Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 4 maja 2024, o 13:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
GS 500 a SV 650 S 
Autor Wiadomość
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lut 2010, o 00:23
Posty: 570
Lokalizacja: Koszalin/Gdańsk
Płeć: mężczyzna
Moto: 650S gaźnior
Post Re: GS 500 a SV 650 S
Ja jeździłem 2,5 sezonu GSem 500e z 1998 roku, bardzo zadbany sprzęt, potem przesiadłem się na VFRę, dopiero potem na SVkę. Piszę o tej kolejności, bo przez to nie mogę porównać mocy GSa i SVki, bo spojrzenie zamazuje moc vfry...
W każdym razie co do Gsa... Nie wiem ile masz wzrostu, ale GS jest mały. Ja mam 185 i czułem się na nim trochę jak na rowerze. Był to pierwszy mój sprzęt i nie chciałem nic innego, więc nie narzekam, ale jeśli już czymś kiedyś jeździłeś to nie polecam Ci GSa, Ja bardzo dobrze go wspominam, był to pierwszy mój motocykl i sporo się nacierpiałem, by kupić Suzę (kupiłem z odszkodowania z wypadku), więc sentyment mam jak stąd do Honolulu...
Motocykl jest na tyle mały, że po przesiadce na inny wydaje Ci się, że GS to taki nie do końca motocykl, że to półmotocykl, dobry dla początkujących.
Jest wolny, choć do miasta wystarczy w zupełności. Zrobiłem nim 6,5 tysia km, ale bez dłuższych tras (maks 150km), nigdy się na nim nie zmęczyłem. Pasażerka zawsze narzekała na tylne siedzenie i faktycznie miała powody, bo jest strasznie twarde-nie wiem jak w nowszym modelu.
Pali tyle co nic, można się trochę pobawić w mechanika, bo konstrukcja jest prosta jak budowa cepa, jest tani i łatwy w odsprzedaży, przynajmniej dla mnie był ;P
Ja jednak polecałbym Ci albo SVkę, albo coś innego, jeśli nie jesteś do SVki przekonany w 100%. Pamiętaj, że bez problemu zamontujesz wyższą kierownicę do Ski, a podnóżkami się nie martw, bo pozycja nóg jest bardzo wygodna i jak dla mnie niewiele się różni od ułożenia nóg w Nce...
Jeśli masz pytania, to chętnie odpowiem.

_________________
Michał, 600 295 016
Obrazek
http://svforum.pl/viewtopic.php?f=9&t=922


12 cze 2010, o 12:25
Zobacz profil ICQ
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: GS 500 a SV 650 S
Taka Ska z fabryczną prostą kierownicą to np. yamaha FZ-6S albo kawasaki ER-6f, oba bardzo wygodne i łatwe w prowadzeniu :)

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


12 cze 2010, o 17:08
Zobacz profil
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 kwi 2010, o 20:22
Posty: 10
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: mężczyzna
Moto: bylo minęło :\
Post Re: GS 500 a SV 650 S
Ostatnio miałem okazję przesiąść się z powrotem na GS'a w wersji E i zrobić nim traskę ~250km. Przyznam, że czułem się bardzo komfortowo i o wiele bardziej wyluzowany niż na SVce. Co tu dużo mówić, GS jest wygodniejszy pod warunkiem że nie masz wzrostu koszykarza. Za to jak nic innego irytuje brak mocy :>

_________________
jeszcz niedawno Zuza SV650S K4, teraz Apka Dorsoduro 750....włoski diabeł


13 cze 2010, o 20:33
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2010, o 12:26
Posty: 416
Płeć: mężczyzna
Moto: Kawasaki Z1000 2004r
Post Re: GS 500 a SV 650 S
Wczoraj na moto bazarze miałem okazję przymierzyć się do SV S i muszę przyznać, że na pierwsze wrażenie było lepsze niż na GS. Po prostu SV wydaje się większa i jakby lepiej spasowana. Po prostu będę musiał kiedyś i się przejechać i zobaczyć na żywca jak to jest.

Co do FZ 6S to jest jeden minus - zwykły rzędziak tam siedzi ;)
Co do Kawy to mam mieszane uczucia, SV bardziej mi leży.

I jeszcze chciałem dodać, że nie zastanawiam się nad wyborem między SV a GS, tylko porównuję pozycje na obu sprzętach.

Dzięki!


14 cze 2010, o 17:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL