Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 mar 2024, o 16:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Opony torowe 
Autor Wiadomość
rowerzysta

Dołączył(a): 24 lut 2016, o 18:15
Posty: 17
Płeć: mężczyzna
Moto: sv 1000
Post Opony torowe
Cześć
Mam pytanie, gdzie mogę dostać dobre opony potorowe, bo na allegro jest tego trochę ale nie chce się naciąć na sprzedawców którzy potrafią wcisnąć wszystko. Jestem zainteresowany kupnem głównie D211 lub supercorsy. Wiadomo najlepiej było by kupić nowe lecz niestety trochę kosztują, a mi się nie przelewa ;). Jeżdżę od niedawna dlatego bardzo liczę na Waszą pomoc w tym temacie.


3 lut 2017, o 22:04
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 20 lut 2015, o 00:35
Posty: 30
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2008
Post Re: Opony torowe
Z tego co pamiętam to temat używanych opon był już kiedyś poruszany.
Uważam, że jest to glupi pomysł
Przede wszystkim opona jest jedną rzeczą która łączy pojazd z nawierzchnią, więc decyduje o Twoim bezpieczeństwie. No ale wracając do Twojego pytania.
Używana opona sama w sobie nie jest dobrym pomysłem.
Przede wszystkim nic o niej nie wiesz. To co widziałem na allegro to duża cześć opon o których napisałeś nadaje sie na smietnik. Np, mają zjechany bieżnik. Inne sprzedawane jako prwwie nowe. Czemu ktoś sprzedaje prawie nową oponę? Moze pochodzić np z rozbitego motocykla. Jeżeli byla uderzona może byc uszkodzony karkas co spowoduje drgania przedniego zawieszenia. Może tez byc odksztalcona, czego nie widac, ale przy jeździe bedzie znosic motocykl(kupilem motocykl z takimi oponami, musial dlugo stac i znosilo na jedna stronę)
Innym zagadnieniem jest to, do czego Ci takie opony? Bo jezeli do jazdy po torze to spoko. Ale jesli planujesz glownienjezdzic po ulicach a jedynie raz na jakis czas zrobic wypad na tor to kup opony sportowo-turystyczne(np pirelli angel ST, połowa forum na nich jeździ i chwali)
Opona torowa, na ulicy bedzie notorycznie niedogrzana i mimo miekiej mieszanki bedzie trzymac gorzej. Nie mowiac juz o sytuacji gdy spadnie odrpbine deszczu i motocykl zacznie plywac. Nie mowiac juz o trwalosci takich opon. Opona torowa niknie w oczach. Wiec wydasz 800 na komplet uzywanych z polowa bieznika lub mniej i za pol roku bedziesz musial kupic kolejne.


4 lut 2017, o 16:37
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 24 lut 2016, o 18:15
Posty: 17
Płeć: mężczyzna
Moto: sv 1000
Post Re: Opony torowe
W tym sezonie nastawiam się głównie na jazdę torową i winkle. Jeździłem już 2 sezony turystycznie i teraz chciałbym spróbować czegoś innego. Obecnie jeżdżę na pilot powerach 2CT, ale w porównaniu z moto na gumach które wymieniłem wcześniej do nie mam żadnych szans. Z resztą rozmawiałem z osobami, które zmieniły gumy z "turystycznych" na sporty czy torowe i różnica jest bardzo duża. Wiadomo, że opona ginie w oczach, ale coś za coś.


4 lut 2017, o 18:11
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 wrz 2015, o 19:41
Posty: 857
Lokalizacja: Olkusz
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S
Post Re: Opony torowe
Jak kolega wapomnial wczesniej. Kupujesz nowe opony bo nie wiesz co kupisz za uzywke a skutki moga byc tragiczne.
Torowanie nigdy nie bylo tanie niestety.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka


4 lut 2017, o 18:49
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 12:42
Posty: 3213
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650 SS
Post Re: Opony torowe
Najpierw koce. Bez tego szkoda pieniędzy na sliki

_________________
Najlepszą metodą tunningu jest obniżenie masy. Masy motocyklisty.


4 lut 2017, o 22:56
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 gru 2013, o 00:50
Posty: 1975
Lokalizacja: SM
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S'99
Post Re: Opony torowe
koroviov napisał(a):
Najpierw koce. Bez tego szkoda pieniędzy na sliki

Ja bym poszedł dalej i powiedział jeszcze: Najpierw szybkie tempo potem slicki.
Wg. mnie Pilot Powery 2Ct na Sv spokojnie dadzą rade, tym bardziej że sam mówisz, że wcześniej jeździłeś turystycznie. Slicki wymagają bardzo szybkiej jazdy, czyli wysokiej temperatury pracy, bez tego będą zachowywać sie fatalnie.

Ian Moore napisał(a):
Z resztą rozmawiałem z osobami, które zmieniły gumy z "turystycznych" na sporty czy torowe i różnica jest bardzo duża. Wiadomo, że opona ginie w oczach, ale coś za coś.

Pilot Power 2Ct jest zaliczany do grupy opon sportowych z homologacją drogową, na pewno nie jest to "turystyczna" opona.

_________________
CBR 125R '07-->SV650S '06-->DR350S '91-->RM125 '95-->SV650S '99


15 lut 2017, o 10:30
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2010, o 11:35
Posty: 512
Lokalizacja: Kalisz Pom
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650s'00
Post Re: Opony torowe
Jak Pilot Power to tylko zwykły ale to już stare gumy.

_________________
Oddam za PLN-y https://www.svforum.pl/viewtopic.php?f=27&t=22945


16 lut 2017, o 13:49
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 wrz 2010, o 09:57
Posty: 1957
Płeć: mężczyzna
Moto: 2x 650s K9 ..... 675
Post Re: Opony torowe
A taki ciekawy temat mnie ominął ;) odgrzeję kotleta bo sezon się zbliza.
Oczywiście używki na tor jak najbardziej polecam :) nie słuchaj tych co mówią, że używki to ble, bo ktoś już ich nie chce. To prawda, że nie chce, ale jak pojedziesz na tor to zobaczysz ile ludzie mają pieniędzy. Zakładają gumy, pojeżdżą chwile, kupują nowe. Stare są w całkiem dobrym stanie. Zwłaszcza na amatorskie latanie. Jak nie ma kocy, nie ma slickow. Natomiast np supercorsy, metzelery RR nie wymagają kocy no i możesz latać na nich po drogach, do tego kręcić dobre czasy na torze. Ze swojego doświadczenia polecam RR K3, o wiele bardziej wytrzymała guma niż corsy.
Sam po paru latach amatorszczyzny na torach, dopiero zdecydowałem się na slicki. Wcześniej takie opony są zupełnie zbędne.
P.s. nie znam nikogo kto powiedział dobre słowo o Angelach na torze ;)

_________________
675


7 mar 2018, o 12:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL