Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest 12 maja 2024, o 04:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 211 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna strona
Naprawa zacisków hamulcowych 
Autor Wiadomość
rowerzysta

Dołączył(a): 24 lut 2011, o 20:05
Posty: 20
Płeć: mężczyzna
Moto: sv650s 2000
Post Re: Naprawa zacisków hamulcowych
No właśnie poziom płynu jest ok odpowietrzniki ok bo ostatnio odpowietrzałem hamulce i starałem się dokręcić na maxa a i tak jest coś nie tak... :/


30 cze 2011, o 21:57
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 cze 2010, o 01:58
Posty: 683
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S'02/'04
Post Re: Naprawa zacisków hamulcowych
To obejrzyj przewody (zakładam, że gumowe) czy nie są gdzieś pęknięte, sparciałe itp i spróbuj jeszcze raz odpowietrzyć układ. Ja zawsze odpowietrzam hamulce 2 razy: najpierw przy wymianie płynu, a potem po jeździe testowej (10-30km) znowu odpowietrzam i zawsze coś tam wyleci powietrza. Odkręć albo odchyl klamkę hamulcową i sprawdź czy przy pompie nie ma żadnych ubytków płynu, pęknięć itp. Ja zdjąłbym jeszcze zaciski,z tarcz, wyjął klocki i delikatnie wciskając klamkę hamulca sprawdził, czy tłoczki dobrze chodzą, bo może któryś się nie rusza jak należy. Jak to wszystko nie pomoże, to chyba najprościej będzie podrzyczyć od kogoś pompę hamulca i sprawdzić czy działa.

_________________
Slow down, Be aware, Take care, Survive
ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

!!! SUZUKI SV650 & SV650S '99 to '08 - HAYNES SERVICE & REPAIR MANUAL - Download !!!


30 cze 2011, o 22:03
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 18:55
Posty: 2755
Post Re: Naprawa zacisków hamulcowych
Notturno SV napisał(a):
jaco1509 napisał(a):
Kółeczko przybliża lub oddala klamkę kod kierownicy i nie ma wpływy na twardość klamki.

U mnie akurat odległość klamki ma duży wplyw na twardość :P

U mnie jak u notturna. Wg mnie po to to kółko jest :obity:

Matuś1988 napisał(a):
Witam wszystkich mam takie pytanko więc podepnę się pod wątek na szybkiego :)
Otóż w mojej suzi coś się dzieje z hamulcami otóż jak hamuje to muszę wcisnąć raz klamkę a efekt jest dopiero po drugim wciśnięciu, dodam że hamulce są odpowietrzone a klocki maja przejechane około 500-600km. Czy może mi ktoś doradzić co może być nie tak? Z góry dzięki :D

Ewidentne objawy zapowietrzonego hebla. Ja również jak Suzi Mua odpowietrzam na kilka razy. Poza tym w czasie odpowietrzania klamka robi się miękka i obowiązkiem jest poczekać jakiś czas i czynność powtórzyć.

_________________
Sv 650N K7 Phantom Gray


1 lip 2011, o 17:07
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 17:30
Posty: 5353
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: mężczyzna
Moto: H2 / RSV4 Factory
Post Re: Naprawa zacisków hamulcowych
Bartosz napisał(a):
U mnie jak u notturna. Wg mnie po to to kółko jest :obity:


Regulacja jest po to bo jeden ma długie palce, a ktoś inny krótkie :obity:


1 lip 2011, o 18:10
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 18:55
Posty: 2755
Post Re: Naprawa zacisków hamulcowych
Słoniu napisał(a):
Bartosz napisał(a):
U mnie jak u notturna. Wg mnie po to to kółko jest :obity:


Regulacja jest po to bo jeden ma długie palce, a ktoś inny krótkie :obity:


:obity: Tylko, że po przekręceniu kółka na każdą z opcji położenie "0" klamki, gdy jest nie dotykamy jest w tym samym miejscu. Więc bardzo ciekawe jak to ma pomóc osobie,która ma krótsze palce? Wydłużają jej się palce czy jak?

_________________
Sv 650N K7 Phantom Gray


1 lip 2011, o 18:16
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 17:30
Posty: 5353
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: mężczyzna
Moto: H2 / RSV4 Factory
Post Re: Naprawa zacisków hamulcowych
To we wtryskach tak jest? W gaźnikowcu, zmiana pozycji oznacza przysuwanie, odsuwanie klamki znajdującej się w pozycji zerowej...


1 lip 2011, o 18:21
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 18:55
Posty: 2755
Post Re: Naprawa zacisków hamulcowych
Słoniu napisał(a):
To we wtryskach tak jest? W gaźnikowcu, zmiana pozycji oznacza przysuwanie, odsuwanie klamki znajdującej się w pozycji zerowej...


A właśnie :obity: Może dlatego się nie dogadujemy :D
U mnie we wtrysku jest tak, że kręcąc kółkiem klamkę pozostawiamy w tym samym położeniu. Wydłużamy lub skracamy tym samym punkt który popycha tłoczek. Działa to tak, że na 1 ledwo ruszymy klamką i już tłoczek jest dociskany, natomiast w pozycji nr 5 tłoczek pracuje dopiero, gdy klamka jest blisko manetki. W taki sposób ma to wpływ na twardość klamki.

_________________
Sv 650N K7 Phantom Gray


1 lip 2011, o 18:26
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 17:30
Posty: 5353
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: mężczyzna
Moto: H2 / RSV4 Factory
Post Re: Naprawa zacisków hamulcowych
Już wiem, że chcę klamkę hamulca od wtryskowej :obity:


1 lip 2011, o 19:01
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 02:22
Posty: 7755
Lokalizacja: WPR
Płeć: mężczyzna
Moto: TT1050
Post Re: Naprawa zacisków hamulcowych
Bartosz napisał(a):
U mnie we wtrysku jest tak, że kręcąc kółkiem klamkę pozostawiamy w tym samym położeniu. Wydłużamy lub skracamy tym samym punkt który popycha tłoczek. Działa to tak, że na 1 ledwo ruszymy klamką i już tłoczek jest dociskany, natomiast w pozycji nr 5 tłoczek pracuje dopiero, gdy klamka jest blisko manetki. W taki sposób ma to wpływ na twardość klamki.

Bartosz, a miałeś już więcej po pijaku nie wsiadać na motocykl... :P
Żadna SV tak nie ma, w każdym modelu jest ta sama klamka i pompa hamulcowa, a kółko służy regulacji odległości klamki od manetki :obity:

_________________
Triumph Tiger 1050 << bikepics


1 lip 2011, o 19:34
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 17:30
Posty: 5353
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: mężczyzna
Moto: H2 / RSV4 Factory
Post Re: Naprawa zacisków hamulcowych
Łasuch, zniszczyłeś moje marzenia! :niee:












:obity:


1 lip 2011, o 21:54
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 18:55
Posty: 2755
Post Re: Naprawa zacisków hamulcowych
lasooch napisał(a):
Bartosz napisał(a):
U mnie we wtrysku jest tak, że kręcąc kółkiem klamkę pozostawiamy w tym samym położeniu. Wydłużamy lub skracamy tym samym punkt który popycha tłoczek. Działa to tak, że na 1 ledwo ruszymy klamką i już tłoczek jest dociskany, natomiast w pozycji nr 5 tłoczek pracuje dopiero, gdy klamka jest blisko manetki. W taki sposób ma to wpływ na twardość klamki.

Bartosz, a miałeś już więcej po pijaku nie wsiadać na motocykl... :P
Żadna SV tak nie ma, w każdym modelu jest ta sama klamka i pompa hamulcowa, a kółko służy regulacji odległości klamki od manetki :obity:


No kur.a. Chodź się założymy. Dzisiaj rozebrałem cały układ hamulcowy na części pierwsze i wiem co mówię. Nie ma chu.a :obity: Ja mówię o pozycji "0" klamki. Jeżeli tobie chodzi o położenie klamki po naciśnięciu to się zgodzę, ale a innym wypadku absolutnie.


EDIT: W związku z tym, że od 3 w nocy udało mi się wytrzeźwieć mogłem wykonać doświadczenie :) Użyłem niesamowicie skomplikowanego urządzenia, którego wyniki podawane są w centymetrach. Morał tej bajki jest taki, że albo ja mam popsutą klamkę albo wszyscy na forum mają inną niż moja :obity:
Przyłożyłem miarę do manetki i w wybranym miejscu złapałem odległość 6 cm od manetki do klamki. Po przestawieniu na każdą z 5 pozycji naciskałem kilka razy klamkę żeby się ułożyła. Wynik pomiaru w tym samym miejscu wynosił za każdym, razem 6 cm. Lasooch jesteś pewny, że wszędzie są te same klamki?

_________________
Sv 650N K7 Phantom Gray


3 lip 2011, o 04:14
Zobacz profil
motocyklista
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 kwi 2010, o 20:18
Posty: 289
Płeć: mężczyzna
Post Re: Naprawa zacisków hamulcowych
Tak, wszedzie tak jest :>

Pewnie masz zmienioną samą końcówkę klamki (złamała się, a ten element wciskający tłoczek został) i regulacja nic nie daje. Widziałem już takie rzeczy.

_________________
SV1000S K3
Za motórem panny sznurem :->


4 lip 2011, o 17:36
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 cze 2010, o 01:58
Posty: 683
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S'02/'04
Post Re: Naprawa zacisków hamulcowych
Pokrętłem reguluje się odległość klamki i po to ono jest! Jedni hamują całą dłonią i wolą klamkę mieć bliżej, a inni (np. ja) hamują 2 palcami i klamkę muszą mieć dalej, żeby nie zmiażdżyć sobie pozostałych dwóch palców podczas heblowania (zakładam, że każdy ma 4+kciuk). Najlepszym dowodem na to, że regulowana ma być odległość, jest to, że różni ludzie mają różnej długości palce i żeby temu zaradzić, stosuje się regulacje.
P.S. A regulacja na klamce sprzęgła po co niby jest (nie SV)?

_________________
Slow down, Be aware, Take care, Survive
ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

!!! SUZUKI SV650 & SV650S '99 to '08 - HAYNES SERVICE & REPAIR MANUAL - Download !!!


4 lip 2011, o 17:46
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 09:59
Posty: 3102
Lokalizacja: Warta, łódzkie
Płeć: mężczyzna
Moto: różne
Post Re: Naprawa zacisków hamulcowych
Bartosz wstaw zdjęcie swojej klameczki w takim razie, bo dziwne rzeczy piszesz.
Tak sobie myślę, że jeśli miało by to działać tak jak piszesz, to klamka musiała by być przez coś unieruchomiona. Może masz za mocno skręconą śrubę lub coś blokuje powrót klamki, w związku z czym po przestawieniu regulatora klamka pozostaje w tej samej odległości, a tłoczek jest za to lekko dociskany :wtf:


4 lip 2011, o 19:59
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2011, o 14:52
Posty: 5631
Lokalizacja: Dęblin-Piaseczno
Płeć: mężczyzna
Moto: suzuki sv 650S 99r.
Post Re: Naprawa zacisków hamulcowych
Bartosz zobacz czy jeśli obracasz pokrętłem do regulacji to obraca się pięciokąt który się znajduje w środku. Może tak być że jest on urwany i zawsze masz ta samą odległość manetki od klamki (6cm) bo ten pięciokąt zatrzymał się w na pozycji np:4

_________________
SV 650 S '99/GSX-R 750 K1

www.logo-ratio.pl


4 lip 2011, o 20:37
Zobacz profil WWW
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 18:55
Posty: 2755
Post Re: Naprawa zacisków hamulcowych
kozik napisał(a):
Bartosz zobacz czy jeśli obracasz pokrętłem do regulacji to obraca się pięciokąt który się znajduje w środku. Może tak być że jest on urwany i zawsze masz ta samą odległość manetki od klamki (6cm) bo ten pięciokąt zatrzymał się w na pozycji np:4

Ten element się obraca i działa tylko po zmianach ustawień efekt jest taki jak pisałem. Czyli klamka jest cały czas w jednej pozycji, a po przestawieniach podczas hamowania wchodzi mniej lub więcej. Czyli wychodzi na to, że mam klamką inną niż wszyscy :obity:
Dono napisał(a):
Może masz za mocno skręconą śrubę lub coś blokuje powrót klamki, w związku z czym po przestawieniu regulatora klamka pozostaje w tej samej odległości, a tłoczek jest za to lekko dociskany :wtf:

Jak lasooch wzbudził moje wątpliwości to od razu do moto i sprawdzałem różne konfiguracje :) To o czym piszesz odpada po luzowałem śrubę.
Suzi Mua napisał(a):
hamują 2 palcami i klamkę muszą mieć dalej, żeby nie zmiażdżyć sobie pozostałych dwóch palców podczas heblowania

Ja właśnie hamuję dwoma palcami i cały czas mam ustawienie w jednaj pozycji,ale jestem zaskoczony,że wszyscy mają inaczej :)
soldyy napisał(a):
Pewnie masz zmienioną samą końcówkę klamki (złamała się, a ten element wciskający tłoczek został) i regulacja nic nie daje. Widziałem już takie rzeczy.

Bardzo możliwe, że tak jest. Przy oględzinach zauważyłem małą sprężynkę na klamce, które jest w takim miejscu, że teoretycznie powinna po zmianie ustawienia dociskać klamkę do manetki. Nie wiem czy dała by radę, bo jest malutka, ale nic nie wykluczam.

Szczerze to nie będę się nad tym rozwodził,bo jak napisałem jeżdżę na jednym ustawieniu i nic nie dotykam. Wydaje mi się, że najprawdopodobniej mam wymienioną klamkę. Jak się spotkamy u INFI to sprawdzę w innych Sv jak to działa :spoko:

_________________
Sv 650N K7 Phantom Gray


4 lip 2011, o 20:54
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 cze 2010, o 01:58
Posty: 683
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
Moto: SV650S'02/'04
Post Re: Naprawa zacisków hamulcowych
U mnie klamka między pozycją 1, a 6 ma ponad 20mm różnicy w odległości od kierownicy. Pomiar wykonany suwmiarką od miejsca w którym zaczyna się ciężarek kierownicy, do kulki na klamce w kierunku oczywistym. Skrajne wyniki to odpowiednio około 74 i 94mm.

_________________
Slow down, Be aware, Take care, Survive
ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

!!! SUZUKI SV650 & SV650S '99 to '08 - HAYNES SERVICE & REPAIR MANUAL - Download !!!


4 lip 2011, o 21:09
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 18:55
Posty: 2755
Post Re: Naprawa zacisków hamulcowych
Suzi Mua napisał(a):
U mnie klamka między pozycją 1, a 6 ma ponad 20mm różnicy w odległości od kierownicy. Pomiar wykonany suwmiarką od miejsca w którym zaczyna się ciężarek kierownicy, do kulki na klamce w kierunku oczywistym. Skrajne wyniki to odpowiednio około 74 i 94mm.

Dlatego podtrzymuję swoja wypowiedź o którą walczyłem do końca,że klamka stoi w miejscu ;) U mnie jest inaczej i z ciekawości porównam przy najbliższej okazji :)

_________________
Sv 650N K7 Phantom Gray


4 lip 2011, o 21:11
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 17:30
Posty: 5353
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: mężczyzna
Moto: H2 / RSV4 Factory
Post Re: Naprawa zacisków hamulcowych
Bartosz, wstaw zdjęcie swojej klamki!


4 lip 2011, o 21:27
Zobacz profil
SV Rider
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 18:55
Posty: 2755
Post Re: Naprawa zacisków hamulcowych
Słoniu napisał(a):
Bartosz, wstaw zdjęcie swojej klamki!

Nie mogę teraz! ;) Zostawiłem moto na wsi, bo był pogoda do dupy żeby dotrzeć do wawy :)

EDIT:Słoniu, zerknij do mojej galerii poniżej posta. Tylko tam mam jedno zdjęcie na którym klamka jest mało widoczna.

_________________
Sv 650N K7 Phantom Gray


4 lip 2011, o 21:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 211 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL