Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 27 kwi 2024, o 20:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
nie zapali 
Autor Wiadomość
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2010, o 16:04
Posty: 15
Lokalizacja: Berezka gm.Solina woj.Podkarpackie
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2000
Post nie zapali
Siemka :mrgreen: mam pytanko: kumpel miał szlifa 15 sierpnia i od tej pory moto stal przepalany sporadycznie tylko przeze mnie bo jemu się nie chciało :mur: ale nie będę mu robił dobrze na siłę po 20 września przestałem przepalać moto aż do dzisiaj jak sam próbował odpalić i moto nie zatrybił. Rozrusznik kreci normalnie ale nie zapali co to może być?? :forum:


24 lis 2010, o 20:44
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:59
Posty: 3102
Lokalizacja: Warta, łódzkie
Płeć: mężczyzna
Moto: różne
Post Re: nie zapali
Jeśli dotyczy Yamahy XS1100 z instalacją LPG to pewnie parownik nawalił.


24 lis 2010, o 20:49
Zobacz profil WWW
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2010, o 16:04
Posty: 15
Lokalizacja: Berezka gm.Solina woj.Podkarpackie
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2000
Post Re: nie zapali
Nie nie to SV650 z 99 roku.


24 lis 2010, o 20:56
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:59
Posty: 3102
Lokalizacja: Warta, łódzkie
Płeć: mężczyzna
Moto: różne
Post Re: nie zapali
Odpalał na ssaniu czy bez? Najprostsze rozwiązanie to po prostu zalane świece -> wykręcić, wysuszyć przeczyścić, ew. podgrzać palnikiem. Albo paliwo z gaźników zleciało/wyparowało, w związku z czym trzeba dłużej pokręcić, aby gaźniki znów się napełniły. Jeśli żadne z wymienionych, będziem szukać dalej.


24 lis 2010, o 21:01
Zobacz profil WWW
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2010, o 16:04
Posty: 15
Lokalizacja: Berezka gm.Solina woj.Podkarpackie
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2000
Post Re: nie zapali
Próbował na ssaniu i bez i nic ale mówił że normalnie mu rozrusznik kreci... to znając życie jutro przyjdzie i będę prosił o pomoc :-> a że kocham motocykle i SV to pomoge :D :piwo: ...


24 lis 2010, o 21:04
Zobacz profil WWW
erotoman-gawędziarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:34
Posty: 3871
Lokalizacja: Otwock
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000N 2004
Post Re: nie zapali
Wiesz co, ja ostatnio odpalałem gaźnikowca po miesięcznym postoju. Napięcie dobre, wszystko działa, ssanie zaciągnięte, pierwszy start - przekręcił 4 razy wałem i buch kaput. Potem męczyłem się z 15 min co minutę próbując kolejny raz. W końcu podłączyłem pod prostownik co by akumulator nie padł. Później jakoś cudem zapalił ale silnik zaskakiwał po razie i trzebabyło mu dopomagać rozrusznikiem. Następnego dnia widziałem się mechanikiem swoim i skurczybyk wytłumaczył mi o co tu chodzi, gdyż dużo ludzi na wiosnę do niego dzwoni z tym samym problemem, chociaż zrobili wszystko co im serwis nakazuje - aku na półkę, bak do pełna :] Tutaj wcale nie chodzi o świece czy akumulator tylko o brak paliwa. W gaźnikach nie masz paliwa po takim długim staniu, a pompa paliwowa w gaźnikowcu nie ładuje się jak we wtryskowej wersji jak przekręcisz kluczyk i naciśniesz czerwonego killa. Podłącz na krótko pompę paliwową, posłuchaj jak się skończy ładować i dopiero odpalaj na ssaniu - gwarantuje że zaskoczy od razu.

_________________
SVNERWUS


25 lis 2010, o 01:42
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, o 09:46
Posty: 520
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: mężczyzna
Moto: XJ6 Diversion K10
Post Re: nie zapali
Razor napisał(a):
Wiesz co, ja ostatnio odpalałem gaźnikowca po miesięcznym postoju. Napięcie dobre, wszystko działa, ssanie zaciągnięte, pierwszy start - przekręcił 4 razy wałem i buch kaput. Potem męczyłem się z 15 min co minutę próbując kolejny raz. W końcu podłączyłem pod prostownik co by akumulator nie padł. Później jakoś cudem zapalił ale silnik zaskakiwał po razie i trzebabyło mu dopomagać rozrusznikiem. Następnego dnia widziałem się mechanikiem swoim i skurczybyk wytłumaczył mi o co tu chodzi, gdyż dużo ludzi na wiosnę do niego dzwoni z tym samym problemem, chociaż zrobili wszystko co im serwis nakazuje - aku na półkę, bak do pełna :] Tutaj wcale nie chodzi o świece czy akumulator tylko o brak paliwa. W gaźnikach nie masz paliwa po takim długim staniu, a pompa paliwowa w gaźnikowcu nie ładuje się jak we wtryskowej wersji jak przekręcisz kluczyk i naciśniesz czerwonego killa. Podłącz na krótko pompę paliwową, posłuchaj jak się skończy ładować i dopiero odpalaj na ssaniu - gwarantuje że zaskoczy od razu.


A to gaźnikowa SV ma pompę paliwową?! :>

_________________
Obrazek


25 lis 2010, o 02:01
Zobacz profil
Mister Apollo
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 07:16
Posty: 5365
Lokalizacja: WGM
Płeć: mężczyzna
Moto: Z1000
Post Re: nie zapali
Kranik podciśnieniowy, tego pod prąd nie podłączysz.

_________________
SV 650S - Błękitny Ogórek -> Z1000 - Ognista pomarańcza


25 lis 2010, o 08:22
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: nie zapali
Ma również pompę paliwową, nie tylko kranik. Ale pompa również jest podciśnieniowa, więc nie da się jej spiąć na krótko. Zostaje jedynie kręcić rozrusznikiem, proponowałbym na początku bez ssania, żeby świec nie zalać. Dla mnie jest to obcy temat, bo SVka po zimie zawsze odpalała bez zająknięcia...

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


25 lis 2010, o 16:47
Zobacz profil
rowerzysta
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2010, o 16:04
Posty: 15
Lokalizacja: Berezka gm.Solina woj.Podkarpackie
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S 2000
Post Re: nie zapali
Zapaliła :mrgreen: wykręciłem świece, podgrzałem, próbowałem bez ssania potem z ssaniem i zaskoczyła :D po prostu SV wie że ją kocham i mnie posłuchała :mylove: :mrgreen: WSZYSTKIM WIELKIE DZIĘKI ZA RADY :piwo:


25 lis 2010, o 17:13
Zobacz profil WWW
erotoman-gawędziarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:34
Posty: 3871
Lokalizacja: Otwock
Płeć: mężczyzna
Moto: SV 1000N 2004
Post Re: nie zapali
lasooch napisał(a):
Ma również pompę paliwową, nie tylko kranik. Ale pompa również jest podciśnieniowa, więc nie da się jej spiąć na krótko. Zostaje jedynie kręcić rozrusznikiem, proponowałbym na początku bez ssania, żeby świec nie zalać. Dla mnie jest to obcy temat, bo SVka po zimie zawsze odpalała bez zająknięcia...


W takim razie Notturno ma zawory do roboty :D

_________________
SVNERWUS


26 lis 2010, o 00:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 11 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL