Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 20 kwi 2024, o 06:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
SV650 - łatwy motocykl. 
Autor Wiadomość
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lut 2010, o 13:50
Posty: 70
Lokalizacja: Warszawa
Post SV650 - łatwy motocykl.
Cześć,

Wczoraj znajomy dał mi się przejechać swoim motocyklem - yamaha R1. Muszę zaznaczyć, że to była moja pierwsza przejażdżka plastikiem, wogóle poza motocyklami na kursie to nie jeździłem niczym innym niż SV (i do tego w wersji Naked) :O. Było to w Radomiu na torze, więc mogłem w miarę spokojnie się zapoznać ze sprzętem - wrażenia niesamowite, ale do rzeczy:

Co to za pozycja? Po jednym kółku myślałem że mi kręgosłup się złamie :P, strasznie nienaturalna i męcząca. Wiadomo, do wszystkiego człowiek się przyzwyczaja, wszystkiego można się nauczyć.
Dalej: prawidłowe ułożenie tyłka i wogóle wszystkiego, przez prawidłowe mam na myśli (nie wdając się w dyskusję czy trzeba dupe zwieszać czy nie :mur: ) takie żeby nie wisieć na kierownicy, tylko swobodnie ją kontrolować. Horror! Nie mogłem się w ogóle tak ustawić, żeby swobodnie pokonać jakiś zakręt, za każdym razem czułem że trzymam się kierownicy. Straszne uczucie :o.
To co w SVce przychodzi (wg. mnie) bardzo łatwo, na tym sprzęcie (stworzonym do sportu) było dla mnie nierealne do wykonania.

Na plus do R1 to praca silnika - generalnie praca gazem - wybaczy wiele (no oczywiście przy odkręcaniu na wysokich obrotach trzeba wiedzieć co się robi), ale mam na myśli płynność. W SVce jak wszyscy pewnie wiecie, trzeba bardzo ostrożnie operować rollgazem, uważać (szczególnie w zakręcie) jak tego gazu się dodaje, i kiedy odejmuje!

Mój wniosek - Suzuki SV650 jest naprawdę łatwym motocyklem. Jedyny punkt który zasługuje na większą uwagę i naukę to operowanie gazem. Pozycja (oczywiście odnoszę się cały czas do Nki) jest mega komfortowa. Okrutnie łatwo wypracować sobie dobrą pozycję do jazdy.
Jak jest na Sce? Na pewno bardziej zbliżona pozycja do sportów, ale siedzenie, bak te same - więc wydaje mi się, że cały czas bardzo łatwo i wygodnie.

Nie ukrywam, że przejażdżka ta była dla mnie wyzwaniem :), chciałbym nauczyć się jeździć na sporcie. Może nie na erłanie, ale jakaś sześćseta - to by było coś.
Oczywiście nie jako zastępstwo do SVły, ale jako maszyna na tor.


Ciekaw jestem waszych opini :]

_________________
- - -
Pozdrawiam,
Hubert
- - -
SV 650N K6


31 mar 2010, o 11:44
Zobacz profil
spamOWCA
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 10:38
Posty: 7686
Lokalizacja: Wrocław i Tłustomosty (granica opolskiego i ślaskiego)
Płeć: mężczyzna
Moto: BMW + szpera :)
Post Re: SV650 - łatwy motocykl.
No hubert to jak na pierwszy plastik na dużego konia siadłeś. Pozycja na srającego bociana ale uwierz to kwestia 2-3 dni i czujesz się jak na SV, a pozycja na zakręty sama przyjdzie jak z troszkę byś pojeździł. U mnie tak było i z doświadczenia wiem, że dobrze sobie życie urozmaicać :D. Tylko przesiadka ze ściga na N-kę to super wygodna sprawa bo na odwrót to bym się już nie zgodził :D.

_________________
Jak czegoś dusz pragnie to gg 1487770


31 mar 2010, o 12:35
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:13
Posty: 104
Lokalizacja: Poznań - Wiry \ czasami Toruń
Płeć: mężczyzna
Post Re: SV650 - łatwy motocykl.
Ja w weekend 9-10 zamierzam się przekonać jak to jest na sportowym plastiku jeździć. Właśnie przed chwilą dzwoniło do mnie Ducati w Poznaniu informując, że w wymienionych dniach są drzwi otwarte i mam wybrać moto na jazdę próbną. Chwila wahania czy mały monster czy 848 no i decyzja - w sobotę pośmigam na 848 :D się nie mogę doczekać :boogie:

Jestem ciekaw, pozycji, czy dam radę wysiedzieć dłużej, porównania do svki golasa. Tego ja Vka Ducati wygląda w porównaniu do Vki Suzuki, łatwości wchodzenia w winkle, tego jak się jeździ na mega twardym zawieszeniu. Przede wszystkim odpowiedzi - czy jest sens kupowania sporta. Boję się jednej rzeczy - zakochania w Ducati :)

Oczywiście moją relację nooba motocyklowego dam na forum, chociaż pewnie niczego ciekawego starym wyjadaczom nie powiem :)

_________________
Kostek
http://bikepics.com/members/kostekw/


31 mar 2010, o 14:03
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: SV650 - łatwy motocykl.
Erłanem akurat raz tylko się przejechałem i po zwykłej drodze, ale miałem podobne wrażenia jak Hubert - tragiczny motocykl. A dla odmiany gdy przymierzyłem się do gixa 3/4 Rafała, to wydał mi się bardzo wygodny jak na motocykl sportowy.

A jeśli idzie o wyczucie motocykla, pozycję w zakrętach itp... SV jest łatwa w prowadzeniu, lekka, przewidywalna. Jedynie z gazem trzeba uważać, ale jeśli rozpatrzymy samo podwozie, to jest wszystko w porządku. Do sportów nigdy nie mogłem się przekonać ani przyzwyczaić, źle się czułem na takich motocyklach. Za to ideałem są dla mnie enduraki. Mimo, że jeżdżę SVką już trzeci sezon i dobrze się znamy, to wiem, że na pierwszym lepszym enduraku z szosowymi gumami, pojechałbym te same zakręty szybciej niż na własnej SVce. Ot takie moje prywatne zboczenie, ale uwielbiam motocykle z wysokim środkiem ciężkości, dużo lepiej się na nich czuję, lepiej je kontroluję itp :)

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


31 mar 2010, o 18:40
Zobacz profil
Mister Menel
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:58
Posty: 1762
Lokalizacja: Opolskie
Płeć: mężczyzna
Moto: Gix 750 k6
Post Re: SV650 - łatwy motocykl.
Ja ostatnim czasem zrobiłem rundkę na litrowej Kawie ZX 10 R.Wcześniej słyszałem ze to dzik pośród litrówek, no i nie zawiodłem się, na niskich obrotach dość spokojnie i równo oddaje moc, ale kiedy wchodzi na wyższe obroty to budzi sie diabeł, przy płynnym odkręcaniu rollgazu na pierwszym biegu bez zbędnych kombinacji oglądałem chmury. Wiele więcej powiedzieć nie mogę malutką rundkę zrobiłem. Ogólnie moto niższe od SV, chyba i nawet krótsze - kruszyna z potężnym serduchem.

_________________
Chla ktoś coś :D ?

SV 650 S K5 ----> Gsx-R 750 K6


31 mar 2010, o 19:18
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 08:15
Posty: 227
Lokalizacja: Olesno/Opolskie
Płeć: mężczyzna
Post Re: SV650 - łatwy motocykl.
Ja się na 1000rr przejechałem...i miazga :) Wyważenie, to w jaki sposób na obroty wchodzi :)Hamulce, prowadzenie, tylko faktycznie pozycja zbyt leżąca :/Jak ruszałem, to się bałem :mrgreen: Bo chciałem ruszyć jak SV z niskich obrotów, to zgasła :P :] Ale chciałbym,zapas mocy ma:mrgreen:

_________________
...


31 mar 2010, o 20:31
Zobacz profil
platynowy down
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lut 2010, o 14:53
Posty: 453
Lokalizacja: Warszawa -LLB
Płeć: mężczyzna
Post Re: SV650 - łatwy motocykl.
maćko napisał(a):
Ja ostatnim czasem zrobiłem rundkę na litrowej Kawie ZX 10 R.


Też jeździłem, ma to akurat ziomek z którym jeżdżę często. Bardzo dobrze się prowadzi, ruszanie to wielki problem, bo to takie długie i nie poręczne jakieś.. ale w zakrętach i na prostej czułem się bezpieczniej i stabilniej niż na sv. Wiadomo maszyna na tor więc ma swoje plusy. Heble boskie. No i przy dużej prędkości wiatru nie czuć.. ;) a idzie jak burza ! Oj idzie :] Gorzej że poniżej 150 męczarnia tym jechać bo nadgarstki bolą a powyżej już wiatr trochę pomaga odciążyć łapy.

Notabene, był to pierwszy motocykl na którym w ogóle jeździłem, wcześniej miałem tylko przygodę z javką 50 :->


1 kwi 2010, o 12:37
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 17:21
Posty: 783
Lokalizacja: Siecieborowice/Oława/Wrocław
Post Re: SV650 - łatwy motocykl.
Ja nie wsiadłbym na ZX10R jako pierwszy motocykl :geek:
Pierwszym dużym motocyklem jakim jeździłem, to było DR650 na polnych drogach i na łąkach.

_________________
Suzuki SV 650 N 2000r.
Janku bikes


1 kwi 2010, o 22:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL