Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 23 kwi 2024, o 13:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
prośba o ocenę ogłoszenia SV650 
Autor Wiadomość
pieszy

Dołączył(a): 26 maja 2017, o 08:54
Posty: 2
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650 (wkrótce :) )
Post prośba o ocenę ogłoszenia SV650
Witam!

Jeżeli w złym dziale założyłem temat proszę o przeniesienie i z góry przepraszam.
 
Jako, że kompletnie nie znam się na motocyklach od strony technicznej praktycznej chciałbym poprosić o wstępną ocenę ogłoszenia:
 
https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-sv ... xtor=SEC-8
 
 
Zamierzam też podjechać i obejrzeć - czy są poza oczywistymi rzeczami - elementy, na które trzeba szczególnie zwrócić uwagę w SV650?
 
Jeszcze jedna sprawa - tylna opona wygląda na trochę jeżdżoną a z drugiej strony bieżnik jest dość głęboki. Czytałem, że nieuczciwi sprzedawcy nacinają rowki diaksą dla ich pogłębienia - nie ukrywam, że bardzo się czegoś takiego obawiam bo to przecież straszna pułapka. Można to jakoś odróżnić?
 
Nie chcę zakładać nowego tematu a jak pisałem w przywitaniu bardzo po kursie podobał mi się dźwięk V-ki Gladiusa jednak jego wygląd już mniej stąd chciałbym właśnie SV650. Podobno Gladius jest jej mocno ugładzoną wersją. Jak się ma jeden model do drugiego jeżeli chodzi o prowadzenie?
Nigdzie nie znalazłem ich porównania wprost. Czy jeżeli Gladiusa ogarniałem w zasadzie bardzo dobrze, nie miałem problemu z uślizgiem koła, z nieogarnięciem hamowania silnikiem czy ruszaniem, jeździłem bardzo dynamicznie ogólnie spoko, to czy będzie to miało przełożenie na SV-kę, czy jest ona naprawdę jakimś tam diabłem wcielonym?

Wiem, że tematów SV na pierwsze moto jest multum i je czytałem ale ciekawy jestem jak można porównać ją do Gladiusa.


Z góry dzięki za pomoc,
 
LwG!
 


26 maja 2017, o 09:06
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 maja 2016, o 15:56
Posty: 269
Lokalizacja: Giebułtów / Tychy
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S k3
Post Re: prośba o ocenę ogłoszenia SV650
Gaznikiem nie jezdzilem, ale podobnie. mialem kurs na gladiusie i potem kupilem SV.

Jazda na kursie, a wlasnym moto to jednak co innego. Na kursie to nie przekroczylem nigdy 100. Wlasnym sie jezdzi troche dynamiczniej.

Jezeli chodzi uslizg tylnego kola - na kursie nie uslizgnelo ani razu, na SV sie zdarzalo pare razy, ale tez w mojej opini do przezycia. Ostatnio sie troche wystraszylem na zakrecie, w dosc glebokim zlozeniu jakpoczulem, ze minimalnie sie uslizguje kolo, ale nic sie zlego nie stalo. :)

Gaznik podobno jest dzikszy od wtryska, gaznikiem nie jechalem, wiec ciezko mi sie wypowiedziec. SV jest na pewno bardzo wdziecznym mootcyklem, lekkie i calkiem fajne do miasta. Patrzac po sobie, to zachwyca mnie ten silnik, za to mam S'ke i troche przeszkadzaja mi clip-ony, ktore wymuszaja bardziej lezaca pozycje. W trasie spoko, ale po miescie jakos tak srednio. Generalnie motocykl w mojej opini bardzo udany, nie jest uniwersalny, pasazerka narzekala, ze jest niewygodnie, ja nie siedzialem jako pasazer, wiec nie wiem. :)

Generalnie jesli chodzi o sv jako pierwsze moto, to prawda jest uniwersalna - jeden kupi litra i bedzie dobrze, inny kupi 125 i sie zabije. Wszystko zalezy od Ciebie i Twojej wyobrazni, badz jej braku. :)

PS. takie prosby do dzialu "ciekawostki z allegro".


26 maja 2017, o 09:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL