Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 27 kwi 2024, o 15:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
TIRy na tory 
Autor Wiadomość
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 17:46
Posty: 827
Lokalizacja: Płock
Płeć: mężczyzna
Post TIRy na tory
http://www.tirynatory.pl/


Chyba byłoby fajnie jakby kolosy wylądowały na lawetach kolejowych.

_________________
Obrazekwithout him

niebieska SV 650S '99


12 cze 2010, o 23:55
Zobacz profil
erotoman-gawędziarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:34
Posty: 3871
Lokalizacja: Otwock
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000N 2004
Post Re: TIRy na tory
Bez sensu... wiesz ile ludzi by straciło przez to prace. A co z firmami, które znajdują się daleko od miast lub stacji kolejowych, a jeżeli nawet istnieją w niedalekiej odległości od nich, to na każdej większej/mniejszej stacji (w byle jakim zadupiu) musiała by być rampa rozładunkowa, z której tak czy siak towar musiałby być przeładowywany na jakieś inne samochody transportowe, aby mógł być dowieziony na miejsce... idiotyzm i to kosztowny. Już wolę zostać przy budowaniu autostrad i tras tranzytowych.

_________________
SVNERWUS


13 cze 2010, o 01:22
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 17:46
Posty: 827
Lokalizacja: Płock
Płeć: mężczyzna
Post Re: TIRy na tory
No nie wiem właśnie czy ludzie stracili by pracę. Ktoś musi załadować furęna lawetę kolejową rozładować no i ktoś tym tirem musi przecież jeździć. Do tego jak słusznie zauważyłeś dochodzą dostawczaki, które też ktoś musi prowadzić. Wydaje mi się że zamysł akcji byłby taki że np Litwinów Rusków i innych którzy walą z zachodu na wschód wrzucać na tory.

_________________
Obrazekwithout him

niebieska SV 650S '99


13 cze 2010, o 05:32
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 12:07
Posty: 707
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: Sprint ST
Post Re: TIRy na tory
Mnie tez sie ten pomysł podoba. Tak jak d4ce napisał chodzi o pakowanie na wagony tirówy które przez Polskę jadą tranzytem do naszych sąsiadów ;-) Dziury w drodze to jedna sprawa, a druga to to, że często gęsto goście jadą po 30 godzin z małymi przerwami a taj to wpływa na bezpieczeństwo na drodze, to wszyscy wiemy

_________________
Obrazek
SV650S K6


13 cze 2010, o 09:23
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 18:06
Posty: 673
Lokalizacja: Kraków/Kęty
Post Re: TIRy na tory
Pomysł jest genialny i od dawna powinno tak być.

Nie mamy narazie autostrad a według mnie one muszą być przy ruchu tranzytowym. Zwykle publiczne drogi nie maja możliwości przetrwać przy takim transporcie. Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale przejazd jednego tira na godzinę drogą publiczną to tak jak kilkadziesiąt tysięcy samochodów na godzinę przez ta sama drogę. Nie ma szans żeby to się utrzymało. Każdego roku w zależności od rodzaju drogi - gminne, wojewódzkie, krajowe - przeznaczane są ogromne sumy na remonty tych dróg. Wyremontuje się kawałek drogi, który byłby w porządku dla samochodów i starczyłby na lata, ale niestety TIRy zmieniają ta drogę w pył w ciągu 2-3 lat.

Infrastruktura kolejowa musi ulec rozbudowie ale to nie jest problem, ponieważ bardzo duże zyski będą z tego czerpać.
To nie jest tak, ze trzeba całego tira rozładować i na wagon.
Są inne rozwiązania:
- kontener przenosi się na wagon przy pomoc suwnicy bramowej.
- są wagony przystosowane gdzie bezpośrednio cały tir wjeżdża na taki wagon
- są rozwiązania gdzie naczepa jest przystosowana do tego że podłącza się do niej zestawy kołowe z wagonów kolejowych i przypina się ja do składu

Rozwiązania takie są bardzo szybkie i bezpieczne.

Jest to niesamowita oszczędność czasu i pieniędzy.

Co do Polaków w logistyce - to i tak duża ich część pracuje za granicą. Firma zarejestrowana w Polsce ale TIRy jeżdżą gdzie indziej. Np. znajomego ojciec - jego tiry jeżdżą w Hiszpanii. Powód - w Polsce nie da się zarobić.

Druga sprawa to przeładowane tiry - jeżeli chcesz zarobić to każdy tak robi. Co tez dodatkowo niszczy drogi.

Dopóki nie będzie autostrad i dróg ekspresowych jestem za całkowitym wyłączeniem transportu TIRami przez Polskę.
Kontrowersyjnie ale co tam :P

Transport kolejowy jest genialna alternatywa :) W Szwajcarii już tak jest.

_________________
Suzuki SV 650 99' - niebieska


13 cze 2010, o 10:47
Zobacz profil
platynowy down
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lut 2010, o 14:53
Posty: 453
Lokalizacja: Warszawa -LLB
Płeć: mężczyzna
Post Re: TIRy na tory
Dobry pomysł. Cały tranzyt z chociaż by z okolic Warszawy w promieniu np do 100 km, pakuje się na stację ładującą przy autostradzie / obwodnicy i wali pociągiem aż pod granicę gdzie towar jest rozładowany i odbierają go kierowcy polscy tej samej firmy tyle że z innego miasta i walą w europę..

Obrazek

Nie widzę tu straty miejsca pracy a przyrost jedynie bo trzeba 2x tyle kierowców. Do tego kolej zostanie w końcu wykorzystana.. Dużo więcej tu plusów niż minusów.


13 cze 2010, o 10:53
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 12:59
Posty: 1840
Lokalizacja: skądinąd
Płeć: mężczyzna
Moto: PW50, CBR600, CR125
Post Re: TIRy na tory
Razor napisał(a):
Bez sensu... wiesz ile ludzi by straciło przez to prace

Argument ździebko socjalistyczny :) Tym tokiem rozumowania powinniśmy wprowadzić przepis nakazujący wożenie z sobą zmiennika (albo najlepiej dwóch) - to już podwoi zatrudnienie w branży i wszystkim będzie żyło się lepiej :P .
Można by też odejść od mechanizacji w przemyśle na rzecz robienia wszystkiego ręcznie (jak było kiedyś) :P

Chyba jednak nie tędy droga. Patrząc na rzecz w skali makro, to zamiast trzymać kurczowo pracowników (wbrew logice ekonomii), należałoby - przepraszam za naiwność sądu :) - tak zreorganizować gospodarkę, by zwolnieni pracownicy znaleźli zatrudnienie tam, gdzie będą bardziej potrzebni.
Ku chwale i szczęśliwości społeczeństwa :P :piwo:

_________________
Lepiej mieć kamyk w bucie niż ziarnko piasku w prezerwatywie ;P


13 cze 2010, o 11:03
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 10:44
Posty: 236
Lokalizacja: Sztabin/Białystok
Płeć: mężczyzna
Post Re: TIRy na tory
A ja w sumie nie wiem co o tym myśleć... Inicjatywa jest niby dobra, mieszkam przy drodze tranzytowej, wiem jak to wszystko wygląda i co się dzieje, ale... No nie wiem, inicjatywa transportu tirów koleją z wschodu na zachód jest jak najbardziej trafna, ale to uda się tylko przy transporcie na długie dystanse, biorąc pod uwagę np transport przez Polskę, to przy naszej kolei jeden transport pociągiem zajmie tyle co dwa transporty na drogach... Inicjatywa bardzo fajna, ale u nas potrzebna będzie również w miarę rozwinięta kolej :)

I jeszcze jedno zauważyłem, najwięcej szkód i cudów na drogach to odwalają właśnie tiry i osobówki zza wschodniej granicy, jak już tylko wpadną do Polski, to zaczyna się dla nich samowolka... Przy polskich tirach zwykle spotykam się z pełną kulturą, czy to jadę osobówką czy motorem...
BTW, mi to się także średnio podoba z powodu, że sam zamierzam usiąść za kółkiem TIRa ;P

_________________
SV650N 2000r

Obrazek


13 cze 2010, o 12:23
Zobacz profil WWW
erotoman-gawędziarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:34
Posty: 3871
Lokalizacja: Otwock
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000N 2004
Post Re: TIRy na tory
Wiem, że TIRy robią straszne szkody na drogach, że są ciężkie i powodują koleiny, ale to nie wina TIRów, że nie ma dla nich obwodnic i dróg tranzytowych, autostrad i innych takich. Będą niszczyć drogi dopóki państwo nie zbuduje ich za nasze pieniądze płacone np. w podatku za paliwo (śmieszna sprawa, zauważcie że jak baryłka ropy kosztowała ponad 160 $ to benzyna kosztowała 4,40 i była droga. Teraz baryłka kosztuje ponad 60 $ a benzyna kosztuje 4,70zł. I gdzie są te pieniądze?

Romek, mówisz, że 2 razy więcej kierowców ale nie powiedziałeś jakich. Kierowcy mają płacone z kilometra lub stała pensja plus premia (ale to bardzo rzadko). I tak nie zarabiają kokosów, a teraz takie rozumowanie spowoduje ich nagminny protest :) Im się to w ogóle nie będzie opłacało. Tak samo firmom, które będą czekać na towary 2 razy dłużej.

Ja nie mówię, idea fajna, bardziej ekologiczna dla środowiska i mniej destrukcyjna dla infrastruktury ale pomysł nie realny jak na taki duży kraj jak Polska (Szwajcaria z ich bogactwem, wielkością i charakterystyką terenu mogła sobie na to pozwolić - u nas można tylko sobie pokrzyczeć :]).

Ciekaw jestem dlaczego w Niemczech jeszcze tego nie zrobili (albo wpadli chociaż na ten pomysł) - niemiaszki podobnież zawsze pierwsi wprowadzają jakieś konstruktywne innowacje :]

_________________
SVNERWUS


13 cze 2010, o 13:31
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 18:06
Posty: 673
Lokalizacja: Kraków/Kęty
Post Re: TIRy na tory
Infrastruktura kolejowa musi się bardzo rozwinąć. To nie tylko nowe tory, terminale załadowczo-rozładowcze, rampy i takie tam, ale również zarządzanie i kadra. Dzięki temu transport będzie szybki. To tez szansa dla PKP.

W Niemczech maja autostrady.

Jeżeli nie uruchomi się transportu kolejowego to budowa dróg w Polsce będzie jeszcze trwała dziesiątki lat.
Dzisiaj wydawane pieniądze publiczne na drogi małe są wyrzucane w błoto a mogłyby pójść na inne rzeczy.

Mamy lepszą sytuacje jak w Szwajcarii. Tam trzeba było ogromnych inwestycji i budowy niesamowitej ilości tuneli.

Co do ceny ropy to różnica w cenie baryłki została pochłonięta przez opłaty tranzytowe - skurczybyki podnieśli tak żeby cena była na stałym poziomie - teraz jak cena ropy będzie rosnąć to będą obniżać ta opłatę :/ Tak żeby za bardzo ludzie się nie burzyli.

_________________
Suzuki SV 650 99' - niebieska


13 cze 2010, o 13:49
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 4 cze 2010, o 02:24
Posty: 14
Płeć: mężczyzna
Post Re: TIRy na tory
Pomysł ciekawy, lecz trochę nie do końca przemyślany i aktualnie nie do zrealizowania w Polsce. Poza tym, nasz rząd tak ładnie marnotrawi pieniądze państwa, a wy myślicie, że zabiorą się za coś pożytecznego? :->
Może trąci tu nawiązaniem politycznym w czasie wyborów, ale jestem zdania, że potrzebne są w państwie naprawdę duże zmiany żeby cokolwiek można było zrobić.


13 cze 2010, o 18:18
Zobacz profil
platynowy down
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lut 2010, o 14:53
Posty: 453
Lokalizacja: Warszawa -LLB
Płeć: mężczyzna
Post Re: TIRy na tory
Generalnie nie sądzę żeby się za to zabrali, tak tylko polemizujemy sobie :)
Zgadza się też że będzie mniej pieniędzy na głowę konkretnego kierowcy, ale też konkretny spawacz w dzisiejszych czasach też został wyparty przez maszynę, dzięki czemu samochody mamy w cenie niższej i szybciej. Oprócz tych kierowców ucierpiały by też stacje benzynowe z całą gastronomią, mechanicy itd.. ale zyskała by kolej, środowisko i też masa innych instytucji. Czas dostaw też by się chyba skrócił, o ile czas załadunku / rozładunku był by sensowny (myślę że ciężko było by zgrać 100 tirów żeby zdążyły na jeden pociąg :D )


13 cze 2010, o 19:15
Zobacz profil WWW
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 15:46
Posty: 185
Lokalizacja: WE - wspólny emiter? :-D
Post Re: TIRy na tory
Jak dla mnie to totalna bajka.
Oczywiście fajnie by było lecz z ekonomicznego (z krótkim horyzontem czasowym) punktu widzenia to nierealne.
Moim zdaniem to nie TIR'y winne (tym bardziej kierowcy) to przecież państwo daje ciała już od 2 dekad w związku z bezpiecznymi drogami.
Mi państwo ciągle legalnie kradnie 1/3 zarobków a autostrady niestety nie powstają.
Tylko mandaty rosną :-(.

Jeśli zrezygnujemy z TIR'ów to atrakcyjność naszego kraju drastycznie spada. Więc pod tym względem też do niczego.

A odnośnie tego że transport towaru TIR'em jest droższy niż koleją to ja nie jestem już tego taki pewien.
Rachunek ekonomiczny i tak zawsze wygrywa.
OFFTOP//
W USA jak widziałem pociąg towarowy to był 10 razy dłuższy niż standardowy polski. A miał tylko 3 lokomotywy (początek,środek i koniec).
To jednak jakoś drastycznie nie wpływało na ilość ciągników siodłowych na drogach. Też ich było pełno.

_________________
eN jak Niebieska K3:-D


14 cze 2010, o 11:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 13 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL