Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 19 kwi 2024, o 10:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Chorwacja 2010 :) [pytania przed wyjazdem] 
Autor Wiadomość
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Chorwacja 2010 :) [pytania przed wyjazdem]
Mniej więcej rok temu zdecydowaliśmy z Sylwią, że chcemy się wybrać na dłuższą wycieczkę po Europie, oczywiście na SV. Relacja Infi i Bartasa z zeszłorocznego wyjazdu była dla nas sporą motywacją, by ruszyć właśnie do Chorwacji. W międzyczasie naczytaliśmy się wieeeelu różnych opisów takich podróży, mamy już z grubsza opracowany plan wyprawy, ale że jest to nasz pierwszy tak duży wyjazd, to nadal mam masę różnych pytań i wątpliwości :P Zmienił się środek transportu, ale cel pozostał ten sam :P Ruszamy prawdopodobnie 17 lub 18 września, planujemy wrócić za 2 tygodnie. Wstępna kalkulacja mówi o przynajmniej 3,5tys. km :)

Może macie już opracowane trasy dojazdu z Polski do Chorwacji? Które drogi są szczególnie widokowe, a których lepiej unikać?
Jakieś sprawdzone kwatery w okolicy Bratysławy, Wiednia, Budapesztu?
Co zabrać ze sobą w tak długą podróż? Narzędzia, jakiś zestaw do opon, żarówki, kamizelki odblaskowe, kondomy przeciwdeszczowe - to oczywiście podstawa, ale jest cała masa rzeczy, o których pewnie też warto pamiętać, a które przypomną mi się dopiero jak będą potrzebne :P

Wiem, że wiele osób z tego forum odwiedzało już południową Europę, jednośladami i nie tylko, liczę na Waszą pomoc :)

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


9 sie 2010, o 14:47
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:21
Posty: 635
Post Re: Chorwacja 2010 :)
Ja dwa razy jechałem autem do Chorwacji tyle, że z Opola bliżej mi było trasa - Opole - brno - Mikulov - wiedeń - graz - maribor - jakieś przejście - zagrzeb - karlovac i jardanką do makarskiej. Wam z okolic Warszawy bliżej będzie zapewne właśnie przed budapeszt ale tak czy inaczej wylądujecie kolo zagrzebia - Nie polecam hamburgerów na pierwszej stacji z LPG za zagrzebiem bo kosztują majątek a są z kociego mięsa :) Za to jak jedziecie w okolice południowe czyli powiedzmy od Splitu w dół to polecam tzw. starą trasę czyli właśnie jardanke - w karlovac zamiast na autostradę która kosztuje ze 150zł odbija się na stara darmowa trasę (tak jak na pltvickie jeziora) a tam orgazm winklowy ze świetnym asfaltem - widoki różne - od piasku jak na pustyni po leśne doliny jak z filmu o wietnamie - jakbym jechał 3 raz to tez wybrałbym te trasę bo jest piękna. Problemem w pewnym momencie jest mała ilość stacji benzynowych (ja tankowałem LPG i płaciłem kartą - z PB i gotówka będzie łatwiej).

To tyle na szybko - jak coś więcej chcesz wiedzieć to pisz - a wszystko jest opisane na http://www.cro.pl a potem na forum

_________________
Obrazek Obrazek

SV650S K1


9 sie 2010, o 15:38
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: Chorwacja 2010 :)
Trasę mamy w takim razie podobną :) Planuję zjechać katowickę do Bielska, potem na Cieszyn, Brno, być może Bratysława, a może od razu do Wiednia, Graz, Maribor, Zagrzeb, Senj :) Tam chcemy chwilę posiedzieć, zobaczyć Pulę, Rijekę, Krk, Plitvice i dalej jechać na południe, w okolice Splitu.
Tylko my planowaliśmy jechać z Senj do Splitu magistralą adriatycką (droga nr 8), a z tego co Ty piszesz, warto pojechać szosą nr 1? Może na południe zjedziemy wybrzeżem, a wrócimy jedynką :)

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


9 sie 2010, o 15:52
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:21
Posty: 635
Post Re: Chorwacja 2010 :)
Tak na szybko - nie warto jechac przez Bratysławe bo jest chyba kilka kilometrów dalej (ale autostrada więc może ciut szybciej) ale PŁATNĄ droga przez Słowacje - warto szanowac kase i nie warto za kilka km płacić winiety w Słowacji - lepiej jechac ta drugą droga za brnem do Mikulova a potem jest łatwa droga do wiednia - numery dróg napisze ci za chwile.

_________________
Obrazek Obrazek

SV650S K1


9 sie 2010, o 21:21
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:21
Posty: 635
Post Re: Chorwacja 2010 :)
Tu masz trasę jak jechałem http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s ... =UTF8&z=10


Rok temu płaciło się:
1. 330 koron za miesięczną winietę w Czechach
2. 7,7 euro za 10 dni w Austrii - są chyba miesięczne i ta się może wam bardziej opłacać ale nie pamiętam ile kosztuje - może mniej niż 14 eur jak za 2 10-cio dniowe
3. To boli najbardziej 15 euro za 7 dni w Słowenii - to boli bardzo bo drogi jest raptem z 70km - w 2008 łatwo można by to ominąć ale w 2009 przebudowali rondo w mariborze i już nie było fajnie - wcześniej rondem można było pojechać płatna trasę a rok później zrobili po prostu rondo płatne - ale zrobili też ładną obwodnice i w sumie nie chciało mi się już potem pierdzielić z objazdami w nocy.
4. W Chorwacji oczywiście płaci się na bramkach - cen nie pamiętam ale za odcinek od granicy do Zagrzebia i od Zagrzebia do karlovac płaci się może kolo 30zł po raz kolejny napisze - widokowo lepiej jechać potem darmowa jardanką bo jest świetna - zwłaszcza dla motoru - a dla wygodnych finansistów można lecieć autostradą.

Skoro pisałeś, że jedziecie od Puli to trzeba by raczej ciąć przez słowenię a nie jeździć po chorwacji - a to się kłóci z plitvicami - chyba, że zrobicie koło - od puli na dól chorwacji i powrót jardanką zahaczając o jeziora (wstęp chyba kosztuje ze 100 za osobę - ja zrezygnowałem :)) to wtedy ma to sens - a nie kręcenie się od rijeki do plitwic.

Ja bym jechał na waszym miejscu - do puli a potem nad morzem powiedzmy do splitu - będąc tak blisko poświęćcie jeden dzień i na dojazd do riwiery makarskiej - takiego połączenia gór i morza chyba nie ma w innym miejscu a wygląda to prześwietnie - oczywiście każdy poleci dubrownik ale to już 200km od makarskiej więc tak dokładając dojedziecie do grecji :)


Makarska http://traveltoeuropeaskdoc.pointparkjo ... karska.JPG

_________________
Obrazek Obrazek

SV650S K1


9 sie 2010, o 23:07
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 12:59
Posty: 1840
Lokalizacja: skądinąd
Płeć: mężczyzna
Moto: PW50, CBR600, CR125
Post Re: Chorwacja 2010 :)
Głowy nie dam, ale potwierdza to wielu kumpli, że highwaye w Czechach i Słowacji dla o2o są free :)

_________________
Lepiej mieć kamyk w bucie niż ziarnko piasku w prezerwatywie ;P


10 sie 2010, o 12:45
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: Chorwacja 2010 :)
Co do trasy, to planowałem przez Bratysławę, bo chcieliśmy zrobić pierwszy nocleg na Słowacji - wydaje mi się, że będzie tam taniej niż w Austrii.
Później w Chorwacji chcemy spędzić parę dni w okolicy Senj i tam mieć bazę wypadową do obejrzenia Plitvic, Puli, Rijeki itd. A potem zjechać na dół (w okolice Splitu) na parę dni i znowu z tamtąd robić jakieś wycieczki, również do Dubrovnika :)

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


10 sie 2010, o 13:06
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 08:40
Posty: 997
Lokalizacja: Nadarzyn
Płeć: mężczyzna
Moto: średnia DRka
Post Re: Chorwacja 2010 :)
Ja się wybieram do Chorwacji 20 sierpnia. Z racji, że jedziemy z Oskarkiem mamy zaklepany nocleg w Mikulovie w Czechach.
Jedziemy taką trasą http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s ... 753418&z=6

Co do "starej jedynki" to jechałem nią jadąc do Zadaru kilka lat temu. Polecam!

_________________
kolecik
...czarna eNka z 1999 roku => DR 350
http://www.bikepics.com/members/kolecik/


10 sie 2010, o 13:39
Zobacz profil
Mister Budda
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lut 2010, o 12:22
Posty: 2362
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: VTR RIDER :D
Post Re: Chorwacja 2010 :)
Aktualne papierowe mapy tych miejsc przez które będziecie jechać...

_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.


13 sie 2010, o 21:35
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 08:40
Posty: 997
Lokalizacja: Nadarzyn
Płeć: mężczyzna
Moto: średnia DRka
Post Re: Chorwacja 2010 :)
Notturno SV napisał(a):
Aktualne papierowe mapy tych miejsc przez które będziecie jechać...

A, że o co chodzi ;P

_________________
kolecik
...czarna eNka z 1999 roku => DR 350
http://www.bikepics.com/members/kolecik/


16 sie 2010, o 08:00
Zobacz profil
platynowy down
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lut 2010, o 14:53
Posty: 453
Lokalizacja: Warszawa -LLB
Płeć: mężczyzna
Post Re: Chorwacja 2010 :)
Moi mili, dysponuje ktoś pogodą długoterminową / całoroczną na terenie Chorwacji (bardziej okolice Dubrovnika) ?

Chodzi mi o przypuszczalne temperatury i opady na podstawie ostatnich lat, średnie temperatury itp sprawy. Wybieram się być może 15 września autem, ale cały czas męczy mnie pogoda..

Dla informacji, w tamtym roku od 22 do 28 sierpnia pogoda na KRK była bez zarzutu.


Odnośnie dróg, jechaliśmy przez Presov, Kosice, Miskolc, Budapeszt, Balaton, Zagrzeb i na Krk. Nigdzie nie kupowaliśmy żadnych winiet, w jedną stronę zapłaciliśmy 300 zł mandatu za drogi na Węgrzech. Kontrola była przy granicy i generalnie opierała się na pytaniu "którą drogą jechaliście (tu pokazali nam mapkę z płatnymi odcinkami ) a my jak głupki pokazaliśmy autobana zamiast okrężne trasy - stąd mandat. Nasza nie wiedza była spowodowana tablicą informacyjna na której było pole: winiety - od 1 do 7 dni - [kreska]. Doszliśmy do wniosku że są za free.. a nie były ;) chodziło o to że trzeba kupować na dłuższy czas..


18 sie 2010, o 09:19
Zobacz profil WWW
Masterka ognisk
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 08:44
Posty: 2260
Lokalizacja: Zakurzone zadupie k. Torunia
Płeć: kobieta
Moto: Yamaha TDM 850 '01
Post Re: Chorwacja 2010 :)
Polecam tę stronę, my z niej korzystaliśmy przed wyjazdem:

http://www.cro.pl

_________________
Raz motór był chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"


18 sie 2010, o 09:30
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: Chorwacja 2010 :)
Szukałem w necie jakichś archiwalnych zapisów pogody dla Chorwacji, żeby zobaczyć jak w zeszłych latach wyglądały temperatury w drugiej połowie września, ale niestety nic nie znalazłem :P

A czy mógłby ktoś obeznany napisać jak jest z opłatami za autostrady w poszczególnych krajach? Czy motocykle płacą czy jadą za darmo? Jeśli płacą, to ile?
Jedyne co wiem, to że w Słowenii jest droga winieta (17 euro za krótki odcinek) i tam na 100% trzeba omijać autostrady szerokim łukiem :P
W Austrii chyba też się płaci za autostrady. Tylko nie wiem czy jest winietka czy płaci się na bramkach, jak u nas?
W Chorwacji z tego co gdzieś tam czytałem, autostrady płatne, płatność na bramkach za poszczególne odcinki, jak u nas.
A jak jest na Węgrzech, w Czechach, Słowacji?

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


18 sie 2010, o 12:48
Zobacz profil
Masterka ognisk
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 08:44
Posty: 2260
Lokalizacja: Zakurzone zadupie k. Torunia
Płeć: kobieta
Moto: Yamaha TDM 850 '01
Post Re: Chorwacja 2010 :)
http://www.pzmtravel.com.pl/informacja- ... owych.html

Proszę bardzo cała Europa ;)

_________________
Raz motór był chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"


18 sie 2010, o 12:58
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: Chorwacja 2010 :)
O, dzięki, bardzo przydatne :)

Z tego co piszą, to wygląda to w skrócie następująco:
Austria (autostrady i drogi szybkiego ruchu) - winietka na motocykl: 10 dniowa 4,5 euro,
Chorwacja (autostrady i drogi szybkiego ruchu) - opłaty na bramkach, motocykle jadą za darmo lub płacą mniej niż puszki,
Czechy - motocykle jadą za darmo,
Słowacja - motocykle jadą za darmo,
Słowenia (autostrady i drogi szybkiego ruchu) - winietka na motocykl: 7 dniowa 7,5 euro,
Węgry (autostrady) - winietka na motocykl: 4 dniowa 5,1 euro.

http://www.motoautostrada.pl/dokument/o ... -w-europie <- Tu jeszcze jest sporo informacji.

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


18 sie 2010, o 13:58
Zobacz profil
Masterka ognisk
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 08:44
Posty: 2260
Lokalizacja: Zakurzone zadupie k. Torunia
Płeć: kobieta
Moto: Yamaha TDM 850 '01
Post Re: Chorwacja 2010 :)
W Cro motocykle też płacą na bramkach, ale opłata nie jest niższa niż na samochód.

_________________
Raz motór był chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"


18 sie 2010, o 14:04
Zobacz profil
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lut 2010, o 16:58
Posty: 24
Lokalizacja: Wrocław/Oleśnica
Post Re: Chorwacja 2010 :)
Byłem kilka razy na moto w CRO, ostatnio w zeszłym roku. Jak planujesz jechać przez Wiedeń Grazz to polecam zahaczyć o Klgenfurt i Alpy Julijskie z jaskinią Postojna. W Słowenii bardzo pilnują viniet, wiem że bardzo łapią. Polecam forum http://www.cro.pl

_________________
SV 650 S K6>>>>>DL 650 A K7 Black Matt


18 sie 2010, o 21:46
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: Chorwacja 2010 :)
Żeby podjechać do Klagenfurtu, musielibyśmy nadrobić 180km, więc raczej odpuszczę. I tak mamy 600km dziennie do zrobienia, wystarczy :D

Jak wszystko pójdzie po mojej myśli, to Klagenfurt będzie niemal idealnie po trasie, ale za rok :P

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


18 sie 2010, o 23:09
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lut 2010, o 23:48
Posty: 449
Lokalizacja: WH ....
Płeć: mężczyzna
Moto: Honda VTR 1000F
Post Re: Chorwacja 2010 :)
Witam wszystkich z :forum: :mrgreen:
Właśnie wróciłem z Riwiery Makarskiej w Chorwacji. Docelowo byłem w miasteczku Tucepi. A wycieczki jakie zaliczyłem to Plitwickie Jeziora, Makarska, Baska Voda, Split i kilka innych miasteczek. Oprócz tego zwiedziłem też Mostar i Medugorje w Bośni i Hercegowini. Jeśli ktoś ma pytania odnośnie cen paliwa, opłat autostradowych czy jakieś inne związane z wyjazdem na Chorwację chętnie odpowiem i pomogę. :spoko: Pozdr

_________________
Honda VTR 1000F, Suzana SV650S moja była :-(
Obrazek


28 sie 2010, o 15:09
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lut 2010, o 23:49
Posty: 500
Lokalizacja: München
Płeć: mężczyzna
Moto: Morini
Post Re: Chorwacja 2010 :)
No i ja się wybieram 5 września na Chorwację. Niestety puszką, może za rok na o2o :)


28 sie 2010, o 22:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL