Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 18 kwi 2024, o 22:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Przegląd roczny poza granicami kraju 
Autor Wiadomość
Piguła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 mar 2013, o 11:40
Posty: 1861
Lokalizacja: Chodzież (WLKP)
Płeć: mężczyzna
Moto: KAWASAKI ZX-10 R
Post Przegląd roczny poza granicami kraju
Siemanko, jako że nie mogę znaleźć dostatecznej odpowiedzi na me zapytanie w google napiszę tutaj - może ktoś już miał styczność z czymś takim :)

Na przyszły sezon motocyklowy będę najprawdopodobniej mieszkał za granicami naszego kraju ( konkretniej we Włoszech).
Chciałbym zabrać ze sobą moto i nie jeździć co roku na przegląd lub bawić się w przesyłanie dowodu rejestracyjnego by podbili pieczątkę.

Więc me zapytanie brzmi jak wygląda sprawa przeglądu pojazdu poza granicami Polski, zważając na fakt że pojazd póki co będzie zarejestrowany w PL ?

_________________
WR 400F ==> SV 650N ==> R6==> FZ1 ==> SV1000S ==> KAWASAKI ZX-10R


30 mar 2015, o 13:05
Zobacz profil WWW
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sty 2014, o 21:12
Posty: 147
Lokalizacja: Złotoryja
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S 2007
Post Re: Przegląd roczny poza granicami kraju
jezeli konkretnie chodzi ci o włochy to jutro sie dowiem. kolega mieszkał tam 10 lat (kierowca zawodowy) także będzie wiedział, tym bardziej że użytkował tam auto. napewno jeżeli motocykl jest na ciebie a bedziesz tam zameldowany oraz bedziesz posiadal legalne papiery przyje... sie do ciebie o to ze nie oplacasz moto u nich. kolega każde auto które posiadał miał zakupione na siostre i nawet o to potrafili się czepiać ze jeździ autem na PL. pracował tam leganie posiadał włoski meldunek. ale dokładnie go jutro wypytam co i jak. Pozdro.


31 mar 2015, o 21:57
Zobacz profil
Piguła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 mar 2013, o 11:40
Posty: 1861
Lokalizacja: Chodzież (WLKP)
Płeć: mężczyzna
Moto: KAWASAKI ZX-10 R
Post Re: Przegląd roczny poza granicami kraju
Okej, dzięki wielkie.
Niestety moi znajomi nie mają tam pojazdów więc ciężko im się zorientować - lub po prostu im się nie chce :P
2 lata jak tam przesiedzę i będzie okej - to wiadomo, będzie czas na zmiany blach - lecz tymczasowo lepiej mieć na swoich ojczystych :)

_________________
WR 400F ==> SV 650N ==> R6==> FZ1 ==> SV1000S ==> KAWASAKI ZX-10R


31 mar 2015, o 23:30
Zobacz profil WWW
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sty 2014, o 21:12
Posty: 147
Lokalizacja: Złotoryja
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 650S 2007
Post Re: Przegląd roczny poza granicami kraju
Wiec tak...
Jeżeli nie masz prawka z EU a jedziesz tam na kierowce to beda wymagali od Ciebie wymiany prawka na ich lub dokupienie jakiejs tam naklejki...
Jeżeli będziesz posiadał dowód osobisty włoski i kilkakrotnie zatrzyma Cie ten sam policjant (i cie zapamięta) samochodem (motocyklem) z dowodem PL na twoje dane moga zakazac Ci poruszania sie tym pojazdem po ich kraju. U nich płaci się podatek roczny od pojazdu(napewno samochodu nie wiem jak motocykl)...
Najlepszym rozwiązaniem jest jeżeli przebywasz tam legalnie, masz meldunek dowod itd zarejestrować pojazd na kogos innego i mowić że kolega brat siostra przyjechali do ciebie w odwiedzimy i dlatego jezdzisz pojazdem na PL...
Dla porownania:
Toyota Avensis 2004 rok 2,0 diesel Podatek+oplaty+przeglad 2000-2500 euro/rok...
Tak mi powiedział kolega który pracował tam 8 czy 9 lat, także chyba raczej prawdę mówił.
Ja z kolei pracowałem w belgi i sytuacja jest tam podobna jeżeli idziesz na kontrakt bezpośrednio z belgijska firmą wyrabiasz ich dowód osobisty a posiadasz samochod na PL to przy kontroli masz problem... opłaty w tym kraju sa strasznie wysokie... bynajmniej strasznie wysokie dla polaka jadacego tam za ,,chlebem,,
Pozdrawiam i powodzenia. Jak jakieś pytania masz jeszcze to mogę się co nie co dowiedzieć.


2 kwi 2015, o 21:58
Zobacz profil
Piguła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 mar 2013, o 11:40
Posty: 1861
Lokalizacja: Chodzież (WLKP)
Płeć: mężczyzna
Moto: KAWASAKI ZX-10 R
Post Re: Przegląd roczny poza granicami kraju
Ulala no to spore opłaty , nawet jak jedzie się już tam na stałe ( chodzi mi o sam początek pobytu :) )

No to trzeba będzie coś wykombinować żeby nie wyczyścili portfela na samym początku :P
Dzięki wielkie za informacje :)

_________________
WR 400F ==> SV 650N ==> R6==> FZ1 ==> SV1000S ==> KAWASAKI ZX-10R


3 kwi 2015, o 12:29
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL