Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 27 kwi 2024, o 17:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
wymuszenie pierwszeństwa przez pijanego - pech pmka 
Autor Wiadomość
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2010, o 21:40
Posty: 266
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Post wymuszenie pierwszeństwa przez pijanego - pech pmka
Tydzień temu poskładałem Sv-kę po wypadku z początku września, palec jeszcze przechodzi rehabilitacje, a tu kolejny wypadek :( Jechałem sobie dzisiaj spokojnie do pracy, jechałem pierwszy kilometr, więc jechałem spokojnie, grzałem oponki itd, prosta droga i jakaś ku**wa nagle wyjechała mi z lewej strony, włączając się do ruchu i wymuszając pierwszeństwo, gościu praktycznie we mnie wjechał, więc nawet nie zdążyłem użyć żadnego z hamulcy, zepchnął mnie i stłamsił do prawej do krawężnika. Nie miałem jak uciec w lewo bo on tam był. :/ Gość jechał dostawczakiem, busem. kierowca stary dziad, czerwony na gębie. Po badaniu trzeźwości pierwszy wynik -> 0,22 ; drugi -> 0,25. Pijany kut*s. . . Powinni na pal wieszać od razu, przez dupsko :P Na miejscu szybko zjawiła się drogówka i pogotowie, na szczęście nic mi się nie stało. Uff, zadrapanie i stłuczenia kolana i biodra. Gościu był pod wpływem, więc nie dostałem na miejscu protokołu z wypadku, sprawa trafia na komisariat, a jak gość nie zgodzi się z propozycją wyroku -> zawiasy + utrata prawo jazdy, to czeka mnie długa przeprawa po sądach. Tym razem dla mnie się sezon skończył. Kurcze, a taka piękna pogoda :/ Uszkodzenia Zuzanny:
*wyrwany crash pad z wahacza, prawa strona
*porysowany tylny ogon, prawy
*złamany wydech
*porysowana rama jakby od spodu (krawężnik)
*urwana dźwignia hamulca tylnego
*połamane, porysowane akcesoryjne owiewki boczne 2szt
*pęknięta chłodnica
*wyrwany balanser, prawy
*skrzywiony stelaż
*porysowane lusterka
*złamane obydwie lagi
*pęknięta czacha -> prawa strona
*półki raczej krzywe
*uszkodzona przednia felga
*crash pady
*obydwa podnóżki
+ bak z lewej, tylna owiewka z lewej, dźwignia zmiany biegów, sety :P
+ pewnie jeszcze coś o czym zapomniałem napisać, albo jeszcze nie zauważyłem
+ ciuchy: kurtka, spodnie, buty, rękawiczki, kask

Niestety nie ma AC i pozostaje mi tylko gościa OC. . .
I teraz pytanie do was: W jaki sposób mam się zachować przy wycenie przez rzeczoznawce?? Jak to wygląda?? Jak się przygotować?? Czy on mi od razu powie o kwocie, co jeśli się nie zgodzę z jego wyceną?? Jakie są możliwości negocjacji, jak z gościem gadać?? Pewnie będzie zaniżał koszty, jak się obronić. Motocykl dla mnie jest wrakiem, wygląda strasznie Zuzanna, w grę wchodzi tylko opcja takiej wysokości odszkodowania z gościa OC, żebym mógł sobie kupić nowy. Czy na ciuchy muszę przedstawić paragony z zakupu?? Motocykl z 2007 r. przebieg 25200 km, może ktoś ma doświadczenie na ile mi wycenią. Czy oni wyceniają z uwzględnieniem nowych części, po cenach dystrybutorów Suzuki?? Czy gość mi powie, że czachę Panu pospawają, wyszpachlują i wymalują??

_________________
Motocykl jak narkotyk, wyniszcza powoli lub zabija natychmiast . . .
SUZUKI SV 650 S K7 - zniszczona


4 paź 2010, o 18:42
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 11:03
Posty: 713
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć: mężczyzna
Moto: KTM 790 Adventure R
Post Re: wymuszenie pierwszeństwa przez pijanego - pech pmka
Ty to masz w tym roku totalny niefart :-(

_________________
SV650N K6 YHJ --> DL650A L0 YME --> BMW F700GS --> KTM 790 Adeventure R
http://www.bikepics.com/members/golkow


4 paź 2010, o 18:52
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 07:59
Posty: 456
Lokalizacja: SB
Płeć: mężczyzna
Post Re: wymuszenie pierwszeństwa przez pijanego - pech pmka
Szczęścia to Ty nie masz za grosz w tym sezonie. :( Zdrowiej.

_________________
Pozdrawiam! :tomekk:


4 paź 2010, o 19:01
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2010, o 23:15
Posty: 909
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S 2004
Post Re: wymuszenie pierwszeństwa przez pijanego - pech pmka
Stary ogromne współczucie. Nie wiem jak jest z wypłatą z OC sprawcy. U mnie wycena po wypadku miała się nijak do sumy AC. Rzeczoznawca wycenił moto przed wypadkiem i po. Różnicę dostajesz do ręki a wrak możesz sprzedać na ich aukcji bądź sam. Wg skali PZU, której używali przy moim moto SV 2007 jest warta 13.750. Życzę dużo szczęścia. Wiesz gdzie on był ubezpieczony?

_________________
SV650S K4


Ostatnio edytowano 4 paź 2010, o 19:03 przez matejator, łącznie edytowano 1 raz



4 paź 2010, o 19:02
Zobacz profil WWW
chef master
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 07:59
Posty: 1008
Lokalizacja: Pruszków
Płeć: mężczyzna
Moto: pies w budowie 929:)
Post Re: wymuszenie pierwszeństwa przez pijanego - pech pmka
Fuck... Nie masz szczęścia chłopie. Na pewno jeśli Ci za nisko wycenią to się odwołuj aż dostaniesz tyle ile chcesz :) Trochę to trwa, ale się opłaca. No i wiadomo: ciuchy, buty, kask. Jeśli coś się nie uszkodziło to szukaj po znajomych ciuchów itp. Nawet jak nie masz paragonów to więcej lub mniej, ale muszą zwrócić.

_________________
GG:6047566
SV650K2----> CBR 929 Y


4 paź 2010, o 19:03
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2010, o 21:40
Posty: 266
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Post Re: wymuszenie pierwszeństwa przez pijanego - pech pmka
matejator napisał(a):
Wiesz gdzie on był ubezpieczony?
Jeszcze nie wiem ...

_________________
Motocykl jak narkotyk, wyniszcza powoli lub zabija natychmiast . . .
SUZUKI SV 650 S K7 - zniszczona


4 paź 2010, o 19:05
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2010, o 23:15
Posty: 909
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S 2004
Post Re: wymuszenie pierwszeństwa przez pijanego - pech pmka
A jak ją zbierałeś? Była laweta?

_________________
SV650S K4


4 paź 2010, o 19:10
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: wymuszenie pierwszeństwa przez pijanego - pech pmka
Oj chłopie, współczuję :(

Wycena powinna być raczej robiona po cenach nowych części w ASO, nie jakieś tam szpachlowanie u Mietka w garażu. Wszystkie części, które zostały chociażby zarysowane w wypadku mają być wymienione na nowe. Warto wstawić motocykl do jakiegoś autoryzowanego serwisu i niech tam się odbędą oględziny rzeczoznawcy. Albo nim przyjedzie rzeczoznawca, to sam podjedź do ASO i spisz sobie koszty wszystkich części zgodnie z ich cennikiem. Taka wycena z pieczątką salonu suzuki to dość konkretny argument w negocjacjach z ubezpieczalnią. Co do ciuchów to najlepiej jakbyś miał paragony, ale jak nie masz, to trzeba wykonać kurs do sklepu/dystrybutora i poprosić o wycenę ubrań, kasku itd.

Sądzę, że przy tych uszkodzeniach to nie ma szans, by skończyło się inaczej jak szkodą całkowitą. Koszty naprawy przekroczą wielokrotnie wartość motocykla. Ubezpieczyciel wyceni więc wartość motocykla przed wypadkiem wg tabeli eurotaxu (mając totalnie w dupie wszystkie Twoje inwestycje typu wydech i inne dodatki) np. na 15tys. zł. Następnie wycenią wartość wraku np. na 3tys, bo potencjalnie za tyle można opylić na allegro to, co przetrwało. Więc wypłacą Ci 12tys. i zostawią motocykl, a Ty się z nim bujaj lub ew. podeślą swojego kupca na wrak.

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


4 paź 2010, o 19:10
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2010, o 23:15
Posty: 909
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S 2004
Post Re: wymuszenie pierwszeństwa przez pijanego - pech pmka
lasooch ale dodatki muszą wziąć pod uwagę. U mnie część wzięli a części nie więc się odwołałem, bo muszą je uwzględnić nawet u mnie z AC. Były w czasie ubezpieczania, a w przypadku pmka w czasie wypadku.

_________________
SV650S K4


4 paź 2010, o 19:14
Zobacz profil WWW
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2010, o 21:40
Posty: 266
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Post Re: wymuszenie pierwszeństwa przez pijanego - pech pmka
matejator napisał(a):
A jak ją zbierałeś? Była laweta?

To się stało 500 - 600 metrów od domu, dopchałem sobie jakoś pomału, dzięki nieocenionej pomocy JAGO -> po raz kolejny chłopak stanął na wysokości zadania i mi pomógł, prawdziwy przyjaciel.
Ciężko się pchało bo koło dobiło do chłodnicy, niszcząc ją. Dowód zabrała policja :(

_________________
Motocykl jak narkotyk, wyniszcza powoli lub zabija natychmiast . . .
SUZUKI SV 650 S K7 - zniszczona


4 paź 2010, o 19:15
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:59
Posty: 3102
Lokalizacja: Warta, łódzkie
Płeć: mężczyzna
Moto: różne
Post Re: wymuszenie pierwszeństwa przez pijanego - pech pmka
Ale miałeś pecha :/ Jeśli chodzi o wycenę to... przygotować możesz się np. zakładając jakieś uszkodzone graty a te dobre chowając do garażu :D Zależy na kogo trafisz to można pogadać, ale nie zawsze. Dokładnie pokaż mu co jest uszkodzone, nawet jeśli coś może być niewidoczne gołym okiem to zwróć mu na to uwagę (lagi, tarcze, rama). Wycenę dostaniesz po czasie na piśmie, ale jak gość dogadany to coś tam może wspomni. Paragony za ciuchy nie są konieczne, ale jak masz to lepiej, zwłaszcza jeśli dużo za nie zapłaciłeś. Jeśli gdziekolwiek uderzyłeś kaskiem to zwróć na to uwagę, nie ma prawa Ci powiedzieć, że to niegroźne ryski, w instrukcji kasku zapewne masz napisane, że po uderzeniu kask należy wymienić, pokaż mu w razie czego instrukcję. Motocykl jest jeszcze dość młody, więc wycenią zapewne po cenach salonowych. Prawdopodobnie w Twoim przypadku będzie szkoda całkowita. Myślę, że motocykl wycenią na jakieś 14~15 tys. zł, od tego odejmą wartość tego co zostało i masz dwie opcje - oddajesz im moto i bierzesz całą wartość, bierzesz różnicę, a z wrakiem robisz co chcesz (moim zdaniem najbardziej opłacalne).


4 paź 2010, o 19:18
Zobacz profil WWW
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2010, o 21:40
Posty: 266
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Post Re: wymuszenie pierwszeństwa przez pijanego - pech pmka
Aha, nie wiem czy coś to zmienia w kwestii odszkodowania z OC, ale bus sprawcy był samochodem firmowym, a kierowca był tylko pracownikiem firmy.

_________________
Motocykl jak narkotyk, wyniszcza powoli lub zabija natychmiast . . .
SUZUKI SV 650 S K7 - zniszczona


4 paź 2010, o 19:37
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 sie 2010, o 01:17
Posty: 381
Lokalizacja: Elżbietów
Płeć: mężczyzna
Moto: Ruda SV1000S K3
Post Re: wymuszenie pierwszeństwa przez pijanego - pech pmka
Po prostu brak słów... Wsiada pod wpływem za kierownicę firmowego samochodu i jeszcze wymusza... Dobrze że Tobie nic poważniejszego się nie stało...

_________________
Ruda SV1000 S K3

Obrazek


4 paź 2010, o 20:07
Zobacz profil WWW
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lut 2010, o 00:44
Posty: 178
Lokalizacja: KNT
Post Re: wymuszenie pierwszeństwa przez pijanego - pech pmka
Qrw* ale pech to raczej będziesz miał jak lasoch pisze, svła na złom.

_________________
Sv650N K8


4 paź 2010, o 20:09
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 lip 2010, o 22:22
Posty: 177
Lokalizacja: Wieliczka/Podłęże
Płeć: mężczyzna
Moto: Z 750
Post Re: wymuszenie pierwszeństwa przez pijanego - pech pmka
Piszecie że nie miał szczęścia :hmm: , miał!! maszyna jakaś pechowa! a taka ładna... była :mur: . Masz super Anioła stróża!!!!!!
dobrze że lubi z tobą jeździć :jupi: Trzymaj się!

_________________
v-twin & v-tec


4 paź 2010, o 20:17
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 maja 2010, o 17:03
Posty: 496
Lokalizacja: warszawa/otwock
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N K6 sprzedany
Post Re: wymuszenie pierwszeństwa przez pijanego - pech pmka
W kwestii ubezpieczeń komunikacyjnych się za bardzo nie znam ale czy ubezpieczyciel w związku z tym, iż sprawca był w stanie po użyciu alkoholu, będzie wypłacał z jego OC (sprawcy, firmy) czy jakiegoś funduszu gwarancyjnego a potem na drodze sądowej ściągał od sprawcy? Może da się wtedy rzeczoznawca namówić na jakieś dobre warunki :>

Ps. Nie wiem jak Anioł Stróż ale św. Krzysztof podobno jeździ tylko do 130km/h :obity:

_________________
Przekaż 1% podatku na zakup mojego nowego sprzęta


"nie puszczone bąki unoszą się do głowy, stąd biorą się posrane pomysły"


4 paź 2010, o 20:19
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 26 lut 2010, o 11:22
Posty: 488
Lokalizacja: Gdańsk
Post Re: wymuszenie pierwszeństwa przez pijanego - pech pmka
Przy czym w serwisie zaznacz im, żeby zrobili tylko kosztorys - jak nie będziesz naprawiał go w serwisie(a raczej nie będziesz) to kosztuje to jakieś 150-250 zł, nie musisz wstawiać do Suzuki. Całkę masz na 100 %. Nie zapomnij o ciuchach.

_________________
sv 650 s K5 - blue sucz


4 paź 2010, o 20:23
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: wymuszenie pierwszeństwa przez pijanego - pech pmka
Ubezpieczyciel najpierw wypłaci poszkodowanemu pieniądze, a potem na drodze sądowej będzie się domagać zwrotu tej kasy od właściciela busa. Nie wiem tylko jak tu dokładnie wygląda - czy będą szarpać firmę, która jest właścicielem czy bezpośrednio pracownika, ale to już w sumie ich problem.
Trochę szczęścia w sumie jest w tej sytuacji. Nie tak dawno przeszlifowałeś SV z własnej winy, a teraz trafił Ci się sponsor do pokrycia kosztów ;)

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


4 paź 2010, o 20:24
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 26 lut 2010, o 11:22
Posty: 488
Lokalizacja: Gdańsk
Post Re: wymuszenie pierwszeństwa przez pijanego - pech pmka
A co do akcesoriów, to np. tłumiki akcesoryjne są tańsze niż seria, która kosztuje 4236 zł.

_________________
sv 650 s K5 - blue sucz


4 paź 2010, o 20:26
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2010, o 21:40
Posty: 266
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Post Re: wymuszenie pierwszeństwa przez pijanego - pech pmka
lasooch napisał(a):
Trochę szczęścia w sumie jest w tej sytuacji. Nie tak dawno przeszlifowałeś SV z własnej winy, a teraz trafił Ci się sponsor do pokrycia kosztów

Ale ubezpieczyciel o tym nie musi wiedzieć :P
Będę się odwoływał ile wlezie, dwa, trzy razy, w końcu zima idzie, więc nigdzie mi się nie spieszy. Mam gościa w serwisie dealera, powiedział, że mi pomoże ale wspomniał też, ze procedura odwoławcza to sporo czasu, pism, nerwów, ale warto.

_________________
Motocykl jak narkotyk, wyniszcza powoli lub zabija natychmiast . . .
SUZUKI SV 650 S K7 - zniszczona


4 paź 2010, o 20:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL