Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 mar 2024, o 15:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Poszukuję chętnych do testów 
Autor Wiadomość
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2010, o 17:51
Posty: 2766
Lokalizacja: SJ
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv 650N k3/mts1200
Post Re: Poszukuję chętnych do testów
Znalazłem wiadomośc na waszej stronie, że starcza na 30k km. Mam rozumieć, że ilość wymian i rodzaj oleju nie ma znaczenia na tą warstwe?
Czy oleje syntetyczne bardziej wypłukują warstwe niż półsyntetyczne?


17 lip 2016, o 20:18
Zobacz profil
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lip 2016, o 16:35
Posty: 27
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S K2 2002
Post Re: Poszukuję chętnych do testów
To chyba dobrze ? :)


19 lip 2016, o 18:51
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2010, o 17:51
Posty: 2766
Lokalizacja: SJ
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv 650N k3/mts1200
Post Re: Poszukuję chętnych do testów
Że starcza na 30tysięcy to dobrze, ale na ten wynik ma wpływ częstość wymiany oleju, czy tarcie poszczególnych elementów niszczy tą powłoke?


19 lip 2016, o 19:08
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2016, o 00:11
Posty: 203
Lokalizacja: Wawrzeńczyce/Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv650s 2000
Post Re: Poszukuję chętnych do testów
Dostałem wczoraj przesyłkę, ceramizer, instrukcja, nawet długopis i naklejki... full opcja :mrgreen: Moto idzie dziś na synchro gaźników bo się już prosi, i biorę się za testy :)


20 lip 2016, o 09:56
Zobacz profil
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lip 2016, o 16:35
Posty: 27
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S K2 2002
Post Re: Poszukuję chętnych do testów
sorry - "to chyba dobrze" było do postu z filmikiem :) :czytaj:
My też w ramach Ceramizera zrobimy jazdę bez oleju naszą SV ;) mam jeszcze do przejechania dzisiaj 100 mil i 1500 będę miał przejechane. Też to sfilmujemy i obiecuję - postaram się aż tak nie katować naszej ukochanej SV ;) Może macie jakieś uwagi lub propozycje odnośnie jazdy bez oleju? co chcielibyście zobaczyć? Na pewno w pierwszym etapie spuścimy i odpalimy na postoju. Jak po 10 minutach nic się nie wydarzy, zacznę robić kółeczka na placu. Mechanicy dają 5-10 min góra. U nas jest trudniej, bo mamy wspólne olejenie ze skrzynią biegów. Palić gumy raczej nie będę, bo jak widać nawet w YouTube nawet motocykle z olejem potrafią wyzionąć ducha bądź nawet zapłonąć jak choinka :)
[youtube]https://youtu.be/Duxwl4t-n-Q[/youtube] :->
Co do warstwy ochronnej - zarówno olej, który jest nośnikiem dla Ceramizera podczas wytwarzania warstwy (przez 1500km) nie ma znaczenia, tak samo olej stosowany później nie ma znaczenia i nie wpływa w różnym stopniu na warstwę. Wytworzona warstwa ochronna pozostaje na silniku i czy ty zmienisz 100 razy olej czy 6 razy nie będzie to miało wpływu na nią.

Jedyna rzecz, która może przemawiać za nie wymienianiem zaraz oleju po 1500 jest taka, że Ceramizer działa TYLKO w miejscach uszkodzonych/wymagających regeneracji (jest tam poprzez tarcie wyższa temperatura). Może się tak więc zdarzyć, że nie wykorzystasz wszystkich cząsteczek (w miarę nowy silnik) i będą one "czekać" na swoją kolej. Nie wykorzystany Ceramizer wylejesz przy wymianie.
Rzadko się to zdarza, a raczej przy bardzo wysłużonym sprzęcie musisz podać 2 dawki.


20 lip 2016, o 10:31
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 cze 2013, o 20:10
Posty: 815
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Płeć: mężczyzna
Moto: SV'01 Raptor650'09
Post Re: Poszukuję chętnych do testów
Po co jazda bez oleju? Nic to nie udowodni a zniszczysz tylko silnik. Mi go oddaj :P


20 lip 2016, o 12:17
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2010, o 17:51
Posty: 2766
Lokalizacja: SJ
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv 650N k3/mts1200
Post Re: Poszukuję chętnych do testów
Sugestie mam do nagrania.
Jeśli macie cichy wydech (najlepiej seryjny) możecie nagrać prace rozrządu przed wlaniem i po, czy będzie jakaś zmiana na +


20 lip 2016, o 12:20
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2016, o 00:11
Posty: 203
Lokalizacja: Wawrzeńczyce/Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv650s 2000
Post Re: Poszukuję chętnych do testów
Trzeba mieć 2 silniki o podobnym zużyciu by robić taki test, jednego na ceramizerze a drugiego bez, ale szkoda silnika, wystarczy już tych sv z zarznietym silnikiem. Ja jestem za darowaniem życia i puszczeniem jej wolno:)


20 lip 2016, o 13:20
Zobacz profil
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lip 2016, o 16:35
Posty: 27
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S K2 2002
Post Re: Poszukuję chętnych do testów
Niestety nie mamy oryginalnego tłumika, a i tak na nagraniu obawiam się nie usłyszałbyś różnicy. Ja słyszę różnicę - dla mnie silnik lepiej pracuje a biegi lepiej wskakują...
Nagraliśmy już wizytę w serwisie i hamownię:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=DinJW_mEs8Y[/youtube]
nagraliśmy też zalanie Ceramizerem:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=oAQGJn5MK9Q[/youtube]
teraz następnym filmem w kolejności będzie (jak skończę jeździć) ponowna wizyta w serwisie i ponowna hamownia (może po tych dwóch filmach "usłyszysz" różnicę w pracy silnika. Nagramy go tą samą kamerą.

Dlaczego bez oleju? Ma to za zadanie pokazanie wytrzymałości warstwy ceramicznej i jej funkcji zabezpieczającej. Oczywiście nikt nie jeździ bez oleju, ale musimy pokazać to na przykładzie najbardziej extreme. Uruchamianie zimnego silnika, jazda na kole, są momenty, w których tego oleju nie masz :)

Dlaczego Retbike ciura ludzi po asfalcie - aby pokazać maksymalne warunki i skuteczność ich produktów
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=lae593zstHs [/youtube]

A jaki test Ceramizera Ty chciałbyś zobaczyć?


20 lip 2016, o 13:28
Zobacz profil
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lip 2016, o 16:35
Posty: 27
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S K2 2002
Post Re: Poszukuję chętnych do testów
a 10 minut stania na chodzie bez oleju, 10 minut jazdy bez oleju i zalanie coś by Wam powiedziało?

Niestety musimy zrobić taki test na motocyklu, bo nikt z motocyklem jeszcze nie próbował a często spotykamy się z brakiem przełożenia: ok działa w samochodzie ale w motocyklu nie, bo mamy wspólne olejenie ze skrzynią;


20 lip 2016, o 13:33
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2016, o 00:11
Posty: 203
Lokalizacja: Wawrzeńczyce/Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv650s 2000
Post Re: Poszukuję chętnych do testów
Baraqda napisał(a):
a 10 minut stania na chodzie bez oleju, 10 minut jazdy bez oleju i zalanie coś by Wam powiedziało?

Niestety musimy zrobić taki test na motocyklu, bo nikt z motocyklem jeszcze nie próbował a często spotykamy się z brakiem przełożenia: ok działa w samochodzie ale w motocyklu nie, bo mamy wspólne olejenie ze skrzynią;

Tak lepiej :spoko: i po tym zabiegu 1000km jazdy i pomiar :mrgreen: A na koniec na olx i w opis "sv 650 perła od forumowicza" :->


20 lip 2016, o 14:30
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 lut 2014, o 17:41
Posty: 263
Lokalizacja: UK - Hemel Hempstead
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650s K5
Post Re: Poszukuję chętnych do testów
Z tego co napisałeś wczesniej, to ceramizer działa tylko w uszkodzonych/zużytych miejscach. Wiec jesli będziesz miał sv z dobrym silnikiem, to ten ceramizer nigdzie się nie osiądzie. Czyli jeżdżąc bez oleju pokażecie ile zdrowy silnik wytrzyma.
Nie lepiej zakatować silnik prawie do stanu agonalnego a potem wlać ceramizer i pokazać co on potrafi ?


21 lip 2016, o 02:01
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 wrz 2012, o 22:58
Posty: 310
Lokalizacja: mazowieckie WLI
Płeć: mężczyzna
Moto: SV1000N 2004
Post Re: Poszukuję chętnych do testów
No raczek zakatowanego silnika pare ml srodka nie naprawi i przywroci do zywych. Gdyby tak bylo mechanicy poszliby z torbami.


21 lip 2016, o 06:27
Zobacz profil
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lip 2016, o 16:35
Posty: 27
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S K2 2002
Post Re: Poszukuję chętnych do testów
:) no dobra :)
Mówiąc o uszkodzeniach i regeneracji silnika nie mam na myśli rowu w cylindrze albo no nie wiem, dziury na wylot ;) :obity:
Mówimy o technologii nano wielkości :) nawet i po 20 000km Ceramizer ma co robić w silniku. To są mikro pęknięcia. To nie jest regeneracja w stylu wskrzeszenie trupa czy zaklej i sprzedaj :) To nie motodoktor dla handlarzy który zagęszcza olej :) Jak zaaplikujesz ceramizer i rozłoższysz silnik nie zobaczysz bejcy na centymetr ;)
Michalecek - masz rację. To tylko 4 gramy. Czasem musimy wlać i dwie dawki.
Osobiście przy samochodach jak ktoś nam mówi, że jego auto ciągnie 1l oleju na 200 km to niestety ale odradzamy stosowanie, bo nie gwarantujemy efektu ;) aczkolwiek ostatnio zadzwonił do nas kierowca z takim problemem i powiedział albo Ceramizer, albo remont silnika (oczywiście mechanicy mówili tylko remont :cenzura: ). Spróbował. Zalał dwie dawki, poprawiło do 1l na 600 km, kolejne dwie i uzyskał wynik 1l na 1500 km. W serwisie powiedzieli mu, że to już normalne zużycie przy tym modelu (Audi ;)
Akurat się udało, bo problem był w miejscach tarcia. Należy jednak pamiętać, że tam, gdzie to tarcie nie występuje, warstwa ceramiczna się nie wytwarza. Więc jeśli ktoś ma problem z przeciekającą gumową uszczelką to ... :niee:


21 lip 2016, o 11:19
Zobacz profil
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lip 2016, o 16:35
Posty: 27
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S K2 2002
Post Re: Poszukuję chętnych do testów
Mlody200sx napisał(a):
Baraqda napisał(a):
a 10 minut stania na chodzie bez oleju, 10 minut jazdy bez oleju i zalanie coś by Wam powiedziało?

Niestety musimy zrobić taki test na motocyklu, bo nikt z motocyklem jeszcze nie próbował a często spotykamy się z brakiem przełożenia: ok działa w samochodzie ale w motocyklu nie, bo mamy wspólne olejenie ze skrzynią;

Tak lepiej :spoko: i po tym zabiegu 1000km jazdy i pomiar :mrgreen: A na koniec na olx i w opis "sv 650 perła od forumowicza" :->


No tak, ale usłyszymy: Łee tam, bez Ceramizera też dałby radę, w końcu to Suzuki :)
Równolegle dwa moto, jeden z i jeden bez - to też dwa, ten sam rocznik, przebieg ( :omg: ) stan ( :wtf: :flaga: )

Nas przekonuje jedno - nie spotkałem się na razie z mechanikiem od moto, który dałby więcej niż 10 minut bez oleju (raczej 5). Że się przegrzeje, że skrzynia nie wytrzyma (możliwe :/ ) że tysiące innych powodów. Jest to nasz pierwszy test na motocyklu więc sami nie wiemy :) Ale jeśli uratuje, jeśli pochodzi np. 20 minut/ 30 minut, zalejemy z powrotem olejem i nic... czy nie chciał byś takiego preparatu u siebie w silniku... Czy ci, którzy zarżnęli kiedyś motor, Crossy, fani weele, nie mieli by mniej zmartwień z Ceramizerem w oleju?
Dla nas "Kowalskich" na drodze istotne jest np. sprężanie ciśnienia na cylindrach (moc), cichsza praca, mniej kopci, lepiej biegi wskakują, mniej się grzeje... Sceptyk jednak powie - placebo, nie wierzę, "Tobie się wydaje..." a hardcore test to hardcore test :)
Zobaczymy co się wydarzy. Jeśli SV przeżyje może 30 minut będę przekonywał za zalaniem i dalszą eksploatacją (już się do niej przywiązałem :mylove:

Może na jazdę bez oleju powinienem otworzyć stream online z kamery :) i będzie jak na arenie: litości... albo dobij ją... hehe
każdy będzie mógł to zobaczyć online... może to nie głupie?


21 lip 2016, o 11:39
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2016, o 00:11
Posty: 203
Lokalizacja: Wawrzeńczyce/Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv650s 2000
Post Re: Poszukuję chętnych do testów
Baraqda napisał(a):
Mlody200sx napisał(a):
Baraqda napisał(a):
a 10 minut stania na chodzie bez oleju, 10 minut jazdy bez oleju i zalanie coś by Wam powiedziało?

Niestety musimy zrobić taki test na motocyklu, bo nikt z motocyklem jeszcze nie próbował a często spotykamy się z brakiem przełożenia: ok działa w samochodzie ale w motocyklu nie, bo mamy wspólne olejenie ze skrzynią;

Tak lepiej :spoko: i po tym zabiegu 1000km jazdy i pomiar :mrgreen: A na koniec na olx i w opis "sv 650 perła od forumowicza" :->


No tak, ale usłyszymy: Łee tam, bez Ceramizera też dałby radę, w końcu to Suzuki :)
Równolegle dwa moto, jeden z i jeden bez - to też dwa, ten sam rocznik, przebieg ( :omg: ) stan ( :wtf: :flaga: )

Nas przekonuje jedno - nie spotkałem się na razie z mechanikiem od moto, który dałby więcej niż 10 minut bez oleju (raczej 5). Że się przegrzeje, że skrzynia nie wytrzyma (możliwe :/ ) że tysiące innych powodów. Jest to nasz pierwszy test na motocyklu więc sami nie wiemy :) Ale jeśli uratuje, jeśli pochodzi np. 20 minut/ 30 minut, zalejemy z powrotem olejem i nic... czy nie chciał byś takiego preparatu u siebie w silniku... Czy ci, którzy zarżnęli kiedyś motor, Crossy, fani weele, nie mieli by mniej zmartwień z Ceramizerem w oleju?
Dla nas "Kowalskich" na drodze istotne jest np. sprężanie ciśnienia na cylindrach (moc), cichsza praca, mniej kopci, lepiej biegi wskakują, mniej się grzeje... Sceptyk jednak powie - placebo, nie wierzę, "Tobie się wydaje..." a hardcore test to hardcore test :)
Zobaczymy co się wydarzy. Jeśli SV przeżyje może 30 minut będę przekonywał za zalaniem i dalszą eksploatacją (już się do niej przywiązałem :mylove:

Może na jazdę bez oleju powinienem otworzyć stream online z kamery :) i będzie jak na arenie: litości... albo dobij ją... hehe
każdy będzie mógł to zobaczyć online... może to nie głupie?


Akurat ten model jest bardzo wrażliwy na braki oleju, chwilowy brak doprowadza do zatarcia a co dopiero 10min , wiem bo sam juz jeden zatarlem :( Mi po prostu jej szkoda ale masz rozgrzeszenie bo to dla wyższej idei... Jestem ciekaw ile to pochodzi :D


21 lip 2016, o 13:40
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 wrz 2010, o 09:57
Posty: 1957
Płeć: mężczyzna
Moto: 2x 650s K9 ..... 675
Post Re: Poszukuję chętnych do testów
Mam matiza z 2000 roku, pali co mu wleje...a dolewam mu juz tylko paroletni zuzyty olej z moich motocykli :) Ciekawe jak zachowywalby sie po wlaniu takiego specyfiku? Jak chcesz moge testowac do oporu ;)

_________________
675


21 lip 2016, o 13:41
Zobacz profil
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lip 2016, o 16:35
Posty: 27
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S K2 2002
Post Re: Poszukuję chętnych do testów
W oczekiwaniu na Wasze pomiary chcę wam pokazać krótką relację z wyprawy chłopaków do Magadanu (27000km) i nieoczekiwany test Ceramizera tzn. jazdę bez oleju (awaria pompy oleju) po pustyni Gobi :bojesie:
filmik:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=0W6UNI2mpQU[/youtube]
relacja:
http://www.ceramizer.pl/blog/motocyklem-do-magadanu-historia-podrozy-oczami-uczestnikow/

:piwo:


12 wrz 2016, o 15:32
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2014, o 14:13
Posty: 77
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N Y
Post Re: Poszukuję chętnych do testów
Napiszę coś od siebie.
Kupiłem, zalałem, przejechałem niecałe 100 km.
Rano startuje lepiej i faktycznie praca silnika się wyciszyła.
Zobaczymy, jak będzie dalej - będę dawał znać ;)


16 wrz 2016, o 09:47
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 5 wrz 2016, o 13:44
Posty: 29
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv650N 1999
Post Re: Poszukuję chętnych do testów
Zastanawia mnie jedna rzecz, a mianowicie reakcja ceramizera na ścianki cylindra które są przecież honowane po to aby wytwarzał się na nich ładny film olejowy.
Czy założyciel wątku może coś objaśnić w tej kwestii?


19 wrz 2016, o 13:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL