Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 mar 2024, o 19:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 592 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Następna strona
SV turystycznie...?:) Kufry, sakwy, torby... 
Autor Wiadomość
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2010, o 15:22
Posty: 707
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000 N 2005
Post Re: Gmole do SV
TastPiotr napisał(a):
pink25 napisał(a):
Dałby ktoś rade zrobić foto takiego stelaża jak to przykręcone jest pod siodełkiem..


Mówisz - masz ;P.

Obrazek


Dzękuje za pokaz.
Podoba mi się - rozumiem własna robota ?
Dasz rade cyknąć/zamieścić fotkę aby i tył uchwytu było widać bo widzę zrobiłeś chyba trzymanie dla pasażera? Taki całokształt. Myślę, że masz pewne trzymanie na te 4 śruby...

_________________
Pozdrawiam
Pink
SV 1000 N, 2005 r. srebrna, szybka GIVI, kufer GIVI


26 kwi 2010, o 12:24
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2010, o 15:22
Posty: 707
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000 N 2005
Post Re: Kufer centralny plus stelaż
Też się za centralnym stelażem rozglądam i się już pogubiłem.
Zobacz w wątku z gmolami- na końcu jest i o tym :)

_________________
Pozdrawiam
Pink
SV 1000 N, 2005 r. srebrna, szybka GIVI, kufer GIVI


26 kwi 2010, o 12:40
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 18:55
Posty: 2755
Post Re: Kufer centralny plus stelaż
No właśnie trochę się burdel robi w temacie kufrów. Gmole, Sv turystycznie i jeszcze tu...

_________________
Sv 650N K7 Phantom Gray


26 kwi 2010, o 12:42
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 09:07
Posty: 689
Lokalizacja: Kielce
Płeć: mężczyzna
Moto: Z1000 '10
Post Re: Kufer centralny plus stelaż
Tak, tak - w temacie gmoli jest najwięcej o kufrach :wtf:

_________________
SV650S -> Z1000 '10


26 kwi 2010, o 12:50
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2010, o 15:22
Posty: 707
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000 N 2005
Post Re: Kufer centralny plus stelaż
OK- proponuje o stelażach pisać tu - zawsze przynajmniej tytuł pasuje ! :)/ po przenosinach postów juz mniej pasuje ale jest OK :)/.

Ja bym poprosił o info z fotkami o typy GIVI pasujące do 1000 rok 2005.

Są jakby 2 rodzaje centralnego... Jeden to taki co ma jakby uszy, którymi łapie się za plastik a drugi co mi się bardziej podoba wygląda jakby miał uszy wsuwane pod siedzenie pasażera, ale nijak nie wiem jaki to symbol uchwytu jest. Info o tym + fotka znalazłem na starym forum. Tam tez jakiś czas temu forumowicz ogłaszał się iż takowe z 10 % zniżką może sprzedać. Napisałem tam na "pw" do Niego, ale cisza. Jakby i tu był kolega to proszę o info co i jak.

Podoba mi się tez taki aluminiowy/firmowy (nie pamiętam kto teraz producentem) montowany pod siedzenie pasażera ale cena coś koło 500 zł to przegięcie.

Fajne są też i konstrukcje własne montowane pod siedzenia (jedna taka z kwasówki szczególnie ładna) i kolega ze starego forum oferował się robić takowe chyba po 200... , ale nie wiem co i jak... Może i bym wszedł w temat jakby jeszcze nieco obniżył cenę...

Ja mam gorszą zagwostkę bo nie wiem co pasuje do litra :) a najczęściej w opisie jest tylko wymienione 650...

_________________
Pozdrawiam
Pink
SV 1000 N, 2005 r. srebrna, szybka GIVI, kufer GIVI


Ostatnio edytowano 26 kwi 2010, o 14:18 przez pink25, łącznie edytowano 1 raz



26 kwi 2010, o 12:53
Zobacz profil
erotoman-gawędziarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:34
Posty: 3871
Lokalizacja: Otwock
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000N 2004
Post Re: Kufer centralny plus stelaż
KID napisał(a):
Tak, tak - w temacie gmoli jest najwięcej o kufrach :wtf:


Przenoszę tamte posty tutaj, więc zrobi się małe zamieszanie.

_________________
SVNERWUS


26 kwi 2010, o 13:16
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2010, o 15:22
Posty: 707
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000 N 2005
Post Re: SV turystycznie...?:) Kufry, sakwy, torby...
Tutaj za 199 zł mamy uchwyt pod centralny GIVI 529FZ
http://www.motoallegro.pl/item101031739 ... tanio.html

Czy tam płyta oznaczona literką D jest w zestawie ?. Raczej nie... ?

Nie do końca mi się to podoba bo wygląda, ze uchwyt ten łapie się "łapami" za uchwyt pasażera i miedzy uchwytem pasażera a stelażem jest jakaś osłona aby nie rysowało raczki pasażera.
Zadzwoniłem do sprzedawcy, ale to obcokrajowiec a dodatkowo nic w temacie nie kuma.

Zakładam, że wielu z Was ma ten właśnie uchwyt. Powiedzcie jak to się sprawuje, Jak ze sztywnością, jak się sprawuje to mocowanie za uchwyt pasażera i jak z estetyką takiego wykonania ?.

Wołałbym aby ten uchwyt nie łapał z góry uchwytu pasażera a wchodził pod ten uchwyt i siodełko pasażera i chyba gdzieś takowe rozwiązanie widziałem. Jak takowy macie widzieliście, dajcie znać.

tu jak widzę GIVI kod produktu: gi529fz
http://www.defender.net.pl/product-pol- ... 3-08-.html
Tylko cena już ponad 270 zł. To jest chyba ten co na starym forum jeden z kolegów oferował ze zniżką i wychodziło chyba coś kolo 240...zł

mam ten link
http://www.sv650.fora.pl/akcesoria-tuni ... r,419.html
Ten, który chyba bardziej mi się podoba (o ile dobrze rozumiem jak działa....). Nie wiem czy to aby do tego nie trzeba wyjąć uchwytu pasażera ?.
Kompletnie nie wiem jak wsunąć te uchwyty stelaża pod siodło pasażera... ?. Potrzebuję objaśnienia :smutas:

_________________
Pozdrawiam
Pink
SV 1000 N, 2005 r. srebrna, szybka GIVI, kufer GIVI


26 kwi 2010, o 14:40
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 18:16
Posty: 512
Lokalizacja: ~Gdańsk
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S '03
Post Re: Gmole do SV
pink25 napisał(a):

Dzękuje za pokaz.
Podoba mi się - rozumiem własna robota ?
Dasz rade cyknąć/zamieścić fotkę aby i tył uchwytu było widać bo widzę zrobiłeś chyba trzymanie dla pasażera? Taki całokształt. Myślę, że masz pewne trzymanie na te 4 śruby...


Niestety nie mam takiego stelaża.. zdjęcie znalazłem na svrider.com... Przejrzyj tamto forum, jest parę fajnych samoróbek, które można rozważyć jako tanie (tymczasowe ?? :hmm:) rozwiązanie. Na przykład:

http://forum.svrider.com/showthread.php?t=78015

A tu więcej zdjęć mocowania od SW-Motech:

http://forum.svrider.com/showthread.php ... =case+rack

_________________
Obrazek


26 kwi 2010, o 18:52
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2010, o 15:22
Posty: 707
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000 N 2005
Post Re: Gmole do SV
TastPiotr napisał(a):
pink25 napisał(a):

Dzękuje za pokaz.
Podoba mi się - rozumiem własna robota ?
Dasz rade cyknąć/zamieścić fotkę aby i tył uchwytu było widać bo widzę zrobiłeś chyba trzymanie dla pasażera? Taki całokształt. Myślę, że masz pewne trzymanie na te 4 śruby...


Niestety nie mam takiego stelaża.. zdjęcie znalazłem na svrider.com... Przejrzyj tamto forum, jest parę fajnych samoróbek, które można rozważyć jako tanie (tymczasowe ?? :hmm:) rozwiązanie. Na przykład:

http://forum.svrider.com/showthread.php?t=78015

A tu więcej zdjęć mocowania od SW-Motech:

http://forum.svrider.com/showthread.php ... =case+rack


Pierwszego rozwiązania nigdy bym nie zrobił mojemu moto a drugie to jest co chciałbym mieć !. Za 200-250 pewnie kupiłbym :hmm: .Więcej to już rozrzutność chyba :smutas:

_________________
Pozdrawiam
Pink
SV 1000 N, 2005 r. srebrna, szybka GIVI, kufer GIVI


26 kwi 2010, o 20:02
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: SV turystycznie...?:) Kufry, sakwy, torby...
A ja dziś przypadkiem trafiłem na taką stronę: http://www.motostel.pl/oferta.html
Z tego co czytam, to gość ma w ofercie stelaże do SV650 na wtrysku. No i teraz pytanie czy od 650 będą pasować również do litra?

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


26 kwi 2010, o 23:47
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2010, o 15:22
Posty: 707
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000 N 2005
Post Re: SV turystycznie...?:) Kufry, sakwy, torby...
lasooch napisał(a):
A ja dziś przypadkiem trafiłem na taką stronę: http://www.motostel.pl/oferta.html
Z tego co czytam, to gość ma w ofercie stelaże do SV650 na wtrysku. No i teraz pytanie czy od 650 będą pasować również do litra?


Trzeba będzie jutro tam zadzwonić i poprosić o fotkę i cenę :). Przy SV brak fotki :dupa:
Jak patrze na te zdjęcia to chyba różne ręce robią różne sprzęty bo jakość się waha :).

_________________
Pozdrawiam
Pink
SV 1000 N, 2005 r. srebrna, szybka GIVI, kufer GIVI


26 kwi 2010, o 23:59
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 09:07
Posty: 689
Lokalizacja: Kielce
Płeć: mężczyzna
Moto: Z1000 '10
Post Re: SV turystycznie...?:) Kufry, sakwy, torby...
Odnośnie SW-Motech, bo temat przerabiałem zimą.

Oni sprzedają towar TYLKO przez Powerbike, który jest ich wyłącznym przedstawicielem na Polskę. Trzeba poszukać na stronie Powerbike dealera do którego jest najbliżej, albo skontaktować się z Powerbike to powiedzą z kim współpracują.

Co do cen i podstawy pod kufer, to:
GPT.05.232.100/B ALU-RACK PODSTAWA KUFRA, CZARNA, SW-MOTECH 549,00 zł detal brutto
GPT.00.152.405 PODSTAWKA POD KUFER, GIVI MONOKEY, SW-MOTECH 109,00 zł detal brutto
do tego oczywiście jeszcze kufer

Uchwyt Motechu ma mniejsze obciążenie niż stelaż Givi (do 7,5 kg jak podaje Motech). Faktem jest, że przejechałem na raz kilkaset km z obciążeniem łącznym około 14 kg i dało radę (załadowany kufer Kappa 53). Następną dłuższą trasę będę testował do Torunia, ale na pewno nie przekroczę 10 kg (sam kufer waży około 5kg :sad:)

Jeszcze jedna uwaga. Wykonanie tego uchwytu jest bardzo dobre. Części w cholerę (ja tego nie składałem), ale demontaż widocznej części stelażu odbywa się po zdjęciu siedzenia pasażera (ewentualnie nakładki) i odkręceniu 4 śrub kluczem, który jest w standardowym wyposażeniu eSVki.

Jak to wygląda z samą płytą, z bagażnikiem oraz ze zdjętą płytą jest tutaj viewtopic.php?f=9&t=533

_________________
SV650S -> Z1000 '10


27 kwi 2010, o 08:48
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2010, o 15:22
Posty: 707
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000 N 2005
Post Re: SV turystycznie...?:) Kufry, sakwy, torby...
pink25 napisał(a):
lasooch napisał(a):
A ja dziś przypadkiem trafiłem na taką stronę: http://www.motostel.pl/oferta.html
Z tego co czytam, to gość ma w ofercie stelaże do SV650 na wtrysku. No i teraz pytanie czy od 650 będą pasować również do litra?


Trzeba będzie jutro tam zadzwonić i poprosić o fotkę i cenę :). Przy SV brak fotki :dupa:
Jak patrze na te zdjęcia to chyba różne ręce robią różne sprzęty bo jakość się waha :).


Napisałem tam i zadzwoniłem.
Tak jak myślałem. Nie ma chyba co sobie tym głowy zawracać. Gość robił tylko jedna sztukę do starego modelu. Nie ma pojęcia nic o nowym. Musiałby się go uczyć. Nawet nie chce dodatkowych zamówień bo ma co robić... Tani też nie jest...
Mi szczególnie te stelaże się nie podobają w jego wykonaniu. Jak już to wole GIVI a i taniej przy GIVI by było...

_________________
Pozdrawiam
Pink
SV 1000 N, 2005 r. srebrna, szybka GIVI, kufer GIVI


27 kwi 2010, o 10:31
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2010, o 15:22
Posty: 707
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000 N 2005
Post Re: SV turystycznie...?:) Kufry, sakwy, torby...
Właśnie na allegro pojawił się uchwyt centralnego do sv 650 i 1000 w nowej wersji. za 228 zł
http://www.allegro.pl/item1016720189_gp ... v1000.html

Na aukcji nie ma nic o symbolu czy jakiekolwiek OK zdjęcia...
Tylko tyle ze Kappa

Zadzwoniłem ,
ustaliłem, że symbol to Kappa kz 529 czyli coś takiego
http://www.motocombo.pl/produkt-15974.html

Na zdjęciu widać iż ten uchwyt rurek nie jest już nakładany z góry na uchwyt pasażera tylko jakby wnika i jest przykręcany pod siedzeniem pasażera. Jakby tak było to mi się podoba.

Czy ktoś ma taki uchwyt i mógłby napisać iż montowane jest tak jak myślę oraz może jakaś fotka tego zamontowanego ? :).

... już chyba zaczynam rozumieć
To chyba jest dokładnie to samo co wcześniej znalazłem Givi za 199 zł na allegro tylko na zdjęciach pokazana jest tylko cześć uchwytu. Jest chyba tak, że do tych uszu co widzę a co myślałem że wchodzą pod siedzenie to się dopiero przykręca te półkola z blachy, które łapią się za uchwyt pasażera na motocyklu. Jeśli tak jest to szkoda :(..

_________________
Pozdrawiam
Pink
SV 1000 N, 2005 r. srebrna, szybka GIVI, kufer GIVI


29 kwi 2010, o 12:56
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:57
Posty: 337
Lokalizacja: kozienice/oslo
Płeć: mężczyzna
Moto: erłan
Post Re: SV turystycznie...?:) Kufry, sakwy, torby...
pink25 napisał(a):
Nie do końca mi się to podoba bo wygląda, ze uchwyt ten łapie się "łapami" za uchwyt pasażera i miedzy uchwytem pasażera a stelażem jest jakaś osłona aby nie rysowało raczki pasażera.

W kwestii givi to właśnie łapie on za uchwyt pasażera i dodatkowo jest przykręcony śrubkami pod uchwytem.
W sumie mocowanie jest do setu pasażera i ta śrubka pod uchwytem no i oczywiście wspiera się na uchwycie pasażera.
U mnie po pierwszej rundzie około 200km, odpadła śrubka i ją zgubiłem, porysowało uchwyt i od wstrząsów jak mi się śrubka odkręcała uwaliło jeden zaczep. Generalnie muszę przerobić ten patent bo jest troszkę nie dopracowany.
Albo jakiś feler mi się trafił :/
Ale za to plecaczek zadowolony. No i pakowny na maxa, u mnie wchodzą 2 kaski i spokojnie się zamyka.

_________________
była sv1000s k6 fałtegje masters kompsport tjuning BikePics
jest erłan
161ZT664
gg.1060988


29 kwi 2010, o 13:25
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 11:43
Posty: 495
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: zamiana na 750
Post Re: SV turystycznie...?:) Kufry, sakwy, torby...
Reasumując temat kufrów i stelaży, co warto kopić i nie wydać przy tym 500zł a być zadowolonym z jakości i pojemności .

_________________
na radyjku znany jako świr z czerwonej pandy... :) THUG LIFE


2 maja 2010, o 12:42
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lut 2010, o 00:23
Posty: 570
Lokalizacja: Koszalin/Gdańsk
Płeć: mężczyzna
Moto: 650S gaźnior
Post Re: SV turystycznie...?:) Kufry, sakwy, torby...
Odnośnie kufrów, to mam kufer awina.
Mieści się jeden kask, choć muszę powiedzieć, że mój hq-1 hjc jest duży.
Opiszę go krótko, jak będzie czas to dorzucę więcej. Jeśli macie na kufer do wydania np 300zł to lepiej dozbierać i kupić givi/kappe. Mój obija się o płytę, muszę dokupić podkładki z gumy, albo filcu. Jakość wykonania jest słaba. Kupiłem go, bo znalazłem tanio stelaż z płytą i chciałem mieć kufer. Z końcówek oszczędności na moto kupiłem ten kufer za 110zł i jestem z niego jak na razie zadowolony, bo jest;) Lecz jeśli stać Cię na dobry kufer to nie rozważaj tego taniego. nie warto.

_________________
Michał, 600 295 016
Obrazek
http://svforum.pl/viewtopic.php?f=9&t=922


2 maja 2010, o 13:06
Zobacz profil ICQ
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 11:43
Posty: 495
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: zamiana na 750
Post Re: SV turystycznie...?:)
lasooch napisał(a):
Jestem bardzo zadowolony z tego kufra. Powiem więcej - w tym sezonie zamiast kufra i dwóch sakw, będę już jeździł z 3 takimi kuframi ;)


lasooch jaki to masz stelaż i kuferek ?

_________________
na radyjku znany jako świr z czerwonej pandy... :) THUG LIFE


2 maja 2010, o 14:51
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lut 2010, o 00:23
Posty: 570
Lokalizacja: Koszalin/Gdańsk
Płeć: mężczyzna
Moto: 650S gaźnior
Post Re: SV turystycznie...?:) Kufry, sakwy, torby...
lasooch ma to samo o czym ja pisałem post wyżej.
Tak jak mówię, gdybym miał kupować teraz inne kufry to też bym brał te awiny.
Zależy co jest naszym punktem odniesienia.
W każdym razie za 120zł to polecam kufer awina;)

_________________
Michał, 600 295 016
Obrazek
http://svforum.pl/viewtopic.php?f=9&t=922


2 maja 2010, o 15:24
Zobacz profil ICQ
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: SV turystycznie...?:) Kufry, sakwy, torby...
Kufry mam mniej więcej klasy "awina", tylko ja swoje sprowadziłem z Niemiec pod inną nazwą. Oczywiście, że jakościowo do oryginalnego givi czy kappy się nie umywają, ale jeżeli 3 kufry mogę kupić za cenę bocznych sakw, to wolę kufry dowolnej jakości ;)
A stelaże to samoróbki - centralny pochodził od yamahy sr125 i trzeba było go nieco dopasować, boczne podobno są od vfr-ki.

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


2 maja 2010, o 15:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 592 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL