Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 29 mar 2024, o 04:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Książki serwisowe, potwierdzenia przebiegu. 
Autor Wiadomość
rowerzysta

Dołączył(a): 25 lut 2014, o 22:45
Posty: 17
Płeć: kobieta
Moto: kobieta
Post Książki serwisowe, potwierdzenia przebiegu.
Witam, ostatnio usłyszałem od kolegi ,że japońskie motocykle nie mają prowadzonych książeczek serwisowych. Sprowadził moto z zachodu i chcąc sprawdzić przebieg dzwonił do serwisu marki motocykla, i tam uzyskał taką informację. Jak to jest naprawdę, czy większość ma te książeczki "pogubione" bo nie zgadzają się z prawda, czy faktycznie nie zawsze są wydawane? Pytanie dręczy mnie ponieważ jak wiadomo im lepiej sprawdzimy stan motocykla tym lepiej i taniej dla nas, ale mieć oryginalny przebieg na liczniku też jest miło, bo po nim też możemy planować wymiany czy serwisy podzespołów motocykla. Wiadomo jak u nas w kraju i nie tylko wygląda oszukiwanie ludzi w przebiegach samochodowych itd. Czy można uzyskać informacje o przebiegu w inny sposób? Jakie macie z doświadczenia w tym temacie. Pozdrawiam.


26 mar 2017, o 21:54
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:47
Posty: 2660
Lokalizacja: Bjaczystok
Płeć: kobieta
Moto: Trufel 675
Post Re: Książki serwisowe, potwierdzenia przebiegu.
Jak kupujesz nowy motocykl w salonie to dostajesz książeczkę serwisową (czy raczej przeglądów/napraw gwarancyjnych) oraz instrukcję obsługi. Wiadomo że z czasem położy się je w takim miejscu że człowiek zapomni i 5 lat później przy sprzedaży z gapiostwa nie da ich nowemu nabywcy. A jeśli np. sprzęt był sprowadzony z zagramanicy jako rozbity to cebulaczek sam wyrzuca takie książeczki żeby nie było wiadomo ile przebiegu cofnął.
Jedyne co, to możesz sobie sam taką książeczkę założyć i wpisywać do niej co i kiedy robiłeś. Przydaje się dla samego siebie i nawet później przy sprzedaży. Nawet jeśli nie ma wcześniejszej historii to choć wiadomo, że Ty dbałeś o motocykl.

_________________
Suzuki SV 650s 2006 -> Honda VTR 1000 SP1 2001 -> Triumph Street Triple 675 2012


27 mar 2017, o 06:49
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 lut 2016, o 14:48
Posty: 78
Lokalizacja: Oława
Płeć: mężczyzna
Moto: GSX-R 750 K6
Post Re: Książki serwisowe, potwierdzenia przebiegu.
Kupiłem w Polsce w salonie Hondy nową CBR 5 lat temu i dostałem do niej książkę serwisową. Przeglądy w nią wbijane zgodnie z harmonogramem były podstawą gwarancji. Oczywiście przeglądy tylko ASO. Tak więc książki są ;) Może poprostu ASO nie prowadzą ewidencji z motocyklami, dlatego w serwisie nic mądrego się nie dowiesz, a jedyny ślad napraw i przebiegów to ten w książkach? :hmm:

Jak nie masz, a chcesz prowadzić dziennik to kup sobie z JM książkę do wbijania przeglądów i napraw w serwisie, a to co samo robisz zapisuj do zwykłego zeszytu w kratkę. Ja tak przynajmniej robię, bo też do moto serwisówki nie miałem ;P

_________________
Moja była: ..:: Suzuki SV 650N K4 by Mira$ ::..


27 mar 2017, o 13:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL