Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 29 mar 2024, o 02:35



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Europa by Pink25 (Rumunia, Czarnogóra Chorwacja) PLAN 
Autor Wiadomość
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2010, o 15:22
Posty: 707
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000 N 2005
Post Europa by Pink25 (Rumunia, Czarnogóra Chorwacja) PLAN
Witam
To już kolejna, trzecia odsłona planu a zaraz potem realizacji pomysłu na wyprawę po Europie
Kto czytał opisy dwóch poprzednich zrealizowanych tras z ubiegłych lat: ich zamysły, przygotowania a potem dzień po dniu opis samej realizacji ten wie czego się można po takiej wyprawie spodziewać, w której jestem inicjatorem jakoś tam czuwam (staram się to robić a różni wychodzi :)) nad przebiegiem.
Dla niezaznajomionych a których na tym etapie zaciekawiło zapraszam do lektury wątków:
1) I wyprawa
plan http://svforum.pl/viewtopic.php?f=21&t=2814

wyprawa relacja http://svforum.pl/viewtopic.php?f=21&t=4378

2) II wyprawa
plan http://svforum.pl/viewtopic.php?f=21&t=10498

wyprawa relacja http://svforum.pl/viewtopic.php?f=21&t=10810

Wracając do tematu:
Stan osobowy na dzień dzisiejszy nie jest jeszcze do końca określony i zamknięty chociaż w dużym stopniu widać klarowanie się chętnych ;).
Ja juz mam pewny, zaklepany urlop a sam nie pojadę (bo tak to słabo jest...)

Trasa dopiero się kreuje i zespół też.

Serdecznie zapraszam do przyłączenia się do ekipy !.


Zakładam 5 max motocykli i raczej ogarniętych jeźdźców, którzy umieją w skończonym czasie przebrać się w strój przeciwdeszczowy, jechać nawet gdy nieco pada, przecisną się miedzy samochodami w korku i mogą mnie zabawić długimi rozmowami o niczym, gdy bede szedł na spoczynek :) (to akurat żart, ale mruków nie potrzebuję ;) ). Gotowi będą spać w motelu, hostelu, nad jeziorem czy pastwisku ... Jak ktos obcy będzie chciał w ryj dać to też nie należy uciekać ... chyba że grupowo :)!.
Spoko... na żadnej wyprawie do zadnych scysji nie doszło, wszystko załatwiamy werbalnie ;).

Oprócz motocykli zakładam dołączenie do grupy max 1 samochodu !.
Nie wstyd jest jechać samochodem a taki pojazd bardzo pomaga załodze motocykli ;).
Jęśli ktoś pęka troche jechać na moto, nie ma moto a ma takowe marzenie (wyprawa) to taką wyprawę naprawdę duzo łatwiej ten pierwszy raz zrobić samochodem.
Kierowca samochodu nie musi posiadać dużych umiejetności rajdowych bo spoko objedzie motocykle nie starając się... Tak to średnio wychodzi...
Może jakaś para samochodowa chetna... kobieta w grupie łagodzi obyczaje jednak. Aby tylko marudna nie była i księzniczka- takim dziękujemy ;).
A i załogą samochodu zajmiemy się odpowiednio i tak samo będziemy się troszczyć- to nie jest tylko coś na doczepkę to równorzędny wędrowiec ;)

Termin wyprawy ustalony wyjazd wieczorem po pracy w piątek 5 września a powrót w niedzielę 14 września czyli w praktyce 2 weekendy i środek miedzy nimi czyli od deski do deski 9 dni plus dojazdówka w piątek ;).

Od razu wtrące- dużo dni nie ma ..., ale spoko da to co planuję rade zrobić. Trasę dodatkowo tak chce poprowadzić , aby w razie jakiejś awarii czy obsuwy można było coś uciąć tylko a nie zawalić całej wyprawy. Nic nie bojcie :).

Tak na szybko i bez zbednego owijania (zwykle były zdjęcia umilacze i fajoskie opisy ;) ) coś o trasie:
W piatek wieczorem 5 wrzesnia mój start to Warszawa/Pruszków po 16:30 i przejazd na południe pod granice Polska/Słowacja. Tam spanie na wcześniej zamówionej kwaterze (ok 30 zł osoba).
Rankiem wyjazd i przejazd raczej tranzytowo przez
Słowacja (jak ja karwa nie lubie przez ten kraj jeżdzić... ;) ).
Wegry
wjazd do Rumuni i po jakichś pewnie 100 km nocleg.
W tym czasie miejscu (Sobota) jesteśmy przez kretą trasą Transalpina i Transfogarską !
Następnego dnia zdobywamy na motongach te 2 trasy !. Nie ma zmiłuj (ja z moim defektem wysokościowym znowu będę obsrany :)))) ).

Nastepnego dnia lecimy dalej :) czyli kawałekim pewnie Bułgari zaczepiając wpadamy do Serbii
Z Serbi polecimy do Albanii
Z Albani to ja bym pojechał w koncu do tej Czarnogóry !.
To nie jest miejsce i czas aby rozpisywać jak tam fajnie jest i co bedziemy zwiedzać. Uwierzcie jest co oglądać... ;)
Wszedzie bede starał się znależć odpowiednie drogi motocyklowe. Generalnie w dupie mam autostrady. Dla mnie to zło konieczne !. Nuda, niepotrzebnie wydana kasa i brak zakretów fajnych ;). Ale czasami przyjdzie z autostrady skorzystać , gdy przyjdzie cos przyspieszyc czy pewnie w drodze powrotnej.
po spenetrowaniu Czarnogory polecimy wybrzezem Chorwacji na północ.
Te wszystkie fajne, piękne miejsca zobaczycie. Od wody i widoków popekają oczy :). Trasa bedzie wiodła na wodą ;).
Z Chorwacji zabierzemy sie w kierunku domu... pewnie przez Wegry. Tu mozna poleciec koło Balatonu i zatrzymać sie na chwile , aby mieć zaliczone :). Kapać w mule tym po kapielach w Chorwacji raczej nie bedziemy chcieli ;).
Z Wegier wpadamy na Słowację ale do częsci, którą bardziej juz lubię. I tu zaleznie od posiadanego czasu cos robimy lub lecimy na Polskę
aby w końcu ucałować rodzinna glebe i na miesiąc odstawić moto :)))).
Taki to na szybko mam chytry plan spenetrować biedniejszą część Europy, ponawijać kilometrów na koło, pobawić się zakrętami i obecnością dobrego towarzystwa jakim się staniecie :).

Zaraz wkleję tu poglądową mapkę przejazdu tylko przygotuję to jakoś...
A wy już czytajcie, nakręcajcie się i zgłaszajcie do mnie !.

https://drive.google.com/file/d/0B1ivSyg_yWDra2d6c3NtY2c1TXc/edit?usp=sharing



https://goo.gl/maps/32aXF

_________________
Pozdrawiam
Pink
SV 1000 N, 2005 r. srebrna, szybka GIVI, kufer GIVI


29 lip 2014, o 22:10
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 sie 2010, o 23:19
Posty: 136
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2004
Post Re: Europa by Pink25 (Rumunia, Czarnogóra Chorwacja) PLAN
Cytuj:
którzy umieją w skończonym czasie przebrać się w strój przeciwdeszczowy


:P


31 lip 2014, o 23:53
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2010, o 15:22
Posty: 707
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000 N 2005
Post Re: Europa by Pink25 (Rumunia, Czarnogóra Chorwacja) PLAN
Spoko Przemek, Ty jak najbardziej zaliczasz się do tych umiejących się przebrać w miarę szybko. Czas przebrania porównując tak poczatek wyprawy a jej koniec to pewnie skrócił Ci się 3 razy ;). Ostatni nie oznacza wolny. To co Przemek masz ochotę jechać i takowe możliwości ?. Właśnie przygotowałem z tamtej wyprawy nasz plik z rzeczami do zabrania jako podstawa tej. Tylko muszę mieć pewnych jeźdzców ;)

_________________
Pozdrawiam
Pink
SV 1000 N, 2005 r. srebrna, szybka GIVI, kufer GIVI


1 sie 2014, o 07:31
Zobacz profil
Mister SVforum 2014
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2010, o 20:17
Posty: 2100
Lokalizacja: Chodzież
Płeć: mężczyzna
Moto: VFR 800X Crossrunner
Post Re: Europa by Pink25 (Rumunia, Czarnogóra Chorwacja) PLAN
Były plany,a teraz jest czas realizacji - pozdrawiamy z Czarnogóry! :)

_________________
Byle dalej, byle w przód, absolutnie, absolutnie. Fa fa fa fa fa fa fa fa fa ra fa fa. Fa fa fa fa fa fa fa fa fa ra fa fa....


9 wrz 2014, o 00:09
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2010, o 15:22
Posty: 707
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000 N 2005
Post Re: Europa by Pink25 (Rumunia, Czarnogóra Chorwacja) PLAN
... w rzeczy samej.
Jedziemy w 5 sztuk luda ;)
jest mega wypasnie, szybko, zakretowo, wspaniale ! ;). Mega pogoda motocykowa. Asfalt trzyma ;)
Dzisiaj zajedziemy nad zatoke Kotorską.

_________________
Pozdrawiam
Pink
SV 1000 N, 2005 r. srebrna, szybka GIVI, kufer GIVI


9 wrz 2014, o 09:57
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:47
Posty: 2660
Lokalizacja: Bjaczystok
Płeć: kobieta
Moto: Trufel 675
Post Re: Europa by Pink25 (Rumunia, Czarnogóra Chorwacja) PLAN
Ojacie, to już ? :) Udanego wypoczynku zatem :!: Jeśli maturzystom się życzy połamania długopisów to ja Wam życzę złapania gumy :mrgreen: Dżołk taki, róbcie zdjęcia i prowadźcie pamiętniczki żeby nam wszystko opowiedzieć!! ;]]

_________________
Suzuki SV 650s 2006 -> Honda VTR 1000 SP1 2001 -> Triumph Street Triple 675 2012


9 wrz 2014, o 11:45
Zobacz profil
Mister SVforum 2014
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2010, o 20:17
Posty: 2100
Lokalizacja: Chodzież
Płeć: mężczyzna
Moto: VFR 800X Crossrunner
Post Re: Europa by Pink25 (Rumunia, Czarnogóra Chorwacja) PLAN
Plan na dzisiaj zrealizowany - relacje Pink tworzy :)

_________________
Byle dalej, byle w przód, absolutnie, absolutnie. Fa fa fa fa fa fa fa fa fa ra fa fa. Fa fa fa fa fa fa fa fa fa ra fa fa....


9 wrz 2014, o 20:28
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2010, o 15:22
Posty: 707
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000 N 2005
Post Re: Europa by Pink25 (Rumunia, Czarnogóra Chorwacja) PLAN
Pink nic nie tworzy ;). Pan ma relax :))). Z oststniej chwili. Jestemy w dubrowniku w pieknym apartamencie.
Pewien kolega chcial mnie swym moto posiasc od tylu - straty niewielkie , u mnie zadne
;). Kupi mi nowe moto ;)

_________________
Pozdrawiam
Pink
SV 1000 N, 2005 r. srebrna, szybka GIVI, kufer GIVI


10 wrz 2014, o 15:53
Zobacz profil
Mister SVforum 2014
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2010, o 20:17
Posty: 2100
Lokalizacja: Chodzież
Płeć: mężczyzna
Moto: VFR 800X Crossrunner
Post Re: Europa by Pink25 (Rumunia, Czarnogóra Chorwacja) PLAN
Dzisiaj już w Splicie, no i wreszcie nas zdało :) lecz już sucho i cieplutko - w pokojach....

_________________
Byle dalej, byle w przód, absolutnie, absolutnie. Fa fa fa fa fa fa fa fa fa ra fa fa. Fa fa fa fa fa fa fa fa fa ra fa fa....


11 wrz 2014, o 15:37
Zobacz profil
Mister SVforum 2014
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2010, o 20:17
Posty: 2100
Lokalizacja: Chodzież
Płeć: mężczyzna
Moto: VFR 800X Crossrunner
Post Re: Europa by Pink25 (Rumunia, Czarnogóra Chorwacja) PLAN
No i wreszcie poszła śliwowica łącka, a wcześniej wino w opakowaniu po oleju kujawskim :-) - po deszczowym dniu trza się czymść rozgrzać :)
Ci co próbowali śliwowicy na ognichu, wiedzą jak rozbrzewa :)

_________________
Byle dalej, byle w przód, absolutnie, absolutnie. Fa fa fa fa fa fa fa fa fa ra fa fa. Fa fa fa fa fa fa fa fa fa ra fa fa....


12 wrz 2014, o 01:54
Zobacz profil
Mister SVforum 2014
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2010, o 20:17
Posty: 2100
Lokalizacja: Chodzież
Płeć: mężczyzna
Moto: VFR 800X Crossrunner
Post Re: Europa by Pink25 (Rumunia, Czarnogóra Chorwacja) PLAN
Marcin zmontował filmik:

gdzieś w połowie pojawiamy się... :)

_________________
Byle dalej, byle w przód, absolutnie, absolutnie. Fa fa fa fa fa fa fa fa fa ra fa fa. Fa fa fa fa fa fa fa fa fa ra fa fa....


31 paź 2014, o 23:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 11 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL