Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 kwi 2024, o 20:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Gmole w akcji 
Autor Wiadomość
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 12:59
Posty: 1840
Lokalizacja: skądinąd
Płeć: mężczyzna
Moto: PW50, CBR600, CR125
Post Re: Gmole w akcji
Czyli na przyszłość: zabieramy kluczyk (ew. połykamy) i wystawiamy mordę do bicia, żeby kolesie się wyładowali, coby rozstać się w przyjaźni, a nie, że będą mieli niedosyt :)

_________________
Lepiej mieć kamyk w bucie niż ziarnko piasku w prezerwatywie ;P


6 lip 2010, o 10:17
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 26 lut 2010, o 11:22
Posty: 488
Lokalizacja: Gdańsk
Post Re: Gmole w akcji
Jak dla mnei to jest art. 289 par. 3 kk -od roku do lat 10.- zabó cudzego pojazdu mechanicznego w celu krótkotrwałego użycia z użyciem przemocy, gorźby jej użycia lub doprowadzeniem człowieka do stanu nieprzytomności lub BEZBRONNOŚCI. Z opisu wynika, że nei chciales dać sprzęta, ale sytuacja Cię przymusiła, która wywołała bezbronność na zaistaniłe okoliczności. Kolesia można ładnie udupić:) Tylko dowody(o tym nie zapominajmy,bo reszta roboli pewnie będzie zeznawać na jego korzyść, choć...) Może będą sypać, żeby nie odpowiadać za pomocnictwo a nawet współsprastwo - nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet możliwe jej wykonania - to ich może skusić :D(Art. 60 par. 3 i 5 kk)

Aha jeszcze jedno na podstawie art.46 kk możesz zażądać naprawienai szkody lub nawiązki oczywiście.

_________________
sv 650 s K5 - blue sucz


6 lip 2010, o 10:29
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 cze 2010, o 01:58
Posty: 683
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S'02/'04
Post Re: Gmole w akcji
Dziękuję bardzo za info z tymi kodeksami. W sumie to jak poszedłem na policję, to nie liczyłem, że w ogóle coś wskóram, ale jak wezwali technika, to mnie trochę napełniło wiarą w polski wymiar sprawiedliwości. Sprawa pewnie się pociągnie z pół roku ale może coś z tego odzyskam. Najważniejsze, że moto nie ucierpiało bardzo i udało mi się już je na tyle ogarnąć, że jeżdżę bez strachu, że mi podnóżek odpadnie :jupi:.

_________________
Slow down, Be aware, Take care, Survive
ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

!!! SUZUKI SV650 & SV650S '99 to '08 - HAYNES SERVICE & REPAIR MANUAL - Download !!!


6 lip 2010, o 12:49
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 cze 2010, o 19:24
Posty: 363
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S K5(sprzedany)
Post Re: Gmole w akcji
Przepraszam Suzi Mua, że zapytam, ale nie bardzo rozumiem jak do tej sytuacji gdzie wymusili na tobie jazdę Twoim moto doszło, bo nie rozumiem o co chodzi z tą pomocą przy chłodnicy........ Mogę Ciebie prosić o wyjaśnienie ? Jeśli można oczywiście.

_________________
http://www.littlesparkle.pl

Suzuki SV650S K5
Obrazek


6 lip 2010, o 13:41
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 cze 2010, o 01:58
Posty: 683
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S'02/'04
Post Re: Gmole w akcji
Oczywiście, że mogę to opisać, chociaż tego nie poruszałem, żeby nie pisać nie na temat tematu ;)
Pewnego pięknego dnia pojechałem na miasto założyć crashpady do mojej Suzi Mua i po nowe kabelki w oplocie.
Upał był dość niezły i po przeciskaniu się w korku okazało się że mój moto się przegrzewa. Stanąłem zatem jak najszybciej (przypadkowo obok remontowanej ulicy) i obmacałem wszystko co parzyło najbardziej. W związku z tym, że przez ten piekielny zbiorniczek z płynem chłodniczym za cholerę nie widać ile go tam jest, to postanowiłem dolać co nie co. Niestety nie wziąłem kluczy imbusowych z domu, żeby podnieść zbiornik. No i w tym momencie pojawili się panowie z budowy, którzy zaproponowali mi pomoc (narzędzia). Podtoczyłem zatem maszynę pod budkę panów z budowy i tam pomogli mi przytrzymać motocykl w pionie i podolewać wody destylowanej (silnik zdążył się już wystudzić sporo). No i wtedy właśnie jak już ładnie podziękowałem za pomoc, to najbardziej aktywny w pomocy pan robotnik zaczął baaaaardzo naciskać na przejażdżkę, bo przecież on tez motocyklista jak twierdził. Jak zacząłem oponować, no to uśmiechy szybko znikły z ich twarzy i zaczęła się tam szykować ustawka na niewdzięcznego mnie .... Potem to już tylko ślizg był, płacz i zgrzytanie zębów. No a moja próba zadzwonienia na policję od razu została stłumiona. W sumie, to cieszę się, że udało mi się schować telefon, bo już bym go raczej nie miał :/

_________________
Slow down, Be aware, Take care, Survive
ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

!!! SUZUKI SV650 & SV650S '99 to '08 - HAYNES SERVICE & REPAIR MANUAL - Download !!!


6 lip 2010, o 14:17
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 cze 2010, o 19:24
Posty: 363
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S K5(sprzedany)
Post Re: Gmole w akcji
Kurde :/ masakra. Mam nadzieję, że chociaż koleś się mocno uszkodził. Ja bym chyba próbował jakoś podstępem się wykręcić i uciec tym moto. Coś w stylu zaraz Ci dam, tylko muszę coś sprawdzić i sru. Ale w takich sytuacjach ciężko o chłodną analizę sytuacji. Kurde współczuje, a kolesia bym jeszcze dobił :killer:

_________________
http://www.littlesparkle.pl

Suzuki SV650S K5
Obrazek


6 lip 2010, o 14:29
Zobacz profil WWW
SV Rider

Dołączył(a): 26 lut 2010, o 11:22
Posty: 488
Lokalizacja: Gdańsk
Post Re: Gmole w akcji
Najlepiej skonsultuj się z adwokatem :)

_________________
sv 650 s K5 - blue sucz


6 lip 2010, o 14:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL