdjęcie gdzie będziesz naświetlał 6 minut? założę się że jakiego statywu byś nie miał poruszysz, faktycznie w D3000 chyba był pilot, ale później cieli by zrobić sprzęt dla mas. Dlatego stwierdzam że lepiej kupić coś średniego dla amatora, Wężyki jak najbardziej dobry patent do timelapsów czy fotografowania nieba.

Janek87 napisał(a):
Ha, no właśnie D3300 też ma i B i pilota na IR. Co do interwałów no to hmm, sam nie wiem czy nawet D5300 to ma ale nie wiem. A zdjęcia seryjne lecą całkiem spoko. Fakt, liczy się to co kto potrzebuje i jak aparat leży w ręce.


Ja swojego sprzęta mam już z 5 lat i tak średnio rozglądam sie za nowościami skoro d 3300 ma IR to widać poszli po rozum do głowy

Idź do sklepu weź w łapę i sam powiesz co Ci odpowiada :) Dla początkującego polecam Ci obiektyw 18-110 pobawisz się i zobaczysz co Ci będzie potrzebne czy tele czy szeroki

_________________
SV 650S K5 CBR 1100xx Obrazek
http://motocyklem.eu


24 wrz 2014, o 08:43
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 21:45
Posty: 771
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650s k6
Post Re: fotografia- analogowa- cyfrowa...
wlasnie najbardziej sklaniam sie ku D3300, glownie z powodu, ze cena jest korzystna, a opinie ma niezle, ale nie widzialem/trzymalem go nigdy na zywo, wiec musze sie przejsc.

Janku, jak wyglada sprawa szumow w D3300, miales z tym jakis problem?


24 wrz 2014, o 13:01
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2013, o 13:58
Posty: 3738
Lokalizacja: Petrisvilla
Płeć: mężczyzna
Moto: X11
Post Re: fotografia- analogowa- cyfrowa...
Co do szumów to mam porównanie do mojego starego Fuji, tam to ISO 400 przekraczać nie należało. A w D3300 robię spokojnie do tych 1600 bez zauważalnych szumów będąc wybrednym. Ale na wyższych też jest dobrze, tutaj dla przykładu ISO 6400 bez redukcji https://www.flickr.com/photos/124819839 ... 349148228/ Jeśli chodzi o szumy to te Nikony są dość dobre a i nie spodziewałbym się pod tym względem różnicy między serią 3xxx i 5xxx z tą samą matrycą.
Te aparaty są praktycznie wszędzie dostępne więc sobie go "przymierz". Jeśli nie miałeś takiego aparatu to kwestia jak Ci spasuje rozkład np w Canonie a jak w Nikonie. Nikon jest prawie tak samo jak Fuji i z przyzwyczajenia jakoś mi siada.

_________________
SV650 => X11 :kerm:


24 wrz 2014, o 13:41
Zobacz profil
przewrotowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 07:43
Posty: 832
Lokalizacja: Świdnik
Płeć: mężczyzna
Moto: 1100xx
Post Re: fotografia- analogowa- cyfrowa...
D3300

Zresztą polecam Ci ta stronkę bo naprawde podchodzą profesjonaalnie do testów

_________________
SV 650S K5 CBR 1100xx Obrazek
http://motocyklem.eu


24 wrz 2014, o 13:48
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2013, o 13:58
Posty: 3738
Lokalizacja: Petrisvilla
Płeć: mężczyzna
Moto: X11
Post Re: fotografia- analogowa- cyfrowa...
Tylko jeszcze dodam odnośnie AF, zwykle korzysta się z centralnego punktu a w tym modelu jest on krzyżowy i nie zauważyłem problemów z jego działaniem. A co do szczelności to racja, no ale jakiś powód jest dlaczego taka cena ;)

_________________
SV650 => X11 :kerm:


24 wrz 2014, o 14:00
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 wrz 2011, o 16:54
Posty: 794
Płeć: mężczyzna
Moto: sv 1000S 2005
Post Re: fotografia- analogowa- cyfrowa...
Pentax k-30 bije te canony i nikony:P

_________________
http://www.acebiker.pl https://www.facebook.com/acebiker.polska


26 wrz 2014, o 13:59
Zobacz profil
przewrotowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 07:43
Posty: 832
Lokalizacja: Świdnik
Płeć: mężczyzna
Moto: 1100xx
Post Re: fotografia- analogowa- cyfrowa...
browar napisał(a):
Pentax k-30 bije te canony i nikony:P


Nie pentax bije tylko wprawna ręka fotografa

_________________
SV 650S K5 CBR 1100xx Obrazek
http://motocyklem.eu


26 wrz 2014, o 14:15
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: fotografia- analogowa- cyfrowa...
:mrgreen:
Święte słowa. Daaaawno temu juz sobie odpusciłem zbyt poważne branie testów. Na papierze może i fajnie wyglądac a zycie niejebajka. Żeby dobre zdjęcie zrobić to co by tam sie w sprzęcie nie wyrabiało to potrzeba: trochę talentu do tego, znajomości zjawisk jakie sa w tym swiecie obrazu, spokojnej ręki i duzego nosa :obity:
Nic tak nie stabilizuje aparatu jak słuszna kichawa o która można zakotwic aparat z lepszym skutkiem dla foty niż najbardziej przemyslana stabilizacja :obity:
Na koniec jeszcze obiektyw. Bo nic będzie z najlepszej nawet matrycy jak szkło do bani. To tak jak z motocyklami wszystko. Ktos kto ma wiecej drygu od przecietnego nawijacza, dajmy takiego jak ja (na wszelki wypadek dodam że całkiem cienias nie jestem :obity: ). Na słabszym motocyklu i dobrych oponach to mi da taką szkołę że szkoda gadać. Chocbym nie wiem ile jeszcze sie uczył pomimo 30 czy prawie 40 lat praktyki. Znam to na własnej skórze a nie jak hipotezę z koszmarów. Różnica pomiedzy >darem< a tym czego się można nauczyć jest kosmiczna po prostu.
Moge co najwyżej pokazac jaki to kozak jestem na prostej autostradzie gdzie dowinę litrowej lokomotywie bez miłosierdzia z zepsutym modułem który nie robi odcinek :hmm:
Ale jak zaczną sie zakrety to cienizna panie, cienizna :hahaha: (ja obedre slider na portkach a młoda ma problem z łokciami :hahaha: To kosmiczna róznica jak babcie kocham)
Tutaj to można zas porównac zwrotnie do fotografii, to tak jak pochwalenie sie ile to mpx i jaka to zajebista matryca.
(na szczęście młoda boi się CBR-ki :hahaha: omijajac ją z daleka na wszelki wypadek, albo zblizając się z odwrotnej strony do stopki. Ale za to kompletnie nie ma oporów jeżeli chodzi o SV)


27 wrz 2014, o 11:24
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: fotografia- analogowa- cyfrowa...
:hmm:
Co jest, nikt nie robi zdjęć?

No ale kiedys to były prawdziwe aparaty, ze szklanymi obiektywami i czarno-białymi prawdziwymi filmami :obity:
Kupowało się nawet od ruskich na bazarze za 1-2 zeta i się wywoływało w łazience
:spoko:

Obrazek

A potem nastała era cyfrowa :smutas: aparaty na baterie, zamiast filmu jakas karta, obiektywy z plastiku.
I komu to przeszkadzało że filmy były kosmicznej jakości (nie mówie o tych ruskich bynajmniej) i obiektywy tak ostre że trzeba było ostroznie brac w łapy.
Ale w koncu Olympus się szarpnął i zrobił szklane i metalem obudowane :spoko:
Kij już z tym filmem i trzeba życ dalej

Obrazek


7 paź 2014, o 21:23
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lip 2010, o 09:24
Posty: 2373
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: CBR600RR PC40
Post Re: fotografia- analogowa- cyfrowa...
Nie ma czasu na robienie zdjęć ostatnio. Ale żeby nie było to kilka nowych sztuk z telefonu wrzucę, szału ni ma bo to nie lustro ale coś tam można pooglądać:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Obrazek
Motocykl w przeciwieństwie do auta w zakręcie pochyla się we właściwą stronę.


8 paź 2014, o 09:11
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 7 paź 2014, o 12:22
Posty: 182
Płeć: mężczyzna
Moto: TLS i TLR
Post Re: fotografia- analogowa- cyfrowa...
Jakby ktoś miał stare filmy to chętnie je przygarnę tak samo akcesoria ciemniowe :obity:
Jakoś nie mogę się przekonać do tych plastikowych obiektywów, zbyt łatwo mogą się zepsuć dlatego przestawiłem się na pentaxowe i kupiłem analogowego pentaxa MXa B)


8 paź 2014, o 10:34
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: fotografia- analogowa- cyfrowa...
Chwali się :mrgreen:
Prawda jednak jest taka że postepu nie powstrzymamy. Ponownie sa już produkowane dobre obiektywy a matryce przewyższają osiągami nawet najlepsze filmy. Z tym czy teraz są takie dobre jak były w erze ich maksymalnego rozwoju?
Raczej wątpię.
Mam jeszcze kilka rolek w lodówce i filmowe aparaty i pewnie kiedys zrobie jeszcze na nich zdjęcia.
Ale to sem już ne wrati :smutas:
Co bylo kiedyś

Z drugiej strony. Jestem użytkownikiem powszechnie pogardzanego systemu 4/3 Olympusa. I pomimo jego domniemanej miernoty przy odpowiednim podejściu da się uzyskac jakość (śmiem twierdzić :obity: ) lepszą niż na najlepszych filmowcach a chwilami kto wie czy nie przebija nawet średniego formatu. (E-510 z ta matrycą od Panasonica? Lepszej chyba nie było w żadnym przed ani po )
Czyli co zostaje? Pełna klatka cyfrowa :obity: albo sredni format cyfrowy.
Z tym że ze mnie fotograf jak z koziej dupy trąba. To po co wywalac kasę?

Ps. A Pentax jest super. Zawsze robil szkła z równym rozkładem ostrości na całej klatce. Oczywiscie kosztem nieco mniejszej w centrum. Przez co kiedyś zawsze uważany był za słabszy od N czy C. Przynajmniej do chwili kiedy walneło sie metrowe powiekszenie.
Stara stałka Pentaxa miezge robiła z każdego innego szkła.


9 paź 2014, o 19:05
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 21:45
Posty: 771
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650s k6
Post Re: fotografia- analogowa- cyfrowa...
Rozkomsany, na focie to Twoja corka :D? I pani na dole to wyrosnieta dziewczynka z pierwszego zdjecia czy inna osoba? Pytam w sumie bardziej z ciekawosci


9 paź 2014, o 21:34
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: fotografia- analogowa- cyfrowa...
Wczoraj w chwili słabości w zaprzyjaźnionym sklepie fotograficznym. Zakupiłem taki aparacik:

Obrazek

Canon 350 D za cenę uwaga! 2 funty :obity: Pmyslałem że przyda się do tej Sigmy prehstorycznej która jest właśnie do niego zaczepiona. Obiektyw ten nie jest najwyższych lotów ale zawsze mi sie podobało jak wychodzą obrazki przedstawicielek płci pieknej w jego wykonaniu. Żadnego problemu potem z przyszczami i takie tam :obity:
Te sterczące kable z niego to chwilowe ustrojstwo dostosowującego go do pracy z baterią od Olympusa. Bo w zestawie jej nie było :obity: Za tą kasę w sumie nie ma co liczyc na wypas w wyposażeniu.
Test chwilowy i natychmiastowy:
robi takie zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

i trudniejsze zadanie
Obrazek
(matryca pomimo wieku ma potencjał)

:hmm: od biedy ujdzie. Jeżeli jeszcze to wyczyszczę wszystko to wogóle :spoko:
Miękko jak widać pracuje. Ale i ta sigma też ma w tym swój udział.

Problem:
od czasu do czasu wyskakuje na wyświetlaczu błąd 99
Czy ktoś z Canonierów może mi podpowiedzieć o co się czepia?


1 lis 2014, o 20:38
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: fotografia- analogowa- cyfrowa...
Widzę że reszta fotografię odstawia :lipa:
No wiec sam skapowałem się o co biega z tymi błędami. Otóż jedyny obiektyw jaki posiadam do eos-a to lipna sigma 28-70 i jak się okazało przysłona nie trybi. Da się robić zdjęcia ale wyłącznie na pełnej dziurze. Nie szkodzi, upoluję coś innego. Taka Sigma dla odmiany kiedyś była też 28-70 ale f 2,8 w całym zakresie i bardzo mi ten obiektyw pasował. Zobaczę gdzies to biorę. Za to dzisiaj kupiłem za 1 kwita fajnego Kirona 75-205 ale ze starym mocowaniem minolty i teraz zastanawiam się jak doczepić to do tego canona 350
:hahaha:
Naszło mnie na kombinacje jak 100 lat temu.
No ale ten kiron to zajebiste szkło jest. W sam raz do focenia dziewczyn :obity:
Taki niezbyt brzytwiasty a za to fantastyczny bokeh ma to szkiełko :spoko:

Dzisiaj pojechałem kupić baterię do tego aparatu, 25 kwitów :wtf: Za aparat dałem 2 :hahaha:

Chciałem przypałować przy okazji ale mało w krzaki nie trafiłem, slisko jak cholera. Musiałem z wrażenia odsapnąc po drodze

Obrazek

Obrazek


29 lis 2014, o 19:45
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: fotografia- analogowa- cyfrowa...
Dzisiaj pogoda i temperatura u nas była taka:

Obrazek
Ta mała cegiełka widac jak śmiga :mrgreen:
Sorry, ja mam słabość do rudych i niezaleznie od wieku mnie się na oczy same zapodają

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


30 lis 2014, o 19:39
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: fotografia- analogowa- cyfrowa...
No a ja odpaliłem Sabrine, pojechałem do miasta

Obrazek

Obrazek
mewa mnie zj......

Obrazek
fotnąłem ludzi

Obrazek
kotwicę

Obrazek
trochę wody

i właśnie gdy zaczynałem się wkręcać to bateria zdechła
:smutas:


28 gru 2014, o 19:54
Zobacz profil
przewrotowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 07:43
Posty: 832
Lokalizacja: Świdnik
Płeć: mężczyzna
Moto: 1100xx
Post Re: fotografia- analogowa- cyfrowa...
W poszukiwaniu wiosny

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
SV 650S K5 CBR 1100xx Obrazek
http://motocyklem.eu


8 lut 2015, o 23:24
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2013, o 21:06
Posty: 2164
Lokalizacja: Crewkerne
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S
Post Re: fotografia- analogowa- cyfrowa...
:hmm: wiosny to tam zvierzaku raczej nie wywąchałeś ale obrazki ładne zrobiłeś :spoko:


9 lut 2015, o 21:07
Zobacz profil
przewrotowiec
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 07:43
Posty: 832
Lokalizacja: Świdnik
Płeć: mężczyzna
Moto: 1100xx
Post Re: fotografia- analogowa- cyfrowa...
a dziękuję:)

dawno w plenerze nie byłem :)

_________________
SV 650S K5 CBR 1100xx Obrazek
http://motocyklem.eu


10 lut 2015, o 16:45
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 335 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL