Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 mar 2024, o 10:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
SV650 VS Hyousung 650 
Autor Wiadomość
rowerzysta

Dołączył(a): 11 gru 2018, o 21:06
Posty: 18
Lokalizacja: Nowy Targ
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650 N
Post SV650 VS Hyousung 650
Witam. Ostatnio natknąłem się na artykuł w necie, gdzie goście sugerują, że te dwa motocykle są bardzo podobne, poza wagą bo HYO jest cieższy chyba o 40 kg,a Koreańczyk tańszy o wiele. Też tak sądzicie? Ja uważam, że to mało możliwe. Myślę, że konstrukcyjnie i wytrzymałościowo (chodzi mi o zużywanie się podzespołów) Suzuki jest jednak bardziej dośiwadczone i jest lepsze.


11 sty 2019, o 10:36
Zobacz profil
Mister Apollo
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 07:16
Posty: 5365
Lokalizacja: WGM
Płeć: mężczyzna
Moto: Z1000
Post Re: SV650 VS Hyousung 650
Pierwsze hyosungi miały być rzekomo na silnikach suzuki, zero potwierdzenia na ten temat, potem tłukli to sami na licencji. Nawet powierzchownie odbiegają od oryginału, w środku nie wiadomo czy cokolwiek jest wymienne z suzuki. Rama stalowa i ma inną konstrukcję (co do wagi porównaj to sobie z gladiusem). Reszta osprzętu autorska albo wzorowana na suzuki. Jeździ tego niewiele, z dostępnością części cholera wie i bardzo niska wartość odsprzedaży.

_________________
SV 650S - Błękitny Ogórek -> Z1000 - Ognista pomarańcza


11 sty 2019, o 12:14
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 22 maja 2015, o 12:00
Posty: 27
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S
Post Re: SV650 VS Hyousung 650
kacperski napisał(a):
Pierwsze hyosungi miały być rzekomo na silnikach suzuki, zero potwierdzenia na ten temat, potem tłukli to sami na licencji. Nawet powierzchownie odbiegają od oryginału, w środku nie wiadomo czy cokolwiek jest wymienne z suzuki. Rama stalowa i ma inną konstrukcję (co do wagi porównaj to sobie z gladiusem). Reszta osprzętu autorska albo wzorowana na suzuki. Jeździ tego niewiele, z dostępnością części cholera wie i bardzo niska wartość odsprzedaży.


Jak ktoś kuma(ł) mechanikę to zauważył inne średnice/skok tłoka. Najwyżej można powiedzieć "wzorowany". Wymienne pewnie tylko żarówki. Choć nie mam żadnego urazu do koreańskiej technologii, koreańskie auto mi chodziło więcej, niż by niemiec chodził.

Oglądałem to jak były w detalu i odbyłem króciutką jazdę wewnątrz płotu.
Jeśli jest coś takie jak "odczucie środka cięzkości" to wydał mi się podobny do Kawy Z750, zdecydowanie cięższy od "naszego"


11 sty 2019, o 14:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL