Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 mar 2024, o 23:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
SV 650 vs SV 1000 
Autor Wiadomość
Mister Budda
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lut 2010, o 12:22
Posty: 2362
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: VTR RIDER :D
Post Re: SV 650 vs SV 1000
kacperski napisał(a):
Testowałem dość solidne ciuchy.
Spodnie za sklepowe 1000pln od razu idą na śmietnik, bez portek kurtka zawinęła by się i miał bym przeorany bok (spięta ze spodniami). Buty oparły się na metalowych klamrach, widać na nich konkretnie działanie asflatu. Z drugiej strony szmaciana (wg. niektórych) kurtka modeki przetrwała to całkiem nieźle, powinna mi jeszcze długo służyć. Bez spodni i butów byłoby niewesoło.
Oczywiście lepiej odłożyć, ale jak musisz się szczypać to lepiej przynajmniej mieć ciuchy na chociaż ten sezon, w tym czasie da się uzbierać na "pełnoprawny" komplet. Bardziej renomowane marki też potrafią solidnie zawodzić, przez reklamacje uvexa jeździłem 2 razy po ponad miesiąc bez spodni. Jak mi się znowu popruły poszedłem do krawcowej która przez weekend mi zaszyła co trzeba.
Aha, większość moto-ciuchów to jednostrzałowce (bezpieczne szwy?), kask po chociażby zarysowaniu przy glebie faktycznie powinien trafić do kosza.

Czemu odradzam turystyczne gumy?
1)Hamowanie. Tu nie ma obejścia, gumy trzymają albo nie. Stare kartofle (rant na awatarze to raczej kwestia moich umiejętności, więc dało się jednak na nich śmigać) zdecydowanie wykazywały niechęć do takich manewrów. Na płaskim było ok, ale 2 solidne heblowania zakończyłem szukając kierownicy.
2)Jazda na mokrym. Podjazd pod jeden z wiaduktów na Łopuszańskiej zakończony podróżą od 4 do 8 krpm (5 bieg, gaz na "nie zwalniaj") potrafi wytrącić z równowagi. Zdarzyło mi się też raz czy dwa powitać koleinę głębokim wjazdem tylego koła. Heidenau za 500 a Diablo strada za 699 (allegro) to ostatecznie nie taka duża różnica, w tej kwocie znajdzie się kilka innych interesujących kompletów (z premedytacją przemilczę co niedawno założyłem).


Byłem u lasoocha i widziałem co założyłeś :spoko:


Jeżeli kupisz ciuchy z zamiarem wymiany to jest wydanie 2 razy pieniędzy, ale racja nie mając kasy lepiej mieć cokolwiek niż nic, co do kurtki trafiłeś na dobry egzemplarz ;) Tylko i tak na nią uważaj bo już nadwyrężyłeś materiał :)

A powiesz mi przy jakiej prędkości testowałeś ??

_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.


1 lip 2010, o 07:57
Zobacz profil WWW
Mister Apollo
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 07:16
Posty: 5365
Lokalizacja: WGM
Płeć: mężczyzna
Moto: Z1000
Post Re: SV 650 vs SV 1000
Trudno powiedzieć, na pewno było 50+, podejrzewam ok 60.

PS. Założyłem,a konkretnie założono mi :P

_________________
SV 650S - Błękitny Ogórek -> Z1000 - Ognista pomarańcza


1 lip 2010, o 08:07
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 07:59
Posty: 456
Lokalizacja: SB
Płeć: mężczyzna
Post Re: SV 650 vs SV 1000
Mała SVka to świetny, niedoceniany (chociażby ze względu na kiepsko wyglądające na papierze parametry) motocykl. Wygląda nieźle (niewiele gorzej od SV1000), jest leciutki, pije tyle co nic, dla początkującego oferuje nadmiar mocy. Silnik to klasa sama w sobie, do 150km/h (dalej nie wiem, bo nie jechałem szybciej) nie brakuje mu tchu. Pyrkając sobie 90km/h na szóstym biegu (~4k obr./min.) bez redukcji można sprawnie wyprzedzić tira czy trzy osobówki. Czego chcieć więcej? Dla wielu to może być pierwszy i zarazem docelowy motocykl. Gdyby nie męcząca pozycja jeździecka w przypadku SV-S i brak ABSu u mojej niuni nie interesowałyby mnie inne motocykle.

_________________
Pozdrawiam! :tomekk:


1 lip 2010, o 08:24
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 17:30
Posty: 5353
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: mężczyzna
Moto: H2 / RSV4 Factory
Post Re: SV 650 vs SV 1000
Taki dobry jest ten ABS? Da rade z nim unieść tylne koło?


1 lip 2010, o 16:36
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 18:55
Posty: 2755
Post Re: SV 650 vs SV 1000
Słoniu napisał(a):
Taki dobry jest ten ABS? Da rade z nim unieść tylne koło?


Nie śmieć ;)
viewtopic.php?f=23&t=1281

_________________
Sv 650N K7 Phantom Gray


1 lip 2010, o 16:38
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 19 cze 2010, o 20:08
Posty: 922
Płeć: mężczyzna
Post Re: Jaki motocykl po SV?
Nie wiem czy taki temat był poruszany, jeżeli tak to możecie mnie zjechać xd
Otóż sprzedałem miesiąc temu swoją małą SV i oczywiście uhahahany miałem kupić większą SV. No ale wzięło mnie na rozmyślania, czy jest sens. Bo o ile tak na prawdę większa SV jest elastyczniejsza i szybsza od małej? Zakładając, że mała jako tako szła do tych 130-140, potem to zgon totalny, to jaka jest prędkość, przy której litr łapie zadyszkę? Druga sprawa, wszyscy mówili jakie to V jest elastyczne, no tak, szkoda tylko że nikt nie wspomniał że najpierw te biegi trzeba powbijać, gdzie żebym ja miał jeszcze jaką taką moc to przy 120 miałem 3 wbite, a kumpel na 636 '08 dopiero na 2 przebijał :obity: Przedni zawias- tragedia w małej SV. Na ile poprawili go w dużym? Faktycznie jest lepiej, czy dalej przy nawet lekkim hamowaniu przód tak mi zanurkuje, że w nocy światło będzie oświetlało mi drogę na 30cm w przód? Hamulce, czy bez oplotu dadzą radę? Ogólnie strasznie mocno się waham, bo co to za sens kupowania po pierwsze tak samo wyglądającego motocykla, a po drugie litra z osiągami sportowej 600? Dodam tylko że trasy mnie nie interesują, nie przynajmniej jakieś 800km, raczej max 300 z mnóstwem winkli, no i do tego świrowanie po mieście :obity:

Przeniesione.
lasooch

_________________
Obrazek
http://bikepics.com/members/mr0zd/03zx6r/ <-Zielony


31 sie 2010, o 23:39
Zobacz profil
erotoman-gawędziarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:34
Posty: 3871
Lokalizacja: Otwock
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000N 2004
Post Re: Jaki motocykl po SV?
mr0zd napisał(a):
Bo o ile tak na prawdę większa SV jest elastyczniejsza i szybsza od małej? Zakładając, że mała jako tako szła do tych 130-140, potem to zgon totalny, to jaka jest prędkość, przy której litr łapie zadyszkę?


Ja wiem, gdzieś koło 180 - 200? Znaczy się Nka ;P

mr0zd napisał(a):
Przedni zawias- tragedia w małej SV. Na ile poprawili go w dużym? Faktycznie jest lepiej, czy dalej przy nawet lekkim hamowaniu przód tak mi zanurkuje, że w nocy światło będzie oświetlało mi drogę na 30cm w przód?


Bez porównania duuużo lepiej niż w małej SV.

mr0zd napisał(a):
Hamulce, czy bez oplotu dadzą radę?


Nie są ostre jak w Buellu czy największym GSXR 1000 - o ile się nie mylę są to te same heble co w GSXR 750 k3? Oplot nie ma tu nic do rzeczy - w każdym motocyklu z gumowym przewodem nie masz takiej pewności co z oplotami.

mr0zd napisał(a):
Ogólnie strasznie mocno się waham, bo co to za sens kupowania po pierwsze tak samo wyglądającego motocykla, a po drugie litra z osiągami sportowej 600? Dodam tylko że trasy mnie nie interesują, nie przynajmniej jakieś 800km, raczej max 300 z mnóstwem winkli, no i do tego świrowanie po mieście :obity:


Może i ma 120KM, ale uwierz mi, że te co mają po 180 przez pierwsze 300 m widzą twoje tylne światło, a jeżeli bardziej interesuje Cię miasto to sam sobie odpowiedz :) Z drugiej strony pamiętaj, że maszyna pali mniej więcej tyle paliwa co GSXR 750.

Ogólnie jak wsiądziesz na lyta, pojeździsz trochę i przejedziesz się 650tka, to uznasz, że ten drugi to bardzo spokojny i ułożony sprzęt. Lyter pomimo, że ma tylko 120KM to mocno szarpie ;P Dzwonek ma najlepsze porównanie, miał 650tke a teraz 1000, ja to miałem tylko 1000 ale kilka razy przejechałem się 650tką ;)

_________________
SVNERWUS


31 sie 2010, o 23:51
Zobacz profil
mundrek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 12:50
Posty: 1758
Lokalizacja: Rybnik
Płeć: mężczyzna
Moto: sv1k/ 748SP
Post Jaki motocykl po SV?
Duża a mała to są 2 różne motocykle.
Zawiasy są spoko - jak nie katujesz toru, to ci w 100% wystarczą zawiasy w dużej (jest pełna regulacja), UPS to dla dzieciaków z pod dyskoteki :"ej mała... mam ZŁOTE ZAWIESZENIE"...
Co do zadyszki :

Liter idzie na koło z gazu z 3 000. (gdzie podział się moment rzędówek?)
Jak masz kompleksy (3jka przy 120km/h) to bierz litra w R4 - ja jednak czerpię większy fun z fały, co trzęsie oknami, niż z moto co jest nudne jak każde inne (R4) :)

_________________
I wy, o których zapomniałem,
Lub pominąłem was przez litość,
Albo dlatego, że się bałem,
Albo, że taka was obfitość...


31 sie 2010, o 23:59
Zobacz profil
erotoman-gawędziarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:34
Posty: 3871
Lokalizacja: Otwock
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000N 2004
Post Re: Jaki motocykl po SV?
Mandoliniarzu, wg tego filmu co wskazałeś zadyszka pojawiła się koło 240 - 250 ;P

A za komentarz złotego UPS to chachar Cię zaraz skomentuje, byś ramę prostował :D

_________________
SVNERWUS


1 wrz 2010, o 00:10
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: Jaki motocykl po SV?
mr0zd napisał(a):
Nie wiem czy taki temat był poruszany, jeżeli tak to możecie mnie zjechać xd

No to niniejszym Cię jadę :kerm: :->

Przekleiłem do odpowiedniego wątku ;)

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


1 wrz 2010, o 11:00
Zobacz profil
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 cze 2010, o 19:30
Posty: 33
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
Post Re: SV 650 vs SV 1000
Panie i panowie, jako że założyłem ten wątek to wypada mi poinformować czym zakończyły się moje poszukiwania. Otóż dziś do mojego garażu zawitała piękna Suzi, ale nie SV. Mam nadzieję że się nie obrazicie :).
Suzi GSX 650F.
Tak, że na wiosnę będzie czym polatać. Bo w tej chwili pogoda nie ciekawa, a i parę gadżetów trzeba dokupić :)
http://picasaweb.google.com/lh/photo/jL ... directlink

_________________
Kobieta jest jak kawa. Najlepsza mocna ,gorąca ,pełna, subtelnego smaku i nie pozwala ci zasnąć przez cala noc ...))


2 wrz 2010, o 23:54
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 19 cze 2010, o 20:08
Posty: 922
Płeć: mężczyzna
Post Re: SV 650 vs SV 1000
Malowany? Jak sprejem :razz2: Rozumiem, że jednym z tych akcesoriów jest tłumik akcesoryjny?

_________________
Obrazek
http://bikepics.com/members/mr0zd/03zx6r/ <-Zielony


3 wrz 2010, o 14:33
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 07:59
Posty: 456
Lokalizacja: SB
Płeć: mężczyzna
Post Re: SV 650 vs SV 1000
lpt napisał(a):
...Twoja Kawa z resztą też pomalowana jest i to też średnio wygląda ;)

A rama? Krzywa, no krzywa jest? :hahaha:

_________________
Pozdrawiam! :tomekk:


3 wrz 2010, o 19:18
Zobacz profil
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 cze 2010, o 19:30
Posty: 33
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
Post Re: SV 650 vs SV 1000
mr0zd napisał(a):
Malowany? Jak sprejem :razz2: Rozumiem, że jednym z tych akcesoriów jest tłumik akcesoryjny?


To jest nowe malowanie suzuki na 2010r. :->

A moto jest igła ma 3 m-ce i 500km przebiegu :P

_________________
Kobieta jest jak kawa. Najlepsza mocna ,gorąca ,pełna, subtelnego smaku i nie pozwala ci zasnąć przez cala noc ...))


3 wrz 2010, o 22:34
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 07:59
Posty: 456
Lokalizacja: SB
Płeć: mężczyzna
Post Re: SV 650 vs SV 1000
Lpt, stęskniłem się za Tobą, Chacharem i kilkoma innymi obwiesiami. :P A świece kupiłem, sprzedałem a teraz chętnie bym odkupił. :obity:

Dr.tommy, co za wariat sprzedaje sprzęta z przebiegiem 500km? Niech Ci dobrze służy.

_________________
Pozdrawiam! :tomekk:


4 wrz 2010, o 07:16
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 12:59
Posty: 1840
Lokalizacja: skądinąd
Płeć: mężczyzna
Moto: PW50, CBR600, CR125
Post Re: SV 650 vs SV 1000
Tomek napisał(a):
Lpt, stęskniłem się za Tobą, Chacharem i kilkoma innymi obwiesiami. :P A świece kupiłem, sprzedałem a teraz chętnie bym odkupił. :obity:

Dr.tommy, co za wariat sprzedaje sprzęta z przebiegiem 500km? Niech Ci dobrze służy.
Znam taki przypadek małego bandziorka. Koleś kupił w polskim salonie, wyposażył i stwierdził, że mu jednak nie pasuje :) Normalny człowiek zacisnąłby zęby i udawał, że jest spoko, ale ten był przy kasie, to spuścił maszynę i kupił jakiegoś choppera :) A kumpel zgarnął sprzęta jeszcze na gwarancji :P

_________________
Lepiej mieć kamyk w bucie niż ziarnko piasku w prezerwatywie ;P


Ostatnio edytowano 4 wrz 2010, o 09:04 przez pm2z, łącznie edytowano 1 raz



4 wrz 2010, o 09:03
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:21
Posty: 635
Post Re: SV 650 vs SV 1000
Tomek napisał(a):
Dr.tommy, co za wariat sprzedaje sprzęta z przebiegiem 500km? Niech Ci dobrze służy.


Albo coś jak Twój, albo z salonu, albo taki ktoś:


_________________
Obrazek Obrazek

SV650S K1


4 wrz 2010, o 09:04
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 12:59
Posty: 1840
Lokalizacja: skądinąd
Płeć: mężczyzna
Moto: PW50, CBR600, CR125
Post Re: SV 650 vs SV 1000
Ten gość z filmiku, to naprawdę pechowy, ale maszyna specjalnie nie ucierpiała. Na owiewkach widać takie rzeczy, ale upadek jednak lajtowy ;)

_________________
Lepiej mieć kamyk w bucie niż ziarnko piasku w prezerwatywie ;P


4 wrz 2010, o 09:06
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 19 cze 2010, o 20:08
Posty: 922
Płeć: mężczyzna
Post Re: SV 650 vs SV 1000
lpt napisał(a):
No pierwszy sprzęt chłopaka - nie zawsze igła :) Twoja Kawa z resztą też pomalowana jest i to też średnio wygląda ;)


No trudno żeby pomalowana nie była, przecież na podkładzie nie będę jeździł :/

_________________
Obrazek
http://bikepics.com/members/mr0zd/03zx6r/ <-Zielony


4 wrz 2010, o 15:31
Zobacz profil
mundrek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 12:50
Posty: 1758
Lokalizacja: Rybnik
Płeć: mężczyzna
Moto: sv1k/ 748SP
Post Re: SV 650 vs SV 1000
Aha... to dodaj jeszcze "636" ;)

_________________
I wy, o których zapomniałem,
Lub pominąłem was przez litość,
Albo dlatego, że się bałem,
Albo, że taka was obfitość...


4 wrz 2010, o 23:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL