Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 28 mar 2024, o 13:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Skrzynia biegów/koszyczek skrzyni biegów?? 
Autor Wiadomość
rowerzysta

Dołączył(a): 25 kwi 2020, o 16:02
Posty: 30
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski/Łódzkie
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650 N 2003
Post Skrzynia biegów/koszyczek skrzyni biegów??
Czy ktoś robił skrzynie biegów i wie jakie to są ceny? Mechanik mówił że wymiana się zbliża i nazwał to koszyczkiem skrzyni biegów, dolegliwości to wyrzucanie 1 biegu czasami przy ruszaniu i problemu z wyrzuceniem biegu Neutralnego. Jak ktoś może opowiedzieć co wie w tym temacie to byłbym wdzięczny.

:mylove:


16 maja 2020, o 20:46
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2010, o 11:47
Posty: 2533
Lokalizacja: Częstochowa/Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N AD2000
Post Re: Skrzynia biegów/koszyczek skrzyni biegów??
Coś czuje, że ktoś chce zarobić :) Jaki masz przebieg - o ile jest wiarygodny?


17 maja 2020, o 11:26
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 25 kwi 2020, o 16:02
Posty: 30
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski/Łódzkie
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650 N 2003
Post Re: Skrzynia biegów/koszyczek skrzyni biegów??
Około 57 tysięcy przejechane.


17 maja 2020, o 14:51
Zobacz profil
rowerzysta

Dołączył(a): 25 kwi 2020, o 16:02
Posty: 30
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski/Łódzkie
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650 N 2003
Post Re: Skrzynia biegów/koszyczek skrzyni biegów??
Inkling napisał(a):
Coś czuje, że ktoś chce zarobić :) Jaki masz przebieg - o ile jest wiarygodny?


Jakbyś mógł to wytłumacz, takie słowa usłyszałem od mechanika


17 maja 2020, o 20:38
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2010, o 11:47
Posty: 2533
Lokalizacja: Częstochowa/Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650N AD2000
Post Re: Skrzynia biegów/koszyczek skrzyni biegów??
Poprzeglądaj, jak na naszym forum funkcjonują motocykle ze znacznie większym przebiegiem. Objawy, które opisałeś, nadają się w pierwszej kolejności do regulacji wysprzęglika i linki sprzęgła (w tej kolejności). Jak zrobisz to zgodnie z manualem, to daj znać, czy pomogło.


17 maja 2020, o 22:17
Zobacz profil
SV Rider

Dołączył(a): 20 kwi 2013, o 11:22
Posty: 1573
Lokalizacja: Wrocław<->Głuszyca
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S '2003
Post Re: Skrzynia biegów/koszyczek skrzyni biegów??
Ciekawe jest to określenie "koszyczek skrzyni biegów". Kosz sprzęgłowy potrafi mieć uszkodzone łożysko albo bruzdy od tarcz czy wytłuczone sprężyny, ale to i tak do regeneracji będzie pewnie wysłane do kogoś, kto się tym zajmuje (w PL z tego, co wiem, to 2 osoby: Szrama/Warszawa i ktoś z Wrocławia, z ul.Robotniczej).
Jeśli zerkniesz do serwisówki, to zobaczysz, że skrzynia biegów w SV to dwa wałki, kilka przesuwających się po nich (i kilka nieprzesuwających się) kół zębatych, cylinder sterujący wodzikami, 3 wodziki i automat (gwiazdka) zmiany biegów. Naprawdę ciężko mi znaleźć tam coś, co można nazwać "koszyczkiem skrzyni biegów" :P

Skrzynia biegów jest osadzona w karterach na 6 łożyskach: 5 kulkowych i jedno wałeczkowe (2x 6203 C3 2RS, 1x 6305 C3 2RS, 1x 6304 C3 2RS, 1x 16005, 1x HK2512) - w 100PLN powienieneś się zamknąć (NSK, Kinex, NTN), uszczelniacz wałka zębatki zdawczej ok. 40PLN (taki sam używany jest w Daewoo/Chrysler i w ciągnikach Massey Ferguson, ma wymiar 36x50x6 - do dostania w InterCars, ale listki są odwrotnie niż w oryginalnym w SV uszczelniaczu KOYO, czyli do wałka obracającego się przeciwnym kierunku - u mnie jest założony taki i od 8000km żadnych wycieków). Sam komplet uszczelek silnika (Athena P400510850043) to koszt rzędu 550PLN, a potrzebujesz niezależnie od tego, czy coś w skrzyni naprawisz czy się okaże, że skrzynia była OK (chyba, że mechanikiem jest Silikonowy Joe, to koszt uszczelek jest dużo mniejszy).

Możesz mieć oczywiście skrzywione (albo zużyte) wodziki skrzyni, możesz mieć uszkodzoną gwiazdkę wyboru biegów, ale raczej zrób jak Inkling napisał: zrób regulację wysprzęglika (do tego nie potrzebujesz rozbierać silnika) - jeśli to to było przyczyną, to będzie duuuużo taniej :)
Napisałem Ci koszty samych części, nie uwzględniając magicznego "koszyczka skrzyni biegów", bo nie znalazłem w cenniku części zamiennych.
Silnik rozbierałem przy (oficjalnym) przebiegu ~69500km i na niektórych kołach zębatych skrzyni biegów były jeszcze widoczne ślady po frezowaniu zębów - 57kkm podczas normalnego używania nie powinno doprowadzić do ruiny skrzyni biegów.

Też mi się wydaje, że mechanik chce zarobić (w SV żeby dostać się do skrzyni biegów musisz rozebrać cały silnik, czyli zrzucasz obie głowice, kosz sprzęgłowy, koło magnesowe i wtedy rozpoławiasz silnik - nie jest oddzielną konstrukcją jak w aucie), więc kupa (wysoko wycenionej, bo czasochłonnej) roboty, ale to tylko domniemanie - nie znam Twojego mechanika.

_________________
"Cholernie chciało mi się śmiać" Kurt Vonnegut jr


18 maja 2020, o 10:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL