Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 23 kwi 2024, o 20:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 
PRZEPISY - fotoradary 
Autor Wiadomość
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 gru 2015, o 18:51
Posty: 265
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2005
Post PRZEPISY - fotoradary
Ahoj !
Jak miałem teorię z takim wariaciną to generalnie opowiadał dużo sytuacji z własnego życia jak sądził się ze strażą czy policją co do mandatów - oczywiście tych których nie powinien dostać. Skubaniec znał dobrze te wszystkie kruczki, luki prawne i pamiętam że powiedział mi ciekawą rzecz podczas jednej z lekcji, a że jako jedyny byłem z kategorii A więc zawsze jak coś walił bezpośrednio do mnie no i z tego względu dobrze mi to w pamięci zapadło. Do rzeczy bo się rozpisałem jak MIckiewicz w Panu Tadeuszu.

Otóż wyżej opisana persona kiedyś powiedziała mi coś takiego, że w przepisach pisze, że na zdjęciu z fotoradaru musi być widoczny wizerunek osoby kierującej pojazd. Co za tym idzie motocyklista który ma kask na łepetynie nie powinien płacić żadnego mandatu z fotoradaru i powiedział mi, że w razie czego żebym nic nie płacił nic nie odpisaywał, a oni do sądu i tak nie wyślą takiego zdjęcia bo nie można udowodnić kto w danym momencie prowadził motocykl. Jak to jest ?
Inna sprawa , jeżeli fotoradar robi tylko zdjęcie z przodu [ nie wiem czy są takie które walą z tyłu, chyba że po drugiej stronie ulicy lub nad światłami ] to wgl policja jakoś docieka takich zdjęć ? Czy jeżeli nagminie nie pojawiamy się w ich portfolio to dają sobie siana ?

_________________
"Jazda na motocyklu to najprzyjemniejsza rzecz jaką robimy w ubraniu"


13 mar 2016, o 18:43
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2015, o 23:48
Posty: 455
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650n 2004
Post Re: PRZEPISY - fotoradary
Łobuz94 napisał(a):
Ahoj !
Jak miałem teorię z takim wariaciną to generalnie opowiadał dużo sytuacji z własnego życia jak sądził się ze strażą czy policją co do mandatów - oczywiście tych których nie powinien dostać. Skubaniec znał dobrze te wszystkie kruczki, luki prawne i pamiętam że powiedział mi ciekawą rzecz podczas jednej z lekcji, a że jako jedyny byłem z kategorii A więc zawsze jak coś walił bezpośrednio do mnie no i z tego względu dobrze mi to w pamięci zapadło. Do rzeczy bo się rozpisałem jak MIckiewicz w Panu Tadeuszu.

Otóż wyżej opisana persona kiedyś powiedziała mi coś takiego, że w przepisach pisze, że na zdjęciu z fotoradaru musi być widoczny wizerunek osoby kierującej pojazd. Co za tym idzie motocyklista który ma kask na łepetynie nie powinien płacić żadnego mandatu z fotoradaru i powiedział mi, że w razie czego żebym nic nie płacił nic nie odpisaywał, a oni do sądu i tak nie wyślą takiego zdjęcia bo nie można udowodnić kto w danym momencie prowadził motocykl. Jak to jest ?
Inna sprawa , jeżeli fotoradar robi tylko zdjęcie z przodu [ nie wiem czy są takie które walą z tyłu, chyba że po drugiej stronie ulicy lub nad światłami ] to wgl policja jakoś docieka takich zdjęć ? Czy jeżeli nagminie nie pojawiamy się w ich portfolio to dają sobie siana ?


Zaciekawiłeś mnie... Również czekam na info :kerm:


13 mar 2016, o 18:55
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 gru 2015, o 18:51
Posty: 265
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2005
Post Re: PRZEPISY - fotoradary
pgj1213 napisał(a):
Łobuz94 napisał(a):
Ahoj !
Jak miałem teorię z takim wariaciną to generalnie opowiadał dużo sytuacji z własnego życia jak sądził się ze strażą czy policją co do mandatów - oczywiście tych których nie powinien dostać. Skubaniec znał dobrze te wszystkie kruczki, luki prawne i pamiętam że powiedział mi ciekawą rzecz podczas jednej z lekcji, a że jako jedyny byłem z kategorii A więc zawsze jak coś walił bezpośrednio do mnie no i z tego względu dobrze mi to w pamięci zapadło. Do rzeczy bo się rozpisałem jak MIckiewicz w Panu Tadeuszu.

Otóż wyżej opisana persona kiedyś powiedziała mi coś takiego, że w przepisach pisze, że na zdjęciu z fotoradaru musi być widoczny wizerunek osoby kierującej pojazd. Co za tym idzie motocyklista który ma kask na łepetynie nie powinien płacić żadnego mandatu z fotoradaru i powiedział mi, że w razie czego żebym nic nie płacił nic nie odpisaywał, a oni do sądu i tak nie wyślą takiego zdjęcia bo nie można udowodnić kto w danym momencie prowadził motocykl. Jak to jest ?
Inna sprawa , jeżeli fotoradar robi tylko zdjęcie z przodu [ nie wiem czy są takie które walą z tyłu, chyba że po drugiej stronie ulicy lub nad światłami ] to wgl policja jakoś docieka takich zdjęć ? Czy jeżeli nagminie nie pojawiamy się w ich portfolio to dają sobie siana ?


Zaciekawiłeś mnie... Również czekam na info :kerm:


Również mnie to nurtuję i czekam na jakąś konkretną odp/przypadek :spoko: :spoko:

_________________
"Jazda na motocyklu to najprzyjemniejsza rzecz jaką robimy w ubraniu"


13 mar 2016, o 18:59
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 12:42
Posty: 3213
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650 SS
Post Re: PRZEPISY - fotoradary
To czy zostanie skierowany wniosek do sądu zależy w głównej mierze od tego, czy na zdjęciu jest widoczne "kolanko" i czy jest ono wypolerowane. Jeżeli przy tym masz olej w silniku 20W50 to leżysz. Żaden obrońca nie zdecyduje się podjąć sprawy i przegrasz. A sąd w uzasadnieniu nie napisze nawet - jakie opony?

Poza tym sprawa wygląda tak:
Radar robi zdjęcie na którym widać tablicę. Policja ustala właściciela i przesłuchuje go w charakterze świadka zadając jedno, ale to zaj... ważne pytanie: Kto w dniu ... o godz. ... jechał Twoim pojazdem.
Jeśli wskażesz to gra toczy się dalej. Jak powiesz, ze wiesz ale nie powiesz, albo nie wiesz to dostajesz mandat za nie wskazanie.

P.S.
Sorry, za takie prozaiczne zamknięcie wątku. Wiem, że jest to temat na który moglibyśmy dyskutować przez wiele sron. Ale wiosna idzie i lepiej pogrzebać coś przy motorze.

_________________
Najlepszą metodą tunningu jest obniżenie masy. Masy motocyklisty.


13 mar 2016, o 20:01
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 6 kwi 2014, o 18:57
Posty: 135
Lokalizacja: Rybnik
Płeć: mężczyzna
Moto: Street Triple R
Post Re: PRZEPISY - fotoradary
Dziwi mnie że człowiek który sądził się z policją, jak sam twierdzisz nie wie takich podstawowych rzeczy. Z przodu oczywiście zdjęcie idzie do kosza i tyle. Zdjęcie od tyłu przyjdzie na adres właściciela pojazdu i są 3 opcje.

- ty jechałeś, płacisz + punkty
- jechał ktoś inny, wskazujesz go, on płaci i dostaje punkty,
- nie wiesz kto jechał, płacisz mandat z nawiązką ale punktów nie dostajesz
Oczywiście najczęsciej jest wybierana opcja 3 :D


13 mar 2016, o 20:59
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 gru 2013, o 00:50
Posty: 1975
Lokalizacja: SM
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S'99
Post Re: PRZEPISY - fotoradary
Jakiś czas temu dostaliśmy formularz do wskazania sprawcy przekroczenia prędkości w samochodzie mamy. Formularza nie odesłaliśmy, sprawa trafiła do sądu. DWa czy trzy tygodnie temu mama dostała pismo z sadu z powiadomieniem o umorzeniu sprawy :) (nie mogli ustalić sprawcy :)). A nawet jeśliby dostała wezwanie do sądu to ZAWSZE można odmówić składania zeznań obciążających osoby najbliższe :) Także olejcie to i nie płaćcie nic :D

_________________
CBR 125R '07-->SV650S '06-->DR350S '91-->RM125 '95-->SV650S '99


13 mar 2016, o 21:14
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 12:42
Posty: 3213
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650 SS
Post Re: PRZEPISY - fotoradary
art. 183 kpk nie działa w tej sytuacji. Jest to zwykły bandytyzm, ale mamy przecież demokrację a nie państwo prawa.
Przeczytaj art. 96 § 3 K. Wykroczeń. Dla mnie to zwykła granda. Ale działa.
Dziaku, sprawa poszła do umorzenia, bo SM nie ma uprawnień do ścigania. Policja wezwie Cię jako świadka, a jak sie nie stawisz to miły pan dzielnicowy złoży Ci wizyte o 6.30 i Cie doprowadzi na przesłuchanie.
Oczywiści zachęcam gorąco do nie płacenia za zdjęcia (jestem przeciwnikiem monopolu, a państwo jest w tym względzie monopolistą), ale warto liczyć się z tym, że szanse są małe na sukces.

_________________
Najlepszą metodą tunningu jest obniżenie masy. Masy motocyklisty.


13 mar 2016, o 21:54
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 gru 2013, o 00:50
Posty: 1975
Lokalizacja: SM
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S'99
Post Re: PRZEPISY - fotoradary
koroviov napisał(a):
art. 183 kpk nie działa w tej sytuacji. Jest to zwykły bandytyzm, ale mamy przecież demokrację a nie państwo prawa.
Przeczytaj art. 96 § 3 K. Wykroczeń. Dla mnie to zwykła granda. Ale działa.
Dziaku, sprawa poszła do umorzenia, bo SM nie ma uprawnień do ścigania. Policja wezwie Cię jako świadka, a jak sie nie stawisz to miły pan dzielnicowy złoży Ci wizyte o 6.30 i Cie doprowadzi na przesłuchanie.
Oczywiści zachęcam gorąco do nie płacenia za zdjęcia (jestem przeciwnikiem monopolu, a państwo jest w tym względzie monopolistą), ale warto liczyć się z tym, że szanse są małe na sukces.

Cytuj:
§ 3. Tej samej karze podlega, kto wbrew obowiązkowi nie wskaże na żądanie
uprawnionego organu, komu powierzył pojazd do kierowania lub używania w
oznaczonym czasie.

Nie wiem co tym sądzić, przecież nie udowodnią mi, że wiem kto prowadził pojazd w danym dniu o danej godzinie. Nie spotkałem się, żeby ktoś w domu prowadził dziennik używania pojazdów :)
Ba! Nawet przedsiębiorstwa nie mają obowiązku prowadzić zapisów, który pracownik używa którego auta firmowego w danym dniu.

_________________
CBR 125R '07-->SV650S '06-->DR350S '91-->RM125 '95-->SV650S '99


13 mar 2016, o 23:32
Zobacz profil WWW
SV Rider

Dołączył(a): 5 sty 2014, o 23:19
Posty: 319
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2001
Post Re: PRZEPISY - fotoradary
U nas nie :)
Ponoć na zachodzie, po skorzystaniu z prawa pt. "nie wiem kto wtedy prowadził" nakładany jest, na właściciela pojazdu, obowiązek prowadzenia takiego dziennika.
Nie zdziwię się jak i u nas, za niedługo, coś takiego będzie wprowadzone, aby radzić sobie z cwaniakami :)


14 mar 2016, o 00:06
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 wrz 2012, o 22:58
Posty: 310
Lokalizacja: mazowieckie WLI
Płeć: mężczyzna
Moto: SV1000N 2004
Post Re: PRZEPISY - fotoradary
Przy przesłuchaniu właściciel pojazdu podlega karze w razie nie podania kierującego czyli popełnia wtedy wykroczenie ale równie dobrze może być za to pouczony i sprawa się zamyka :-D na miejscu iwtedy można sprawę umorzyc gdyż właściciela pouczono za popełnione wykroczenie obowiązku podania wskazania kierującego! No ale musi ktoś chcieć tak zrobić lub mieć chody... Wiadomo o co chodzi :-D
Sprawca nie jest wykryty a właściciel pouczony za nie podanie na etapie ustalania popeniajacego wykroczenie chyba rozumiecie nie każdy o tym wie.


14 mar 2016, o 01:28
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 lut 2016, o 14:48
Posty: 78
Lokalizacja: Oława
Płeć: mężczyzna
Moto: GSX-R 750 K6
Post Re: PRZEPISY - fotoradary
Mi miejscy z 5 lat wstecz zrobili foto za +22 km/h w samochodzie wujka. Przyszło zawiadomienie ze zdjęciem, żeby się do nich zgłosić. Na miejscu wujek powiedział, że nie wiem, kto wtedy kierował. Powiedzieli mu, że skoro nie wie, a jest właścicielem, to jemu przybijają 100 zł mandatu.

_________________
Moja była: ..:: Suzuki SV 650N K4 by Mira$ ::..


14 mar 2016, o 12:03
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 12:38
Posty: 286
Lokalizacja: Szczecin/Morzyczyn/Stargard
Płeć: mężczyzna
Moto: gsr750 L5
Post Re: PRZEPISY - fotoradary
No to ja Wam powiem jak ja robię z fotoradarami i strażami wiejskimi. A właściwie to robiłem, bo znaczna część fotoradarów zniknęła w związku ze zmianą przepisów.
Ja mam dwie opcje. Auto firmowe i prywatne. Sytuacja pierwsza. Zdjęcie z tyłu auta, auto służbowe, nie wypełniamy papierków, które SM przysyła tylko piszemy swoje pismo, że nie prowadzimy ewidencji pojazdu, bo takiego obowiązku nie mamy. Wypisujemy powiedzmy trzech ludzi, które w tym czasie mogły prowadzić dany pojazd i odsyłamy do SM. Możemy jeszcze dopisać, że prosimy o dosłanie zdjęcia z przodu pojazdu w celu identyfikacji kierowcy :)
Jeśli auto jest prywatne, to robimy podobnie. Kierowców piszemy na przykład mamę, tatę siebie i żonę. Oczywiście prosimy o dosłanie zdjęcia z przodu pojazdu w celu identyfikacji :)) W ten sposób spełniamy wszystkie normy, bo podajemy kto mógł kierować pojazdem, a mandat przysługuje wtedy, kiedy nie chcemy podać kierującego. Sprawa może się skończyć w sądzie jeśli straż wiejska będzie uparta. Zazwyczaj przegrywa, a właściciel pojazdu jest pouczany przez sąd.
Druga sytuacja kiedy mamy zdjęcie z przodu pojazdu i mamy kierowcę widocznego. Jeśli auto służbowe to nie dobrze, chociaż można kombinować. Na auto prywatne, sprawce wykroczenia podaję jakiegoś ukraińca, albo ruska. Adres i dane osobowe biorę z googli. Byle by z poza unii. Raz się zdarzyło, że SM przysłała jeszcze raz pismo, żeby wypełnić sprawcę, albo się przyznać. Odesłałem jeszcze raz to samo co za pierwszym razem i spokój. Drugim razem sprawa trafiła do sądu. Co prawda skończyło się pouczeniem, ale więcej latania i załatwiania było niż to warte.

_________________
Sv650n k1 -> Gsr 3/4 L5


14 mar 2016, o 13:58
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 8 lip 2015, o 21:20
Posty: 104
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S K5
Post Re: PRZEPISY - fotoradary
Teraz mandat z fotoradaru możemy tylko otrzymać od ITD przy czym nie dostajemy fotki do wglądu, tak czy siak lepiej zwolnić jak widzimy znak d-51 . Bardziej bym się skupił na tym aby nie przyjmować mandatów od policji którzy posługują się iskrą lub innym badziewiem pseudo mierzącym prędkość.


21 mar 2016, o 23:52
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 12:38
Posty: 286
Lokalizacja: Szczecin/Morzyczyn/Stargard
Płeć: mężczyzna
Moto: gsr750 L5
Post Re: PRZEPISY - fotoradary
Andrzejsky napisał(a):
Teraz mandat z fotoradaru możemy tylko otrzymać od ITD przy czym nie dostajemy fotki do wglądu, tak czy siak lepiej zwolnić jak widzimy znak d-51 . Bardziej bym się skupił na tym aby nie przyjmować mandatów od policji którzy posługują się iskrą lub innym badziewiem pseudo mierzącym prędkość.


A jak to motywować? Że dlaczego nie chcę przyjąć mandatu? Podrzuć jakieś źródła, bo też o tym słyszałem już kilka razy :>

_________________
Sv650n k1 -> Gsr 3/4 L5


22 mar 2016, o 00:23
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 8 lip 2015, o 21:20
Posty: 104
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S K5
Post Re: PRZEPISY - fotoradary
Proszę oto 2 przykłady. Nawet policjantowi można zarzucić to że pomiar był wykonany niezgodnie z instrukcją np pomiar prędkości ze zbyt dużej odległości bez statywu. Także jeżeli mam chociaż jeden promil wątpliwości co do pomiaru to nie przyjmuję po drugie mam jeszcze kamerkę w razie co .


22 mar 2016, o 11:15
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 12:42
Posty: 3213
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650 SS
Post Re: PRZEPISY - fotoradary
Ot. Logika z zagajnika. Dajesz wiare pomiarowi z kamerki za 50 zł zrobionej przez żółte dziecko a podważasz dokładność pomiaru legalizowanego urządzenia. Gratuliren.
P.S
Życzę wszystkim dużo zdrowia i powodzenia w Sądzie. Albo chociaż tego, żeby sąd raczył was wysłuchać, a nie klepał nakazowo nie czytając wyjaśnień.

_________________
Najlepszą metodą tunningu jest obniżenie masy. Masy motocyklisty.


25 mar 2016, o 16:36
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 8 lip 2015, o 21:20
Posty: 104
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S K5
Post Re: PRZEPISY - fotoradary
Wiesz to że urządzenie ma legalizacje to nie znaczy że jest zgodne z ustawami i jest ono użytkowane zgodnie z instrukcją .


25 mar 2016, o 20:46
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 wrz 2010, o 09:57
Posty: 1957
Płeć: mężczyzna
Moto: 2x 650s K9 ..... 675
Post Re: PRZEPISY - fotoradary
Kurde, też jeżdżę z kamerką, ale wolałbym żeby nikt z władz tego nie oglądał, bo już dawno bym nie miał uprawnień ;)

_________________
675


25 mar 2016, o 21:45
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 kwi 2015, o 13:23
Posty: 327
Lokalizacja: Jaworzno
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650 Sk3
Post Re: PRZEPISY - fotoradary
koroviov napisał(a):
Ot. Logika z zagajnika. Dajesz wiare pomiarowi z kamerki za 50 zł zrobionej przez żółte dziecko a podważasz dokładność pomiaru legalizowanego urządzenia. Gratuliren.
P.S
Życzę wszystkim dużo zdrowia i powodzenia w Sądzie. Albo chociaż tego, żeby sąd raczył was wysłuchać, a nie klepał nakazowo nie czytając wyjaśnień.

Z kamerki to najprościej liczyć czas mijania latarni bo są umiejscowione chyba co 33 m i to już ze wzoru :)

_________________
Pieniądze to nie wszystko ale bez pieniędzy to jedno wielkie dno


30 kwi 2016, o 22:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 19 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL