Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 27 kwi 2024, o 15:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Uszkodzona (?) nowa opona 
Autor Wiadomość
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2010, o 23:08
Posty: 41
Lokalizacja: Gdańsk / Giżycko
Płeć: mężczyzna
Post Uszkodzona (?) nowa opona
Witam.
Kupiłem niedawno Sv eczke. Jak ją oglądałem sprzedający pochwalił się założona niedawno nowa opona ale musiał ja napompować przed moim przyjazdem, bo po 2 dniach już był kapec. Z zewnątrz brak fizycznych uszkodzeń. I teraz pytanie co dalej, bo wypłukałem się z kasy i nawet używana guma nie wchodzi w grę. Czy możliwe ze nie zdążyła się ułożyć itp.? Dodam że sprzęt nie jeżdżony bo nie zarejestrowany w ogóle. Kupić piane za 30 i wpierdzielić do środka albo zrobić kilka rund po winklach żeby ja ułożyć? Może wentyl? Miał ktoś podobne doświadczenia?

Pozdrawiam!!!


20 maja 2010, o 23:15
Zobacz profil
spamOWCA
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 10:38
Posty: 7686
Lokalizacja: Wrocław i Tłustomosty (granica opolskiego i ślaskiego)
Płeć: mężczyzna
Moto: BMW + szpera :)
Post Re: Uszkodzona (?) nowa opona
Sprawdź dokładnie czy nie ucieka przez wentyl czy opona dobrze leży i czy na 100% nie ma nic do niej wbitego. Jak dalej ucieka to najlepiej koło wyciągnąć napompować i zanurzyć pod wodą żeby zobaczyć gdzie powietrze ucieka i w razie czego oponę do załatania dać i po sprawie bo szkoda nówki.

_________________
Jak czegoś dusz pragnie to gg 1487770


20 maja 2010, o 23:19
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2010, o 16:03
Posty: 330
Lokalizacja: W-wa
Post Re: Uszkodzona (?) nowa opona
biemwi napisał(a):
Witam.
Kupiłem niedawno Sv eczke. Jak ją oglądałem sprzedający pochwalił się założona niedawno nowa opona ale musiał ja napompować przed moim przyjazdem, bo po 2 dniach już był kapec. Z zewnątrz brak fizycznych uszkodzeń. I teraz pytanie co dalej, bo wypłukałem się z kasy i nawet używana guma nie wchodzi w grę. Czy możliwe ze nie zdążyła się ułożyć itp.? Dodam że sprzęt nie jeżdżony bo nie zarejestrowany w ogóle. Kupić piane za 30 i wpierdzielić do środka albo zrobić kilka rund po winklach żeby ja ułożyć? Może wentyl? Miał ktoś podobne doświadczenia?

Pozdrawiam!!!


Nie ma czegoś takiego jak "układanie". Może się zdąży, że opona jakoś odstaje od felgi, ale to marne szanse. Chyba wszyscy doradzą dokładne sprawdzenie gumy przed winklowaniem. Zwalanie problemu na wentyl to oszukiwanie samego siebie. Jak opony nie kupileś w sklepie to nie wiesz co się z nią działo i równie dobrze może by łatana na allegro pełno takich nówek.

_________________
SV605s 2002


21 maja 2010, o 00:16
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:59
Posty: 3102
Lokalizacja: Warta, łódzkie
Płeć: mężczyzna
Moto: różne
Post Re: Uszkodzona (?) nowa opona
Nie powiedziałbym, że "zwalanie winy na wentyl to oszukiwanie samego siebie". Też się tak może zdarzyć.
Opona może puszczać powietrze na łączeniu opona-felga jeśli coś było grzebane przy feldze czyt. nieudolnie prostowana. Chociaż mało prawdopodobne, aby tam uciekało powietrze.


21 maja 2010, o 00:22
Zobacz profil WWW
Mister Apollo
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 07:16
Posty: 5365
Lokalizacja: WGM
Płeć: mężczyzna
Moto: Z1000
Post Re: Uszkodzona (?) nowa opona
Z wentylem różnie bywa, sam kiedyś w autku zorientowałem się że koło na mnie gwiżdże ;)
Jak pisał Dono, na łączeniu może puszczać, ale to by świadczyło o bogatej przeszłości felgi / motocykla. Może też być po prostu przebita. Odwiedź jakiegoś magika od opon, coś mądrego powinien powiedzieć.

_________________
SV 650S - Błękitny Ogórek -> Z1000 - Ognista pomarańcza


21 maja 2010, o 01:02
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:59
Posty: 3102
Lokalizacja: Warta, łódzkie
Płeć: mężczyzna
Moto: różne
Post Re: Uszkodzona (?) nowa opona
Myślę, że Owca wyczerpał temat i najlepiej będzie jak zastosujesz się do jego rad, a wyniki doświadczenia przedstawisz na forum :)


21 maja 2010, o 01:34
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 10:38
Posty: 328
Lokalizacja: Opolskie
Płeć: mężczyzna
Moto: GSX-R 600 K6
Post Re: Uszkodzona (?) nowa opona
Jest jeszcze możliwość, że przy zakładaniu ktoś uszkodził rant opony i to byłaby najgorsza opcja, bo dziurkę można załatać, wentyl wymienić ale jeżeli rant jest uszkodzony to opona nadaje się już do śmieci :/

_________________
OPOPONY
Opony motocyklowe, Części, Akcesoria, Serwis Motocykli

http://www.opopony.pl
Sklep
Allegro
Facebook: OPOPONY


21 maja 2010, o 08:36
Zobacz profil WWW
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2010, o 23:08
Posty: 41
Lokalizacja: Gdańsk / Giżycko
Płeć: mężczyzna
Post Re: Uszkodzona (?) nowa opona
Witka!
Ani wentyl, ani dziura! Może rozczaruję tych co się podśmiewali z moja wiarą w 'ułożenie się opony'. Otóż ułożyła się :D 100 km po wszystkich zjazdach na naszej Trójmiejskiej obwodnicy wystarczyło i zmiękła ze swoją decyzją :D Wiatr nie uchodzi, 4 letni co prawda Metzelerek musiał być odkształcony kiedy moto stało przez 4 lata u Wolfganga w garażu (ostatni TUV w briefie na to wskazywał).
Pozdrawiam i dzięki za rady!


23 maja 2010, o 19:42
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: Uszkodzona (?) nowa opona
Jest jeszcze jedna opcja - jakiś syf miałeś w zaworku, przy którymś z rzędu pompowaniu akurat przedmuchałeś to coś do wnętrza opony i nagle zaworek zrobił się szczelny :) Dla mnie to bardziej prawdopodobne niż "ułożenie się" opony ;) Ale grunt, że powietrze nie schodzi, to najważniejsze :spoko:

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


24 maja 2010, o 01:54
Zobacz profil
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2010, o 03:42
Posty: 22
Lokalizacja: Liverpool/ Wlk. Bryt.
Post Re: Uszkodzona (?) nowa opona
lasooch napisał(a):
Jest jeszcze jedna opcja - jakiś syf miałeś w zaworku, przy którymś z rzędu pompowaniu akurat przedmuchałeś to coś do wnętrza opony i nagle zaworek zrobił się szczelny :) Dla mnie to bardziej prawdopodobne niż "ułożenie się" opony ;) Ale grunt, że powietrze nie schodzi, to najważniejsze :spoko:


Wreszcie ktoś sprostował.... nie wentyl, tylko zaworek :obity:

_________________
Suzuki SV650s '2000
Suzuki GSXR1000 '2003


5 cze 2010, o 00:18
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 cze 2010, o 01:58
Posty: 683
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S'02/'04
Post Re: Uszkodzona (?) nowa opona
Może i z miesiąc za późno z tym komentarzem, ale żeby opona była szczelna, to pasowało by wsadzić tam silikonowy zaworek - jak w ketchup-ie :]

_________________
Slow down, Be aware, Take care, Survive
ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

!!! SUZUKI SV650 & SV650S '99 to '08 - HAYNES SERVICE & REPAIR MANUAL - Download !!!


31 lip 2010, o 01:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 11 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL