Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 27 kwi 2024, o 13:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Stukanie silnika :/ 
Autor Wiadomość
Post Stukanie silnika :/
Witam, w mojej svce zaczęło coś stukać w silniku :| Na wolnych obrotach chodzi super tak do 3 od 5 zaczyna coś stukać, chrobotać. Dzieje się to na ciepłym silniku - dochodzi to chyba z 1 cylindra może, niesie po ramie. Z początku obstawione było na rozrząd po zdjęciu dekla okazało się, że łańcuch napięty i rozrząd jest rześki nie wiadomo co to jest :/ i chciał bym wykluczyć parę rzeczy:
1. sworzeń na tłoku
2. rozregulowane zawory
3. Korba
4. pompa olejowa
Podajcie inne propozycje panewki to raczej nie są moto jest z 2004r przebieg 54tyś, aha im bardziej rozgrzany silnik tym stuka głośniej.


24 lip 2010, o 12:54
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: Stukanie silnika :/
Zdjąłeś pokrywę zaworów i sprawdziłeś, że łańcuch jest napięty? Nawet luzów zaworowych nie sprawdzałeś? :P
A co to znaczy, że rozrząd jest rześki? :O

Widząc moto na żywo, łatwiej jest cokolwiek zdiagnozować, niż czytając, że "coś stuka w silniku" ;) Jak sam nie jesteś w stanie dojść co hałasuje, to daj jakiemuś mechanikowi na oględziny. A jak będziesz sam robić, no to warto zacząć od góry i po kolei sprawdzać wszystko to co sam opisałeś.

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


24 lip 2010, o 19:05
Zobacz profil
Post Re: Stukanie silnika :/
Pisząc na forum miałem nadzieje, że ktoś może miał już taki przypadek i to robił. Do warsztatu nie chcę narazie oddawać, wole najpierw sam spróbować zrobić. W warsztacie za dostanie się do rozrządu skasują mnie już 300zł.


24 lip 2010, o 22:46
SV Rider

Dołączył(a): 27 lut 2010, o 01:28
Posty: 319
Lokalizacja: München
Płeć: mężczyzna
Moto: Fz 1 Fazer
Post Re: Stukanie silnika :/
Jedno jest pewne - zepsute. Bez mechanika się nie obejdzie. Ja bym zaczął od sprawdzenia kompresji,ciśnienia oleju- raczej mechanik będzie potrzebny, bo jeśli motor pali to raczej rozrząd i zawory to nie będą -tak mi się wydaje. Przy twoim przebiegu to raczej zawory będą za ciasne niż za luźne,żeby stukały. Poza tym jaki to jest stuk metaliczny? Może się z panewkami coś dzieje- jeśli sprawdzisz ciśnienie oleju to czasami jest to widoczne że przy tych pewnych obrotach spada ciśnienie oleju - mechanik będzie potrzebny.

Pozdrawiam.

_________________
MZ ETZ250-pauza-SV650 S K1-sprzedany-SV 650 S K5 + Leo Vince-sprzedany-teraz-FZ1 Fazer +Sebring. MvAugusta 920. Suzuki Gsx s 1000f +yohimura.


24 lip 2010, o 23:58
Zobacz profil
Post Re: Stukanie silnika :/
Tak, jest to metaliczny dźwięk. Myślę, że jak było by za małe ciśnienie to świeciła by się kontrolka na liczniku od ciśnienia... może panewki ale jak by były :( Dźwięk jest taki jakby coś w tłoku stukało.


25 lip 2010, o 00:22
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 kwi 2010, o 20:18
Posty: 289
Płeć: mężczyzna
Post Re: Stukanie silnika :/
Możliwe, ża panewki. Zauważ w jakim tępie gaśnie lampka ciśnienia oleju przy zapalaniu. Silnik jeszcze nie załapie, telepiesz rozrusznikiem, a lampa już zgasła. Małych spadków ciśnienia na niej nie zauważysz.

Jedna rada - uciekaj do mechanika, bez tego się nie obejdzie.

_________________
SV1000S K3
Za motórem panny sznurem :->


25 lip 2010, o 10:09
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: Stukanie silnika :/
Zawory tak jak pisał Bugi raczej się wyciszają, więc o ile nie urwał/wygiął Ci się zawór, to nie powinno pochodzić z głowicy :P
Zostaje luz między tłokiem i cylindrem,
luz między tłokiem i jego sworzniem,
luz w główce korbowodu,
luz w stopie korbowodu,
panewki wału korbowego.

Żeby sprawdzić 2 ostatnie, będziesz musiał kompletnie rozebrać silnik, pierwsze 3 można sprawdzić zdejmując głowicę i cylinder. Tak czy inaczej kupa roboty, jeżeli podejmiesz się sam, to zaoszczędzisz ładnych parę groszy, ale tak czy inaczej - trzeba to rozebrać, wziąć w rękę mikrometr, serwisówkę i działać ;)

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


25 lip 2010, o 10:13
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 27 lut 2010, o 01:28
Posty: 319
Lokalizacja: München
Płeć: mężczyzna
Moto: Fz 1 Fazer
Post Re: Stukanie silnika :/
Jak ten metaliczny stuk występuj jak silnik schodzi z obrotów-to stawiam na panewkę. Co do ciśnienia oleju to lampka zapala się poniżej 0,5 bar.Jeśli w twoim wypadku ciśnienie spada (np. 1,5bar na 1,0bar) to lampka się nie zapala. Zdarza się tak jak panewka pada albo się obróciła-znaczy że się kręci się między wałem a korbowodem. Na tłok bym nie stawiał bo to raczej mało wadliwy element w SV-ce. Bez mechanika raczej się nie obejdzie,a diagnoza prze internet nie jest 100%. ;)

_________________
MZ ETZ250-pauza-SV650 S K1-sprzedany-SV 650 S K5 + Leo Vince-sprzedany-teraz-FZ1 Fazer +Sebring. MvAugusta 920. Suzuki Gsx s 1000f +yohimura.


25 lip 2010, o 13:20
Zobacz profil
Post Re: Stukanie silnika :/
Też stawiam na panewki i mój mechanik też. A orientujecie się czy taka naprawa jest opłacalna?? i w ostateczności stawiamy na korby... i może wiece ile poznizsze z tych napraw mogą kosztować :P

Cytuj:
i może wiece ile poznizsze z tych napraw mogą kosztować :P


Pisz dokładniej, bo za cholerę nie wiemy o co Ci chodzi


25 lip 2010, o 15:03
SV Rider

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 15:32
Posty: 1462
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000S
Post Re: Stukanie silnika :/
Jeśli to panewki, to często kończy się na kupnie innego silnika...

_________________
SV liter z owiewkom:)


25 lip 2010, o 18:00
Zobacz profil
Post Re: Stukanie silnika :/
Jeśli byłaby to panewka to przy wymianie oleju bym widział opiłki lub coś w oleju, czy tak??


25 lip 2010, o 23:21
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 18:58
Posty: 475
Lokalizacja: Skierniewice
Płeć: mężczyzna
Moto: ...
Post Re: Stukanie silnika :/
Tak. Zazwyczaj są złote opiłki w oleju w sporej ilości.

_________________
One love, one passion - only motorcycles!


26 lip 2010, o 20:11
Zobacz profil
Post Re: Stukanie silnika :/
U mnie czyściutko, korek magnezowy też czysty.
Po oleju latałem magnezem i nic jest super :/
Teraz zaczęło mi stukać na wolnych delikatnie, im więcej gazu tym bardziej stuka. Wcześniej co 2obrot wału - teraz cały czas. Możliwe, że to jest sworzeń na tłoku?? Bo korby miałyby chyba inny objaw??


26 lip 2010, o 23:10
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 18:06
Posty: 673
Lokalizacja: Kraków/Kęty
Post Re: Stukanie silnika :/
A filtr oleju patrzyłeś czy tam nie ma opiłków?

_________________
Suzuki SV 650 99' - niebieska


27 lip 2010, o 07:17
Zobacz profil
Post Re: Stukanie silnika :/
Zanim do filtra to dojdzie najpierw do śruby magnetycznej, a w filtrze nie da się sprawdzić przez taka małą dziurkę.


27 lip 2010, o 11:00
rowerzysta

Dołączył(a): 1 lip 2010, o 20:39
Posty: 17
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Płeć: mężczyzna
Post Re: Stukanie silnika :/
Hej, podpowiem wam sposób jaki mi powiedział mechanik żeby sprawdzić czy to panewki albo sworzeń na tłoku przy moim temacie "Stuki w tłoku". Jeżeli to nielogiczny sposób to proszę nie krzyczeć, bo tak mi mechanik poradził. Tak więc wykręcamy świece zapłonową, bierzemy klucz do kręcenia wałem zakładamy go, wsadzamy czysty śrubokręt długi przez otwór na świece i szukamy momentu gdy tłok schodzi na dół gdy już tak mamy to naciskamy śrubokrętem na tłok gdy jest coś nie tak to będzie stuk i śrubokręt trochę wpadnie. Dla mnie to nawet logiczne bo tłok powinien być sztywny. Na pocieszenie powiem wam że robiłem tak u mnie i jest stuk i śrubokręt wpadł około 1 mm w dół. Teraz czeka mnie rozkręcanie silnika :(


27 lip 2010, o 22:38
Zobacz profil
pieszy

Dołączył(a): 27 lip 2010, o 22:39
Posty: 2
Płeć: mężczyzna
Post Re: Stukanie silnika :/
Witam. Ja mam takie stuki ale jedynie jak się silnik zagrzeje i tylko na wolnych obrotach, jak dodam gazu to stuki zanikają. Moto nie stracił mocy, dźwiga się tak samo na koło jak przed tym problemem. Co może być tego powodem? Mam się czym martwić? Co mam zrobić?


27 lip 2010, o 22:58
Zobacz profil
Post Re: Stukanie silnika :/
U mnie na początku też nie stracił mocy a stukało lżej. Zapierdalał 220-240, nawet miał lepszego buta niż wcześniej jak nie stukał, ale pewnego dnia dałem w Pi**e i moc stracił 150max i stuka już mocno :/


27 lip 2010, o 23:38
Post Re: Stukanie silnika :/
Aha, u mnie od wczoraj mechanik rozbiera silnik i po kolei sprawdza zaczął od dekli bocznych :) Może za 2dni będę wiedział co to jest.


27 lip 2010, o 23:41
SV Rider

Dołączył(a): 27 lut 2010, o 01:28
Posty: 319
Lokalizacja: München
Płeć: mężczyzna
Moto: Fz 1 Fazer
Post Re: Stukanie silnika :/
A jeszcze się pochwalcie jaki to modele K...., albo rocznik. :hmm:

_________________
MZ ETZ250-pauza-SV650 S K1-sprzedany-SV 650 S K5 + Leo Vince-sprzedany-teraz-FZ1 Fazer +Sebring. MvAugusta 920. Suzuki Gsx s 1000f +yohimura.


27 lip 2010, o 23:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL