Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 19 kwi 2024, o 06:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
2-3 dni mazury a potem Litwa objazdówka ????? 
Autor Wiadomość
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2010, o 15:22
Posty: 707
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000 N 2005
Post 2-3 dni mazury a potem Litwa objazdówka ?????
Jak widać opcja na weekend majowy 2012 Mazur to prawie pewnik to może zaszaleć :mrgreen: .
Większość deklaruje chęć zabawy na 2 noclegi czyli jakiś 3 dni.

Termin
Długi weekend w maju 2012
Można oczywiście termin przesunąć, ale tam pasuje idealnie z tymi Mazurami :)


Niektórzy pisali o ewentualnej objazdówce. W końcu można mieć łatwo 9 dni wolnego w tym okresie!

Można by pomyśleć nad opcją następującą…

Początek weekendu dokładnie tak jaki jest plan czyli 2-3 dni zabawy w jakimś ośrodku na Mazurach.

A potem objazdówka i to nie byle jaka bo zagranica!

Z Mazur jest rzut beretem na Litwę.

Oczywiście całą wyprawę możnaby sobie realizować całkowicie niezależnie od spotkania majowego na Mazurach.
To co tu nakreślam jest tylko dość luźnym pomysłem na razie.
Nawet jak tu sie napracuję trochę a sam nie pojadę a pomogę innym w zorganinowaniu wypadu w pojedynke czy grupą będę bardzo zadowolony :taak:

Przejazd bezproblemowy a kraj miły, spokojny, nieco tańszy niż Polska. Jest co zwiedzać. Gdzie spać i bawić.
Przygoda, fun i historia w jednym.

Przejazd planowany przez miasta jak poniżej:

Druskienniki(do zastanowienia) - Wilno - Troki (zaraz obok Wilna) - Kowno - Kłajpeda (port nadmorski)

Tak na szybko trasa mogłaby biec przez te miasta…

Do zrobienia po Litwie ok. 750-800 km.
Orientacyjna mapka przejazdu.
http://g.co/maps/muwbn


W tym pierwszym poście będę uaktualniał odnośniki do ciekawszych rzeczy czy opisów jakie się w dalszej części mogą pojawić.

1) Litwa w cyfrach: geografia, etnika, podstawowe info ogólne
http://svforum.pl/viewtopic.php?f=21&t=5646&start=9

2) Koszty pobytu na Litwie- wszystko razem
http://svforum.pl/viewtopic.php?f=21&t=5646&start=15



tak dla smaczku...

Druskienniki

Wpisze w trasę - a czy się pojedzie to się jeszcze zdecyduje co się jeszcze pojawi ;)
Niedaleko za polska granicą, nieco w prawo, pyk z 60 km i tam jesteśmy a potem dalej mozna lecieć do Wilna.
Poczytałem trochę co tam dają. Generalnie same uzdrowiska, sanatoria, parki. Wszystko oczywiście w klimacie spokoju i przepływającego Niemna...
Generalnie bardzo ładnie i spokojnie ale co my moglibyśmy tam dłużej robić i jak to logistycznie robić- to nie wiem, zajrzeć oczywiście można ;)

Jest tam jeden z największych w Europie aquapark i może tam możnaby zabawić ze 3-4 godziny, ale specjalnie tanio nie jest, ale do przeżycia...

bilet wstępu do AQUA PARKU –ok. 70 zł za wstęp do parku wodnego i łaźni
Sam park to jakieś 50 zł – cena za jakies 3-4 godziny zabawy.
http://www.akvapark.lt/CENNIK/
gdzie to jest http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... a2a6ae0111
GODZINY PRACY http://www.akvapark.lt/godziny-pracy/

Obrazek

Obrazek

Obrazek





WILNO
Obrazek
Obrazek

sporo info o zabytkach http://wilno.lovetotravel.pl/

Troki
Obrazek



Kowno
Obrazek
Obrazek


sporo info o zabytkach http://kowno.lovetotravel.pl/


Kłajpeda
Obrazek

Obrazek


Jak będzie większe zainteresowanie to douczę się tematu bez względu na to czy sam pojadę czy nie :).[/quote]

_________________
Pozdrawiam
Pink
SV 1000 N, 2005 r. srebrna, szybka GIVI, kufer GIVI


Ostatnio edytowano 1 lut 2012, o 21:11 przez pink25, łącznie edytowano 9 razy



8 sty 2012, o 20:13
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:59
Posty: 3102
Lokalizacja: Warta, łódzkie
Płeć: mężczyzna
Moto: różne
Post Re: Nasze plany na 2012.
Jeśli będę mógł to się piszę :) Szczerze to myślałem, żeby wyskoczyć do Kaliningradu, ale Litwa też jest spoko, nawet bardziej :spoko:


8 sty 2012, o 20:15
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2011, o 08:50
Posty: 629
Lokalizacja: Giżycko
Płeć: mężczyzna
Moto: GSX-R 750 K6
Post Re: Nasze plany na 2012.
No nieźle. Może i ja bym się jeszcze pisał na takie coś ale zależy od funduszy jakimi będę władać.


8 sty 2012, o 20:19
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2010, o 15:22
Posty: 707
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000 N 2005
Post Re: Nasze plany na 2012.
Dono napisał(a):
Jeśli będę mógł to się piszę :) Szczerze to myślałem, żeby wyskoczyć do Kaliningradu, ale Litwa też jest spoko, nawet bardziej :spoko:

Na minus Kaliningradu to, że jest drożej i trzeba wizę odpłatnie kombinować (wcale nie takie grosze).

_________________
Pozdrawiam
Pink
SV 1000 N, 2005 r. srebrna, szybka GIVI, kufer GIVI


8 sty 2012, o 21:11
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:59
Posty: 3102
Lokalizacja: Warta, łódzkie
Płeć: mężczyzna
Moto: różne
Post Re: Nasze plany na 2012.
Ponoć od tego roku do obwodu kaliningradzkiego wizy mają być zniesione. To tak w ramach przyjaźni polsko-rosyjskiej ;)


8 sty 2012, o 21:18
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2011, o 08:50
Posty: 629
Lokalizacja: Giżycko
Płeć: mężczyzna
Moto: GSX-R 750 K6
Post Re: Nasze plany na 2012.
A to nie ma być tylko dla mieszkających blisko granicy?


8 sty 2012, o 21:21
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 12:59
Posty: 1840
Lokalizacja: skądinąd
Płeć: mężczyzna
Moto: PW50, CBR600, CR125
Post Re: Nasze plany na 2012.
pink25 napisał(a):
Dono napisał(a):
Jeśli będę mógł to się piszę :) Szczerze to myślałem, żeby wyskoczyć do Kaliningradu, ale Litwa też jest spoko, nawet bardziej :spoko:

Na minus Kaliningradu to, że jest drożej i trzeba wizę odpłatnie kombinować (wcale nie takie grosze).

Na minus Kaliningradu to, że tam w zasadzie nic nie ma :/ Jeśli jechać, żeby się poszwendać, popić z miejscowymi, przeżyć jakąś awanturę w nocnym klubie, to każde duże rosyjskie miasto jest do tego super, także Kaliningrad, jeśli do zwiedzania, to szkoda kasy.

Relacja z mojego wyjazdu:
http://www.scigacz.pl/Kaliningrad,wielk ... 14129.html

_________________
Lepiej mieć kamyk w bucie niż ziarnko piasku w prezerwatywie ;P


8 sty 2012, o 21:23
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:59
Posty: 3102
Lokalizacja: Warta, łódzkie
Płeć: mężczyzna
Moto: różne
Post Re: Nasze plany na 2012.
No tak mi wpadł do głowy kaliningrad, bo to rzut kamieniem. Napisałem przecież, że litwa to lepszy pomysł ;)


8 sty 2012, o 21:26
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 12:07
Posty: 707
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: Sprint ST
Post Re: Nasze plany na 2012.
Ja się wstępnie bym pisał :)
proponuję dodać jeszcze jeden podpunkt, tuż pod Wilnem:
http://litwa-wycieczki.pl/14/Troki-atrakcje-i-zabytki

_________________
Obrazek
SV650S K6


9 sty 2012, o 12:43
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2010, o 15:22
Posty: 707
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000 N 2005
Post Re: 2-3 dni mazury a potem Litwa objazdówka ?????
Litwa w cyfrach: geografia, etnika, podstawowe info ogólne

Litwa jest krajem położonym pod względem geograficznym w Europie Środkowej (natomiast przez ONZ jest zaliczana do państw Europy Północnej), na południowo-wschodnim wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Na terenie Litwy znajduje się geometryczny środek Europy, umiejscowiony 26 kilometrów na północ od Wilna.

Ukształtowanie powierzchni nizinne, o rzeźbie polodowcowej, średnia wysokość 99 m n.p.m., najwyższe wzniesienie Aukštojo kalnas (Wysoka Góra) 293,84 m n.p.m., na Wyżynie Miednickiej. Wybrzeże morskie jest przeważnie niskie i wyrównane, wnętrze kraju zaś nizinne z licznymi formami polodowcowymi.

Litwa posiada niewiele własnych bogactw naturalnych – jest zasobna głównie w złoża torfu, żwiru, dolomitu, anhydrytu i bursztynu

Rozwinięta gęsta sieć rzek (na 1 km² przypada 0,4 km rzeki) typu równinnego, wolno płynące, meandrujące o szerokich dolinach.

Według spisu powszechnego przeprowadzonego w 2001 roku, Litwa liczyła 3 483 972 mieszkańców, z czego mężczyzn 1 629 148 (46,76%) a kobiet 1 854 824 (53,24%), stopień urbanizacji społeczeństwa wynosił 66,94%.
Narodowości i grupy etniczne

Litwa jest najbardziej jednolitym narodowościowo państwem spośród wszystkich państw bałtyckich, największą grupą etniczną są Litwini (2864 tys.[21] osób), którzy stanowią 84,6% ogółu mieszkańców. Znaczące mniejszości narodowe to Polacy liczący ok. 212,1 tys.[21] osób (6,3%) i Rosjanie liczący 173,3 tys.[21] osób (5,1%).
Polacy są największą mniejszością narodową, skupioną przede wszystkim na Wileńszczyźnie, w południowo-wschodniej części Litwy (Polacy na Litwie), administracyjnie jest to okręg wileński (26%), w poszczególnych gminach jak wileńska (61%) czy solecznicka (80%) Polacy są większością.
Rosjanie są skoncentrowani głównie w dwóch miastach, gdzie stanowią znaczące mniejszości, w Wilnie (14%) i w Kłajpedzie (28%) oraz gminie Wisaginia, gdzie stanowią większość (55%).
Językiem urzędowym na Litwie jest bałtycki język litewski, będący językiem etnicznej większości litewskiej.
Najstarszym litewskim miastem jest Kłajpeda, która otrzymała prawa miejskie w 1257 roku. Większość litewskich miast to miasta małe, tylko 6 liczy więcej niż 50 tys. mieszkańców, a tylko 2 więcej niż 200 tys., z kolei aż 65 ma mniej niż 10 tys. mieszkańców. Największym miastem i stolicą zarazem jest Wilno, liczące ponad 500 tys. mieszkańców.
Wskaźnik Jakości Życia 2004 (Quality of Life Index, The Economist): 63 miejsce na 111 (Rosja 105., Polska 48., Białoruś 100., Łotwa 66.).
Inflacja (2007): 5,4%
Stopa bezrobocia (2007): Wg oficjalnego dziennika statystycznego 3,2%. Uwzględniając niezarejestrowanych bezrobotnych 5,7%
Na Litwie działają 3 uniwersytety: najstarszy i największy w Wilnie (założony w 1579, Uniwersytet Wileński), w Kownie (założony w 1922) i w Kłajpedzie (założony w 1991) oraz 2 politechniki:w Wilnie (założona w 1969) i w Kownie (założona w 1950), oprócz tego również 5 wyższych szkół zawodowych.

ciekawostka ;)
Wilno posiada prawdopodobnie największą starówkę w Europie - 360 ha (trzy razy większa niż w Krakowie).

_________________
Pozdrawiam
Pink
SV 1000 N, 2005 r. srebrna, szybka GIVI, kufer GIVI


9 sty 2012, o 17:19
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2010, o 21:47
Posty: 560
Lokalizacja: WWL
Płeć: mężczyzna
Moto: lyter w owiewce
Post Re: 2-3 dni mazury a potem Litwa objazdówka ?????
My jesteśmy wstępnie na tak, a jak będzie to się okaże, zależy to głównie od finansów.
Pytanie techniczne: zakładam, że wypad potrwa ok. 3 dni-jak wygląda sprawa noclegów?

_________________
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej


9 sty 2012, o 18:10
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 cze 2010, o 09:17
Posty: 872
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć: kobieta
Moto: ???
Post Re: 2-3 dni mazury a potem Litwa objazdówka ?????
W sumie fajny pomysł :spoko:
Zawsze chciałam jechać do Wilna, ale ja bym was spowalniała okrutnie :obity:


9 sty 2012, o 18:30
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2010, o 14:53
Posty: 364
Płeć: mężczyzna
Post Re: 2-3 dni mazury a potem Litwa objazdówka ?????
Nigdy nie jeździłem w takie wypady, mnie bardziej interesuje o jakich finansach tu mówimy.

_________________
" Wy śmiejecie się ze Mnie, iż jestem "inny", Ja śmieję się z Was bo wszyscy jesteście tacy sami"
"Carpe Diem"


9 sty 2012, o 18:45
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:47
Posty: 2660
Lokalizacja: Bjaczystok
Płeć: kobieta
Moto: Trufel 675
Post Re: 2-3 dni mazury a potem Litwa objazdówka ?????
Licz np. 800km czyli 45L spalonego paliwa (przy założeniu 5,5L/100km) x minimum 5,5zł/L = około 250zł.
Do tego daj każdy nocleg jakieś 30zł (w zależności od standardu i ilości osób w pokoju).
No i żarcie, jakaś pamiątka, wejściówka do zamku etc - minimum 50zł/dzień.

500zł trzeba szykować.

_________________
Suzuki SV 650s 2006 -> Honda VTR 1000 SP1 2001 -> Triumph Street Triple 675 2012


9 sty 2012, o 19:35
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2010, o 12:26
Posty: 416
Płeć: mężczyzna
Moto: Kawasaki Z1000 2004r
Post Re: 2-3 dni mazury a potem Litwa objazdówka ?????
To bardzo podobna trasa do tej, którą opisałem w temacie o "majówce 2012". U mnie było jeszcze rozważanie wyjazdu do Rygi i Tallina. Jeśli będzie urlop to jadę, może kumpel też dołączy.


9 sty 2012, o 20:10
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2010, o 15:22
Posty: 707
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000 N 2005
Post Re: 2-3 dni mazury a potem Litwa objazdówka ?????
Litwa (lit) 1 LTL = 1,28 PLN

Policja
Z jakiegoś opisu z netu…
„Drogówka u naszych północnych sąsiadów jest raczej bardziej restrykcyjna niż w Polsce. Przekonać się nam było dane o tym już na początku wyjazdu gdy zostaliśmy zatrzymani na przekroczeniu prędkości o 12 km/h w miejscu gdzie ograniczenie wynosi 90... „


Koszty
Koszt podam tak dość od czapy bo stałych danych na razie brak.

Spanie
Zakładam jazdę bez namiotów i śpiworów. Nie znam na ten moment bazy kempingowej Litwy. Jest chyba słabsza niż u nas.
Czyli śpimy w tanich hotelikach, może schroniskach…
Ceny tak od 25 do 60 zł/os/noc, ale już nawet w Wilnie czyli tam gdzie niby najdrożej. Za 25 zł wynajdziemy wieloosobowe pokoje w schronisku a za 60/os pewnie dostanie się dwójki w średniej jakości hotelikach. Tak wyczytałem, że za te 50 zł można wygarnąć hotelik i może będzie to już dwójka nawet B) .
Maj nie szczyt sezonu to tym bardzie dałoby radę myślę.
Tak na teraz przyjmę orientacyjnie średnio 40zł/os/noc.
Zakładam 3-4 noclegi . minimum 3 a to daje 120 zł za spanie.

poniżej przyklad jakiegos nawet miłego hoteliku w centrum Wilna
Wychodzi 35 Lit czyli jakies 40-45/os/noc zl przy grupach turystycznych.
http://www.noclegi-tanie.pl/nocleg.php?idobiekt=1019

Mozna i znależc i tansze i fajniejsze zarazem miejsca (nawet za 30 zł), ale albo sa już kilka km za Wilnem lub sa to pokoje/apartamenty tylko 2-6 osobowe...
Ale generalnie bidy nie ma uważam. Na schroniska jeszcze nawet nie patrzyłem ;).



Ceny paliw
http://www.e-petrol.pl/index.php/notowa ... liw-europa
Na Litwie była do niedana bardzo tania benzyna. Coś się już niestety popsowało.
Cena ta sama co u nas teraz a nawet nieco drożej bo 5,8zł/litr
Jeśli już jesteśmy przy paliwie to warto zaznaczyć, że na wielu stacjach na Litwie wymagane jest uiszczenie opłaty przed tankowaniem.


Założyłem 750 km to pewnie się zrobi 1000 km= przepalonych 60 litrów przy spalaniu 6l/100
A to daje koszt paliwa 350 zł.
Policja jest restrykcyjna i w grupie wolniej się jedzie to spalanie jakieś 5-5,5 l/100 to koszt paliwa minimum 300 zł

Jedzenie- a ile jecie??? :mur: ;)
Ceny chyba nieco niższe niż u nas. Mają fajne lokalne przysmaki, ale żeby było bezpieczniej trzeba założyć coś podobnego jak u nas. Obiady na pewno zjeść trzeba w knajpkach.
Cena wyjdzie 12-20 zł za obiad dla uproszczenia 15
Śniadanie i kolacja to jak sami zrobimy lub tanio trafimy to po jakieś 8 zł :hmm: .
Upraszczając 30 zł/dzień na jedzenie *4 dni=120 zł.

Z tego można zrobić i 60 zł zabierając jedzenie z Polski jak i 300 żywiąc się na bogato…

Zwiedzanie- bilety itd… Kultura znaczy się…

Tu przynajmniej europejsko maja bo ceny dla mieszkańców jak i obcokrajowców są te same a z tego co przeczytałem taniej jest jak w Polsce i jakby co honorują zniżki studenckie.
Takie ceny się posprawdza jak będzie pewnik wyjazdu. Teraz to trochę mi szkoda czasu jak nic nie wiadomo w sumie.. ;)
Zakładam na spoko wydatki na atrakcje wyjdą ok 30 zł/dzień (pewnie wyjdzie mniej)= 120 zł całość

Alkohol
Mają tańszy, pewnie tak ze 30 % taniej- dotyczy to wódki. Piwo maja już w cench podobnych do naszych i o dziwo już nie walą tak wódy a raczej piwo. Wszyscy palą :mur:
...czyli alkoholu nie trzeba zabierać ze sobą :spoko: .


Inne rzeczy mogą się pojawić jak płyniecie promem, stateczkiem czy dyskoteka ale tak na szybko jak patrze wyszło wszystko 660 zł.

_________________
Pozdrawiam
Pink
SV 1000 N, 2005 r. srebrna, szybka GIVI, kufer GIVI


Ostatnio edytowano 11 sty 2012, o 11:46 przez pink25, łącznie edytowano 5 razy



9 sty 2012, o 20:19
Zobacz profil
erotoman-gawędziarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:34
Posty: 3871
Lokalizacja: Otwock
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000N 2004
Post Re: 2-3 dni mazury a potem Litwa objazdówka ?????
Na policję na Litwie trzeba naprawdę uważać. Oni mają kamery za przednimi szybami i łapią też od frontu prędkość a nie tylko goniąc. Często gęsto też zawracają za jakimś ustrzelonym absztyfikantem ;)

_________________
SVNERWUS


10 sty 2012, o 01:33
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2010, o 15:22
Posty: 707
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000 N 2005
Post Re: 2-3 dni mazury a potem Litwa objazdówka ?????
Poniżej przykład jakiegoś nawet miłego hoteliku w centrum Wilna.
Wychodzi 35 Lit czyli jakieś 40-45/os/noc zł przy grupach turystycznych.
http://www.noclegi-tanie.pl/nocleg.php?idobiekt=1019
Mona i znaleźć i tańsze i fajniejsze zarazem miejsca (nawet za 30 zł), ale albo są już kilka km za Wilnem lub są to pokoje/apartamenty tylko 2-6 osobowe...
Ale generalnie bidy nie ma uważam. Na schroniska jeszcze nawet nie patrzyłem ;)

_________________
Pozdrawiam
Pink
SV 1000 N, 2005 r. srebrna, szybka GIVI, kufer GIVI


10 sty 2012, o 18:10
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2010, o 15:22
Posty: 707
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000 N 2005
Post Re: 2-3 dni mazury a potem Litwa objazdówka ?????
Tak na szybko pomyślałem, że jakby taka dłuższa wycieczka 750-1000 km była może za długa co do dni i km to w ostateczności można by walnąć krótki wariant czyli np: tylko do zwiedzenia Troki, Wilno, Kowno. Wilno musi być zawsze! :)
np: taka trasa http://g.co/maps/29yzj
raptem 350-400 km po Litwie. To to już zwykły wypad a nie wyprawa ;)

_________________
Pozdrawiam
Pink
SV 1000 N, 2005 r. srebrna, szybka GIVI, kufer GIVI


11 sty 2012, o 13:03
Zobacz profil
Pączek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 12:25
Posty: 704
Lokalizacja: Warszawa/Piastów
Płeć: mężczyzna
Moto: Hanka CRF250r
Post Re: 2-3 dni mazury a potem Litwa objazdówka ?????
Mogę Wam polecić jeszcze takie miejsce http://www.grutoparkas.lt/index.html
Troki i Wilno obowiązkowo :)

_________________
RED SV650S K6 > okufrowany GSF 1200 K6 BLACK > była TT 600 S > CRF250R


11 sty 2012, o 13:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL