Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 29 mar 2024, o 01:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Nieszczelne odpowietrzenie baku 
Autor Wiadomość
rowerzysta

Dołączył(a): 25 kwi 2018, o 17:01
Posty: 14
Płeć: mężczyzna
Moto: Sv650 2000
Post Nieszczelne odpowietrzenie baku
Witam wszystkich, pacjent to suzuki sv 650 N z 2000r.

Problem polega na tym, że mam nieszczelną rurkę odprowadzającą rozlane paliwo lub wodę na zewnątrz motocykla. Skutkuje to tym, że jak pada deszcz to przez zamknięty wlew paliwa dostaje się woda (to chyba w każdym przez szpary) i zamiast wylewać się przez wężyk na zewnątrz motocykla to wpada do baku i miesza się z paliwem. Ostatnio svka zaczęła przerywać i dławić przy 5tyś obrotów a na następny dzień wgl nie odpalała musiałem ją ściągać na przyczepce. Okazało się że w gaźnikach jest mnóstwo wody którą spuściłem przez odpowietrznik gaźnika. Po tym moto chodzi już normalnie co nie zmienia faktu, że i tak będę musiał oddać gaźniki do czyszczenia.

Ma ktoś jakiś pomysł jak by można to naprawić? Czy zostaje jedynie wymiana baku/wlewu? Poniżej wrzucam zdjęcia. Ktoś już chyba próbował to nieudolnie naprawić i wcisnął tam jakąś miedzianą mniejszej średnicy rurkę ale zupełnie nie mam pojęcia po co i jak to miało naprawić ten problem (może ktoś wie :D )

Pozdrawiam.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ps.
Sorry za miniaturki ale jestem nowy i nie pozwalało mi dodać normalnej wielkości zdjęcia :mur:


22 maja 2018, o 11:31
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 20 kwi 2013, o 11:22
Posty: 1573
Lokalizacja: Wrocław<->Głuszyca
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S '2003
Post Re: Nieszczelne odpowietrzenie baku
Po kliknięciu w miniaturkę wszystko działa, nie ma za co przepraszać :)
Bak jest stalowy (skoro koroduje :P ), więc pewnie bez problemu da się to zlutować. Skoro kiedyś lutowano garnki (cyną), to pewnie i tę rurkę powinno się dać przylutować, w końcu nie przenosi to dużych obciążeń. Oczywiście jakąś lutownicą elektryczną (a nie palnikiem), inaczej czeka Cię wypełnianie wodą (jak podczas spawania), tak, by nie zrobić "ka-boom!" :). Twardy lut (srebrem? mosiądzem?) powinien być lepszy niż spoiwo cynowe, ale tu Ci nie pomogę, dla mnie lutowanie to LC60 (cynowo-ołowiowe, do elektroniki), z twardym nie praktykowałem.

_________________
"Cholernie chciało mi się śmiać" Kurt Vonnegut jr


16 cze 2018, o 20:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL