Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 mar 2024, o 17:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Zakup SV 650 motorex dp Kraków/Gniezno Pomocy 
Autor Wiadomość
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lut 2014, o 12:23
Posty: 257
Lokalizacja: Wielkopolska
Płeć: mężczyzna
Moto: Różne, co popadnie
Post Re: Zakup SV 650 motorex dp Kraków/Gniezno Pomocy
pomijając fakt, że w życiu nikomu bym nie przelał kasy jako zaliczkę na moto (mamy zimę, kupujących jest tyle, co kot napłakał, stąd telefony od "szefów komisów"), to strasznie żeś się napalił, dawno nie widziałem osobnika, co by tak pisał o zakupie moto na początku grudnia :D.

Bierzesz kogoś normalnego i wyizolowanego emocjonalnie do sprawdzenia moto na miejscu? Bo jak nie, to i pękniętej ramy nie zauważysz :D Co do sprawdzania, SV po lifcie to mega udana konstrukcja i odpowiednio zadbana posłuży dłuuugo, sprawdzaj to, co przy każdy moto...

Z ogłoszenia i fotek (wyjątkowo dupnej jakości) nie wynika kompletnie nic, dlatego nikt na forum Ci nie pomoże. Nie chcę generalizować i absolutnie nie odnoszę się do wskazanego w ogłoszeniu komisu, ale niestety Gniezno i Chodzież uchodzi w WLKP za źródło ulepów i pseudo-handlarzy, kilku moich znajomych nacięło się na sprzęty z tych rejonów (i co ciekawe od różnych handlarzy), ale że mamy do tych miejsc po 50-100 km w obie strony, to każdy to olał. Oby Tobie tym razem się poszczęściło :) Czekamy na relację z podróży, bo po stylu pisania i poziomu napalenia śmiało stwierdzam, że i tak nikt ani nic nie odciągnie Cię od pomysłu przejechania 1000 km :D


2 gru 2016, o 13:45
Zobacz profil WWW
pieszy

Dołączył(a): 1 lis 2016, o 08:07
Posty: 9
Płeć: mężczyzna
Moto: Suzuki GS 550 katana
Post Re: Zakup SV 650 motorex dp Kraków/Gniezno Pomocy
Ja chłopa rozumiem. Wymyślił sobie konfigurację to i będzie musiał po nią pół Polski przejechać. Ja pewnie podobnie będę szukał. Wykorzystaj czas zimowy i bądź cierpliwy. Pamiętaj że sv jest w grupie ryzyka. Jest tania i łatwo podnosi koło, sporo jest sztuk skatowanych przez młodzieńców bez kasy. Kiedyś znajomy opowiadał że szukał taniego sciga i przez telefon opona miała być na jeden sezon a jak przyjechali to druty z niej wystawaly.

Wysłane z 1+2


2 gru 2016, o 14:12
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 30 lis 2016, o 12:08
Posty: 10
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2003
Post Re: Zakup SV 650 motorex dp Kraków/Gniezno Pomocy
Z tym szefem było także dzwoniłem wieczorem i był tylko mechanik i sprzedawca..przedstawilem temat..i miałem dzwonic na drugi dzien..ale szefa nie było rano tylko od 10..i jak ja juz poszedlem do roboty i nie mialem jak wykonać telefon on oddzwonił z informacjami i odpowiedziami na pytania które zadałem...Zaliczka nie poszła na zaklepanie...tylko na tłumaczenia i przegląd..bo jesli będzie ok i bede chciał zakupić..to już mam załatwione wszystko ;) Negocjacja: ja pytalem czy wchodzi w gre...uslyszalem ze na miejscu nie wielka..wiec jak mi zejdzie te 300 zł a ja musze dopłacić za papiery 300 to na jedno wyjdzie...

Tak jade ja i 2 ziomków także spokojnie :D
kiedyś odległości mnbie przerażały...przestały kiedy kupywałem swojego pierwszego Golfa..i w Małopolsce i Śląskim były same ruiny..zaryzykowałem i pojechałem do Warszawy pociągiem..a wróciłem Golfem..i nie żałowałem :D ale oglądałem go 3 godziny


2 gru 2016, o 23:17
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lut 2014, o 12:23
Posty: 257
Lokalizacja: Wielkopolska
Płeć: mężczyzna
Moto: Różne, co popadnie
Post Re: Zakup SV 650 motorex dp Kraków/Gniezno Pomocy
Podbijam temat (z czystej ciekawości) - byłeś oglądać? Moto kupione?


5 gru 2016, o 16:18
Zobacz profil WWW
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwi 2016, o 16:53
Posty: 182
Lokalizacja: ERA
Płeć: mężczyzna
Moto: GSX1250 2015
Post Re: Zakup SV 650 motorex dp Kraków/Gniezno Pomocy
Dzigi53 napisał(a):
Negocjacja: ja pytalem czy wchodzi w gre...uslyszalem ze na miejscu nie wielka..wiec jak mi zejdzie te 300 zł a ja musze dopłacić za papiery 300 to na jedno wyjdzie...


Jeśli sprzedaję motocykl, czy samochód i gość przez telefon od razu chce negocjować cenę, nie widząc na oczy przedmiotu umowy to z góry dziękuję, po co wzajemnie marnować sobie czas :)


5 gru 2016, o 16:38
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 gru 2012, o 13:56
Posty: 900
Lokalizacja: Wa-wa
Płeć: mężczyzna
Moto: KLE-kot
Post Re: Zakup SV 650 motorex dp Kraków/Gniezno Pomocy
Co w tym dziwnego, że ktoś chce wyczuć przez telefon na ile jesteś skłonny zejść z ceny? Czasami ktoś ma np. budżet 5000 zł, a cena wyjściowa to 5300 zł, więc po prostu ktoś chce się zorientować czy np. warto dymać przez pół Polski.

Co innego, jakbyś kupował, a ktoś już przy rozmowie telefonicznej byłby skłonny negocjować...

_________________
GSF600 N || SV650 S K4 || ZXR400 || CBR600RR || GSF1250 GT || Street Triple || SV650 S '99 || Versys 650


17 sty 2017, o 22:14
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 12 lut 2016, o 22:05
Posty: 1242
Lokalizacja: Roma
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv 650 K8 Traveller
Post Re: Zakup SV 650 motorex dp Kraków/Gniezno Pomocy
Ojej... na spokojnie, dasz radę . Pojedź z mechanikiem, obejrzysz, po co się przejmować? Czym? W najgorszym wypadku będziesz miał nauczkę na przyszłość.

P.S. W Sv 650 nic nie siada, bierzesz i jeździsz.

_________________
Nec temere, nec timide.


17 sty 2017, o 23:21
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 mar 2016, o 15:53
Posty: 195
Lokalizacja: Lubliniec/ Wrocław
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650N 2007
Post Re: Zakup SV 650 motorex dp Kraków/Gniezno Pomocy
JustJulek napisał(a):
No, no powiem dziwna operacja :hmm: Już pomijam fakt, że jednak jedziesz oglądać w ciemno sprzęcik 500km w jedną stronę, ale negocjowanie ceny przez telefon? Zapewnienia sprzedawcy to jedno, a stan faktyczny to drugie. Wiem o czym mówię, bo sam w takie zapewnienia uwierzyłem i poleciałem oglądać moto do Częstochowy. Na szczęście nie była to wyprawa typowo po motocykl, tylko umówiłem się przy okazji, bo akurat przejeżdżałem niedaleko. To co zastałem... lepiej nie mówić :mrgreen: Trochę może straszę, ale po prostu nie zdziw się, jak pojedziesz na marne. W każdym razie, powodzenia. Obyś trafił na uczciwego sprzedawcę i wrócił do domu z SV na pace ;)

Byłeś oglądać tą niebieską Ske?

_________________
Na kolanach po kamieniach póki tylko jest sens :)


18 sty 2017, o 08:32
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwi 2016, o 16:53
Posty: 182
Lokalizacja: ERA
Płeć: mężczyzna
Moto: GSX1250 2015
Post Re: Zakup SV 650 motorex dp Kraków/Gniezno Pomocy
Goccolo napisał(a):
Co w tym dziwnego, że ktoś chce wyczuć przez telefon na ile jesteś skłonny zejść z ceny? Czasami ktoś ma np. budżet 5000 zł, a cena wyjściowa to 5300 zł, więc po prostu ktoś chce się zorientować czy np. warto dymać przez pół Polski.

Co innego, jakbyś kupował, a ktoś już przy rozmowie telefonicznej byłby skłonny negocjować...


Tak jak pisałem, dziwne jest to że nie widzisz przedmiotu umowy, już Ci cena nie pasuje. Głupotą jest dla mnie sztuczne zawyżanie ceny, tylko po to żeby zejść później z ceny. Mam towar, znam jego wartość i tyle chce za niego dostać.


18 sty 2017, o 12:19
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lip 2016, o 00:59
Posty: 269
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N K3
Post Re: Zakup SV 650 motorex dp Kraków/Gniezno Pomocy
Gacu napisał(a):
Byłeś oglądać tą niebieską Ske?


Niee. Jakoś w sierpniu szarą Nke :D


18 sty 2017, o 15:11
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 gru 2012, o 13:56
Posty: 900
Lokalizacja: Wa-wa
Płeć: mężczyzna
Moto: KLE-kot
Post Re: Zakup SV 650 motorex dp Kraków/Gniezno Pomocy
rafput napisał(a):
Goccolo napisał(a):
Co w tym dziwnego, że ktoś chce wyczuć przez telefon na ile jesteś skłonny zejść z ceny? Czasami ktoś ma np. budżet 5000 zł, a cena wyjściowa to 5300 zł, więc po prostu ktoś chce się zorientować czy np. warto dymać przez pół Polski.

Co innego, jakbyś kupował, a ktoś już przy rozmowie telefonicznej byłby skłonny negocjować...


Tak jak pisałem, dziwne jest to że nie widzisz przedmiotu umowy, już Ci cena nie pasuje. Głupotą jest dla mnie sztuczne zawyżanie ceny, tylko po to żeby zejść później z ceny. Mam towar, znam jego wartość i tyle chce za niego dostać.

Ogólnie się z Tobą zgadzam i sam postępuję podobnie jak Ty, ale jednak większość ludzi wystawia sprzęt nieco drożej niż jest skłonna sprzedać, więc nie ma co się dziwić że kupcy przez telefon próbują wyczuć na ile cena podlega negocjacji.

_________________
GSF600 N || SV650 S K4 || ZXR400 || CBR600RR || GSF1250 GT || Street Triple || SV650 S '99 || Versys 650


18 sty 2017, o 17:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL