Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 29 mar 2024, o 07:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 252 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona
Dławienie motocykla na A2 
Autor Wiadomość
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 sty 2013, o 12:42
Posty: 488
Lokalizacja: Wola k Pszczyny
Płeć: mężczyzna
Moto: r1 RN09 02r
Post Re: Dławienie motocykla na A2
Inkling napisał(a):
Mam inne zdanie.
Zastanawia mnie to, po co kombinować w tej konkretnej sprawie: mam kategorię A2 to kupuję motocykl zgodny z tą kategorią i już. Zrobię kategorię A, to kupię motocykl zgodny z kategorią A. Proste jak konstrukcja cepa.
Nam się chyba po prostu wydaje, że prawo jest głupotą, którą należy łamać, bo tylko frajerzy funkcjonują zgodnie z prawem. I nie ma to nic wspólnego z pieniędzmi, bo Polak niemal z mlekiem matki wysysa skłonność do kombinowania. A my - starsi stażem motocykliści - zamiast odpowiedzieć: nie kombinuj, to jeszcze młodziakom pomagamy. Po co?


I tu się zgadzam w kwstii motocykli ale w innych kwestiach życia jest trochę odmiennie np. z pracą, nie kombinuj, nie zawatwiaj to małe szanse na dobrą pracę i godne zarobki wiem co mówię ;D aczkowiek nie twierdzę że to nie możliwe


kacperski napisał(a):
fincher napisał(a):
A czy ta SV będzie odblokowana odrazu po przeglądzie czy po 2 latach to już kwestia indywidualna każdego użytkownika.
No nie do końca, ale zrobisz jak uważasz. Ja się na przykład cieszę że nie zrobiłem kat. A w wieku 18 lat, co miałem (skrajnie) głupiego zrobić to się w puszce wydarzyło.


Ja zrobiłem prawko na A jakoś po ponad pół roku po B czyli miałem między 18 a 19 lat ale nie miałem jeszcze swojego moto, jeździłem na Virago 250 od ojca długi czas i na MZkach znajomych czasami, teraz mam finanse na swój motocykl i kupuję taki na jaki uważam że mogę sobie pozwolić w granicach rozsądku jeżdżąc też gościnnie na sportach 600 od znajomych.
Nie uważam że mam jakieś umiejętności prowadzenia motocykla bo tak na prawdę będę się uczył ale trochę oleju do głowy się wlało podczas jazdy tymi motocyklami.


22 mar 2013, o 19:48
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 11 lis 2012, o 19:33
Posty: 126
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650s
Post Re: Dławienie motocykla na A2
Kacperski
Może źle się wyraziłem, nie chodzi o to że mam coś do GS"a, wręcz przeciwnie - bardzo przyjemny motocykl, prowadzi się leciutko jak rower a i jest dość dynamiczny. Ale to nie jest to czego mi potrzeba. Jeśli ktoś będzie chciał kupić takie moto to jak najbardziej mu będę polecać, ale to nie jest sprzęt dla mnie.


22 mar 2013, o 19:55
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: Dławienie motocykla na A2
fincher napisał(a):
ale to nie jest sprzęt dla mnie.

A tak z ciekawości - czemu?

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


22 mar 2013, o 20:02
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 sty 2013, o 12:42
Posty: 488
Lokalizacja: Wola k Pszczyny
Płeć: mężczyzna
Moto: r1 RN09 02r
Post Re: Dławienie motocykla na A2
Ja gdybym zaczynał przygodę z motocyklami teraz i mógł jedynie zrobić kat. A2 nie kombinowałbym z dławieniem mocniejszego motora, albo kupiłbym już z dławiony gdyby była okazja albo wybrał coś pokroju GSa a po 2 sezonach zrobił A i przesiałbym się na 600 mając dobre położe do nauki na GSie


Taki artukuł ciekawy do tematu: http://www.scigacz.pl/Kupuje,litra,i,ni ... 15158.html


Ostatnio edytowano 22 mar 2013, o 20:07 przez Unknow00, łącznie edytowano 1 raz



22 mar 2013, o 20:05
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lip 2010, o 09:24
Posty: 2373
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: CBR600RR PC40
Post Re: Dławienie motocykla na A2
lasooch napisał(a):
fincher napisał(a):
ale to nie jest sprzęt dla mnie.

A tak z ciekawości - czemu?

Bo jak się ma 18lat to er-łan jest najlepszym moto :D

_________________
Obrazek
Motocykl w przeciwieństwie do auta w zakręcie pochyla się we właściwą stronę.


22 mar 2013, o 20:06
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 11 lis 2012, o 19:33
Posty: 126
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650s
Post Re: Dławienie motocykla na A2
Skwaro o to to właśnie! Bo chcę na mojego erłana wyrywać gimnazjalistki B) a na takiego GS to się żadna nawet nie spojrzy :-> A pozatym wszyscy wiedzą że 600 to nawet nie jedzie więc nie ma sensu kupować takiego pierdzi kółka.

A tak na poważnie to jeżdżąc teraz na CBR125 :mylove: i siadając kilkukrotnie na GS"a nie czułem aby było to lepsze moto, mocniejsze tak, ale nie lepsze.
W zakrętach jakoś tak dziwnie to się zachowywało a i hamulec nie grzeszył skutecznością zbytnio.
Dlatego celuję w XJ, Fazera, Bandita i SV
I jak zwykle chodzi o kasę, tak częste zmiany motocykla w moim wieku są dość trudne do ogarnięcia przez portfel a nie mam bogatych rodziców którzy dadzą na każdą zachciankę.


22 mar 2013, o 20:18
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 paź 2011, o 21:07
Posty: 151
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N 2004
Post Re: Dławienie motocykla na A2
Cytuj:
I jak zwykle chodzi o kasę, tak częste zmiany motocykla w moim wieku są dość trudne do ogarnięcia przez portfel a nie mam bogatych rodziców którzy dadzą na każdą zachciankę.


W moim przypadku sparwa tak samo wygląda. Na motocykl sam odkładałem bardzo długo i nie mam zamiaru zmieniać go po 2 sezonach, dlatego pomyślałem właśnie o takim dławiku który umożliwi mi poruszanie sie wymarzonym o2o na kat.A2.


22 mar 2013, o 21:11
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 23 lut 2012, o 20:50
Posty: 184
Lokalizacja: Opolskie
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650s2007
Post Re: Dławienie motocykla na A2
cwaniactwo ma krotkie nogi a ograniczenie maja jakiś cel w nagłym zdarzeniu nie mamy szans i nie ważne czyja wina tyle ode mnie ja akurat mam sv650 z Francji 25 kw w papierach a przyszło odblokowane wiec to nie tylko nasza mentalność kat. A mam już 25 lat polecam dla chwili namysłu artykuł może już gdzieś tu był http://motormania.com.pl/felietony/wywi ... tocyklowe/


22 mar 2013, o 21:45
Zobacz profil
Mister Apollo
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 07:16
Posty: 5365
Lokalizacja: WGM
Płeć: mężczyzna
Moto: Z1000
Post Re: Dławienie motocykla na A2
Gs jest sporo tańszy w zakupie, tańszy i odrobinę prostszy w utrzymaniu, w skrajnym przypadku nie wydrenuje tak kieszeni (np tarcza z zaciskiem jest jak w sv, ale jeden komplet, łańcuch jest sporo tańszy, opony też). Mniej będziesz się obawiał w nim dłubać i mniej ci go będzie szkoda żeby trochę się powygłupiać. Mniejsza będzie też strata przy odsprzedaży. Jeżeli masz 18 na karku i cała zabawa z a2 nie sprowadza się do lewych 35kw, z czystym sumieniem polecam.

_________________
SV 650S - Błękitny Ogórek -> Z1000 - Ognista pomarańcza


22 mar 2013, o 21:59
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 11 lis 2012, o 19:33
Posty: 126
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650s
Post Re: Dławienie motocykla na A2
Tu nie ma żadnego cwaniactwa. Cwaniactwem by było kombinowanie z wspomnianym wcześniej erlanem na A2, SV się mieści w wymogach ustawy ze sporym zapasem jeszcze.

Co do tego GS to może i jest to "głos rozsądku" ale jak miałbym jeździć motocyklem który mi poprostu nie pasuje to nie czuł bym się z tym dobrze.
Każdy ma swój gust i lubi co innego. A kupując jeden ze wspomnianych prze zemnie już wcześniej motocykli pozostaje w zgodzie z prawem a i wszystkie zmysły są w pełni zaspokojone.


22 mar 2013, o 23:25
Zobacz profil
Mister Apollo
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 07:16
Posty: 5365
Lokalizacja: WGM
Płeć: mężczyzna
Moto: Z1000
Post Re: Dławienie motocykla na A2
Zajebisty artykuł Unknown, jakim cudem go wcześniej przeoczyłem :hmm:

_________________
SV 650S - Błękitny Ogórek -> Z1000 - Ognista pomarańcza


23 mar 2013, o 12:11
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2012, o 15:33
Posty: 194
Lokalizacja: Łowicz
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650s 2008
Post Re: Dławienie motocykla na A2
A ja bym sobie gs kupił nawet teraz :) ten z linku poniżej zajebisty......... :D

http://www.pipeburn.com/home/2012/4/2/0 ... e-007.html


Mój kumpel sporo lat jeżdził na gs500 i na mieście i tak w umiejętnościach jazdy ciężko było mu dotrzymać miejsca fakt że na trasie nie gonił tym aż tyle ale lepiej umieć jeżdzić niż mistrzem prostej być :P

_________________
Bite my shiny, metal ass!


23 mar 2013, o 15:42
Zobacz profil
motorowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2011, o 22:10
Posty: 73
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S K6
Post Re: Odp: Dławienie motocykla na A2
A ja bym wolał jednak zdławionego SV niż GS500. Jeżeli nie jest to drogie i zgodne przepisami, to czemu mu odradzać.

Z drugiej strony może po dwóch latach i tak zamienisz sv na R1 czy coś takiego, a wtedy zakup dławionego moto ma mały sens. No chyba, że to chodzi o tylko o kombinację, żeby mieć odblokowane A2.

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

_________________
SV 650S K6 Red Bitch


23 mar 2013, o 17:08
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2012, o 15:33
Posty: 194
Lokalizacja: Łowicz
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650s 2008
Post Re: Dławienie motocykla na A2
Ważne jak się jeżdzi a nie czym :]

a tak wogule spojżałem w dowód i mam wbite 25 kW i stosunek mocy do masy 0,127 kW/kg i tak kupiłem nic nie musiałem ganiać by coś zmienić moto z frncji i przy pierwszej rejestracji mi tak wbili :D

_________________
Bite my shiny, metal ass!


23 mar 2013, o 19:22
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 sty 2013, o 12:42
Posty: 488
Lokalizacja: Wola k Pszczyny
Płeć: mężczyzna
Moto: r1 RN09 02r
Post Re: Dławienie motocykla na A2
kacperski napisał(a):
Zajebisty artykuł Unknown, jakim cudem go wcześniej przeoczyłem :hmm:


przytoczyłem go bo prawie go przeczytałem tego samego dnia, więc nie jesteś sam ;]


23 mar 2013, o 20:46
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 12:42
Posty: 3213
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650 SS
Post Re: Dławienie motocykla na A2
gajowy-85 napisał(a):
Ważne jak się jeżdzi a nie czym :]


I w zasadzie wyczerpałeś temat.
Rzeźbię SV już kilka lat i nie wydaje mi się, żebym wydobył z niej wszystko. GS ma niesamowity potencjał.
A poza tym wszystkim to po co ta hipokryzja. Kto z nas jeździ zgodnie z przepisami? Kto nie lubi się polansować? Tym wszystkim proponuję skuter. Będzie tanio i szykownie.

_________________
Najlepszą metodą tunningu jest obniżenie masy. Masy motocyklisty.


24 mar 2013, o 09:30
Zobacz profil
Mister Apollo
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 07:16
Posty: 5365
Lokalizacja: WGM
Płeć: mężczyzna
Moto: Z1000
Post Re: Dławienie motocykla na A2
Dlaczego od razu hipokryzja? Zblokowaną sv można tak samo nałapać mandatów.
W bliskiej rodzinie mam osobę która zajmowała się likwidacją szkód komunikacyjnych, jeżeli jest podejrzenie braku uprawnień, zostanie to sprawdzone. Kierowca w takim przypadku jest na pozycji niewiele lepszej od jazdy po pijaku, choćby się grzecznie turlał od świateł do świateł.

_________________
SV 650S - Błękitny Ogórek -> Z1000 - Ognista pomarańcza


24 mar 2013, o 10:35
Zobacz profil
motocyklista

Dołączył(a): 11 lis 2012, o 19:33
Posty: 126
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650s
Post Re: Dławienie motocykla na A2
Nałapać mandatów można tak samo na 125cm3 to nie ma różnicy.
Bez prawka jeździ tylko mały procent ludzi bo większość wie jakie to może mieć konsekwencje. Tylko teraz po wejści tego A2 będzie o wiele więcej przekrętów i kombinowania na wszystkie strony.


24 mar 2013, o 11:12
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2010, o 11:47
Posty: 2533
Lokalizacja: Częstochowa/Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N AD2000
Post Re: Dławienie motocykla na A2
Nie wiem, jak jest obecnie, ale 7-8 lat temu wg statystyk połowa osób jeżdżących nie miała do tego uprawnień. Zawsze sprzedając swoje motocykle kazałem pokazać sobie prawo jazdy i rzeczywiście, bardzo często ludzie nie mieli kategorii A (zazwyczaj tłumaczyli się, że dopiero robią).


24 mar 2013, o 11:43
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2010, o 17:51
Posty: 2766
Lokalizacja: SJ
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv 650N k3/mts1200
Post Re: Dławienie motocykla na A2
Jak zdawałem kat A, na 13 osób tylko dwie osoby nie miały motocykla :obity:


24 mar 2013, o 11:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 252 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL