Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 27 kwi 2024, o 10:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Skrzynia biegów - brak jakichkolwiek odgłosów 
Autor Wiadomość
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 17:30
Posty: 5353
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: mężczyzna
Moto: H2 / RSV4 Factory
Post Skrzynia biegów - brak jakichkolwiek odgłosów
Mój problem jest taki: do niedawna moja skrzynia w sv-ce wydawała z siebie cichutkie kliknięcia przy zmianie biegów, od dwóch dni nie wydaje z siebie żadnych dźwięków, żadnych kliknięć, żadnych zgrzytów (nie liczę jedynki - zawsze kliknie), czy to redukcja czy zapinanie "w górę" :/ I zauważyłem, że np przy zmianie z 4-tego na 5-ty bieg skok dźwigni nie jest zawsze taki sam, raz odrobinę przesunę dźwignię do góry i już bieg siedzi, a następnym razem ten skok jest dłuższy. Tyczy się to też innych biegów. Zauważyłem, że jak redukuje to czasami jakby za jednym ruchem stopy skrzynia chce zredukować dwa biegi na raz - pierwszy bieg (np z 6 na 5) okej, o jak dociskam dźwignie do dołu przez chwilę po zapięciu tego biegu to dźwignia mi delikatnie pulsuje, jakby miała zaraz wskoczyć bez sprzęgła czwórka. Skrzynia nie była katowana, biegi jak się zapnie prawidłowo jak Bóg przykazał to nie wyskakują, parę razy zmieniałem biegi bez sprzęgła (tylko przy 9-10 tys), ale po regulacji sprzęgła uznałem, że to nie ma sensu bo sprzęgło prawidłowo chodzi, tak samo precyzyjnie i szybko wskakują biegi, jak przy umiejętnym wrzucaniu bez "lewej klamki".


6 sie 2010, o 22:33
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:59
Posty: 3102
Lokalizacja: Warta, łódzkie
Płeć: mężczyzna
Moto: różne
Post Re: Skrzynia biegów - brak jakichkolwiek odgłosów
Chyba jesteś trochę przewrażliwiony ;)


6 sie 2010, o 22:57
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 17:30
Posty: 5353
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: mężczyzna
Moto: H2 / RSV4 Factory
Post Re: Skrzynia biegów - brak jakichkolwiek odgłosów
Ale co do skrzyni to jakby były wodziki pokrzywione albo coś tam więcej rozwalone by chyba grzechotała... :hmm: Ale najbardziej zastanawia mnie to, że skok dźwigni nie jest zawsze taki sam (siedzi akcesoryjna)...ten pręcik mam minimalnie skrzywiony...może dlatego, bo on nie jest całkowicie sztywny, tylko giba się zgodnie z ruchem nakrętek kontrujących... :hmm: :hmm:


6 sie 2010, o 23:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL